Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potreban savet - nov auto do 12.500

elitemadzone.org :: AutoZone :: Potreban savet - nov auto do 12.500

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 14959 | Odgovora: 52 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Potreban savet - nov auto do 12.50031.03.2007. u 00:10 - pre 207 meseci
Pozdrav,

dobro je sto nije tragao za skuterom, na kraju bi uzeo rolere :)
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Potreban savet - nov auto do 12.50031.03.2007. u 00:45 - pre 207 meseci
Evo deset minuta se smejem. Isprepadasmo coveka samo tako. A on je samo zeleo "iz tacke A u tacku B"...
Em novo em jeftino a vozilica

Poz
 
Odgovor na temu

dejan_bg
Dejan Zivkovic

Član broj: 56514
Poruke: 31
89.216.195.*



+1 Profil

icon Re: Potreban savet - nov auto do 12.50031.03.2007. u 21:44 - pre 207 meseci
Nisam uzeo josh uvek nista... :)
Zbog dve stvari od kojih je jedna mogucnost za blago pojacanje kesha pri ucescu, pa da mozda uzmem neku od 1.4 variajnte necega :))))
long story...
Nova Skoda 1.2 je stvarno smesna jer iskreno receno nisam nista citao o njoj pa nisam ni znao da su ostali na tom motoru... a 1.4 automatski ispada iz konkurencije jer mu je cena ista kao i kod konkurenata. Oni se nadaju boljoj prodaji jer daju vishe opreme od kunkurencije... al nije sve u opremi i deljivim klupama kao i dodacima za glavu :)
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Potreban savet - nov auto do 12.50001.04.2007. u 10:37 - pre 207 meseci
Tesko ces ti pazariti nesto novo. Poceo si da razmisljas kao ja. Nece oni mene ubediti za moje pare kako drzaci za case vrede 500€ svaki.
Pa veliki gepek, pa se sklapa zadnja klupa... a motori igracke, tockici maleni i ruzni, vire im neke skalamerijice kad pogledas auto od pozadi(na Kalosu "vise" one solje za zadnje opruge na 10cm od asfalta), neke sponice i sajice, auspusi majusni, puno nekih guma, creva i plastike, ali ne za povecanje snage, nego zbrda-zdola rasporedjenih elemenata, farovi cmoljavi...
Instrument table u vecini takvih modela su starinske, zastarele koncepcije, a "proizvod" im ne gubi na ceni, iako je projektovan pre 5 i vise godina, umesto sa svakim novim dizajnom da stari ide "pod tepih".
I tako trzisna privreda tebi licno "otezava proizvodnju" novca, a neki tamo "marketing" treba da te ubedi kako neka bizuterija vredi basnoslovno..

I tada se "okreces" ili japancima ili polovnim automobilima vise klase..A mozda i polovnima iste klase koje gledas, ali za duplo manje para..

Poz.

 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Potreban savet - nov auto do 12.50001.04.2007. u 12:55 - pre 207 meseci
Sve je otišlo u propast onog trenutka kada je Marka zamenjena Evrom.

Da smo samo mi u pitanju, pa 'ajde, ali su čak i ostale države (pa i sama Nemačka) cene prosto "preimenovale" u Evro, uopšte se rukovodeći logikom koja zahteva preračunavanje kursa u novu valutu. Tako sad dolazimo do činjenica da su u ovom trenutku automobili znatno skuplji nego što su bili pre desetak-petnaest godina. Za iste pare dobijaš manje. I ovih 12.500€ izgleda kao "malo" para, ali kad pogledamo - pa to je ustvari 25.000DM!!!

Cifre iste, samo je znak promenjen. Pa kad su to, Boga mu, najmanji automobili koštali tolike pare. Šta znam... moguće je da mi je mozak izvetrio.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Potreban savet - nov auto do 12.50001.04.2007. u 14:23 - pre 207 meseci
Pa nije bas tako, auto poskupljuje nova oprema i sigurnosni elementi, cega ranije nije bilo ili je bilo preskupo.
 
Odgovor na temu

Pneos
Pomocni radnik na gradjevini

Član broj: 138226
Poruke: 281
..2-r.retail.telecomitalia.it.



+5 Profil

icon Re: Potreban savet - nov auto do 12.50001.04.2007. u 15:21 - pre 207 meseci
ljudi u Italiji koji imaju stalan posao tj. redovne i solidne prihode kada kupuju auto gledaju ponudu u ratama. Svaki prodavac ima i sopstven finansijariju.

Dakle Italijan kaze aha Megan to mi je 260 evra rata, plus 70 za osiguranje. Posle 5 godina ili 100,000 km kad krenu prvi znacajniji servisi on ga proda i opla... uzme par iljadarki kesa, a i kredit je upravo otplatio. Retko ko ce vam ovde odneti kes i istresti ga za nov auto, jednostavno to tako ovde ne ide.

Kod nas u Srbiji mislim da je bolje voziti polovan auto koji drzi cenu i koji se moze brzo prodati za nedajboze jer je poznato da nai ljudi moraju skoro svu lovu da skrkaju u autic.
102>77+30+20 !
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Potreban savet - nov auto do 12.50001.04.2007. u 17:46 - pre 207 meseci
Nije toliko problem ni u autu koji "drzi" cenu. Nije ni vazno. Vazno je sto u proseku 12 plata, koliko bi trebao da kosta auto koji kupuje porodica, postoje samo krsevi, za kes, i kostaju 30% vise u odrzavanju nego novi..

Poz.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Potreban savet - nov auto do 12.50001.04.2007. u 18:18 - pre 207 meseci
@vladd

Uhh...na zalost ovo je susta istina, evo ja i dalje trazim auto, i ne biram ni marku ni model samo trazim pristojno stanje za pare koje dajem
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Potreban savet - nov auto do 12.50002.04.2007. u 00:30 - pre 207 meseci
Citat:
HoT_Steppa: Pa nije bas tako, auto poskupljuje nova oprema i sigurnosni elementi, cega ranije nije bilo ili je bilo preskupo.


Hmm... slažem se. Samo, ovako ispada da je sva nova oprema (i elementi!) izmišljena tačno 1.1.2002, kada je Evro i zvanično stupio na snagu

"Strange thing... indeed!"

Ili ta oprema košta k'o i ceo auto, ili je neka druga kosmička sila... uglavnom, u toj se računici nešto ne slaže.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Potreban savet - nov auto do 12.50002.04.2007. u 09:51 - pre 207 meseci
Ma neverovatna svetska zavera. Ili pola covecanstva zivi direktno od auto industrije.
Gledam televizore, '80-ih su se prodavali za 2-3 hiljade maraka, sada su deset i vise puta jeftiniji, kvalitetniji, mocniji...
Automobili su '60-ih kostali takodje 3-4 hiljade maraka, oni skuplji i do 10. A sada su, u toj klasi 20-40000€. Pa stvarno je da se zamislim, da li bih uzeo garsonjeru, ili stan, ili da se "pokazem" sa autom, i da kljukam nekoga tamo sa parama.. Vise mi lici na potrebu za psihijatrom, takva vrsta potrebe, da se "razlikuje" od nekih drugih.

Ne racunam "marketing" imovinu, iz industrije zabave...

Sa jedne strane.

Sa druge, posmatrajuci , konacno i kod nas, pojavu "progresivnog" lizinga (ne ovog kozodera, kao do sada), visoka cena, pogadja samo devijantno, nase trziste, gde se kesira auto, ili jezivi kredit, ili "lastis" sa uvecanjem cene...

Auto ce postati roba za koriscenje, a ne "vlasnistvo", konstantno placanje, i zamena za novi, na par godina, vise ce liciti na rent-a-car, nego na "posednistvo", uz malu pocetnu sumu, stalnih prihvatljivih (zavisno od prihoda) ratica, plus odrzavanje, kasko..za upola vrednosti vozila, mocice da se koristi, bez ogromne sume "za kupovinu", a i auto industrija i banke, i servisi, imace stalni "prihod, i idealnim uslovima, stabilnije, zagarantovano, u manjim "kvantovima", sto je bolje nego da se zaljulja trziste, a oni otpuste 100000 radnika..., jedne godine zarade par milijardi, a posle ni pola..

Poz
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Potreban savet - nov auto do 12.50002.04.2007. u 12:30 - pre 207 meseci
Jes' da previše odvlačim u off-topic, ali... to je utopija. Toga nema ni na filmu. Ja nisam sklon da verujem u nekakve zavere, ali - ranije je bilo za očekivati situaciju kada se jedino alati za britanska vozila ne "hvataju" na ostale automobile (zbog imperijalnog sistema merenja), dok je sad situacija šarena Bože sačuvaj - još malo pa će biti "daj bože da može da se koristi na svim modelima jednog proizvođača".

Mislim, ludilo u svom pravom svetlu. I preterana upotreba elektronike (protiv koje ustvari nemam ništa) je priča za sebe - razumno je očekivati nekakav progres. Ali bi progres fakat bio daleko primetniji da su automobili postali nešto nezavisniji od servisa u svakom selu (u Austriji zaista postoje servisi u svakom selu, za najveći broj poznatih proizvođača). OK, nešto se zaglupi komp - nema problema, neka radi na 30% mogućnosti (neka se isključi, prosto), do sledećeg servisa. Ovako, dolazimo do one čuvene, koju je neko jednom izgovorio: "Današnji automobili mogu da idu pre bez jednog točka, nego bez akumulatora", što je više nego tačno. Probajte da potpuno otkačite akumulator na nekom novom auto - zanimljivo je šta sve može da se desi, od slučaja do slučaja

Ovde ću da se zaustavim, da ne miniram temu off-topic negodovanjima.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
89.216.194.*

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Potreban savet - nov auto do 12.50002.04.2007. u 14:04 - pre 207 meseci
ajmo malo offtopic: pre uvodjenja € AlfaRomeo je kostao od 20akK DM (po secanju na neka izdanja AutoSvet-a, koji su neki mozgovi u "Politici" poceli da izdaju kao posebno izdanje) a sada kosta od 20K € (cene su odokativne)
elektronika je za ovih 5 godina mogla samo da pojeftini. pogledajmo samo sta se moze, od audio player-a za kola, kupiti u radnji za 100€. ako sam u toku, nesto sto pusta mp3/wma,audiocd,dobro pamti i hvata stanice.koliko li kosta dodatna oprema koja moze ovo?
zatim, da li to svi automobili imaju bocna vazdusne jastuke ili je i dalje to dodatna oprema?
mnogo su se osilili proizvodjaci, nije ni cudo sto prodaja ide slabije nego ranije (citah negde da prodaja opada)
s druge strane, u Nemackoj i Italiji su lepo docekali Daciju, mada ne znam koliko je ovo tacno, pisalo je u novinama

kraj offtopica

koji trotinet da kupim? ;)
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Potreban savet - nov auto do 12.500

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 14959 | Odgovora: 52 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.