Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

carinjenje vozila

elitemadzone.org :: AutoZone :: carinjenje vozila

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 67432 | Odgovora: 70 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pneos
Pomocni radnik na gradjevini

Član broj: 138226
Poruke: 281
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+5 Profil

icon Re: carinjenje vozila20.06.2007. u 22:15 - pre 205 meseci
koliko se meni cini izgleda da je jedna kataloska vrednost vozila kada se ono carini, a druga kada se placa porez na promenu vlasnistva. Ova druga je visa, u pravu sam ?
102>77+30+20 !
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: carinjenje vozila21.06.2007. u 07:13 - pre 205 meseci
Pozdrav,

da, u pravu si. Na prvu imas masu "olaksavajucih okolnosti" obzirom da carinik kao ovlasceno lice pregleda vozilo pa obori tu vrednosti na osnovu uvida u stanje (recimo kilometraza) a u drugom slucaju niko ne izlazi na teren da vidi vozilo (postoje propisi o tome ali su u praksi neobavezujuci za uprave prihoda, bilo da sami formiraju terenske komisije, bilo da koriste usluge AMS ili koga drugog kao u dosta mesta u Vojvodini - jednostavno se ne primenjuju) te nema osnova za umanjenje koje je i tim drugim katalogom predvidjeno na bazi stvarnog stanja vozila.
 
Odgovor na temu

Pneos
Pomocni radnik na gradjevini

Član broj: 138226
Poruke: 281
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+5 Profil

icon Re: carinjenje vozila21.06.2007. u 21:17 - pre 205 meseci
Oko povrata poreza. Primetio sam da ovde mnogi pricaju o povratu poreza u nemackoj, u Italiji to medjutim ne postoji. Da li je to razlog postojanja dva kataloga tj dve vrednosti za kola iz I i kola iz D. Inace Italijani su katastrofa, nije moguce dobiti privremene tablice kao u Svabiji.
102>77+30+20 !
 
Odgovor na temu

rocki
Radomir Andjelkovski
Jabuka kod Panceva

rocki
Član broj: 56532
Poruke: 71
*.pool.einsundeins.de.

Jabber: windowsXP
ICQ: 19041960


Profil

icon Re: carinjenje vozila23.06.2007. u 20:49 - pre 205 meseci
Poz za sve vas, iz Nemacke

Vidim da smo se prebacili ovde, posto sam pisao na " Koje auto za 6500 € "

Pa da ponovim pitanje, ako nije problem, jer mi je pomoc stvarno " HITNO " potrebna. Naime brat mi poklanja svoj auto.

Ford Fokus, karavan, 2002 god. benzinac, 150.000 tkm prvi je vlasnik jer ga je kupio novog.
E sad pitanje: Sta mi je sve potrebno za uvoz ovog auta, pogotovu odavde iz Nemacke. Burazer dolazi samnom za SRB.
I proceduru koju moram da prodjem. Auto je registrovan na burazera i skoro je radjen TIF i ASU.
Iz Panceva sam pa verujem da cu cariniti u Zrenjaninu. I dali neko zna do koliko sati rade spediteri na granicnom prelazu,
tj. kad im se zavrsava radno vreme. Krajem jula bih krenu nazad u SRB. pa verujem da cu stici da povadim neke papire ako je potrebno. HVALA svims unapred

PS. Pisacu kako se zavrsilo kad bude gotovo.
Vreme je da se predje na Proizvodnju - Promet i Uasluge
 
Odgovor na temu

Pneos
Pomocni radnik na gradjevini

Član broj: 138226
Poruke: 281
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+5 Profil

icon Re: carinjenje vozila24.06.2007. u 08:51 - pre 205 meseci
Najpre vidi da li je EURO 3. Ako ne, dzabe ti poklanja, kad ga ne mozes uvesti.

Auto mozes cariniti samo u mestu prebivanja licna karta ako je uvozis na privatno lice.

Dakle, nadji u pancevu Speditera i on ce ti reci koja dokumentacija i na koji iznos da se pravi racun. Znaci neka ti ga brat da kazemo fiktivno proda za sumu koju ti kaze spediter. On ce ti reci i koja sve dokumentacija.

Javi kako je bilo, ne znam puno i ja se isto raspitujem pa to je sto sam saznao. -ciau
102>77+30+20 !
 
Odgovor na temu

rocki
Radomir Andjelkovski
Jabuka kod Panceva

rocki
Član broj: 56532
Poruke: 71
*.pool.einsundeins.de.

Jabber: windowsXP
ICQ: 19041960


Profil

icon Re: carinjenje vozila24.06.2007. u 14:53 - pre 204 meseci
Citat:
Pneos: Najpre vidi da li je EURO 3. Ako ne, dzabe ti poklanja, kad ga ne mozes uvesti.

Auto mozes cariniti samo u mestu prebivanja licna karta ako je uvozis na privatno lice.

Dakle, nadji u pancevu Speditera i on ce ti reci koja dokumentacija i na koji iznos da se pravi racun. Znaci neka ti ga brat da kazemo fiktivno proda za sumu koju ti kaze spediter. On ce ti reci i koja sve dokumentacija.

Javi kako je bilo, ne znam puno i ja se isto raspitujem pa to je sto sam saznao. -ciau



U saobracajnoj stoi EURO-4, sigrno je bar Euro3.

U Pancevu nema sto znaci Beograd ili Zrenjanin, kako vidim nasi sa foruma koi se ne javljaju ne znam zasto, bas i nisu odusevljeni sa BGDom, pa tju verovatno u Zrenjanin.
A carinim ga na moje ime.

Da nadjem u Pancevu speditera nemogu, jer sam u Nemackoj trenutno.


Ajde bre ljudi dajte pomoc, lancia88, njinsa i ostali. Blizi mi se vreme povratka i potreban mi je konkretan savet.


Vreme je da se predje na Proizvodnju - Promet i Uasluge
 
Odgovor na temu

Pneos
Pomocni radnik na gradjevini

Član broj: 138226
Poruke: 281
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+5 Profil

icon Re: carinjenje vozila24.06.2007. u 15:35 - pre 204 meseci
Moras po svaku cenu da nadjes speditera, nema ti druge. uzmi telefon i zovi ZR. Sta je problem ?

Trebace vam 2 speditera. Jedan u mestu carinjena tj. u ZR, a drugi na granici. To nije problem on vam samo pravi prolazne papire do mesta carinjenja i to je sve. Glavno jelo je ovaj u ZR.
102>77+30+20 !
 
Odgovor na temu

milicica1

Član broj: 137596
Poruke: 6
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: carinjenje vozila25.06.2007. u 15:12 - pre 204 meseci
Da li moze neko da mi kaze, ako se auto uveze na nekog invalida kako isti auto moze da se vozi od strane nekog drugog lica koje nije u rodbinskim vezama sa tom osobom? Da li moze samo da se da ovlascenje?
Hvala
 
Odgovor na temu

*trut*

Član broj: 15045
Poruke: 123
82.208.193.*



+14 Profil

icon Re: carinjenje vozila25.06.2007. u 18:33 - pre 204 meseci
Sto se tice uvoza na invalida sledeca je procedura : Sve ide isto sto se tice carinjenja stim da ako je osoba invalid (minimum 70%) ne plaća carinu na auto, a ako je invaliditet 100% onda dobija i povraćaj pdv-a od drzave. Što se tiče voznje kad ocariniš vozilo na invalida dobija se zabrana otuđenja na 3 godine najlepše u svemu je kad radiš registraciju u sup-u uopšte ne prijaviš da je uvezen na invalida i normalno ga registruješ (upravo danas je ocarinjen jedan golf IV).
@rocki
Na lice koje zeliš da ocariniš vozilo njegovo prebivalište mora da bude pod nadležnošću ci zrenjanin ili ti je druga mogućnost da ideš preko firme onda je svejedno gde cariniš.Špedicije na granici rade nonstop, od dokumenata treba ti faktura ili notarski ugovor(overen) poželjna je servisna knjižica ako hoćeš da prođeš jeftinije i naravno brif.
 
Odgovor na temu

rocki
Radomir Andjelkovski
Jabuka kod Panceva

rocki
Član broj: 56532
Poruke: 71
*.pool.einsundeins.de.

Jabber: windowsXP
ICQ: 19041960


Profil

icon Re: carinjenje vozila25.06.2007. u 19:02 - pre 204 meseci
@rocki
Na lice koje zeliš da ocariniš vozilo njegovo prebivalište mora da bude pod nadležnošću ci zrenjanin ili ti je druga mogućnost da ideš preko firme onda je svejedno gde cariniš.Špedicije na granici rade nonstop, od dokumenata treba ti faktura ili notarski ugovor(overen) poželjna je servisna knjižica ako hoćeš da prođeš jeftinije i naravno brif.

Carinicu ga na mene, a moje prebivaliste je u Pancevu, sto znaci da su mi Zrenjanin i Beograd najblize CI. Brif je tu a i
za servisnu nece biti problema. E sad kako sa fakturom kad mi burazer poklanja auto. Za ugovor bi bilo isto ok. al
u ugovoru bi verovatno trebalo da stoi iznos(cena), ako bi trebalo znas li mozda ili neko drugi koja bi bila najbolja
da se upise.
Vreme je da se predje na Proizvodnju - Promet i Uasluge
 
Odgovor na temu

*trut*

Član broj: 15045
Poruke: 123
82.208.193.*



+14 Profil

icon Re: carinjenje vozila25.06.2007. u 22:19 - pre 204 meseci
Dzaba sto je poklon to ti nece priznati sto se tice fakture tu na scenu stupa spedicija, poenta carinjenja i uopste spedicije je da se plati sto manje carina dok drzava oce da uzme sto vise (vecita igra macke i misa) Moras kontaktirati neku spediciju da ti izvrse procenu vrednosti vozila po katalogu, posle toga sledi kako se ko snadje npr. izvodi se kasetofon, zamena guma sa alufelnama, ukloni se sa vozila oznaka nivoa opreme i ide se na to da se svrsta u jeftiniji model ljudi ne bi verovali koliko moze da se spusti cena vozila. Znaci kontaktiraj spediciju koja radi sa uvozom automobila da ti kazu sta je najbolje (vecina spedicija kao uslugu nude da ti naprave i ulaz u zemlju, pravljenje fakture itd.)
 
Odgovor na temu

rocki
Radomir Andjelkovski
Jabuka kod Panceva

rocki
Član broj: 56532
Poruke: 71
*.pool.einsundeins.de.

Jabber: windowsXP
ICQ: 19041960


Profil

icon Re: carinjenje vozila28.06.2007. u 19:48 - pre 204 meseci
Citat:
*trut*: Dzaba sto je poklon to ti nece priznati sto se tice fakture tu na scenu stupa spedicija, poenta carinjenja i uopste spedicije je da se plati sto manje carina dok drzava oce da uzme sto vise (vecita igra macke i misa) Moras kontaktirati neku spediciju da ti izvrse procenu vrednosti vozila po katalogu, posle toga sledi kako se ko snadje npr. izvodi se kasetofon, zamena guma sa alufelnama, ukloni se sa vozila oznaka nivoa opreme i ide se na to da se svrsta u jeftiniji model ljudi ne bi verovali koliko moze da se spusti cena vozila. Znaci kontaktiraj spediciju koja radi sa uvozom automobila da ti kazu sta je najbolje (vecina spedicija kao uslugu nude da ti naprave i ulaz u zemlju, pravljenje fakture itd.)


Pa OK sto se tice ugovora vec smo ga napravili u ADAC-u kao poklon mislim da nece da smeta, ili ?

A nasli smo u papirima i fakturu al nije overena pecatom nego samo potpisom prodavca, dali ce to da smeta?
Svakako cu da pitam na carini kad ulazimo za speditere. Cini mi se da imam fore 3dana za carinjenje, pa ako su sve stvari koje nemora odavde iz Nemacke nego kod nas onda cu za ta 3dana da pokusam sa spediterom da uradim.

Dali moze tako ? I hvala ti sto mi pomazes. I ostali su ranije pomagali, sad ne znam zasto cute.
Vreme je da se predje na Proizvodnju - Promet i Uasluge
 
Odgovor na temu

*trut*

Član broj: 15045
Poruke: 123
82.208.193.*



+14 Profil

icon Re: carinjenje vozila28.06.2007. u 22:31 - pre 204 meseci
Obavezno neka ti overi ugovor notar da ne bi imao problema sa carinjenjem.
 
Odgovor na temu

rocki
Radomir Andjelkovski
Jabuka kod Panceva

rocki
Član broj: 56532
Poruke: 71
*.pool.einsundeins.de.

Jabber: windowsXP
ICQ: 19041960


Profil

icon Re: carinjenje vozila08.07.2007. u 11:51 - pre 204 meseci
Overa ugovora kod notara kosta 13€. Sad mi ostaje jos da nadjem nekog da mi ispecatira servisnu knjizicu ( tchek cheft)
Vreme je da se predje na Proizvodnju - Promet i Uasluge
 
Odgovor na temu

pavlovic
Novi Sad

Član broj: 38286
Poruke: 32
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: carinjenje vozila13.07.2007. u 17:16 - pre 204 meseci
Kako stoje stvari ovde ima carinika u temi pa bi bilo lepo da nam objasni kako idu umanjenja kataloske vrednosti, Porez, kilometraza ostecenja i ostalo. Mozda je tesko generalizovati ali se moze objasniti u rasponu procenata.
 
Odgovor na temu

rocki
Radomir Andjelkovski
Jabuka kod Panceva

rocki
Član broj: 56532
Poruke: 71
*.pool.einsundeins.de.

Jabber: windowsXP
ICQ: 19041960


Profil

icon Re: carinjenje vozila18.07.2007. u 13:56 - pre 204 meseci
Citat:
pavlovic: Kako stoje stvari ovde ima carinika u temi pa bi bilo lepo da nam objasni kako idu umanjenja kataloske vrednosti, Porez, kilometraza ostecenja i ostalo. Mozda je tesko generalizovati ali se moze objasniti u rasponu procenata.


Potpuno si u pravu, to bi nam zaista pomoglo. No izgleda ili su napustili temu ili za njih ovo vise nije interesentno.
Vreme je da se predje na Proizvodnju - Promet i Uasluge
 
Odgovor na temu

rocki
Radomir Andjelkovski
Jabuka kod Panceva

rocki
Član broj: 56532
Poruke: 71
*.pool.einsundeins.de.

Jabber: windowsXP
ICQ: 19041960


Profil

icon Re: carinjenje vozila24.07.2007. u 08:07 - pre 204 meseci
Poz za sve prisutne na ovom forumu.

Hitno mi je potrebna jos jedna pomoc. Naime sta mi je potrebno da bih mogao da uvezem novu auto prikolicu, i dali
moze da bude registrovana na dugo ime a ne na moje.

Hvala unapred
Vreme je da se predje na Proizvodnju - Promet i Uasluge
 
Odgovor na temu

rocki
Radomir Andjelkovski
Jabuka kod Panceva

rocki
Član broj: 56532
Poruke: 71
*.3dnet.co.yu.

Jabber: windowsXP
ICQ: 19041960


Profil

icon Re: carinjenje vozila05.09.2007. u 14:04 - pre 202 meseci
Poz,

Epa ljdi uvezao sam auto, novu prikolicu za auto nosivosti do 750 kg i skuter YAMAHA 50 R.

Auto sam registrovao na PA tablice.
Vreme je da se predje na Proizvodnju - Promet i Uasluge
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: carinjenje vozila24.11.2007. u 15:56 - pre 199 meseci
Citat:
rocki: Poz,

Epa ljdi uvezao sam auto, novu prikolicu za auto nosivosti do 750 kg i skuter YAMAHA 50 R.

Auto sam registrovao na PA tablice.



Rocky napisi iskustva prilikom carinjenja, ako ti nije tesko?
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

rocki
Radomir Andjelkovski
Jabuka kod Panceva

rocki
Član broj: 56532
Poruke: 71
*.3dnet.co.yu.

Jabber: windowsXP
ICQ: 19041960


Profil

icon Re: carinjenje vozila27.01.2008. u 14:18 - pre 197 meseci
Citat:
DusanSukovic: Rocky napisi iskustva prilikom carinjenja, ako ti nije tesko?



Nije mi tesko

Jedino sto me je zeznuo spediter na ulasku u SRB inace je sve bilo OK.

Spediter mi je na ulasku uradio prateca dokumenta za carinjenje u Zrenjaninu na C.I odatle posle 6h cekanja drugi prateci papiri za Pancevacku C.I i naravno iz Panceva U Beograd C.I . Srecom dobar spediter u BG je odradio super i za par dana je bilo gotovo. Sa 6.6oo eura spustio je katalosku vrednost na 4.050 eura.
Vreme je da se predje na Proizvodnju - Promet i Uasluge
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: carinjenje vozila

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 67432 | Odgovora: 70 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.