Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ves masina Gorenje, bucna.

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Ves masina Gorenje, bucna.

[ Pregleda: 11355 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bamboocha

Član broj: 63770
Poruke: 145
*.inffo.net.



+11 Profil

icon Ves masina Gorenje, bucna.18.03.2007. u 23:10 - pre 207 meseci
Imam masinu za ves Gorenje WA 63080.
Mislim da buku koju proizvodi pri radu nije uobicajena.
Masina se nalazi na spratu, bucnost je tolika da se u prizemlju vrlo jasno cuje.
Najbucnija je kada centrifugira i ubacuje/izbacuje vodu.

Posto je pod garancijom, pozvao sam ovlasceni servis da je pogledaju.
Kada su dosli, nazalost nisam bio kuci, kostatovali su da je da je sve OK, da je pumpa
pricvrscena za neki lim pa je zato malo bucnija, a i zbog malo skucenijeg prostora gde se nalazi
javlja se eho....

Imao sam priliku da pogledam masinu, za jednu seriju stariju od moje (nema displej),
jedino sto moze da se cuje pri njenom radu je cvaktanje programatora!

Da li je sa ovom mojom masinom, kao sto rekose, sve OK?
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Ves masina Gorenje, bucna.19.03.2007. u 08:49 - pre 207 meseci
Nažalost takav "zvučni" problem je ovako na daljinu teško opisati i dijagnosticirati. Ako je bio servis, za vjerovati je da su ju korektno pregledali.
Njihova teza o pumpi je možda i moguca obzirom na simptome koje si naveo. Opet, pitam se ako je to to tako zašto o tome nije vođeno računau konstrukciji mašine jer danas se ide na što tiše strojeve. Pošto dotičnu mašinu nisam vidio iznutra, više od ovog nažalost nemogu reći. Pričekaj još koga, ima tu par iskusnih servisera.

 
Odgovor na temu

bamboocha

Član broj: 63770
Poruke: 145
*.inffo.net.



+11 Profil

icon Re: Ves masina Gorenje, bucna.19.03.2007. u 10:57 - pre 207 meseci
Evo da ovaj zvucni problam malo priblizim.
Snimio sam rad masine, centrifuga, mada je masina bila prazna pa je malo tisa.

Sto se tice nivelacije iste, uradjeno je kako treba, izvadjene su blokade za transport ....

Pozdrav!!!

[Ovu poruku je menjao bamboocha dana 20.03.2007. u 16:04 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bozaijeca

Član broj: 136558
Poruke: 47
*.dynamic.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: Ves masina Gorenje, bucna.19.03.2007. u 17:33 - pre 207 meseci
Ako se ves masina nalazi na spratu, to i nije za cudjenje.Naime tolika buka koja Vam smeta javlja se najverovatnije zbog jedne prirodne pojave, a to je prostiranje zvuka.Da bi mi mogli da registrujemo zvucnu pojavu, odnosno ton ili zvuk, potrebno je da zvuk izazove VIBRIRANJE odredjenih cestica.Dokaz tome je da u vakuumu zvuk se ne prostire, odnosno no cuje.
Prostiranje zvuka kroz cvrstu materiju je i do 7 puta brze, nego li brzina zvuka u vazduhu.Brzina zvuka u vazduhu raste sa povecanjem temperature vazduha, odnosno tada je vazduh da kazem vise zgusnut, nego na niskim temperaturama.
Da ne komplikujem, i da damo zakljucak.Vama Vase kupatilo u ovom slucaju sluzi kao rezonatorska kutija, odnosno kao pojacivac zvuka.Kuoatila sama po sebi su izuzetno akusticne prostorije.Vama je najverovatnije ves masina ispravna, a ako je moguce prebacite je u prizemlje pa tada proverite Vase sumnje.
Ako nisam uspeo da pomognem, nadam se da sam bio dovoljno naporan kao davez.Toliko od mene i molim Vas ako ste pokusali sa prebacivanjem masine u prizemlje, javite mi rezultat.
 
Odgovor na temu

bamboocha

Član broj: 63770
Poruke: 145
*.inffo.net.



+11 Profil

icon Re: Ves masina Gorenje, bucna.22.03.2007. u 00:49 - pre 207 meseci
Citat:
bozaijeca: nadam se da sam bio dovoljno naporan kao davez.


Naprotiv, malo edukacije o zvuku nije na odmet

Citat:
bozaijeca: molim Vas ako ste pokusali sa prebacivanjem masine u prizemlje, javite mi rezultat.


Nisam i neverujem da hocu, preteska je. Kada sm je porebacivao u kupatilo, shvatio sam izraz lica i onaj pogled
momaka sto su je dovezli, kad sam im rekao da masina ide na sprat.

Prvenstveno, mene interesuje da li je neko imao iskustvo sa ovakvom masinom.
Da li je ovakva bucnost normalna, ako jeste (u sta sumnjam) navicicu se vec nekako.
Pre nje sam imao Nisku, em sto se cula vec se i setkala po kupatilu, ova je barem mirna.

pozdrav
 
Odgovor na temu

jankobos

Član broj: 121004
Poruke: 10
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Ves masina Gorenje, bucna.22.03.2007. u 13:37 - pre 207 meseci
Prijatelju sve je u redu sa tvojom makinom imas na njoj visoku centrifugu i zato se tako i cuje. aAko mozes smanji broj obrtaja centrifuge i zbog buke i zbog duzeg trajanja masine. Nije Gorenje ono sto je nekad bilo. pozdrav
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Ves masina Gorenje, bucna.

[ Pregleda: 11355 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.