Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pitanje u vezi sijalica

elitemadzone.org :: TechZone :: Pitanje u vezi sijalica

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 46139 | Odgovora: 91 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

osmania83
Wien

Član broj: 130055
Poruke: 93
*.20.11.vie.surfer.at.



Profil

icon Re: Pitanje u vezi sijalica02.03.2007. u 17:38 - pre 208 meseci
Kao sto sma zakljucio iz ovboga sega ne kupovati one neke kineske mada nisam iz BG ali et nema veze mozda i u austriji ima ti neki kineksih.
Nego u vezi ovih led vidio sam nekoliko njih imaju ove tako reci male led one sto se koriste u kaficima ono kao dvije zice i na njih stavleno niz nekih lampica eh sta mislite o tim lampicama.
Mada ima fiih tako reci lustera nakoji se mozda 3 do 5 moze staviti ono i bas direktno osvjetljavaju.

A sada one male sa LED diodama to jos igdje nisam vidio moram da pogledam. Fino mi izgledaju :)

Nego sada sta da kupim na kraju zutu ili bijelu mada ja bi to sve koristio za kucu ista vani pa tako da je temperatura 20+

A ne znam kakve su one male jako male sijalice imaju dvije nozice i pravo su male i ono svijetle potpuno ok. Jeste li mozda upoznati...
hvala vam puno
pozz
ludilo
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sijalica02.03.2007. u 17:48 - pre 208 meseci
Filipsove fluorokompaktne sijalice se prave i Kini
Filipsove obicne sijalice se prve u Poljskoj

prve spomenute sijalice mi traju ihaha (ne secam se kad je kupljena prva, da li pre 5 godina ili ranije)
druge spomenute uglavnom pregore za manje od godinu dana,recimo za 3 meseca, iako im je predvidjeni rok upotrebe barem godinu dana
Kinezi prave dobre sijalice ako prave po licenci i tako to


zakljucak: kupuju se sijalice poznatih-po-kvalitetu proizvodjaca
u slucaju fluorokompaktnih to su Filips i verovatno OSRAM (nisam ih koristio tako da ne znam, videh da mogu da se kupe za <400din u jednoj radnji)

Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

braker

Član broj: 80035
Poruke: 419
212.200.180.*



+2 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sijalica02.03.2007. u 18:41 - pre 208 meseci
Citat:
...imaju dvije nozice i pravo su male i ono svijetle potpuno ok...

Ne znam na koje mislish.Postoje dve vrste sa oznakom G9 i G4.Mislim da G9 rade na 220V a ove druge na 12V.
Odnos cene i kvaliteta je kao i kod ''shtedljivih'',koje uz put budi recheno u poredjenju sa obichnim ostvaruju ushtedu od 80-ak% u odnosu na isti svetlosni fluks,i imaju do (max)15 puta duzhi vek trajanja.
Citat:
Filipsove fluorokompaktne sijalice se prave i Kini


Tehnologija izrade opravdava brand.Razlozi premeshtanja dela proizvodnje u Kinu su nam,predpostavljam,poznati.
OSRAM je po kvalitetu u istom rangu.
Cena zavisi uglavnom od toga da li dobijate rachun ili ne:)
.
 
Odgovor na temu

Rendisha
Dusan Beatovic
Beograd

Član broj: 10917
Poruke: 298
89.110.196.*



+7 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sijalica02.03.2007. u 19:55 - pre 208 meseci
Moja preporuka za Philips "Tornado" kompakt cevke. To su one sa spiralnom cevi i montazom u standardno grlo. Dosta dugo traju i za razliku od nekih shklj kineskih dosta su jake. Posto razlicite snage prodaju po istoj ceni, preporuka je ici na one od ekv. 100W ili jace. Sto se tice spektra, ima hladnih i toplih - ove druge su za preporuku. One nisu u stvari zute nego imaju vise u crvenom i zelenom delu spektra.

Inace te fluo lampe uopse nisu neki Philipsov patent vec bas kineski, tamo se naravno i prave, a Philips ih kupuje i trpa u svoje kutije :) U neku ruku, OEM proizvod.
 
Odgovor na temu

miljan nis
Nis

Član broj: 72093
Poruke: 474
*.smin.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sijalica02.03.2007. u 20:45 - pre 208 meseci
Po meni je mnogo lepsa bela svetlost i uvek trazim takve da kupim.
 
Odgovor na temu

braker

Član broj: 80035
Poruke: 419
212.200.179.*



+2 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sijalica02.03.2007. u 21:17 - pre 208 meseci
Citat:
Inace te fluo lampe uopse nisu neki Philipsov patent vec bas kineski, tamo se naravno i prave, a Philips ih kupuje i trpa u svoje kutije :)


Teshko mi je da poverujem u ovo,ipak je philips ozbiljna firma,mada-who knows...Iskustvo potvrdjuje kvalitet,shto je i ovde recheno.
Mozhe li josh neki info,link,anything?
.
 
Odgovor na temu

Rendisha
Dusan Beatovic
Beograd

Član broj: 10917
Poruke: 298
89.110.196.*



+7 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sijalica02.03.2007. u 22:26 - pre 208 meseci
Malo sam pricao po secanju, mada izgleda nije daleko od istine.
Evo ti link
http://www.lamptech.co.uk/Spec...ts/Philips%20CFL%20Tornado.htm
Ovo je izgleda fabrika gde se proizvode
http://en.yaming-lighting.com/...ortalFG/portal/html/index.html

"Po meni je mnogo lepsa bela svetlost i uvek trazim takve da kupim"... Ove "toplije" su mnogo blize dnevnoj svetlosti i izgledaju mnogo prirodnije nego "hladne" koje su, barem meni, krajnje neprijatne.
 
Odgovor na temu

kv66

Član broj: 38196
Poruke: 589
*.ptt.yu.

Sajt: www.popdepression.com


+2 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sijalica03.03.2007. u 09:26 - pre 208 meseci
koristim stedljive fluo sijalice vec godinama,recimo 5-6 godina unazad.Odlicne su philips bez obzira sto se rade u kini..Svaka mi traje preko godinu dana,a moja mala racunica kaze da svaka ovakva sijalica ustedi preko 400 kw godisnje,naravno ako radi 24 h dnevno,a jednu od njih bas tako i koristim u kupatilu jer nemam prirodno osvetljenje u istom.Caka da vam takva sijalica traje sto duze je vrlo jednostavna-nemojte je stalno paliti i gasiti jer nisu za to namenjene,brze ce pregoreti.Ostavite je neka radi ne trosi mnogo struje a trajace neuporedivo duze,naravno takav vid upotrebe ne odgovara svim sijalicnim mestima u kuci,a tamo gde cesto palite i gasite svetlo bolje uzmite klasicne sijalice.Vito sijalice zaobidjite,samo jednom sam kupio to sr#%$# i posle nepar dana je bukvalno eksplodirala! Pukom srecom nikoga nije bilo u prostoriji kad se to desilo,a staklo sam skupljao ceo dan....

[Ovu poruku je menjao kv66 dana 03.03.2007. u 12:29 GMT+1]
Calexico
 
Odgovor na temu

osmania83
Wien

Član broj: 130055
Poruke: 93
*.20.11.vie.surfer.at.



Profil

icon Re: Pitanje u vezi sijalica03.03.2007. u 12:29 - pre 208 meseci
Ovaj me post fascinirao i onda sam
danas sam malo bio po radnjama ovih sijalica i ono mogu vam reci da ima pravo veliki izbor svega i svacega od led do nemam pojma emisija nekih piz... arija prava bruka. vidio sam extra Philipsove Sijalice koje bi preporucio jer sam ja sebi uzeo i probao . Philips Global tako se zove 20 w trosi a sija kao ona od 60 tako pise na kutiji. I 8 godina garancije i kosta oko 12 eura i odem do prodavacice i kazem ja njoj reko 8 godina garancije kako zamjena itd kaze meni ona ne treba ti racun nista ti ne treba samo crknutu sijalicu donesi kod nas i to je to. DObijas novu mada znaci imaju sve i za auto sto sam odvalio.
A sijalica je poprilicno ogromna mislim daj precnik oko 20-30 cm i ono probam je extra svijetli imaju u dvije vrste kao bjelu ili kao ono zutkastu. Pa izvoli...
Da vas pitam u cemu je fora sa onim G4 sijalicama onim malim.
One svjetle extra jako ali nisam uspio da gledam dalje koliko sta trosi... pa ako ima sta iskustva neka nam malo javi...
hvala puno

ludilo
 
Odgovor na temu

Predrag Krstic
Beograd

Član broj: 30388
Poruke: 210
212.200.178.*



+11 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sijalica03.03.2007. u 23:44 - pre 208 meseci
Nisam neki strucnjak ali evo da kazem 2 po meni lose strane "stedljivih sijalica" sa malim fluo cevima.

•Prvi je da je na kutiji filipsove sijalice pisalo da ne sme da se koristi u zatvorenim abazurima jer ce se tako prilicno smanjiti vek.
To znaci da nisu pogodne ni za plafonjerke, ni za bilo kakve kugle gde bi bile zatvorene a to je i vecinski nacin osvetljavanja! Tu jednu sijalicu koju sam kupio, sam zbog toga mogao jedino da montiram u garazi. Pritom mi se cini da je njenih 100w osvetljavanja manjih od klasicne 100w, mada mi ipak vise prija belo svetlo u garazi dok radim.

•Drugi je da je nemoguce regulisati jacinu njenog svetla kao sto to moze sa klasicnom, pomocu regulatora jacine svetla. Regulatori rade po principu smanjivanja napona, a ove sijalice mogu da rade samo na 220v i na manjim naponima trepere i gube svetlost.

Bitno je i to da je cesto belo svetlo neugodno uvece u dnevnom boravku, kad hocete da se opustite uz recimo tv sa prigusenim osvetljenjem. S druge strane cini mi se da je mnogo prijatnije kad treba da citate ili radite uz belo svetlo. Zuto malo uspavljuje.

Sve u svemu ja cu ih za sad koristiti, ali samo na pojedinim mestima.
 
Odgovor na temu

osmania83
Wien

Član broj: 130055
Poruke: 93
*.20.11.vie.surfer.at.



Profil

icon Re: Pitanje u vezi sijalica04.03.2007. u 10:34 - pre 208 meseci
Citat:
Predrag Krstic: Nisam neki strucnjak ali evo da kazem 2 po meni lose strane "stedljivih sijalica" sa malim fluo cevima.

•Drugi je da je nemoguce regulisati jacinu njenog svetla kao sto to moze sa klasicnom, pomocu regulatora jacine svetla. Regulatori rade po principu smanjivanja napona, a ove sijalice mogu da rade samo na 220v i na manjim naponima trepere i gube svetlost.

Bitno je i to da je cesto belo svetlo neugodno uvece u dnevnom boravku, kad hocete da se opustite uz recimo tv sa prigusenim osvetljenjem. S druge strane cini mi se da je mnogo prijatnije kad treba da citate ili radite uz belo svetlo. Zuto malo uspavljuje.

Sve u svemu ja cu ih za sad koristiti, ali samo na pojedinim mestima.


Tebi treba onda LED jer one se mogu tako reci Dimmen smanjivati napon pa tako da se dobiej jace svjetlo ili manje uz romantiku. Nego pitanje je kako sve to uklopiti a da se ustedi godisnje oko 400 kw kao sto je jedan kolega rekao. Kazem imam kod sebe filipsovke sa velikom kuglom i extra rade mada sam vidio i osramove i one su ok pravo 20 w ubijaju u oci...
:D
pozz
ludilo
 
Odgovor na temu

kv66

Član broj: 38196
Poruke: 589
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: www.popdepression.com


+2 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sijalica04.03.2007. u 19:49 - pre 208 meseci
Citat:
.Svaka mi traje preko godinu dana,a moja mala racunica kaze da svaka ovakva sijalica ustedi preko 400 kw godisnje,naravno ako radi 24 h dnevno,

Danas sam malo racunao:usteda je i veca
obicna sijalica od 100w
fluo od 23 w (ekvivalent ovoj od 100 w)
100-23=77 w
77w x 24 h =1848 w ustede dnevno
1,848 kw x 365 dana =674,52 kw ustede godisnje !!
Malo li je?
Naravno sijalice ovog tipa se stalno usavrsavaju:secam se da su prvobitno bile one sa rokom trajanja od 3 godine,pa 6 godina ,a sad 8 godina!
Nedavno sam procitao u Blicu da je Australija(valjda)prva zemlja koja je uvela pravila da se obavezno i jedino mogu koristiti stedljive sijalice,znaci klasicne su totalno izbacene....
Calexico
 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
*.net.curtin.edu.au.



+3 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sijalica05.03.2007. u 03:37 - pre 208 meseci
Citat:
kv66: Nedavno sam procitao u Blicu da je Australija(valjda)prva zemlja koja je uvela pravila da se obavezno i jedino mogu koristiti stedljive sijalice,znaci klasicne su totalno izbacene....


Otkad je Blic pouzdan? :)
Iz prve ruke: klasicne uopste nisu totalno izbacene.
Da je tako, imao bi citavu generaciju djece sa corama aka teleskopima.
 
Odgovor na temu

Brkikrki

Član broj: 94375
Poruke: 60
*.poen.net.



+1 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sijalica05.03.2007. u 12:03 - pre 208 meseci
Citat:
miljan nis: Po meni je mnogo lepsa bela svetlost i uvek trazim takve da kupim.


I meni je bijela svjetlost mnogo ljepsa i prijatnija za oci.
 
Odgovor na temu

kv66

Član broj: 38196
Poruke: 589
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: www.popdepression.com


+2 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sijalica05.03.2007. u 15:56 - pre 208 meseci
Citat:
kv66: Nedavno sam procitao u Blicu da je Australija(valjda)prva zemlja koja je uvela pravila da se obavezno i jedino mogu koristiti stedljive sijalice,znaci klasicne su totalno izbacene....

Citat:

Otkad je Blic pouzdan? :)
Iz prve ruke: klasicne uopste nisu totalno izbacene.
Da je tako, imao bi citavu generaciju djece sa corama aka teleskopima.

elem,izgleda da Blic ipak ne laze...Plan australijske vlade je da u roku od tri godine zameni KOMPLETNO obicne sijalice sa kompakt fluo sijalicama.Razlozi za su:potrosnja struje manja za 4/5,obicne sijalice od utrosene struje samo 5%vracaju kao svetlost,a 95 %je baceno na zagrevanje iste,smanjice se portosnja uglja za termoelektrane a tako i zagadjivanje atmosfere....
lose strane;dobar broj domacinstava u Au nema klasicna grla kao kod nas ,pa ce morati da ih menjaju,fluo lampe prvih minut-dva ne daju puno osvetljenje kao obicne sijalice,skuplje su (u startu,ali posle se isplate)Vise o tome
http://www.news.com.au/story/0,23599,21258888-421,00.html
http://australian-politics.blogspot.com/2007_02_01_archive.html



[Ovu poruku je menjao bakara dana 05.03.2007. u 20:57 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao kv66 dana 05.03.2007. u 21:56 GMT+1]
Calexico
 
Odgovor na temu

osmania83
Wien

Član broj: 130055
Poruke: 93
*.20.11.vie.surfer.at.



Profil

icon Re: Pitanje u vezi sijalica05.03.2007. u 16:34 - pre 208 meseci
Imak milism da Blic laze jer prvi na ideju je dosa Arnold Svarceneger u Kaliforniji...
A kazu da te obicne sijalice one i pustaju neke stetljive gasove koji sagorjevaju u razulju da li je istina ili ?
pozz
ludilo
 
Odgovor na temu

kv66

Član broj: 38196
Poruke: 589
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: www.popdepression.com


+2 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sijalica05.03.2007. u 21:06 - pre 208 meseci
Vest sa tv,odnosi se na EU,takodje se razmislja o prelasku na stedljive sijalice
http://209.85.135.104/search?q....asp%3Fredosled%3Dprioritet%26
IDCategory%3D67+eu,sijalice&hl=en&ct=clnk&cd=6&client=firefox-a
edit:linki vise ne radi 09.03.2007.

[Ovu poruku je menjao kv66 dana 09.03.2007. u 19:42 GMT+1]
Calexico
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sijalica07.03.2007. u 17:16 - pre 208 meseci
Citat:
Predrag Krstic:

•Prvi je da je na kutiji filipsove sijalice pisalo da ne sme da se koristi u zatvorenim abazurima jer ce se tako prilicno smanjiti vek.
To znaci da nisu pogodne ni za plafonjerke, ni za bilo kakve kugle gde bi bile zatvorene a to je i vecinski nacin osvetljavanja! Tu jednu sijalicu koju sam kupio, sam zbog toga mogao jedino da montiram u garazi. Pritom mi se cini da je njenih 100w osvetljavanja manjih od klasicne 100w, mada mi ipak vise prija belo svetlo u garazi dok radim.

Ja ovo na kutiji philipsovih sijalica nigde ne nadjoh, a i inace ih koristim u 'brodskim' lampama i nisam imao nikakvih problema, dok sa klasicnim jesam jer se vise greju...
Sto se tice njenih 100w u usporedbi sa klasicnom...meni je dovoljno 14w i ne vidim nikakve potrebe za sijalicama od 20w, jednostavno su prejake...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

miljan nis
Nis

Član broj: 72093
Poruke: 474
*.adsl-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sijalica08.03.2007. u 18:41 - pre 208 meseci
Ja imam klasicne fluo-cevi (2x18W Osram) i dobro svetle (ne mogu da kazem da je nesto prejako, ali je dobro) a i prostorija nije mnogo velika, a na drugom mestu imam onu kruznu od 32W isto Osram i ona kao odgovara 150W klasicnoj, a svetli slabije nego obicna od 100W, mozda bi moglo da se poredi sa 60W obicnom.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sijalica08.03.2007. u 22:11 - pre 208 meseci
Citat:
miljan nis: Ja imam klasicne fluo-cevi (2x18W Osram) i dobro svetle (ne mogu da kazem da je nesto prejako, ali je dobro)...

Samo da skrenem paznju, ako je ta fluo cev povezana na elektronsku prigusnicu i bez startera, po mom iskustvu takve fluo cevi obicno daju slabiju svetlost od onog klasicnog povezivanja sa prigusnicom i starterom, jedina prednost elektronske prigusnice je sto pali svetlo odmah, ali opet cesto se desava da elektronska prigusnica jednostavno pregori, a onda celu skalameriju jednostavno mozete da bacite...

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Pitanje u vezi sijalica

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 46139 | Odgovora: 91 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.