Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fiat Panda [Classic] klub

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiat Panda club :: Fiat Panda [Classic] klub
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 598609 | Odgovora: 829 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub25.08.2008. u 12:18 - pre 190 meseci
Delimicno se slazem Zuta munjo jer prvo i novu kad stavljas, moras da skines staru, a dotle si se vec isprljo i iseko po podlakticama, i skinuo branik i ostalo......a vecina sirena je (barem meni) prosta sa pregled i popravku. No svakako nova je bolja opcija, za koju cu se i ja verovatno odluciti, ali voleo bi da nadjem nesto malo kvalitetnije i glasnije, da nekazem da deluje malo stroze onima kojima je upuceno...... Ako vec imam light verziju vozila, ne znaci da se salim kad nekome svirucnem.....
Najvise bih voleo da ima zvuk sirene sa one zelene - diesel lokomotive ili nekog Mack kamiona, al bez kompresora
 
Odgovor na temu

zutamunja
web hosting admin
Bgd

zutamunja
Član broj: 171469
Poruke: 38
*.beotel.net.

Sajt: vujic.in.rs


Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub25.08.2008. u 12:40 - pre 190 meseci
Ima tih sirena sa kompresorom na 12V obicno su dve ili tri trubice vezane plasticnim crevom a kompresor je velicine solje za kafu 2dl i rade sasvim ok.
bolje malo lud nego malo pametan
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub25.08.2008. u 12:45 - pre 190 meseci
E to Zuta munjo, to ocu (al sam se zagrejo), he he, ako imas neki link il adresu moze na PP.

@ Papovic: ``Bratke``, ajd neki mali raport iz Bugarske, moze i neka slicica, kad stignes.....
 
Odgovor na temu

salemfk
Aleksinac-Kragujevac

Član broj: 29295
Poruke: 155
77.46.195.*



+17 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub25.08.2008. u 13:10 - pre 190 meseci
Aco imam jednu sirenu od traktora IMT 539, ali izgleda da ti se sigurno nece svideti! Ako volis mogu nekako da ti dostavim!

Nego jel znate kod prikljucka upaljaca za cigarete sta je plus a sta minus. Zakacio bih direktno zvucnike na taj kabl iza pa razmisljam, verovatno je onaj kruzni deo (spoljasnji) minus, a ona unutrasnja tackica plus.
Nabavio sam zvucnike o kojima je pricao djuricas. Ja narucio od Pakoma iz preko njihovog web shopa, ali mi nisu poslali jer je greskom ostao podatak na webu da imaju te zvucnike, a u stvari ih nisu imali. Tako da sam ih jedva nasao, i to u nekoj radnji u KG potpuno bezveze im ostalo na stanju. Mada kako sam googlao video sam da veci broj creative zvucnika ima externo napajanje. Pa ako nekome treba mozda moze takve da nadje, jedino sto su oni malo skuplji, ali pretpostavljam da daju i lepsi zvuk.
Utisak o moji zvucinima pisem posle montaze. Ako ih ne sprzim sa minusom i plusom!

Poz :)
Sale
Moja Panda ima Windows, pa vi sad vidite...!!!
 
Odgovor na temu

zutamunja
web hosting admin
Bgd

zutamunja
Član broj: 171469
Poruke: 38
*.beotel.net.

Sajt: vujic.in.rs


Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub25.08.2008. u 13:27 - pre 190 meseci
ovako nesto
http://www.autotoys.com/x/product.php?productid=4491
http://www.autotoys.com/x/home.php?cat=64


Imao sam ja to u bubi sa tri trubice ugradjene u prednji branik kad zasviram ledi se krv u zilama
Ima samo jednu malu manu ima zadrsku od jedno pola sekunde, sekund dok se kompresor ne zaleti i nabije pun pritisak

bolje malo lud nego malo pametan
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub25.08.2008. u 13:29 - pre 190 meseci
Salemfk, hvala, ali nacicu nesto sto svira malo glasnije i shudnije. Sto se tice polariteta, probaj sa onom autoglimericom za svaki slucaj, stipaljkicu negde na massu, a glimericu na oba kontakta, pa otkrijes sta je minus. Po pravilu trebalo bi da je minus spoljasnji krug, a da je plus onaj pipak u sredini, ali ima i upaljaca sa obrnutim redosledom (oni kod kojih se srednji pipak kaci na sasiju). Ipak proveri sa auto-glim lampicom 99% je plus u sredini a obod je minus.
 
Odgovor na temu

IFA
serviser ,Informatika

Član broj: 185075
Poruke: 70
*.informatika.com.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub25.08.2008. u 14:46 - pre 190 meseci
Aco,one sa kompresorom su zakon.Samo crevce od kompresora do trubice da je što kraće zbog zaleta.Od one tri koje dobiješ izaberi jednu,dosta je.Obično se potrefi jedna koja starije banaćane podseća na šinobus,pa beže ko da ih djavo juri.Kupuješ,naravno na bubnju ili PA buvljaku
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.exe042.net.



+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub25.08.2008. u 20:17 - pre 190 meseci
Bravo IFA, e ta za Banacane bi mi legla.......bas bi se nauzivo ovde po Dorcolu gde penzosi stalno pretrcavaju sa pijace, kao ne vide semafor, itd, a vide ko sokolovi.....da im dam po sinobusu......izdaleka.....
 
Odgovor na temu

salemfk
Aleksinac-Kragujevac

Član broj: 29295
Poruke: 155
77.46.195.*



+17 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub26.08.2008. u 06:46 - pre 190 meseci
Ljudi napokon namestih zvucnike. Cuje se odlicno prezadovoljan sam. Jedino mi smeta sto su bezi pa nekako odskacu ko da samo oni postoje u celom autu. (Moja pandica je crvena). resio sam da kupim jedan sprej da ih ofarbam. Jedino sto me je sprecilo da to juce uradim je da prodje bar neki dan, zbog garancije, iz istog razloga nisam sekao drzace setelita. Ja kakav sam maler ne bi me cudilo da crknu vec sutra.
Aco: Hvala za savet za minus i plus kod upaljaca. Proverio sam i ipak je unurasnji deo bio plus. Djuricas: Hvala za ideju kako da jeftino dobijem muziku u autu!
Postavicu slike ovih dana pa da vidite kako izgleda!

Moja Panda ima Windows, pa vi sad vidite...!!!
 
Odgovor na temu

djuricas

Član broj: 188529
Poruke: 33
*.eunet.rs.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub26.08.2008. u 09:25 - pre 190 meseci
E pa drago mi je da je neko ugradio ove zvucnike, a jos mi je draze sto si zadovoljan.

Ja sam se isto skoro vratio sa mora, bio sam naravno pandom, supruga i ja, u Boki.
Pandi zaista sve pohvale, vozio sam dosta brzo, i na predjenih oko 1500km prosecna potrosnja na 100km mi je 5,08l ajde da uracunamo gresku svakako ne prelazi 5,1l. Neverovatno je sa kakvom lakocom pandica ubrzava i obilazi, mislim da ljudi generalno ostanu u soku kad vide malisu kako leti :) vozim pandicu nesto malo vise od godinu dana i i dalje se desava da me iznenadi kako ide. O provlacenjima kroz ulicice po Herceg Novom, Perastu, Prcnju da i ne govorimo, neverovatna lakoca postojanja, tako bi trebala da glasi reklama za ovaj nas autic.

U prilog tvrdnji da sam brzo vozio, Od Herceg Novog do Beograda vrata do vrata, tacno 504km, stigli smo za 8 i po sati. Isli smo preko Trebinja, kroz Bosnu, Visegrad, Mokra Gora pa kod Kremne skrenuli na Taru, Bajina Basta, Debelo Brdo, Valjevo...
Ne podnosim Ibarsku sa svim tim kamionima i guzvom kod Cacka, tako da svima koji idu u Boku preporucujem ovaj put, nema uopste kamiona, i automobila ima malo i 90% su ljudi koji idu na ili sa mora, to je deo puta do Tare, a na Tari i Debelom Brdu nema nigde nikog. Jedino sto je zaista dosta krivina, tako da za putovanje sa klincima mozda i nije preporucljivo ako su osetljivi na voznju, ali predeli su predivni, Trebinje i hercegovina su prelepi a o Tari da i ne govorimo.

Toliko,
nazad na radne obaveze, pozdrav za sve forumase-pandolerase,
jedva cekam da se organizuje taj kotlic.

[Ovu poruku je menjao djuricas dana 26.08.2008. u 10:49 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao djuricas dana 26.08.2008. u 10:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ZIKAL
mašinac

Član broj: 180531
Poruke: 49
*.rcub.bg.ac.yu.

Sajt: Beograd


Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub26.08.2008. u 10:50 - pre 190 meseci
Cao Pandisti,
Pre svega,hvala ti Aco na interesovanju.Ne znam za Drajgana,ali ja sam,svevisnjem hvala,dobro.Ja sam poslusao naseg gurua Kuntala i uzivam vozeci se! Kuntalo je pravi!
Pratim forum,ne bas redovno,zbog raznih obaveza, i vozim se.Sredjujem polako Pandicu,sve ono sto mislim da treba i vozim je. Bas juce sam sreo i upoznao IFU. Mi Pandisti to lako i brzo radimo. Bili smo kod momka koji radi sa Pandama.Ima ih na prodaju a i rezervnih delova. Ifa je uzeo sofersajbnu a ja leptir stakla i neku plastiku.
Vi,a narocito ti Aco,mnogo energije trosite na ovaj forum.Nije vam lako. Bolje poslusajte Kuntala!
Puno pozdrava svim Pandistima a narocito *Surcincima*.
PS.Roberto imas PP !
 
Odgovor na temu

inspkluzo

Član broj: 142669
Poruke: 337
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub26.08.2008. u 12:35 - pre 190 meseci
Zikal, pošalji na PP adresu momka koji vam je prodao delove za pande. Pozzz!!
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.exe042.net.



+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub26.08.2008. u 14:11 - pre 190 meseci
Bravo Zikal, samo sam hteo da proverim dal je sve ok. Samo guraj, a mi smo tu.....
Djuricas,- bravo, znaci siba ko luda, nadam se da si samo bezbedno prosao tamo Foca (Srbinje) - Gorazde, uvek chuchi dvojica u plavom, a imaju onaj radar sto ga na tronoscu sakriju u zbunje, pa ti vidi. Mi sa Lend-cruiserom jedva prodjosmo......pocetkom leta, ko da se vraca do poste......

Zavrsio zamenu kod Lexana, Marly gold 4 litre, neko za hladnije vreme, zaboravih valjda 5w40 ili tako nesto, u menjac Tutela ZC75, tacno 2,4 litra ko u knjizici, filteri ulja i vazduha, nova sirena sa kojom se Zeljko dosta namucio, kod skidanja stare i namestanja nove zbog pristupacnosti, ali sad plasim babe po dorcolu, od zoo vrta, rasterujem ih kod Bajlonijeve pijace, kad zatrubim.

Dijagnostika OK, a za onu srcolomnu trepcucu orange-lampicu, doctor ce zvati nekog profesora da razgonetnu tu dilemu? ECU je zapisao sve greske ali ne kao stalne, nego samo kao povremene, sto je dobro - tako kaze doctor.
Inace nakon promene ulja, motor isto tih ko sa selenijom 20K, na leru se ne cuje, ravnomeran rad, da ne kazem prede - u voznji zivahan, elastican, ma izgleda da sam naviko vec na njega. E da prilikom zamene ulja u menjacu insistirao sam da se zameni gumena manzetna na osovini, koja ide do menjaca, jer je tu uoceno vlazenje, prilepljena prljavstina na masnoj osnovi i po koja kap na asfaltu prilikom duzeg stajanja u mestu. Sve skupa doctor i njegov asistent ko i uvek na visini svog zadatka, stvarno bez ikakvih primedbi, posvetili su punu paznju i trud, uz razumnu cenu usluge. Iskrene preporuke.

Pozz, Aca

[Ovu poruku je menjao AcaDorcol dana 26.08.2008. u 21:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub27.08.2008. u 07:12 - pre 190 meseci
Za vikend sam sredio statistiku potrosnje tokom turneje po Grckoj. Suma sumarum 5.56 lit/100
Ako Vam nesto znaci, najmanja potrosnja je zabelezena sa Shell V-Pover Racing (Shellov - bezolovni od 100 oktana, sipano u GR), pa na drugom mestu je bezolovni 95 sa dorcolskog centra, pa tek onda slede ostale pumpe u GR. Mozda se slucajno potrefilo (i merenje naravno nije sasvim precizno) ali svaka im cast na kvalitetu, koji ne zaosteje za GR.
 
Odgovor na temu

drajgan
Beograd

Član broj: 174978
Poruke: 20
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub27.08.2008. u 08:02 - pre 190 meseci
Nisu me oteli vanzemaljci niti sam se naljutio na ostale forumase. Bio sam na odmoru.
Išao sam u oba pravca preko Valjeva, Debelog Brda, Bajine Bašte, Tare. Put od Valjeva i dalje nije opterećen iako ima dosta krivina i uspona. Brže se stiže nego preko Čačka. Ambijent je interesantniji i raznovrsniji.
Boravio sam na Zlatiboru, obišavši okolinu. Skoknuo i do Mokre Gore i vozio se po uskom koloseku (760 mm) šarganskom osmicom. Vožnja traje preko 2 sata. Rastojanje od 3 km u vazdušnoj liniji od Mokre Gore do Šargan Vitasa ćira prevaljuje, zbog konfiguracije terena, obilazeći po ivicama brda u dužini od 1544 m dugom serpentinskom trasom u obliku broja osam. Prolazi se kroz 22 tunela od kojih je jedan dugačak 1666,86 m, dvadesetak mostova i vijadukata i maksimalnim nagibom od 18 promila. Premošćuje se visinska razlika od 356 m. U povratku se ćira zaustavlja u stanicama Jatare i Golubići i na još nekim vidikovcima. Ovo je jedinstvena pruga uskog koloseka u svetu po svom izgledu i tehničkom rešenju pa nije čudo što su vozići puni idomaćih i stranih turista. Ko nije bio svakako treba da vidi. Mokra Gora je trenutno druga stanica u Srbiji po broju prodatih karata. Završena je 1925 godine (Užice - Vardište da bi se kasnije spojila sa Sarajevom i Dubrovnikom). Ukinuta je 1974 godine kao nerentabilna i ponovo osposobljena posle 15 godina.
Kazivaše Mitar Tarabić 1893 godine, iako tada nije bilo ni naznaka da će tu proći pruga:
"Proći će gvozdeni put sa gvozdenim, ognjenim kolima, koja će uvjek sama zastajati na ovom mjestu đe su sad evo ciganske čerge."
I kasnije:
"Proci će podosta godina pa će se ljudi jopet sjetiti gvozdenog puta te će ispotekare obnoviti ovaj put. Samo njim do Višegrada neće putovati putnici radi potrebe i puta, već ljudi od zabave, serbez odmorišta i uživancije".
Voz još uvek ne ide do Višegrada (teritorija B i H). Čekamo da se Tarabićeva proročanstva dalje ispunjavaju.
Panda je bila na visini zadatka i očekivanja. Bez problema se provlačila po krivinama, usponima i uskim puteljcima. Prešao sam oko 750 km sa prosečnom potrošnjom od 5,2 litara na 100 km.




[Ovu poruku je menjao drajgan dana 28.08.2008. u 21:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zutamunja
web hosting admin
Bgd

zutamunja
Član broj: 171469
Poruke: 38
*.beotel.net.

Sajt: vujic.in.rs


Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub27.08.2008. u 08:15 - pre 190 meseci
Moja kupovina pande se malo izjalovila auto koji mi se svideo je nazalost prodat pa sam u potrazi za novom pandom.
Ako neko zna za neku OK pandu molim da mi javi.
Znam da je o tome vec pisano ali Vas molim posto ste svi sad iskusniji, na sta da obratim paznju kod kupovine, koje su joj slabe tacke i gde se najvise vidi koliko je presla (papucice, sedista, rucica menjaca, volan....) kao i vasa iskustva sa "preprodavcima, uvoznicima, firmama" koga izbegavati a ko je fer.

Hvala svima unapred

bolje malo lud nego malo pametan
 
Odgovor na temu

inspkluzo

Član broj: 142669
Poruke: 337
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub27.08.2008. u 08:44 - pre 190 meseci
Zikal, čekam adresu, nisi me valjda zaboravio? POzzz!!
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub27.08.2008. u 10:15 - pre 190 meseci
Zuta munjo, mnogo smo toga napisali oko toga na sta treba obratiti paznju kod kupovine Pande, i o iskustvima sa uvoznicima, prodavcima, te da se ne ponavljamo, nek ti ne bude tesko da procitas postove od pocetka foruma.

Evo Zikal je u zadnjem postu napisao da neki tip prodaje delove i cele kompletne Pande, a imas i oglase

 
Odgovor na temu

djuricas

Član broj: 188529
Poruke: 33
*.adsl-3.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub27.08.2008. u 10:21 - pre 190 meseci
Aco, nego sta nego siba, sto se tice cika u plavom, bilo ih je bas na tom potezu o kome govoris, ali srecom bez posledica, ablendovao mi je neko iz suprotnog pravca, tako da sam bio spreman za njih, mada primecujem sve manje ljudi ablenduju da obaveste c c c nema vise ono drug na drumu.

Inace svima preporucujem AMS clanstvo, za 1900 dinara dobija se svasta, 3 popravke vozila na putu, 1 slepovanje do 50km u slucaju kvara, 1 slepovanje u slucaju saobracajne nezgode, bez obzira na kilometrazu. Ima tu jos detalja tipa refundiranje troskova hotela dok traje popravka auta itd. itd.

Detalje imate na njihovom sajtu, ali je sajt jako konfuzan, trebalo mi je sigurno 5min da pronadjem ovo, a url je uvek samo domen.

Pozz
 
Odgovor na temu

roberto_s
Roberto Sotirov
Shadows, Beograd
Beograd

Član broj: 158457
Poruke: 290
*.adsl-3.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub27.08.2008. u 10:33 - pre 190 meseci
Zuta Munjo, pa pobogu, okreni naseg kolegu iz Sremske Mitrovice , on je svoju pandu ,na zalost morao da oglasi. A svi koji su bili na prvom skupu u Surcinu su je videli, i zaista izgleda ok. Procesljaj po ranjijim postovima i naci ces ga! Covek se ovde oglasio pod pseudonimom RELE4
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiat Panda club :: Fiat Panda [Classic] klub
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 598609 | Odgovora: 829 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.