Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mikrokontroler i memorijska kartica

[es] :: Elektronika :: Mikrokontroleri :: Mikrokontroler i memorijska kartica

[ Pregleda: 2387 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

aleksa_078
Banja Luka, RS

Član broj: 27489
Poruke: 5
*.teol.net.



Profil

icon Mikrokontroler i memorijska kartica24.02.2007. u 01:03 - pre 209 meseci
Pozdrav svima,
zanima me da li je neko povezivao memory card (Siemens SLE4448 ili sličnu) sa bilo kojim mikrokontrolerom u svrhu čitanja podataka sa SLE i upisa podataka na istu.
Početnik sam u ovoj oblasti, a veoma me zanima rešenje ovog problema.

Unapred hvala.
 
Odgovor na temu

zofr

Član broj: 126534
Poruke: 119
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Mikrokontroler i memorijska kartica24.02.2007. u 23:12 - pre 209 meseci
Nekada sam radio sa memorijskim karticama (mislim da je bila SLE4428 od 1 KB), a sad radim samo sa mikroprocesorskim. Skini PDF za tvoju karticu i pogledaj standard ISO 7816 i mislim da ce ti biti sve jasno. Ako ti ne ide, javi se pa cu pokusati da nadjem staru dokumentaciju sa semama i protokolom komuniciranja sto ti sve mogu dati.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

aleksa_078
Banja Luka, RS

Član broj: 27489
Poruke: 5
*.lanaco.com.



Profil

icon Re: Mikrokontroler i memorijska kartica26.02.2007. u 07:19 - pre 209 meseci
Već sam pomislio da niko od učesnika na forumu nije radio sa ovakvim karticama.

Hvala na uputstvima, pogledaću odmah.

Puno pozdrava i hvala na pomoći.
 
Odgovor na temu

aleksa_078
Banja Luka, RS

Član broj: 27489
Poruke: 5
*.teol.net.



Profil

icon Re: Mikrokontroler i memorijska kartica26.02.2007. u 21:27 - pre 209 meseci
Nažalost, pomoć mi je i dalje potrebna.
Učestvujem u projektu u kojem je potrebno izraditi prototip uređaja za čitanje i pisanje na memory card (bilo koja SLE kartica). Pomoću uređaja, korisnik bi evidentirao neki događaj, a zatim bi karticu dostavio nadređenom. Nadređeni ima PC sa PCSC kompatibilnim čitačem i pomoću aplikacije (koju završavam) upload-ovao bi promenu sa kartice u bazu podataka na dalju obradu.
Bio bih Vam zahvalan, obzirom da ste ponudili pomoć, da pokušate pronaći dokumentaciju koju ste pomenuli u odgovoru.
Imam dokumentaciju proizvođača kartica (Siemens) za sve modele SLE kartica, potpuno mi je jasno kako se komunicira sa njima, ali na nivou aplikacije koja koristi PCSC čitač. Potrebna mi je pomoć oko hardverskog nivoa.
Naravno, možda i neka preporuka vezana za ovakav (kratko opisani) projekat.
Unapred hvala.
 
Odgovor na temu

zofr

Član broj: 126534
Poruke: 119
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Mikrokontroler i memorijska kartica26.02.2007. u 21:58 - pre 209 meseci
OK,
potrazicu dokumentaciju i dobices je za dan dva.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

sdurut
Mašinski šloser

Član broj: 76787
Poruke: 673



+66 Profil

icon Re: Mikrokontroler i memorijska kartica27.02.2007. u 14:03 - pre 208 meseci
PC/SC standard samo pokriva mikroprocesorske kartice koje koriste T0/T1 protokol. Memorijske kartice nisu podržane. Ali razni proizvodjači za svoje PC/SC čitače isporučuje svoj sinhroni API koji je prorietry rešenje tako da je moguća upotreba memorijskih kartica. Ali API-iji su medjisobno nekompatibilni tako da softver na PC-ju koji recimo radi na Omnikey čitačima neće raditi na Towotoku, SCM Micro ili Gemplus čitačima. Sve ove API-ije sam isprobao tako da se moraš odlučiti sa kojim čitačem ćeš da radiš. Moja preporuka je Omnikey.
 
Odgovor na temu

zofr

Član broj: 126534
Poruke: 119
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Mikrokontroler i memorijska kartica27.02.2007. u 22:58 - pre 208 meseci
aleksa_078,

javi se i kazi da li ti je sve jasno iz PDF-a za karticu. Napisi ono sto ti nije jasno. Takodje, obavesti me jesi li nasao standard ISO/IEC7816-3 od 1989 god. (eto ti punog naziva), jer u njemu na prvih nekoliko stranica je definisana sinhrona komunikacija sa karticom, bas ona koja tebi treba. Takodje javi koji mikrokontroler imas u vidu. Ja sam nasao nesto stare dokumentacije, i bilo bi mi korisno da na osnovu tvojih odgovora izdvojim ono sto cu ti napisati, inace ovako mogu izgubiti dosta vremena.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

aleksa_078
Banja Luka, RS

Član broj: 27489
Poruke: 5
*.teol.net.



Profil

icon Re: Mikrokontroler i memorijska kartica02.03.2007. u 23:12 - pre 208 meseci
Pozdrav svima.

Malo sam (po vašim preporukama) tražio dokumentaciju o memorijskim karticama i vezama sa mikrokontrolerima. Standarde sam našao (doduse u nekom ASCII formatu ali svejedno su razumljivi), i našao sam dosta dokumentacije o Siemens (Infineon) liniji SLE memorijskih kartica.
One koje mene konkretno zanimaju su sledeće:
SLE 4432/4442 sa 2-wire Bus Protocol-om
i SLE 4418/4428 sa 3-wire Bus Protocol-om.

Imam ACS SDK (sa ovim karticama i čitačem ACR38) tako da sam sa strane veze računara i SLE kartica obezbeđen. Mislim da sam napomenuo, aplikacija koju koristi nadređeni je završena, tako da mi je preostao (za mene) teži deo posla.
Što se mikrokontrolera tiče, koristio bih neki koji je (naravno) jeftin i lako dostupan na našim tržištima (konkretno Banjaluka ili Beograd),a prihvatiću vaše preporuke oko izbora mikrokontrolera, obzirom da nemam iskustva na tom polju.

Sam princip funkcionisanja kartica mi je jasan iz pdf-ova, još mi (samo!?) nedostaje način kako sve to da izvedem. Jasno mi je da se na CLK mora (softverski ili hardverski) dovesti takt, I/O linija služi za transfer podataka, RST je reset signal. E sada me zanima kako sve to uklopiti, a da radi ono što meni treba.
Mislim da bi nekakva (uprošćena) šema bila od velike koristi, ako ništa drugo, a ono da postavim konkretna pitanja.

zofr,
ako si koristio SLE 4428, molim te da me uputiš u problematiku malo dublje, možda neki hiperlink ili literatura. Moje znanje iz ove oblasti, trenutno je nedovoljno da samostalno izvedem projekat (uređaj) do kraja.
Unapred hvala.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

zofr

Član broj: 126534
Poruke: 119
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Mikrokontroler i memorijska kartica06.03.2007. u 22:58 - pre 208 meseci
Konacno sam uspeo da od nadjenih papira osmislim nesto koisno.
Pogledaj, i slobodno pitaj ako nesto nije jasno

Pozdrav.

PS
Sad sam video da sam u komentaru iza RSToff procedure napisao pogresan komentar. Ispravno je da kada je RST-SCM=0 da se tada primaju podaci sa kartice i obrnuto.

[Ovu poruku je menjao zofr dana 07.03.2007. u 00:08 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

aleksa_078
Banja Luka, RS

Član broj: 27489
Poruke: 5
*.teol.net.



Profil

icon Re: Mikrokontroler i memorijska kartica07.03.2007. u 22:23 - pre 208 meseci
Super zofr,

hvala ti puno.
Nisam imao dovoljno vremena da detaljno pročitam tekst, ali čini mi se da ima sve što mi treba.
Trenutno nemam nikakvo pitanje.

Hvala ti puno, još jednom.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Mikrokontroleri :: Mikrokontroler i memorijska kartica

[ Pregleda: 2387 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.