Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Video nadzor preko interneta :)

elitemadzone.org :: TechZone :: Video nadzor preko interneta :)

[ Pregleda: 11066 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pepelepew

Član broj: 52953
Poruke: 4
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Video nadzor preko interneta :)16.03.2007. u 23:58 - pre 208 meseci
Pozdrav dobri narode Mislim da je ovo moj prvi post ovde tako da cu biti kratak i precizan

Da li neko zna koji protok je dovoljan da bi se bez problema mogao vrsiti video nadzor lokala preko inteneta ?

U lokalu se nalazi sistem za video nadzor (zvuci ozbiljno kad se kaze "sistem" ) koji se sastoji iz:

PC-a (AMD XP 1700+, 256MB DDR, GF4 MX480...)
PICO PCI kartice za video nadzor sa ulazima za 4 kamere
4 kineske kamerice od kojih su 3 u boji i jedna je crno bela (ne znam koje su oznake, to su low cost kamerice do 50eur)
PICO 2000 program za video nadzor

i to bi bilo to

E sad, poprilicno sam se zainteresovao za sisteme za video nadzor i polako ulazim u fazon ali neke stvari mi nisu poznate i zato je bolje pitati nekoga ko se razume

Hteo bih da se konetkujem sa kucnog racunara na komp koji se nalazi u lokalu i da mogu da posmatram sta se desava tamo. Skinuo sam sa neta pico remote program za nadzor preko interneta a u lokalu bi trebao da uvedem ADSL jedini problem (za sad) je sto ne znam koji protok je dovoljan da bi sve to fino radilo, zna li neko??
Mislim da ce biti problem i to sto ce komp koji se nalazi u lokalu imati dinamicku IP adresu ali sam ovde na forumu procitao link ka sajtu koji dinamicku IP adresu pretvara u staticku pri cemu se serverskom racunaru pristupa preko sajta ako sam dobro razumeo taj deo cu da prostudiram kad dodje ADSL do lokala i komp u njemu postane server. Interesuje me da li to moze da se resi i pomocu Hamachi-ja ? Mi ga koristimo u bloku da bi igrali igrice pa mi je logicno da moze da posluzi i za ono sto meni treba.

Da li je moguce posmatrati sta se desava u lokalu i preko Remote Desktop-a ?? Jel to prakticno ? Ili je bolje koristiti remote program koji se dobija uz PICO ?

Posto sam tek poceo da se zanimam za video nadzor a planiram da pocnem da se bavim instalacijom sistema verovatno cu imati jos raznoraznih pitanja nadam se da ce bar neko odgovoriti
Unapred hvala na odgovorima

 
Odgovor na temu

Majstor Duja
Duic Goran
poljski toalet
Novi Sad

Majstor Duja
Član broj: 82753
Poruke: 954
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.elektrocentar.com


+17 Profil

icon Re: Video nadzor preko interneta :)26.04.2007. u 18:15 - pre 206 meseci
prvo bi morao da imas fixnu IP da bi mogao uopste da nadjes i umrezis ta dva racunara...ili moze i dinamicka ali onda bi svaki
put kad se nanovo konektujes morao da proveravas IP....druga solucija ti je wireless umrezavanje...256 upload/download bi ti zavrsilo
posao...
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.info-net.co.yu.



+638 Profil

icon Re: Video nadzor preko interneta :)26.04.2007. u 22:42 - pre 206 meseci
Citat:
kad se nanovo konektujes morao da proveravas IP


what about dyndns.org or no-ip.com

Citat:
koji protok je dovoljan da bi se bez problema mogao vrsiti video nadzor lokala


pa ovo ti valjda zavisi od refresh ratea i rezolucije videa signala koji primas/saljes, evo ti za primer oni DivXovi su ti...sta ja znam...200-300kb/s video
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Video nadzor preko interneta :)

[ Pregleda: 11066 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.