Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

zasto neradi ispravno IIS

[es] :: Visual Basic 6 :: zasto neradi ispravno IIS

[ Pregleda: 2183 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zerostyle
Damir Basic
INTERNET KLUB EXTREME

Član broj: 10633
Poruke: 260
195.222.35.*



Profil

icon zasto neradi ispravno IIS13.07.2003. u 13:38 - pre 253 meseci
Zdravo, imam jedan problem, imam win xp na racunaru i sa njegovog cd-a sam instalirao IIS (asp server) i sve radi kad su u pitanju knjige gostiju, mailig liste i ostale manje skripte, medjutim sad sam skinuo forum sa neta , i nece da ga pokrene javlja greske u kodu, taj isti fajl stavim na svoj web server (asp hosting) koji je na www.webhosting.co.ba i radi sve, tako i galerija slika isto, na racunaru je nemogu pokrenuti sa IIS a na serveru mogu, moze li mi ko rec u cemu je problem.

[Ovu poruku je menjao zerostyle dana 13.07.2003. u 15:52 GMT]

modedit: ne bi baš valjalo za nekoga da International Space Station (ISS) ne radi ispravno ;-)

[Ovu poruku je menjao tOwk dana 13.07.2003. u 16:43 GMT]
 
Odgovor na temu

byTer

Član broj: 10936
Poruke: 1221
*.ptt.yu

ICQ: 47761626


Profil

icon Re: zasto neradi ispravno ISS13.07.2003. u 15:34 - pre 253 meseci
Kaze se IIS a to sto ti taj skript ne radi na serveru verovatno treba da se podesi ispravno. Prvo treba u AdminTools/IIS Configuration da napravis direktorijum i aplikaciju koju ces da konfigurises (ima 1000 opcija) ali nije mnogo komplikovano. Ti fajlovi treba da ti budu pod direktorijumom bar c:\intepub\wwwroot\ ali nije lose da sve to stavis jos pod neki subdir. E odatle ces tek da izvrsis idex.asp ili default.asp ili sta vec. I jos nesto. Ako ta aplikacija ima bazu podataka, moraces da... se javis ponovo )
 
Odgovor na temu

zerostyle
Damir Basic
INTERNET KLUB EXTREME

Član broj: 10633
Poruke: 260
195.222.35.*



Profil

icon Re: zasto neradi ispravno ISS13.07.2003. u 15:51 - pre 253 meseci
cuj,, znam ja to sve i sve je podeseno kako treba , u isti taj folder kad stavim neku manju aplikaciju ona radi, i cuo sam da je to nesto do microsofta , da su oni nesto mjenjali za server 2000 i da je to sjebano, aplikacija je forumu tacnije webwiz forum koji se moze downloadirat sa www.webwizguide.com

Folder u kojem je folder shareujem desnim klikom pa web share i stavim dozvlu write, prije je sve to radilo do sad, ..

 
Odgovor na temu

[es] :: Visual Basic 6 :: zasto neradi ispravno IIS

[ Pregleda: 2183 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.