Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

drumski bicikl (specijalka) - pitanja, saveti, misljenja

elitemadzone.org :: TechZone :: drumski bicikl (specijalka) - pitanja, saveti, misljenja

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 31477 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: drumski bicikl (specijalka) - pitanja, saveti, misljenja25.12.2011. u 13:25 - pre 150 meseci
Cek polako, kocnica glavu cuva, da li ides na trke ili ne nije bitno, ako klepis neko deriste tupavih roditelja na bici. stazi na Adi zbog kocnica koje za q. nisu bice ti krivo iako nisi trkac.One su prilican imperativ.Na dalje nema poente stavljati leseve od menjaca, stavi normalne krstene menjace, prednji koji ima snage da navuce lanac na veliku, i zadnji koji se ne trese ko dedine ruke, opet i to je potrebno isao na trke ili ne.Sve to kosta, a utice ti direktno na integritet tela (bogme i duse ) Sto se duplih alu felni tice, tehnicki su ok izbor (pod uslovom da ih normalna kljesta koja se ne uvijaju pri kocenju mogu da dohvate), a sto se restauracije tice, vizuelno su promasaj, no to je kako ti zelis u skladu sa sopstvenim ukusom.Sto se gume tice, ne treba da biras sto uzu, naprotiv biraj siru, jer ti je voznja sa njom 1. udobnija 2. felna ce mnogo teze da strada 3. kocenje efikasnije a upravljanje prilikom kocenja moguce ...
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6826
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: drumski bicikl (specijalka) - pitanja, saveti, misljenja25.12.2011. u 13:29 - pre 150 meseci
Šta da ti kažem, nema mi spasa, nisam dovoljno napaljen na bicikle da bih toliko investirao. Mislim da fabrički sistem završava posao ako je uštimovan i ispravan naravno, nikakve hidraulične aluminijum karbon sajber sa diskovima, ako se zalećeš budi spreman i na posledice to je moj moto. Sve to jako lepo koči, nema potrebe za rasipništvom i uvek može da se promeni ;)

Ali da je budućnost bicikl u Beogradu, shvaticete kroz koju godinu!
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: drumski bicikl (specijalka) - pitanja, saveti, misljenja25.12.2011. u 13:46 - pre 150 meseci
Nije poenta ni u karobnu ni hidraulici (koja i ne postoji za drumase bez zesceg kalemljenja) vec u koriscenju tehnicki ispravnog i bezbednog bicikla kome svi sistemi funkcionisu korektno jurio ili ne. Ako si spreman da trpis posledice nemogucnosti efikasnog kocenja prilikom zaletanje to je ok, problem je sto drugi u koje mozda udaris sigurno nisu, a naravno nema potrebe da budes povredjen i sl. ... Tehnicki ispravan i siguran bicikl je svaki dobro podesen od po 250-300e pa cak i za manje sume.Ako vozis npr. golfa iz 84te i nemas opravdanje da ti kocnice ne rade.

Bicikl je u Srbiju usao pre vise od 100 godina i nikada se nije narocito primio.Cak i u doba najgorih sankcija ovde je bilo drasticno vise automobila nego bicikala, a sa druge strane kolike god guzve bile, statusni simbol koji je nakalemljen uz auto, nasuprot simbolu sirotinje koji prati bicikl ce i dalje ljude drzati daleko od ove price, koju btw slusam vec bar deceniju dve. Na kraj krajeva vreme ce pokazati
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6826
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: drumski bicikl (specijalka) - pitanja, saveti, misljenja25.12.2011. u 14:09 - pre 150 meseci
Pa o tome ti pričam sve vreme, rog dobija novu boju, duple felne i tanke gumičice, ostalo se sve sredjuje, čisti, menja po potrebi ako je istrošeno i sklapa u jedan vrhunski drumski bicikl sa retro mirisom koji će se povremeno pojavljivati u javnosti :)
Razmišljam se o investiranju u neki jeftin brzinomer, zanima me jel moze da se kupi jedan sistem sa dva senzora za točak pošto bih koristio na oba bajsa?
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6826
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: drumski bicikl (specijalka) - pitanja, saveti, misljenja29.12.2011. u 19:08 - pre 150 meseci
Uleteo mi neki jeftin italijanski sprinter očuvani pa me zanima promer guma 700x32c? Koliko je to cm? 70 cm? Ništa ne kapiram ove mere
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

dinca93
Dimitrije Petkovic
Student
Temerin

Član broj: 305942
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: drumski bicikl (specijalka) - pitanja, saveti, misljenja15.08.2012. u 19:55 - pre 142 meseci
Krenuo sam da se bavim biciklizmom i polako sredjujem staro Rogovo drumsko biciklo, postavicu vam sliku ovih dana da vidite kako izgleda. Interesuje me samo gde se mogu naci takozvani klipsari ili je bolje kupiti onaj sistem patika koje mogu da se pricvrste u pedalu okretom noge?
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: drumski bicikl (specijalka) - pitanja, saveti, misljenja15.08.2012. u 23:19 - pre 142 meseci
Citat:
dinca93:
Interesuje me samo gde se mogu naci takozvani klipsari ili je bolje kupiti onaj sistem patika koje mogu da se pricvrste u pedalu okretom noge?

Ako volis svoje noge kupi spd(-sl) sistem, ako ti pak nisu vredne ulaganja od ~150e onda uzmes klipsere, i molis boga da te ne osinu, jer ako to urade upoznaces bol kakav mozda nikad nisi (ovo iz licnog iskustva) E sad koliki je smisao ulagati u pedale i obucu vrednost koja je barem x2 u odnosu na ostatak bicikla je zasebno pitanje.

BTW klipsere mozes naci po starijim servisima, servisima klubova itd... To vise niko ne vozi i ne bi bilo cudno ni da ti ih poklone ...
 
Odgovor na temu

dinca93
Dimitrije Petkovic
Student
Temerin

Član broj: 305942
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: drumski bicikl (specijalka) - pitanja, saveti, misljenja16.08.2012. u 19:10 - pre 142 meseci
Citat:
pri3rak: Ako volis svoje noge kupi spd(-sl) sistem, ako ti pak nisu vredne ulaganja od ~150e onda uzmes klipsere, i molis boga da te ne osinu, jer ako to urade upoznaces bol kakav mozda nikad nisi (ovo iz licnog iskustva) E sad koliki je smisao ulagati u pedale i obucu vrednost koja je barem x2 u odnosu na ostatak bicikla je zasebno pitanje.

BTW klipsere mozes naci po starijim servisima, servisima klubova itd... To vise niko ne vozi i ne bi bilo cudno ni da ti ih poklone ...


Mislim da ću ipak uzeti klipsere jer što kažeš bajs i ne vredi nešto puno... a evo i slike, još nije završen, fali mu prednji menjač i nova prednja felna... Ovih dana planiram i to da kupim pa da se uputim na Frusku goru :) Sutra cu postaviti sliku bicikla...


[Ovu poruku je menjao dinca93 dana 16.08.2012. u 20:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: drumski bicikl (specijalka) - pitanja, saveti, misljenja16.08.2012. u 21:19 - pre 142 meseci
Kupi i jednu kacigu za nedaj boze
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: drumski bicikl (specijalka) - pitanja, saveti, misljenja16.08.2012. u 22:20 - pre 142 meseci
Citat:
dinca93:
Mislim da ću ipak uzeti klipsere jer što kažeš bajs i ne vredi nešto puno... a evo i slike, još nije završen, fali mu prednji menjač i nova prednja felna... Ovih dana planiram i to da kupim pa da se uputim na Frusku goru Sutra cu postaviti sliku bicikla...


[Ovu poruku je menjao dinca93 dana 16.08.2012. u 20:30 GMT+1]

Bolje stavi samo obicne pedale bez klipsera. Klipseri su strahovito zeznute igracke, iz njih nema cupanja, a ako ti osinu nogu naprave ti tako gadne prelome da pocnes da psujes dan kada si rodjen. Meni se to dogodilo pre 10 godina, i radije bih odustao od voznje bicikla nego ponovo uvukao noge u njih Pre tog incidenta sam imao obe zdrave noge, sad samo jednu, a na drugoj navikularnu kost koja viri jedno 5mm iz zgloba, i talus u dva dela. Koliko to boli pa recimo da osecas kao da ti se mozak rastace. Razime: "*ebali me klipseri"
 
Odgovor na temu

dinca93
Dimitrije Petkovic
Student
Temerin

Član broj: 305942
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: drumski bicikl (specijalka) - pitanja, saveti, misljenja17.08.2012. u 15:10 - pre 142 meseci
Citat:
pri3rak: Bolje stavi samo obicne pedale bez klipsera. Klipseri su strahovito zeznute igracke, iz njih nema cupanja, a ako ti osinu nogu naprave ti tako gadne prelome da pocnes da psujes dan kada si rodjen. Meni se to dogodilo pre 10 godina, i radije bih odustao od voznje bicikla nego ponovo uvukao noge u njih :) Pre tog incidenta sam imao obe zdrave noge, sad samo jednu, a na drugoj navikularnu kost koja viri jedno 5mm iz zgloba, i talus u dva dela. Koliko to boli pa recimo da osecas kao da ti se mozak rastace. Razime: "*ebali me klipseri"



Znam ja da su klipseri opasni ukoliko kreneš da padaš sa bicikla, ako ne uspeš da izvučeš noge gotov si... Mada moram se za neku varijantu opredeliti jer se na Frušku goru neću popeti bez klipsera, mnogo znači kada imaš klipsere jer onda mogu noge da vučem gore i prilikom vožnje naročito tokom uspona... Evo slika bicikla, još prednji menjač da se stavi i nova prednja felna...

[img]

Uploaded with ImageShack.us[/img]

[img]

Uploaded with ImageShack.us[/img]
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: drumski bicikl (specijalka) - pitanja, saveti, misljenja17.08.2012. u 15:43 - pre 142 meseci
Citat:
dinca93: jer se na Frušku goru neću popeti bez klipsera, mnogo znači kada imaš klipsere jer onda mogu noge da vučem gore

Au brajko, ti ko da si na Mont Blanc udario, a ne na Frušku goru....
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: drumski bicikl (specijalka) - pitanja, saveti, misljenja17.08.2012. u 16:02 - pre 142 meseci
Citat:
dinca93:
Znam ja da su klipseri opasni ukoliko kreneš da padaš sa bicikla, ako ne uspeš da izvučeš noge gotov si... Mada moram se za neku varijantu opredeliti jer se na Frušku goru neću popeti bez klipsera, mnogo znači kada imaš klipsere jer onda mogu noge da vučem gore i prilikom vožnje naročito tokom uspona... Evo slika bicikla, još prednji menjač da se stavi i nova prednja felna...


Popeces se na FG bez klipsera bez ikakvih problema. Mislim penju se ljudi i na Petrino brdo bez njih, a kamoli na FG koja u odnosu na pomenuti uspon (30%) deluje kao brezuljak. Inace efikasno iskoriscavanja sistema kojima se vezuju noge za kurble se trenira i to ne bas malo. Obicnom rekreativcu jedina opipljiva prednost vezivanja to sto mu noge nece izletati sa pedala. To vucenje pedala (efikasnije iskoriscenje) stoji kao opcija, ali ga treba navezbati
 
Odgovor na temu

dinca93
Dimitrije Petkovic
Student
Temerin

Član broj: 305942
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: drumski bicikl (specijalka) - pitanja, saveti, misljenja17.08.2012. u 16:30 - pre 142 meseci
Pa za mene uspon do venca je ozbiljna stvar :D Ne vozim dugo biciklo tako da i nemam neke noge za to :) Živim u mestu na oko 20 km od Novog Sada, tako da kontam, od NS pa do vrha venca ima nekih 25-30 km i kada se sve sklopi, tamo i nazad, dobijem neki sasvim normalan trening... Šta mislite o bajsu, vredi li ulaganja ili je bolje voziti dok se ne raspadne pa uzeti novo :D
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: drumski bicikl (specijalka) - pitanja, saveti, misljenja17.08.2012. u 16:42 - pre 142 meseci
Citat:
dinca93: Šta mislite o bajsu, vredi li ulaganja ili je bolje voziti dok se ne raspadne pa uzeti novo :D

Veruj mi da ne vredi, shvatices to pre ili kasnije...
Ja sam upravo danas prodao moj stari na kome sam izmenjao mnogo vise delova nego ti, a i dalje sam ga jedva prodao za 80e, ispade da je bolje da sam ga prodao u delove.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: drumski bicikl (specijalka) - pitanja, saveti, misljenja17.08.2012. u 17:34 - pre 142 meseci
Citat:
dinca93: kada se sve sklopi, tamo i nazad, dobijem neki sasvim normalan trening...


Kad se sve sklopi dobijes sasvim pristojnu rekreativnu voznju :) Nema to veze sa treningom, niti ima potrebe da celoj toj prici prilazis kao da ces ostaviti dusu na usponu. Neces, svaki zdrav covek sasvim prosecne kondicije moze to da izveze , a da ne klipse :)

Citat:
dinca93:Šta mislite o bajsu, vredi li ulaganja ili je bolje voziti dok se ne raspadne pa uzeti novo :D


To zavisi. Ukoliko imas materijalne mogucnosti za kupovinu novog, onda svakako da ne. Ukoiko ih nemas, onda je ulaganje u ovu masinu smisleno u meri u kojoj ga je potrebno osposobiti do nivoa potpune tehnicke ispravnosti, bez ikakve pomisli o unapredjivanju u pogledu dobijanja nekakvih boljih performansi i sl. ..
 
Odgovor na temu

dinca93
Dimitrije Petkovic
Student
Temerin

Član broj: 305942
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: drumski bicikl (specijalka) - pitanja, saveti, misljenja17.08.2012. u 18:03 - pre 142 meseci
Citat:
pri3rak: To zavisi. Ukoliko imas materijalne mogucnosti za kupovinu novog, onda svakako da ne. Ukoiko ih nemas, onda je ulaganje u ovu masinu smisleno u meri u kojoj ga je potrebno osposobiti do nivoa potpune tehnicke ispravnosti, bez ikakve pomisli o unapredjivanju u pogledu dobijanja nekakvih boljih performansi i sl. ..


Ma on i sada ide ko lud... Bez ikakvih problema, glatko sve radi, dobro koči dobro i ide :) Promenio sam sve što se moglo promeniti osim prednje felne, to je sledeće... Lanac, zupčanike, sajle, pakne, gume, kompletnu srednju glavu sam sredio... Momci koje vi mašine vozite, i ako nije problem možete li slike da okačite? :D
 
Odgovor na temu

dinca93
Dimitrije Petkovic
Student
Temerin

Član broj: 305942
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: drumski bicikl (specijalka) - pitanja, saveti, misljenja17.08.2012. u 18:04 - pre 142 meseci
Citat:
bakara:
Citat:
dinca93: Šta mislite o bajsu, vredi li ulaganja ili je bolje voziti dok se ne raspadne pa uzeti novo :D

Veruj mi da ne vredi, shvatices to pre ili kasnije...
Ja sam upravo danas prodao moj stari na kome sam izmenjao mnogo vise delova nego ti, a i dalje sam ga jedva prodao za 80e, ispade da je bolje da sam ga prodao u delove.


Koji bajs si imao?
 
Odgovor na temu

bad.ass
crna gora

Član broj: 314891
Poruke: 1
77.222.22.*



Profil

icon Re: drumski bicikl (specijalka) - pitanja, saveti, misljenja20.05.2013. u 12:50 - pre 133 meseci
zelim da kupim zadnji tocak za specijalku posto se slabo razumijem kakav je najbolje uzeti sa koliko zbica i sve to ?
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6826
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: drumski bicikl (specijalka) - pitanja, saveti, misljenja09.06.2013. u 16:17 - pre 132 meseci
Malo mi je neki strucnjak pretegao tocak, stelovao ga je da lanac ne kaci o ram. Sad kada zavrtim rukom on bi trebao da se vrti u nedogled ali se zaustavi posle 4-5 krugova.
Aj sad pomoc, sta da vrtim


Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: drumski bicikl (specijalka) - pitanja, saveti, misljenja

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 31477 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.