Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da povežem kabl i ADSL?

[es] :: SOHO Networking :: Kako da povežem kabl i ADSL?

[ Pregleda: 2525 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Kako da povežem kabl i ADSL?14.02.2007. u 19:44 - pre 209 meseci
Kako da najbolje povežem dva računara i dva interneta? Konkretno, do sada sam imao SBB internet pa sam uzeo ruter i povezao sve kako valja. Pre neki dan sam dobio i ADSL pa bih da sada sve povežem da bude što upotrebljivije pošto bih neko vreme zadržao oba dok ne odlučim šta mi više odgovara.

Trenutno je PC koji eMulira povezan za ADSL (ruter) pošto je tu sada veća brzina a drugi za ruter koji ide na SBB. Ta kombinacija mi uglavnom odgovara pošto prvom ništa ne smeta dok na drugom mogu da koristim internet koji nije opterećen. Ostaje samo da povežem ta dva PC-ja samo zbog file transfera, ništa više. Da li je recimo dobra ideja da uzmem USB kabl i njime ih povežem? Kakva je ta veza?
Druga kombinacija bi bila da oba PC-ja povežem na ADSL ruter a na drugi da zakačim SBB modem na USB. Koliko tu može da bude problema? Korišćenje bi ostalo kao na početku, jedan preko ADSL-a, drugi preko SBB a da postoji veza među njima.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kako da povežem kabl i ADSL?16.02.2007. u 18:38 - pre 209 meseci
Izgleda da sam postavio pitanje na koje niko neće da odgovori. ;) Ajde jedno malo prostije, koliko je dobra i upotrebljiva veza dva računara preko USB link kabla? Jedini razlog da ih povežem bi bio običan fajl transfer pa ako to ide dobro i ne pravi neke smetnje, onda bi svaki mogao da ostane na svom ruteru a da kopiram preko ovog kabla.
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.adsl.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: Kako da povežem kabl i ADSL?16.02.2007. u 23:34 - pre 209 meseci
Ne treba ti USB kabl. Imaš više varijanti, ali poenta je u tome da isključiš DHCP na oba rutera, tj. da IP adrese dodeliš ručno a ne automatski i računarima ti dodeliš željeni Default Gateway. Ako je sada jedan računar na Cable ruteru, a drugi na ADSL ruteru, dovoljno je da ukrštenim kablom spojiš ta dva rutera tako što ćeš spojiti dva LAN porta (pod predpostavkom da ti ruteri imaju integrisani npr. četvoroportni svič).
Na primer:
- Cable_Ruter....192.168.0.1
- računar_1.......192.168.0.5, Default Gateway i DNS 192.168.0.1
- računar_2.......192.168.0.6, Default Gateway i DNS 192.168.0.2
- ADSL_Ruter.....192.168.0.2
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kako da povežem kabl i ADSL?17.02.2007. u 22:43 - pre 209 meseci
U međuvremenu se situacija promenila, ADSL ruter ne radi kako bi trebalo pa mi je trenutno rešenje da ga premostim i koristim kao ADSL modem a onda odatle kabl ide u drugi ruter. Oba PC-ja su na njemu, ADSL radi dobro ali je kablovski van upotrebe. Trenutno su mi u kombinaciji dodatna mrežna kojom bih povezao jedan PC i kablovski modem (naravno, onda bi bilo potrebno da taj PC ne ide spolja preko ADSL ali da bude u vezi sa drugim) ili da samo iskoristim USB kabl i tako ga povežem. Ovo mi je najlakše mada mislim da ta USB veza ume da bude nestabilna. U svakom slučaju mogu da probam i to ću da uradim večeras.

U međuvremenu ću da pitam da mi daju drugi ruter u zamenu pa onda možda mogu da probam ovo što si predložio.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kako da povežem kabl i ADSL?02.05.2007. u 20:36 - pre 206 meseci
Nastavak priče, u međuvremenu sam odustao od ADSL-a za p2p i vratio se SBB-u pa sada obe veze imaju svoj ruter. Sinoć sam povezao i podesio otprilike ovako, oba računara u Ovislink ruter koji je 192.168.1.254 i jedan ide preko njega na SBB. ADSL ruter ima adresu 192.168.1.253 i drugom računaru je to postavljeno za gateway pa onda on ide preko jednog pa drugog rutera na ADSL-a. Malopre sam došao u firmu ... i ukapirao da ne znam kako da remote pristupim tom drugom.

Šta i gde da sada forvardujem?? Do njega bi trebalo da se ide preko ADSL rutera ali kako da to ruter prosledi dalje? Možda ću nešto da smislim kad budem pored njih, ovako remote ne mogu baš mnogo da eksperimentišem. :)
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Kako da povežem kabl i ADSL?

[ Pregleda: 2525 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.