Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Stok u Srbiji DA ili NE ???

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Stok u Srbiji DA ili NE ???

[ Pregleda: 2560 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

borko_bm
Velibor Milovanovic
B&M FOTO d.o.o
Beograd

Član broj: 121354
Poruke: 66
195.252.79.*

Sajt: www.bmfoto.co.yu


Profil

icon Stok u Srbiji DA ili NE ???23.02.2007. u 21:59 - pre 209 meseci
Šta mislite da li bi uspeo ozbiljan Stok sajt kod nas ?
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
212.200.179.*



+1269 Profil

icon Re: Stok u Srbiji DA ili NE ???23.02.2007. u 22:43 - pre 209 meseci
Stok u Srbiji i o Srbiji !
 
Odgovor na temu

Vole Domu
Beograd

Član broj: 54957
Poruke: 478
*.dial.b92.net.



+67 Profil

icon Re: Stok u Srbiji DA ili NE ???23.02.2007. u 23:38 - pre 209 meseci
Kako o Srbiji?
znaci samo fotke koje su vezane za Srbiju, znamenitosti, krajolici, obelezja, ljudi...
pa sto se mene tice DA u svakom sluchaju
ali ja sam entuzijasta...
fotografa bi imali sigurno pregrsht
e sad da li smo mi dovoljno razvijeni da imamo kupce za te fotke,,, ne verujem
koja firma kod nas bi platila za neku fotku?
 
Odgovor na temu

zeljo_bl
zeljko rogic
Banjaluka

Član broj: 132447
Poruke: 121
*.dialup.blic.net.

Sajt: www.zeljkorogic.com


+4 Profil

icon Re: Stok u Srbiji DA ili NE ???24.02.2007. u 00:14 - pre 209 meseci
Siguran sam da bi uspeo...posto se javlja sve veca potreba za fotkama iz Srbije kod domacih dizajnerskih studija(web,brosure..) i takvima danas pocine biti jednostavnije kupiti fotku za npr 1-2e nego je traziti danima od kojekakvih prijatelja jer ih na netu sigurno nema(a i kad ima onda je fotka ko da je slikana mobilnim)...a mozda se i neko iz dijaspore seti da pokaze djeci selo koje je njegov opanak gazio;)


a ja bih ga organizovao na sledeci nacin
fotograf bi u svom admin panelu imao opcije da li da fotku ponudi za makrostock ili mikrostock...
trebala bi biti i opcija da kupac moze kupiti cijelu kolekciju(ili makro ili mikro)...
mozda bi za makrostock trebalo ostaviti na volju fotografu da formira cijenu fotke ali da sajt uzima neki papren procenat od toga(radi finansiranja reklamiranja)

e sad pitanje placanja...evo par mojih misljenja:

nisam bas siguran da tu bilo neke zarade, ali bi sigurno trebalo uvesti naplacivanje fotografija, bar neku mizernu sumu radi sprecavanja(smanjivanja) kradje fotografija(cisto da se tacno vidi ko je uzeo fotku, a ne da se da se tu moze registrovati neki xxxx iz mjesta xxxx pa da se ponovo registruje pod imenom yyyyy iz mjesta yyyyy kad mu istekne limit i tako u nedogled) i neovlastenog koristenja fotografija...
cena bi svakako trebala biti po velicini(npr M,L,XL,XXL)
sajt bi sigurno bio popularan pa bi postavljanje nekih diskretnih reklama(kao ovdje na ESu), moglo posluziti kao dodatni izvor finansija za reklamiranje...

pogledajte stock www.sxc.hu pa ce te vidjeti da se mozete registrovati milijardu puta i skidati fotke kako hocete...

ovo je bilo nekoliko mojih misljena...a bice ih valjda josh...
www.ponir.net www.zeljkorogic.com domeni izgubljeni od strane Uniwebhostinga iako
im je placeno za iste
 
Odgovor na temu

ya_manja

Član broj: 128907
Poruke: 40
91.150.97.*



Profil

icon Re: Stok u Srbiji DA ili NE ???24.02.2007. u 10:50 - pre 209 meseci
Zelim prvo da se zahvalim sto ste me pozvali da odgovorim na ovu temu!

Smatram da bi uspeo, ali prethodno je neophodno da ispuni nekoliko preduslova i to vrlo ozbiljnih:

- prvo ne bi smeo da izadje na trziste sa manje od 100.000 fotografija i to jako kvalitetnih fotografija. I to ne samo studijskih tzv fotografija na belom nego i konceptualnih fotografija arhitekture, kvalitetnih pejzaza, sportskih fotografija. To jeste veoma tesko ali nije nemoguce.
- drugo morao bi da ima jak marketing i to veoma agresivan
- trece morao bi da ponudi jako dobre uslove fotografima kako bi ih privukao jer vecina vec afirmisanih radi na vise strana, uploaduje fotografije na 5-7 sajtova, a to je vec ozbiljan posao i utrosak vremena!

...kad se setim jos nekih stvari dopunicu, samo bih skrenuo paznju da je ovo jako zanimljiva tema, imam iskustva i u macrostocku i u microstocku tako da mogu objektivno da diskutujem na ovu temu i voleo bih da procitam konstruktivne predloge, a ne neke zalopojke ili kvazi-kritike od kojekakvih umetnickih fotografa koji pljuju na ovakav vid fotografije.

Ocekujem od nekih 'znalaca' da me prozovu i da ova tema ne bi krenula drugacijim tokom, odmah cu ih odvratiti od toga cinjenicama koje govore same za sebe. Moje fotografije su se par puta nasle na bilbordima i to ovde u Srbiji kada sam dobio nagradu ReFotoa prosle godine i u Italiji u Avianu kada je jedna moja micro-stock fotografija pronasla primenu za kozmeticku industriju. Kasnije mogu da postavim neke linkove kako bi me upoznali kroz moj fotografski rad samo ne zelim da se samoreklamiram...
 
Odgovor na temu

borko_bm
Velibor Milovanovic
B&M FOTO d.o.o
Beograd

Član broj: 121354
Poruke: 66
195.252.79.*

Sajt: www.bmfoto.co.yu


Profil

icon Re: Stok u Srbiji DA ili NE ???25.02.2007. u 21:05 - pre 209 meseci
U pitanj je stok koji bi malo vise značaja davao lokalnoj tematici to me konkretno zanima. I da je sa velikim budzetom za marketing.
 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: Stok u Srbiji DA ili NE ???25.02.2007. u 21:26 - pre 209 meseci
Cisto informacije radi, do sada su skoro sve novine u zemlji uredno krale slike sa velikih stok sajtova i objavljivale... cak i pojedine televizije.. ima na Dizajnzoni vise oko ovoga.

dakle ako se bude radilo, nije marketing sve sto treba. Pravna strana je jednako bitna. Pokazati lopovima da vise ne moze i da imaju pravo da plate pa tek onda koriste. ja vjerujem da veliki makrostok sajtovi koliko su zaradjivali od prodaje, jednako ili cak i vise su uzimali u sudskim ili vansudskim poravnanjima sa kradljivcima. Naravno to je moguce u zemlji kakva je amerika gdje ima 1 advokat na 10 stanovnika (podatak sam lupio pa samo predjite preko njega) i koji ce rascerupati svakoga ko je kriv.


 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Stok u Srbiji DA ili NE ???

[ Pregleda: 2560 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.