Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta se desilo sa adssrbija.com

[es] :: Hosting :: Sta se desilo sa adssrbija.com

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 12546 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dados.p

Član broj: 66376
Poruke: 616
212.200.102.*

Sajt: medkaolek.com


+14 Profil

icon Sta se desilo sa adssrbija.com07.04.2007. u 13:38 - pre 207 meseci
Sta se desilo sa ovim hosting provajderom, izbacuje da je suspendovan. www.adssrbija.com :-(
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Sta se desilo sa adssrbija.com08.04.2007. u 02:45 - pre 207 meseci
In this very moment, radi koliko vidim.

Probaj.
 
Odgovor na temu

dados.p

Član broj: 66376
Poruke: 616
212.200.102.*

Sajt: medkaolek.com


+14 Profil

icon Re: Sta se desilo sa adssrbija.com09.04.2007. u 13:37 - pre 207 meseci
Vidi stvarno rade, pre par dana je bilo izbacivalo da je account suspendovan, verovatno neka opomena njihovog provajdera.
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Sta se desilo sa adssrbija.com09.04.2007. u 15:08 - pre 207 meseci
Veselo ako je njih nadprovajder suspendovao, sta da ocekuju njihovi korisnici? :)
 
Odgovor na temu

dados.p

Član broj: 66376
Poruke: 616
212.200.102.*

Sajt: medkaolek.com


+14 Profil

icon Re: Sta se desilo sa adssrbija.com09.04.2007. u 15:33 - pre 207 meseci
Predpostavljam da je mozda zbog spama ali nebi previse nagadjao da neispadne da radim protiv njih...
 
Odgovor na temu

vejin
a.k.a. NOVII
Apatin

Član broj: 36383
Poruke: 524
77.46.226.*

Sajt: zanimljiv.org


+22 Profil

icon Re: Sta se desilo sa adssrbija.com05.05.2007. u 22:57 - pre 206 meseci
Kakva su iskustva sa njima?
dajte nam sve podatke i dajte nam slobodu odlučivanja
novii blog
 
Odgovor na temu

dados.p

Član broj: 66376
Poruke: 616
212.200.102.*

Sajt: medkaolek.com


+14 Profil

icon Re: Sta se desilo sa adssrbija.com06.05.2007. u 10:36 - pre 206 meseci
Nepoznata, ali posle onog sto sam video nebi im prilazio...
 
Odgovor na temu

nitroperica

Član broj: 136457
Poruke: 5
80.74.166.*



Profil

icon Re: Sta se desilo sa adssrbija.com08.05.2007. u 23:36 - pre 206 meseci
Ja sam skoro kod njih postavio sajt. I preporucujem. Samo par sati posto sam uplatio (opsta uplatnica, zemlja Srbija) dobih obavestenje da su hosting i domen aktivni. I sve (za sada) odlicno funkcionise.
 
Odgovor na temu

dados.p

Član broj: 66376
Poruke: 616
212.200.102.*

Sajt: medkaolek.com


+14 Profil

icon Re: Sta se desilo sa adssrbija.com09.05.2007. u 13:22 - pre 206 meseci
Citat:
nitroperica: Ja sam skoro kod njih postavio sajt. I preporucujem. Samo par sati posto sam uplatio (opsta uplatnica, zemlja Srbija) dobih obavestenje da su hosting i domen aktivni. I sve (za sada) odlicno funkcionise.


A sto se cudis nije to nista vauuuu, registruju ti domen sada sa pola sata ti tvoji su jos i spori...

Sada skoro kod svih malih provajdera mozes dobiti vrlo brzo registrovanje domena i otvaranje naloga, jer nemaju puno posla...
 
Odgovor na temu

nitroperica

Član broj: 136457
Poruke: 5
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Sta se desilo sa adssrbija.com09.05.2007. u 18:28 - pre 206 meseci
Bojim se da nisi dobro procitao. Rekao sam "par sati posto sam uplatio". Pretpostavljam da je potrebno neko vreme za razmenu informacija medju bankama (posta, u mom slucaju) i da oni dobiju od banke informaciju o uplati.
Ne znam koliko je vremena njima ili drugima potrebno da registruju domen i nisam ni rekao da je "vauuu" (mada bih mogao, obzirom na ranija iskustva) vec sam samo izneo svoje iskustvo, koje je pozitivno.
 
Odgovor na temu

dados.p

Član broj: 66376
Poruke: 616
212.200.102.*

Sajt: medkaolek.com


+14 Profil

icon Re: Sta se desilo sa adssrbija.com10.05.2007. u 10:53 - pre 206 meseci
Ok, nemoj se odma srditi:-) naravno da svako moze izneti svoja iskustva, ali ovo je sada nevezano za tvoj post sto cu reci, sada kod svakog malog provajdera dobijete registraciju hostinga i domena za svega sat vremena, a to je razlog sto nema preterano puno posla, zato sto se domen registruje za 15min., i sato sto sada postoji online bankarstvo i sms obavestenja o promenama na racunu... i njma je dovoljno 30min. da registruju nalog i domen, i uglavnom svi ti serveri rade samo je glavno pitanje dokle ce tako da rade, jer tu imaju svi slicne usluge samo da li ce trajati godinu dana dok ne ugase servere ili par godina, ili ce trajati dugo i razviti se u jakog hosting provajdera sto je po meni sada ehost.
 
Odgovor na temu

zmajček

Član broj: 95419
212.178.244.*



Profil

icon Re: Sta se desilo sa adssrbija.com06.10.2010. u 11:12 - pre 165 meseci
I ja bih voleo da znam sta se desilo....vec dva dana ne rade serveri, niti daju neko obavestenje na mail
 
Odgovor na temu

mokiva

Član broj: 91795
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Sta se desilo sa adssrbija.com06.10.2010. u 12:41 - pre 165 meseci
Ovo je po prvi put da se desavaju ovi problemi kod adssrbija.Do sada su se javljali sitni problemi koji su resavani najkasnije za sat vremena.Sada se ne javljaju ni na telefon a nema ni mail obavestenja.Zaista cudno,ako neko zna u cemu je problem i kada bi bio uklonjen neka se javi :)
 
Odgovor na temu

Librabicboj

Član broj: 88931
Poruke: 409
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Sta se desilo sa adssrbija.com06.10.2010. u 12:51 - pre 165 meseci
Ja sam malocas zvao Zeljka (vlasnika ADSSrbija) na mob. i na fixni i ne javlja se, sto je jako cudno, jer meni se uvek javi.
Mora da imaju problema sa serverima u USA, posto ni jedan sajt koji se hostuje kod njh ne radi.
Ako nesto saznam u medjuvremenu, javljam.
 
Odgovor na temu

eksrazor

Član broj: 114390
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Sta se desilo sa adssrbija.com06.10.2010. u 12:53 - pre 165 meseci
Otprilike su pukli totalno. Pokusavam da ih dobijem na telefon 021 701 711 juce i danas ali i na tel. ne odgovaraju, i to je ono sto me cini besnim. Mislim da cu morati da ih posetim licno i uzivo jer ovo nema smisla. Ljudi, ne uzimajte hostove koji nemaju domaće servere i koji su reseleri od stranih. Na kraju se ovako zavrsi. Kontakt im je vezan za sajt (koji je pukao) a na telefon se ne javljaju. Najgore od svega je sto su mi domeni zakljucani, a ne mogu ni da dobijem aktivacioni kod, a naravno posto sam lenj, nisam skorije backup-ovao sajtove lokalno.

Iako su mi domeni i hostovi uglavnom regovani do februara i marta , zelim samo da backup-ujem sajtove i baze podataka i da uzmem neki pravi hosting, i to odmah. Smucili su mi se.
 
Odgovor na temu

zmajček

Član broj: 95419
212.178.244.*



Profil

icon Re: Sta se desilo sa adssrbija.com06.10.2010. u 12:59 - pre 165 meseci
Evo sta se dobija odlaskom na adssrbija

OBAVEŠTENJE

Usled ozbiljnih hardverskih problema u Data centru, hosting serveri trenutno nisu dostupni.
Činimo sve što je u našoj moći kako bismo servere što pre vratili u funkciju i neprekidno radimo na otklanjanju problema.
Svi klijenti će biti obavešteni odmah po vraćanju servera u funkciju.
Izvinjavamo se zbog problema, koji su van naše ingerencije, i molimo za razumevanje.



Tokom rutinske procedure dodavanja hard diskova i podešavanja RAID 10 konfiguracije, grubom greškom sistem administratora u data centru, došlo je do pada hosting servera.
Najiskrenije se izvinjavamo svakom klijentu pojedinačno zbog problema koje je ima u ovom slučaju.

Svakom našem klijentu koji usled navedenih problema želi da promeni hosting provajdera ćemo izvršiti povraćaj sredstava zakupa hosting paketa.
Sve zahteve možete uputiti na [email protected]

O promenama i vraćanju servera u funkciju ćemo Vas obavestiti.
 
Odgovor na temu

stasha_tim
Portal Kvalitet
Beograd

Član broj: 270166
Poruke: 1
*.ptt.rs.

Sajt: www.kvalitet.org.rs


Profil

icon Re: Sta se desilo sa adssrbija.com08.10.2010. u 10:26 - pre 165 meseci
Zadesila nas je katastrofa.

Nisam baš neki iskusni webmaster, pa mi kažite da li se ovo dešava. Da li se ikada desilo da serveri padnu na 5 dana??? Iole ozbiljni serveri...

Izgleda da je ovo neki opasan problem, ne mogu da dočekam da vidim šta će biti na kraju. Kolike su šanse da nakon što oni reše problem kako znaju i umeju sve bude po starom? Ili će nastati haos na sajtovima?

Već počinjem ozbiljno da se nerviram, iako mi sajt ne donosi prihode, uloženo je puno truda. I kako uopšte misle da nam nadoknade pretrpljenu štetu??? Kakva je praksa u ovakvim slučajevima? Šta da rade ljudi koji zarađuju preko sajtova? Nude da nam vrate novac za hosting, vrlo važno za 900 dinara, a to što će i ono malo stalnih posetilaca da mi pobegne??? Strašno.

 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Sta se desilo sa adssrbija.com08.10.2010. u 12:23 - pre 165 meseci
ljudi koji uzimaju neku ozbiljniju kintu za sajtove
drze to na dedicated serverima, neki cak imaju i 2 ili vishe
i rade stalnu replikaciju svega ... pa kad se dogodi da djuska server offline
oni za kratki period sve pokrenu na drugoj lokaciji uz izvinjenje korisnicima
za kratki prekid usluga :")
 
Odgovor na temu

overkill_vs
IT, drzavna uprava

Član broj: 270174
Poruke: 1
*.hemo.net.



Profil

icon Re: Sta se desilo sa adssrbija.com08.10.2010. u 12:29 - pre 165 meseci
Hmmm izgleda veeeliki problem ... ovo im stoji na sajtu

Citat:
OBAVEŠTENJE
Usled ozbiljnih hardverskih problema u Data centru, hosting serveri trenutno nisu dostupni.
Činimo sve što je u našoj moći kako bismo servere što pre vratili u funkciju i neprekidno radimo na otklanjanju problema.
Izvinjavamo se zbog problema, koji su van naše ingerencije, i molimo za razumevanje.


Tokom rutinske procedure dodavanja hard diskova i podešavanja RAID 10 konfiguracije, grubom greškom administratora u US Data centru, došlo je do pada hosting servera.

Namera nam je bila da povećamo stepen bezbednosti servera podešavanjem RAID 10 konfiguracije, odnosno pored postojećih dva hard diska (primarni i backup disk) dodavanjem nova dva hard diska koja u realnom vremenu preslikavaju sadržaje sa primarnog i backup diska uz pomoć RAID kontrolera. Na nasreću, Linux admistrator iz "The Planet" Data centra je prilikom povezivanja i podešavanja konfiguracije preslikao sadržaj praznih diskova na postojeće.
Pored senior Linux administratora iz Data centra angažovana je "Salvage Data" kompanija kako bismo pokušali da u najvećoj mogućoj meri ublažimo štetu nastalu ovom neprilikom.

Najiskrenije se izvinjavamo svakom klijentu pojedinačno zbog problema koje ima u ovom slučaju.

Pitanja i zahteve možete uputiti na [email protected]

Obaveštavaćemo Vas o promenama i vraćanju servera u funkciju.

06.10.
19:00 h - Novi server je online, "data recovery" proces je u toku. Servisi još uvek nisu u funkciji.
20:30 h - U toku je transfer podataka sa starog servera
22:40 h - Većina statičnih sajtova je u funkciji

07.10.
02.30 h - U toku je analiza stanja mysql baza , sa ciljem određjivanja nivoa upotrebljivosti
03.45 h - Pokrenut je rsync sa ciljem sinhronizacije sa podacima izvučenim sa starog servera i backup-a
06:30 h - Email server je u funkciiji s tim što usled oštećenja podataka pojedini email još uvek nisu uotrebljivi (problem bi trebalo da se reši nakon novog data recovery procesa).
07:45 h - Započeta je provera sadržaja (fajlovi i folderi) svakog naloga pojedinačno. Procedura će trajati duže vremena, za svaki nalog pojedinačno se vrši izvlačenje svih raspoloživih foldera i fajlova.
12:30 h -Iako je do sada oporavljeni sadržaj postavljen, server je Offline kako bi se izbegli konflikti izmedju podataka dobijenih novim "data recovery" procesom, već postavljenim i eventualim izmenama od stane korisnika
17.30 h - Završen je Data recovery proces, u toku je pregled i analize oštećenja izvučenih podataka. Korisnici koji imaju statične sajtove (bez baza podataka) mogu im pristupiti radi pregleda preko privremeno otvorenog porta 9580 , http://NazivDomena.com:9580/

08.10.
06:30 h - Mail server je u funkciji. Ukoliko imate problem sa mailom molimo da nam posaljete username hosting naloga i naziv domena
09:30 h - Na zalost, ostecenja sadrzaja hosting naloga su prilicna na svim nalozima sa dinamickim sadrzajem. Staticki sajtovi su pretrpeli neznatnu ili nikakvu stetu.



Po ovom "pisaniju" ... izgleda da cemo morati da "pisemo" od nule sajtove ... ja sam radio backup pre jedno mesec dana a od tada sam natovario dosta vesti na oba moja sajta ...

 
Odgovor na temu

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: Sta se desilo sa adssrbija.com08.10.2010. u 14:11 - pre 165 meseci
Citat:
Šta da rade ljudi koji zarađuju preko sajtova?

Takvi ljudi imaju svoje servere. Onaj ko ima biznis na web-u ne može da koristi shared hosting usluge iz mnogo razloga. Pre svega zbog stabilnosti.
Citat:
ja sam radio backup pre jedno mesec dana a od tada sam natovario dosta vesti na oba moja sajta ...

Gde god da hostuješ ne smeš se oslanjati na bekap podatke koje provajder radi. Pitanje je da li ih uopšte rade i koliko često. Webmaster i sam mora praviti i čuvati svež bekap podataka.
 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: Sta se desilo sa adssrbija.com

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 12546 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.