Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbojavanje sa kantom boje kod Adobe ilustratora

[es] :: Grafički dizajn :: Izbojavanje sa kantom boje kod Adobe ilustratora

[ Pregleda: 1830 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hb9haw

Član broj: 10609
Poruke: 43
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Izbojavanje sa kantom boje kod Adobe ilustratora07.03.2007. u 11:21 - pre 208 meseci
Ima li neko da poznaje adobe ilustrator?
Poceo sam nesto da crtam u A. I. ali sam udario na problem kome ne vidim rjesenja.
Kada crtam kvadrat , krug ili bilo koji drugi objekat iz programa radi o.k. ali kad ja nacrtam neki zatvoreni oblik ne mogu
da ga izbojim.Sve linije su sastavljena bez prekida. Pokusavao sam da linije grupiram ali ni to ne pije vode.Negdje pravim neku gresku ali ne znam gdje.
Da li je neko imao slican problem? Upomoc!
 
Odgovor na temu

NICS
Novi Sad

Član broj: 26012
Poruke: 682
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Izbojavanje sa kantom boje kod Adobe ilustratora07.03.2007. u 14:34 - pre 208 meseci
Jedna od nekoliko bitnijih razlka izmedju Corela i Illustratorra je i ta koju spominjes. U illlustratoru ne moras da spojis sve tacke da bi obojio objekat, Cak ne moras ni da iscrtas poslednju liniju. A to sto si napisao jos mi se nijednom nije desilo od verzije 4 do ovih poslednjih CS-ova. Adobe programi najbolje rade kada je novija instaslacija XP-a, mokje licno misljenje, jer je to profesionalni program i ne trpi igrice i razne druge manje vise ne proverene programe. Ako ti se niko ne odgovori o tvom prolblemu predlazem :) reintalaciju
Kako da se potpisem
 
Odgovor na temu

Its no good
Prepress
Pancevo-Beograd

Član broj: 129272
Poruke: 21
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Izbojavanje sa kantom boje kod Adobe ilustratora08.03.2007. u 08:55 - pre 208 meseci
Obrati paznju dali ti je na levoj paleti, dole, selektovan, FILL ili STROKE. Vidi sliku!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

hb9haw

Član broj: 10609
Poruke: 43
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Izbojavanje sa kantom boje kod Adobe ilustratora08.03.2007. u 14:49 - pre 208 meseci
Hvala za savjet,
to vec imam i to radi.Kao sto rekoh. Kada nacrtam kvadrat sa toolom on se da izbojati. ali kad ja napravim na primjer trougao sa toolom line onda se ne da ispuniti bojom. Zasto? ima li neka caka ?
 
Odgovor na temu

Its no good
Prepress
Pancevo-Beograd

Član broj: 129272
Poruke: 21
*.publicis.co.yu.



Profil

icon Re: Izbojavanje sa kantom boje kod Adobe ilustratora08.03.2007. u 16:13 - pre 208 meseci
Kada sa line alatom crtas objekte (samo ne znam zasto, imas druge alate zato-pen tool...) tacke ti nisu spojene, nego je svaka linija za sebe. Cim spois dve tacke mocices da bois sa fillom. Tacke spajas sa belom strelicom (Direct selection tool) zatim desni klik i selektujes join.
 
Odgovor na temu

hb9haw

Član broj: 10609
Poruke: 43
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Izbojavanje sa kantom boje kod Adobe ilustratora08.03.2007. u 17:22 - pre 208 meseci
U tome i jeste fazon .Endpoints jesu spojeni. Cijeli geometrijski lik je zatvorena povrsina. i opet ne radi.
 
Odgovor na temu

Its no good
Prepress
Pancevo-Beograd

Član broj: 129272
Poruke: 21
*.publicis.co.yu.



Profil

icon Re: Izbojavanje sa kantom boje kod Adobe ilustratora09.03.2007. u 12:16 - pre 208 meseci
E pa onda reinstaliraj Ilustrator
 
Odgovor na temu

NICS
Novi Sad

Član broj: 26012
Poruke: 682
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Izbojavanje sa kantom boje kod Adobe ilustratora09.03.2007. u 13:51 - pre 208 meseci
Ipak je bolje ponovo XP jer kad reinstaliras bilo koji program doticni ostavi "smece" koje zna posle da zeza ovako ces biti 100% siguran da ce raditi kako treba i jos nesto na igrice zaboravi
Kako da se potpisem
 
Odgovor na temu

hb9haw

Član broj: 10609
Poruke: 43
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Izbojavanje sa kantom boje kod Adobe ilustratora09.03.2007. u 19:56 - pre 208 meseci
Probati cu instalaciju na drugu masinu pa cemo vidjedi da li ima razlika.
Pozdrav i hvala za pomoc
 
Odgovor na temu

[es] :: Grafički dizajn :: Izbojavanje sa kantom boje kod Adobe ilustratora

[ Pregleda: 1830 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.