Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako resiti napajanje DVD plejera i TFT monitora u autobusu?

[es] :: Elektronika :: Kako resiti napajanje DVD plejera i TFT monitora u autobusu?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9932 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Kako resiti napajanje DVD plejera i TFT monitora u autobusu?25.02.2007. u 01:44 - pre 209 meseci
Citat:
SASA M.: Truckanja nema, ali vibracija ima. :) Ja sam protiv povezivanja direktno na akumulator. U najmanju ruku gubis garanciju na uredjaje, a sa druge strane ne mozes da budes siguran kako ce uredjaji reagovati na promene napona.

Da garanciju gubis, ali je ovo svakako najjeftinija kombinacija koju imas, i svakako je jeftinije kupiti novi dvd ili TFT nego jos jedan ili dva pretvaraca.
Sto se tice oscilacija u naponu njih ne bi smelo biti, ako je instalacija ispravna.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dial.cpe.InfoSky.Net.



+370 Profil

icon Re: Kako resiti napajanje DVD plejera i TFT monitora u autobusu?25.02.2007. u 18:30 - pre 209 meseci
Mozda jeste jeftinije kupiti dvd, ali za tft sumnjam. Osim toga, za takve intervencije treba mu strucna osoba da mu to izvede, a koliko vidim on ne naginje ovoj ideji sa prepravkama na samim uredjajima.

@Stefano
Bacio sam ti na pp par linkova sa firmama koje manje ili vise prave pretvarace(neke od mnogih) tj. imaju ih u svom proizvodnom programu. Pogledaj sta se nudi, tebi uglavnom ne trebaju oni sa dodatnim funkcijama poput automatskog punjenja akumulatora itd. Sto moze da se odrazi na nizu cenu ako npr. izbegnes uredjaj sa takvom mogucnoscu.
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
212.200.221.*



+5 Profil

icon Re: Kako resiti napajanje DVD plejera i TFT monitora u autobusu?26.02.2007. u 03:09 - pre 209 meseci
Hvala Sasa procitao sam PP i pogledao sve linkove. Videcu da li neki od proizvodjaca imaju i model specijalizovan za auto ili autobus znaci nesto kompaktno kao ovo
http://www.benchmark.co.yu/for...achment.php?attachmentid=21019
nije bi bas najjasnije da li se ovi pretvaraci iz tvojih linkova prikljucuju na akumulator kada se on izvadi iz vozila, ili ne, naravno meni su potrebni pretvaraci koji ce da rade dok se autobus vozi.

Hvala ti u svakom slucaju, mnogo si mi pomogao.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Kako resiti napajanje DVD plejera i TFT monitora u autobusu?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9932 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.