Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fiat Stilo 1.9 JTDizel 115KS 2003 karavan verzija Kupiti ili Zaobici

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiat Stilo 1.9 JTDizel 115KS 2003 karavan verzija Kupiti ili Zaobici

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 43824 | Odgovora: 61 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

deki78
Dejan Jocic
Nis

Član broj: 67813
Poruke: 12
195.178.52.*



Profil

icon Fiat Stilo 1.9 JTDizel 115KS 2003 karavan verzija Kupiti ili Zaobici26.02.2007. u 12:46 - pre 208 meseci
Molim sve one koji imaju bilo kakvo mislenje o ovom autu da ga podele sa mnom posto sam u nedoumici da li da ga kupim ali nemam bas mnogo vremena za razmisljanje....
Auto je decembar 2003 svetlo plav metalik, ima od opreme klimu, abs, servo, sity servo, tempomat, fabricku muziku CD,el.podizace (sve 4), 6 air bega, ,kozni volan, nema samo kozu ali nema ni alu felne.
ima petoro vrata i to je to otprilike. Trebalo bi za to da dam 7500e. i da pise da je presao 86000 ako je to uopste merodavno.
Ali pitanje je da li uopste kupiti Stila. Za te pare nema sanse da nadjem auto to godiste sa svom tom opremom ali da li vredi stilo toliko i koliko se isplati , odrzavanje itd..

Unapred hvala na pomoci

[Ovu poruku je menjao bakara dana 26.02.2007. u 14:16 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao deki78 dana 26.02.2007. u 14:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

deki78
Dejan Jocic
Nis

Član broj: 67813
Poruke: 12
195.178.52.*



Profil

icon Re: Fiat Stilo 1.9 JTDizel 115KS 2003 karavan verzija Kupiti ili Zaobici26.02.2007. u 12:47 - pre 208 meseci
greska nije 110 nego 115 KS
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Fiat Stilo 1.9 JTDizel 115KS 2003 karavan verzija Kupiti ili Zaobici26.02.2007. u 13:40 - pre 208 meseci
Pozdrav,

pa ako si tako iskalkulisao, kupi ga, To nije model za koji se vezuju neki losi predznaci, barem do sada nisu poznati takvi simptomi koji se javljaju na pojedinim modelima, sada vec svih proizvodjaca u ovoj klasi.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Fiat Stilo 1.9 JTDizel 115KS 2003 karavan verzija Kupiti ili Zaobici26.02.2007. u 17:52 - pre 208 meseci
U toj klasi vozila i cene, najjeftinije odrzavanje, za iole pristojan auto. Mislim da se ne pobrka sa dacijom logan..:)
 
Odgovor na temu

njinsa
ruma

Član broj: 45875
Poruke: 171
212.200.179.*



+1 Profil

icon Re: Fiat Stilo 1.9 JTDizel 115KS 2003 karavan verzija Kupiti ili Zaobici01.03.2007. u 23:50 - pre 207 meseci
usreci tog svercera i kupi ga!a zatim pocni da se bavis autoelektronikom,trebace ti!
 
Odgovor na temu

deki78
Dejan Jocic
Nis

Član broj: 67813
Poruke: 12
195.178.52.*



Profil

icon Re: Fiat Stilo 1.9 JTDizel 115KS 2003 karavan verzija Kupiti ili Zaobici02.03.2007. u 08:31 - pre 207 meseci
"usreci tog svercera i kupi ga!a zatim pocni da se bavis autoelektronikom,trebace ti!"

Zasto, da li imaju problema sa elektronikom, jer to nesto iz iskustva? Pa bas me to i plasi posto on ima dosta elektronike.
Inace jos nisam kupio auto, jos uvak se dvoumim, i stvarno mi je svako iskustvo i svako misljenje vazno posto ja inace ne znam nikog ko je vozio taj auto nego samo price ljudi koji su culi ovo ili ono. Ono sto me najvise plasi je to sto je stilu za kratko vreme dosta pala cena.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Fiat Stilo 1.9 JTDizel 115KS 2003 karavan verzija Kupiti ili Zaobici02.03.2007. u 09:07 - pre 207 meseci
Pozdrav,

pa svi novi automobili imaju i mnostvo elektronike i mnostvo problema sa njom, kako se kome kakav komad zalomi. Elektronike se plase i mehanicari i vlasnici automobila, ne postoje standardi za pozivanje na odgovornost i autoelektronicara medju kojima je sve vise raznoraznih na brzinu priucenih koji su savladali tek poneke segmente i, po sistemu: prazne se puske dvojica boje, krecu u avanturu nadmeno i samouvereno znajuci da ako nije jedna od dve-tri uvezbane opcije, nece zavrsiti posao.

U ovom pasusu mozes mozda razumeti zasto postoji takav baukod autoelektronike ali ne zaboravi da jedna od najvecih blagodeti uzivanja u udobnoj i komfornoj voznji, Nj.V. automatski menjac, nikada nije zaziveo na domacim prostorima iz jednakog straha od neznanja. Mozes li kupiti relativno nov auto bez elektronike danas?
Naravno, iz Kragujevca, ali zelis li ga?

Sve ostalo se svodi na pricu o strahu od prelaska ulice, ko ne pokusa da je predje nema sanse da ga znaze kola ali ostaje uvek na toj strani. Ne znam koliko vredi izdvajati Stila kao neki poseban problem za elektroniku jer je pre svega problem u domacoj podrsci na ovu temu, generalno za sva vozila.

Dacu jedan primer od pre nekoliko godina kada vlasnik jednog ad najrenomiranijih servisa za VW u Beogradu meni u privatnom razgovoru konstatuje kako, zamisli, novi A8 ima u sebi 42 kilometra kablova!!!

Sjajno, kad to kaze takav covek...moze li iko zamisliti tolike kablove u kolima a da ih niko ne primeti? Naravno, rec je o optici sa kontrolnim cipovima u bravama koja je EKVIVALENT za 42 Km kablova, eto, tako mu poveirs i kola da ti resi elektroniku.....
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16346



+2921 Profil

icon Re: Fiat Stilo 1.9 JTDizel 115KS 2003 karavan verzija Kupiti ili Zaobici02.03.2007. u 09:29 - pre 207 meseci
Upravo tako kao sto lancia88 kaze, nema tu ni manje ni vise problema nego sa ostalim (npr. nemackim) vozilima, naravno uzmajte za poredjeno vozilo proizvedeno 2003 godine.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Fiat Stilo 1.9 JTDizel 115KS 2003 karavan verzija Kupiti ili Zaobici02.03.2007. u 09:40 - pre 207 meseci
Jeste offtopic, ali nadam se da nije strašno - s obzirom na finansijsku situaciju nije ni čudo to za automatske menjače i elektroniku. Veliki broj ljudi se dobro štrecne kad god treba da produže registraciju ili da promene ulje i filtere (i to im je previše para). Ako bi imali automatski menjač i ako bi im nešto crklo na njemu, uglavnom bi mogli samo "da sednu i plaču". Tako da ne bih rekao da je u pitanju strah iz neznanja, već iz sasvim drugih razloga (mada ima i tog prvog donekle).
 
Odgovor na temu

deki78
Dejan Jocic
Nis

Član broj: 67813
Poruke: 12
195.178.52.*



Profil

icon Re: Fiat Stilo 1.9 JTDizel 115KS 2003 karavan verzija Kupiti ili Zaobici05.03.2007. u 09:21 - pre 207 meseci
Hvala svima koji su svoje misljenje podelili samnom. Ja sam na kraju ipak kupio Stilo. Nadam se iskreno da necu imati mnogo problema sa elektronikom. U svakom slucaju i dobra i lose iskustva sa autom podelicu sa Vama.
Jos jednom hvala!
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Fiat Stilo 1.9 JTDizel 115KS 2003 karavan verzija Kupiti ili Zaobici05.03.2007. u 10:08 - pre 207 meseci
Pozdrav,

e pa onda se srecno navozas sa njime i uzivas u svakom kilometru.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16346



+2921 Profil

icon Re: Fiat Stilo 1.9 JTDizel 115KS 2003 karavan verzija Kupiti ili Zaobici05.03.2007. u 10:54 - pre 207 meseci
Citat:
deki78: Hvala svima koji su svoje misljenje podelili samnom. Ja sam na kraju ipak kupio Stilo. Nadam se iskreno da necu imati mnogo problema sa elektronikom. U svakom slucaju i dobra i lose iskustva sa autom podelicu sa Vama.
Jos jednom hvala!

Da ga sa srecom vozis, i za par godina da kupis novi jos bolji auto...

Prenesi nam svoje iskustvo ovde..
Bilo bi lepo da postavis slike.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu.



+629 Profil

icon Re: Fiat Stilo 1.9 JTDizel 115KS 2003 karavan verzija Kupiti ili Zaobici06.03.2007. u 07:48 - pre 207 meseci
Citat:
lancia88:pa svi novi automobili imaju i mnostvo elektronike i mnostvo problema sa njom, kako se kome kakav komad zalomi. Elektronike se plase i mehanicari i vlasnici automobila, ne postoje standardi za pozivanje na odgovornost i autoelektronicara medju kojima je sve vise raznoraznih na brzinu priucenih koji su savladali tek poneke segmente i, po sistemu: prazne se puske dvojica boje, krecu u avanturu nadmeno i samouvereno znajuci da ako nije jedna od dve-tri uvezbane opcije, nece zavrsiti posao.

Amen. Imao sam vrrrrrlo negativno iskustvo i sa nadrimajstorima baš po pitanju elektronike i baš na Stilu...
Pametovali, vozali me sa ono malo podataka koje imaju u glavi i u dokumentaciji i sa dijagnostikom koju imaju, i činjenica je da zaista na našim prostorima je Stilo poprilična nepoznanica za sve majstore.
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16346



+2921 Profil

icon Re: Fiat Stilo 1.9 JTDizel 115KS 2003 karavan verzija Kupiti ili Zaobici06.03.2007. u 10:00 - pre 207 meseci
@MyWay
Budi odredjeniji, koji stilo, koji motor, koji kvar je bio u pitanju?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu.



+629 Profil

icon Re: Fiat Stilo 1.9 JTDizel 115KS 2003 karavan verzija Kupiti ili Zaobici06.03.2007. u 10:56 - pre 207 meseci
1.6 16V active 3door (Ferrari crven:-)))) ).
Povremeno (recimo jednom u dve nedelje), bez nekih pravila nije hteo da upali, vergla ali ništa. Na kraju je (posle gomile nazovi majstora i par normalnih ljudi koji su priznali da ne znaju šta je u pitanju) rešeno u Delti - u pitanju je bio alternator, konstatovali, remontovali (u Italiji) i ugradili za manje od 100€. A koliko su me prethodni koštali para i živaca nema svrhe da spominjem...
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.vdial.verat.net.



+165 Profil

icon Re: Fiat Stilo 1.9 JTDizel 115KS 2003 karavan verzija Kupiti ili Zaobici06.03.2007. u 11:42 - pre 207 meseci
Citat:
MyWay: 1.6 16V active 3door (Ferrari crven:-)))) ).
Povremeno (recimo jednom u dve nedelje), bez nekih pravila nije hteo da upali, vergla ali ništa. Na kraju je (posle gomile nazovi majstora i par normalnih ljudi koji su priznali da ne znaju šta je u pitanju) rešeno u Delti - u pitanju je bio alternator, konstatovali, remontovali (u Italiji) i ugradili za manje od 100€. A koliko su me prethodni koštali para i živaca nema svrhe da spominjem...

Izvini...ali koji su ti to majstori kojima je trebalo toliko da shvate,i tvoje toliko cimanje da je alternator...i zašto neće da upali.Ajd molim te reci/napiši naziv radnje,adresu tih auto-mehaničara/električara...da se neko neiskusan ovde ne za***e
Ja sam skoro imao problem sa akom.(postavio ovde i temu) i nije mi trebalo toliko da se cimam i saberem 2+2 šta je riknulo.Oko paljenja ti je prosto:akom. svećice,alternator što iskusan majstor okom može da utvrdi u tim lakšim kvarovima........

 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu.



+629 Profil

icon Re: Fiat Stilo 1.9 JTDizel 115KS 2003 karavan verzija Kupiti ili Zaobici06.03.2007. u 12:15 - pre 207 meseci
Paaa nije baš ni jednostavno, obzirom da je sistem prijavljivao raznorazne greške od motora do RPM senzora, foltove senzora, labave (loose) konekcije i sl. pa su isprobavali sve i svašta, menjali RPM senzor, sumnjali na kompjuter, instrument tablu i sl...

Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Fiat Stilo 1.9 JTDizel 115KS 2003 karavan verzija Kupiti ili Zaobici06.03.2007. u 12:51 - pre 207 meseci
Pozdrav,

dobro, da sad ne proglasavamo i majstore totalnim neznalicama, mozda je skroz OK da ukratko opisemo rad privesenih uredjaja/agregata pa da vidimo da li je moguce iz simptoma verglanja a ne-paljenja tako jednostavno utvrditi da je krivac bas alternator.

Naime, ovaj je uredjaj predvidjen za obezbedjivanje ravnomernog davanja stabilnog napona, kako na potrosace, tako i na akomulator koji se na taj nacin puni "ispeglanim" naponom. Primer za poredjenje je alternativni uredjaj koji se vide, koliko znam, ne ugradjuje u automobile ali ga mozemo sresti na motoricima i biciklima - dinamo. Kako vise verglamo pedale, tako nam se svetlo pojacava. Slican efekat proizvodi i regler resenje kada nemamo alternatora. Na popularnim Ficama smo svi ranije mogli videti kako se svetla pojacavaju sa vecim gasom itd. Alternator je zaduzen za ovo, regulise svojom elektronikom da se sav napon ravnomerno "pegla" i sa nazivnim vrednostima dolazi na potrosace i akomulator.

Sad, kako pali uopste automobil?

Verglanje koje cujemo posle startovanja kljuca u polozaj za paljenje, odnosno potezanja rucice kod "peglica" je znak da smo zakrenuli elektro putem zamajac motora koji ustvari pokrece tog trenutka anlaser, drugi priveseni elektro-uredjaj. On ga, pogonjen strujom, posle uklapanja bendiksa, zakrece svojim zupcanikom dok se u gornjem delu ne izvrsi paljenje smese. Dakle, i njemu je potrebna izvesna struja s tom razlikom sto ona u tim momentima pokretanja nije precizno definisana. Tako je to, doduse, na starijim automobilima. Na savremenijim verzijama i taj nazivni napon je ukljucen u sveukupnu kontrolu centralnog sistemskog racunara i tako dolazimo, posrednim zakljucivanjem, do srzi problema koji je imao MyWay. Da se to desilo na nekom starijem vozilu, auto bi palio teze ali bi palio, naravno, dok ne strada u potpunosti alternator. Interesantna je stvar da bi cak i kais koji bi mu pukao bio nedovoljan razlog za neupaliti vozilo (kais ga ustvari pogoni kao i vecinu privesenih uredjaja). Kod novijih vozila svaka nepravilnost se registruje a ukoliko je vozilo kontrolisano centralnim racunarom, nece funkcionisati pri pojavi nepravilnosti koje odstupaju od unapred predefinisanih okvira. Konstrukori ne zele da na taj nacin prepuste slucaju da vozilo polu-ispravno krene na put.

Kako onda doskociti ovome? Pa tu je to cuveno "kacenje na kompjuter" koje je ustvari auto-dijagnostika za novija vozila. Racunar povezan na jedinicu u vozilu, dobija tacno one registrovane nepodudarnosti za zadatim ekvivalentima i izbacuju kodni broj greske koji se kasnije tumaci iz tablica gresaka. Naravno, za mnogo vozila se iz logicnih razloga kod istog proizvodjaca podudaraju razni tipovi i godista za mnostvo tih gresaka ali je u nacelu za svaki model ponaosob neophodno imati zaseban softver. Taj softver posle izvesnog perioda proizvodnje pojedinih gami modela izlazi zbirno na DVD mediju za sve dotadasnje modele tako da se i na taj nacin moze pribaviti ali su oba nacina izuzetno skupa. Vremenom se nadje nacina da se za pojedine game modela pribave neki "jeftiniji" softveri raznoraznim kopiranjima i polulegalnim disttribucijama pa se desava da dovezes Stillo na servis a prikace ga na program za Mareu ili Bravo i iscitavanje ne prepozna kod greske koja se javlja. Majstori onda moraju da eksperimentisu i sistemom eliminacije dodju do zakljucaka, uglavnom pogresnih.

Zakljucak je da mi kao sveukupno vozacko drustvo nismo osposobljeni za voznju savremenih vozila, jos uvek imamo u krvi smirglanje svecica i krpljenje creva/lepljenje gurtni itd. To savremna auto-industrija ne priznaje, korak sa njom drze samo drustva spremna da posle kupovine izdvoje izvesne svote na odrzavanje kod realno osposobljenih servisa a ne kod raznoranih komsija, rodjaka i majstora koji su odrzavali kola i nasim pretcima i dan danas znaju sjajno da zamene prednje kocione obloge - na Jugu. Mi prvi kao korisnici nismo spremni da platimo realne servise a vecina majstora nije spremna da se odrekne starog dobrog prodavanja magle po sistemu: ma samo neka ga on ovde dotera, onda cemo naplatiti ovo, pa ono, pa sve redom, to tako ide, jelte.....

Eto, malo opsirnije ali mozda nekome pomogne iako je to realno uproscena sema funkcionisanja privesenih elektro-uredjaja i njihove autonomnosti, odnosno, kontrole.
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu.



+629 Profil

icon Re: Fiat Stilo 1.9 JTDizel 115KS 2003 karavan verzija Kupiti ili Zaobici06.03.2007. u 13:14 - pre 207 meseci
Citat:
lancia88: Zakljucak je da mi kao sveukupno vozacko drustvo nismo osposobljeni za voznju savremenih vozila, jos uvek imamo u krvi smirglanje svecica i krpljenje creva/lepljenje gurtni itd.
Podsetio si me - imao sam i malo 'čuknute' elektrode svećica ('majstor podesio zazor' ;-) ) - taj deo sam brzo otklonio zamenom.
U osnovi, problem je, kao što lancia kaže, što naše društvo materijalno/mentalno/moralno nije osposobljeno za savremena vozila.
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

njinsa
ruma

Član broj: 45875
Poruke: 171
212.200.180.*



+1 Profil

icon Re: Fiat Stilo 1.9 JTDizel 115KS 2003 karavan verzija Kupiti ili Zaobici06.03.2007. u 23:27 - pre 207 meseci
moja zelja je da svi koji niste odete malo "preko" u to savrsenstvo od Evrope i uvrerite se i sami da se i tamo mnoge stvari resavaju pomocu stapa i kanapa,pogotovo na autima sa isteklom garancijom i onima koji se pakuju na otpadima i sl!a sto se samog Stila tica i u Italiji muku muce s njim i mogu reci da se oni sa kvarovima jeftino kupuju!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiat Stilo 1.9 JTDizel 115KS 2003 karavan verzija Kupiti ili Zaobici

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 43824 | Odgovora: 61 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.