Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Servo uredjaj na Golf III-zamena ulja- kako???

elitemadzone.org :: AutoZone :: Servo uredjaj na Golf III-zamena ulja- kako???

[ Pregleda: 14550 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pentagon
Oljaca Petar
Bac

Član broj: 127308
Poruke: 66
212.200.80.*



Profil

icon Servo uredjaj na Golf III-zamena ulja- kako???03.04.2007. u 06:31 - pre 207 meseci


Naime imam Golf III, nikada ranije nisam menjao ulje u servu i ne znam kako se to radi, skontao sam neku crnu posudu ispod haube za sipanje i to je sve. Koje tu ulje ide, koja mu je cena i kako ga zameniti??? Voleo bih to sam pa da naucim, ako neko zna...

Unapred hvala,
Kad imas samo cekic, sve ti lici na eksere!
 
Odgovor na temu

zeka
Zekovic Igor
Sr mitrovica

Član broj: 9206
Poruke: 83
91.150.71.*



+1 Profil

icon Re: Servo uredjaj na Golf III-zamena ulja- kako???15.04.2007. u 06:35 - pre 207 meseci
Pa koa prvo u servu se nalazi ulje koje se koristi u hidraulcnim sistemima. Takvo ulje ne gubi svoja svojstva jer ne prolazi ni blizu motora i sagorrevanja!
Ocu reci ulje na motoru je izlozeno exstremnim situacijama kao sto je dodir sa produktima sagorevanja i dodir sa ugrejanim mehanickim pokretnim delovima. I zato se menja na odredjenoj kilometrazi!
Popularni hidrol, uk ili kako vec oces su ulja za hidrauliku i imaju daodir samo sa uljnom tj servo pumpom!
ZAboravi promenu ulja za takve svrhe jer se to ne radi!
Tj neces imati potrebu da ga menjas cak ni kada ti auto dozivi 30-etu jedino ces morati dosuti kada slucajno procuri ili iscuri negde!
Jo smrtnici!
 
Odgovor na temu

bmiillan
b. milan
beograd

Član broj: 28656
Poruke: 90
*.jugopetrol.co.yu.



Profil

icon Re: Servo uredjaj na Golf III-zamena ulja- kako???15.04.2007. u 19:49 - pre 207 meseci
prvo informacija ti je pogresna. i servo ulje ima svoj vek trajanja i menja se kao i sva druga ulja i tecnosti u kolima.

na dnu servo instalacije ispod posude isprati creva koja vode do letve volana na najdonjem delu imas cep za ispustanje servo ulja, ispustis ga na tom cepu i vodi dobro racuna u vw mora da ide posebno njihovo ulje za servo (u vecinu drugih vozila ide ulje za automatske menjace tipa dexron II). kada ulje iscuri vratis cep na mesto sipas novo ulje do linije koja je oznacena na meracu upalis auto i vise puta okrenes volan (od punog levog do punog desnog), kada u posudi prestanu da se pojavljuju mehurici vazduha ugasi motor i dospes jos ulja koliko treba do oznake na meracu.

pozdrav
 
Odgovor na temu

Pentagon
Oljaca Petar
Bac

Član broj: 127308
Poruke: 66
212.200.80.*



Profil

icon Re: Servo uredjaj na Golf III-zamena ulja- kako???17.04.2007. u 08:35 - pre 207 meseci
Hvala Zeko, vecina ljudi mi je odgovorila i u privatnom smislu kao i ti.

Uz duzno postovanje, mislim i ja da ga treba menjati jer mi je auto '94 god. i mislim da to nikada nije radjeno-znaci 13 god. apsoluitno smatram da je to puno.

Milane mislim da si u pravu za vek trajanja. Videcu da prvo kupim to ulje za vw servo uredjaje pa da onda to odradim.
Nisam znao kako se to "luftira" -znaci levo desno pun volan, ok!
PITANJE: A cime da isperem najbolje ta creva?

Pozdrav
Kad imas samo cekic, sve ti lici na eksere!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Servo uredjaj na Golf III-zamena ulja- kako???17.04.2007. u 10:06 - pre 207 meseci
Ne treba da se peru nego da se prate.
 
Odgovor na temu

Pentagon
Oljaca Petar
Bac

Član broj: 127308
Poruke: 66
212.200.80.*



Profil

icon Re: Servo uredjaj na Golf III-zamena ulja- kako???17.04.2007. u 12:18 - pre 207 meseci
E sila si Vladd ,lapsus sta ces-desava se!

Hvala brate!
Pozdrav
Kad imas samo cekic, sve ti lici na eksere!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Servo uredjaj na Golf III-zamena ulja- kako???

[ Pregleda: 14550 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.