Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fiskalni računi

elitemadzone.org :: MadZone :: Fiskalni računi

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 16272 | Odgovora: 57 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gorancir
Goran Ćirković
Beograd

Član broj: 20647
Poruke: 252
*.BVCOM.NET.

Sajt: www.internetsolutions.co...


+1 Profil

icon Fiskalni računi01.05.2007. u 19:06 - pre 205 meseci
Kakvo iskustvo imate sa fiskalnim računima? Sa prijateljem sam bio u butiku u najužem centru Beograda (preko puta Staklenca) gde se doslovno ne izdaju fiskalni računi! Što je najgore, kada je on pitao gde da zameni EURO za dinare da plati tu robu, oni su mu rekli da nema potrebe jer će oni uredno da mu prime EURO, naravno bez ikakvog računa, priznanice i sl.

Kasnije smo bili još jedanput u istom butiku, čisto da proverimo, možda je takva smena bila... ali opet ista priča! Ljudi plaćaju po 200-500 EUR u kešu...

Što onda finansijska napada sitne ribe?! Klasičan kriminal, šta reći...
 
Odgovor na temu

Daniel011
Beograd

Član broj: 76088
Poruke: 1101
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 2336441


+3 Profil

icon Re: Fiskalni računi01.05.2007. u 19:17 - pre 205 meseci
A da li je razlog tvog revolta to što finansijska napada sitne ribe, ili to što ne napada krupniju divljač?

Da se ja pitam, finansijska ne bi trebalo zbog takvih gluposti da napada ni jedne ni druge.

Meni lično bi bilo mnogo lakše da mogu sa eurima da odem u bilo koju radnju i qpim to što želim, nego da moram prvo da jurim menjačnicu (koja mi ponekad baš i nije usput), da u njoj zatim čekam na red da zamenim evriće, pa tek onda u prodavnicu. Čisto gubljenje i vremena i živaca.
 
Odgovor na temu

SqlByte
bg

Član broj: 65900
Poruke: 269
*.internet.krstarica.net.



+3 Profil

icon Re: Fiskalni računi01.05.2007. u 19:21 - pre 205 meseci
@Daniel011
pa da, platish u eurima tu u prodavnicu po duplo nizhem kursu, shto bi ti gubio vreme i zhivce
 
Odgovor na temu

PonyExpress
Nis

Član broj: 65121
Poruke: 168
212.200.240.*



+7 Profil

icon Re: Fiskalni računi01.05.2007. u 21:58 - pre 205 meseci
Citat:
Daniel011: A da li je razlog tvog revolta to što finansijska napada sitne ribe, ili to što ne napada krupniju divljač?

Da se ja pitam, finansijska ne bi trebalo zbog takvih gluposti da napada ni jedne ni druge.

Meni lično bi bilo mnogo lakše da mogu sa eurima da odem u bilo koju radnju i qpim to što želim, nego da moram prvo da jurim menjačnicu (koja mi ponekad baš i nije usput), da u njoj zatim čekam na red da zamenim evriće, pa tek onda u prodavnicu. Čisto gubljenje i vremena i živaca.

Daniele,

na pocetku moram da kazem da ne mogu da docekam dan kada ce sredstvo placanja i zvanicno biti €. Na zalost do tog lepog dana to je dinar i samo dinar, ma sta mi mislili o njemu.

Dakle, mislim ne samo da ne shvatas sta je sustina izdavanja fiskalnih racuna vec i da nemas ni truncicu volje da svoj zivot uredis po nekim u svetu tako normalnim pravilima.

Zasto to mislim? Osnovna funkcija fiskalnih racuna je uterivanje stvarnog prometa u belu zonu, da se zna koliko je cega prodato po kojoj ceni. Ako si za ove dve godine bacio pogled na to parce papira video bi stavku koja oznacava koliko je poreza drzavi placeno. Da ubacim i malo demagogije, to je onaj isti novac koji omogucava recimo krpljenje rupa po ulicama ili asfaltiranje novih.

Tvoja, a na zalost i zelja vecine mojih sunarodnika, je da "svojoj guzi budu stvari potaman" bez ikakve ideje da li se pri tome krse neka pravila. Zasto bi u Srbiji placao u € dok je dinar (jos kratko, nadam se!) zvanicna moneta? Naravno, zato sto je tako lakse, kao sto je lakse prodavacici u drustvenoj/drzavnoj pekari da mi sve spakuje u istu kesu bez obzira na to sto trazim odvojeno, jer zaboga lakse je za pakovanje...

Te lopove koji ne izdaju racune prvo iz principa izbegavam, a ako sam bas mukom nateran da kod njih pazarim onda explicitno trazim racun kada vidim da se prave ludi, pa se desilo i da vratim robu.

U principu, sve je stvar naseg seljackog, pilicarskog, da komsiji crkne krava (pa da vidim sta ce da radi, ha ha ha) mentaliteta koji izbija na sve strane, od muzike pa do politike. Prosto mi je muka od svega! Desilo se da sam jesenas bio u Holandiji i moj prijatelj je dok smo se setali zastao kod ulicne tezge da kupi neke bombone. Platio i krenuo, ja za njim ali sam se okrenuo da vidim sta ce prodavac da uradi posto nije izdao racun. Na moje iznenadjenje, covek je otkucao iznos, izvukao racun i bacio ga pored sebe u korpu. Opet, stvar mentaliteta. Cak i ti omrzeni amerikanci kada se sami voze u kolima moraju da voze po delu puta odredjenom za single vozace, oni koji su u drustvu imaju pravo da predju u one "levlje" trake gde se vozi brze. I to postuju (naravno uvek ima mangupa, kao i svuda ali generalno postuju). Ovde ne smem auto da zaustavim na vise od 2 metra od semafora da mi ne bi neki idiot uleteo iz p. materine i stao ispred.

Sta su nam ucinile devedesete, strasno!
Computer asked me something and I said ‘Yes’ / You can’t stop an idiot from being an idiot…
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Fiskalni računi01.05.2007. u 22:46 - pre 205 meseci
Ovakve slucajeve uvek mozete da prijavite finansijskoj inspekicji i oni ce vrlo rado to da regulisu.

Licno, nemam nista protiv da mi ne izdaju fiskalni racun ako to znaci da ce mi naplatiti 18% manje. Medjutim, ako nema umanjenja insistiram na fiskalnom racunu. Moja logika je prosta: ako prodavac hoce da utaji porez, rado cu da saucestvujem sa njim, jer ni ja necu platiti taj porez. Ali, ako prodavac hoce da meni naplati porez, ali da ga ne plati drzavi, to vec ne moze. Fiskalni racun je upravo to: sredstvo kojim prodavca terate da porez koji je vama naplatio, zaista mora da plati drzavi (jer vi ne placate porez trgovcu vec drzavi, a trgovac ga samo naplacuje).

Dakle, ako u tih 200 i kusur evra koliko vam prodavac naplacuje robu nije uracunato 18% poreza onda je to za vas super, jer ste ustedeli 18% tako da ste na dobitku. Medjutim, ako je u to uracunat i porez onda ste vi opljackani, jer vam je lazno naplacen porez u ime drzave.

 
Odgovor na temu

Daniel011
Beograd

Član broj: 76088
Poruke: 1101
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 2336441


+3 Profil

icon Re: Fiskalni računi02.05.2007. u 00:03 - pre 205 meseci
Citat:
PonyExpress: Ako si za ove dve godine bacio pogled na to parce papira video bi stavku koja oznacava koliko je poreza drzavi placeno.
Sve ti se to, moj Pony, svodi na pitanje gde će na kraju završiti tvoj novac - ako ne dobiješ fiskalni, završiće u džepu prodavca. Ako dobiješ fiskalni, novac ide državi (čitaj: ide nekom od političara, za njegovu vilu, jahtu, luxuzni automobil ili šta već). E pa više volim da ide prodavcu, taj čovek bar nešto radi.

A najbolja solucija je ova koju je broker spomenuo.
 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: Fiskalni računi02.05.2007. u 11:47 - pre 205 meseci
@broker
pa onda ce prodavac da osteti samog sebe ;)
jer je on na nabavnu cenu proizvoda vec platio porez...tako da tebi moze dati samo 18% od njegove zarade :)

btw...ja bi takve najopustenije zatvarao za dozivotno...kako njih tako i sve one po buvljacima...koji sve rade na trte mrte...
 
Odgovor na temu

Dusan Marjanovic
Consultant, SAS
Beograd

Dusan Marjanovic
Član broj: 59
Poruke: 1290
*.eunet.yu.

Jabber: dusanm@gmail.com
ICQ: 84621598
Sajt: marjanovic.net


+6 Profil

icon Re: Fiskalni računi02.05.2007. u 13:48 - pre 205 meseci
Ne mora da znači, možda je odbio sebi PDV za tu robu kod uplate poreza. Tako da ipak štedi. :) Jedino će mu biti malo nezgodno kad ga pitaju gde mu je ta roba :)
VMware VCP/Microsoft MCSE 2003/HP ASE
 
Odgovor na temu

since1986BC

Član broj: 63369
Poruke: 1075



+236 Profil

icon Re: Fiskalni računi02.05.2007. u 15:50 - pre 205 meseci
Cela drzava ti je kriminal.
"Uskoro ce sve da se raspadne."

U centru Novog Sada -radikalske drzave- sve po propisima, bez izdavanja racuna.
Tek ako trazis, sto je tvoje pravo, dobijes racun.
A i ako ga ne dobijes isto imas pravo da trazis da ti novac bude vracen i da vratis robu nazad.

Naravno postoje prodavnice koje jos uvek imaju stare dobre kineske digitrone i nista sem toga
(nikakva kasa).Pare po gacama cuvaju
 
Odgovor na temu

barakuda111

Član broj: 122532
Poruke: 180
*.metrohive.neobee.net.



+32 Profil

icon Re: Fiskalni računi02.05.2007. u 21:56 - pre 205 meseci
Citat:
since1986BC:Tek ako trazis, sto je tvoje pravo, dobijes racun.
A i ako ga ne dobijes isto imas pravo da trazis da ti novac bude vracen i da vratis robu nazad.


Koliko sam ja citao ona obavestenja sto stoje u prodavnicama u vezi fiskalnih racuna pise da ako ti prodavac neizda fiskalni racun imas prava da odes sa tom robom a da neplatis prodavcu.

U svakom slucaju ako ikad mislimo da napredujemo moramo placati taj porez. Ja bi te mutljarije prijavio inspekciji.
Ljubav, mir & sir
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
77.46.254.*



+11 Profil

icon Re: Fiskalni računi02.05.2007. u 22:12 - pre 205 meseci
Citat:
neca: @broker
pa onda ce prodavac da osteti samog sebe ;)
jer je on na nabavnu cenu proizvoda vec platio porez...tako da tebi moze dati samo 18% od njegove zarade :)


Pa ne bas, Ako ima ulaz za ropbu (dakle evidentirao je placeni porez na nju, onda je jedino sto prodavcu odgovara to da kada proda robu naplati i porez i izda fiskalni racun. Ako to ne uradi ulazi u mnogo veci problem: ima ulaz, nema izlaz, a nema ni robe.

Trgovac ti nece izdati fiskalni racun samo za robu koju je nabavio i prodaje na crno.

Citat:

Naravno postoje prodavnice koje jos uvek imaju stare dobre kineske digitrone i nista sem toga
(nikakva kasa).Pare po gacama cuvaju


Sumnjam. Preveliki je rizik, jer za to na im licu mesta zatvaraju radnju na 45 dana i naplacuju drakonsku kaznu. Na ponovljeni prestup, zatvaraju radnju skroz.

 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.adsl.verat.net.



+4 Profil

icon Re: Fiskalni računi02.05.2007. u 22:27 - pre 205 meseci
Kako su to laicki objasnjavali bilo je da ti 18% platis na razliku u ceni,a proizvod ako seta u krug
5 x svaki put neko plati 18% a ti posle pravdas racunima i prebacujes lopticu, a za to vreme Miskovic
,da ne bi platio porez kupi jahtu d 1.000.000€ i prikaze kako sa njom ide na poslovna putovanja,
pa se ispostavi da je to i napravljeno za velike pleyere.
A za to placaju 500€ robu a ti video.Mozda te je to neizdavanje racuna potreslo.Mozda.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

gorancir
Goran Ćirković
Beograd

Član broj: 20647
Poruke: 252
*.BVCOM.NET.

Sajt: www.internetsolutions.co...


+1 Profil

icon Re: Fiskalni računi03.05.2007. u 09:38 - pre 205 meseci
Citat:
Sumnjam. Preveliki je rizik, jer za to na im licu mesta zatvaraju radnju na 45 dana i naplacuju drakonsku kaznu. Na ponovljeni prestup, zatvaraju radnju skroz.


Idi u taj butik preko puta Staklenca (Gucci, Armani, Valentino roba...) pa vidi... Ne samo da nemaju kasu vec i primaju evre kao dobar dan!

Drugi primer: Čovek ima knjižaru a ispred njegove knjižare ulični prodavci knjiga (mini sajam knjiga na tezgama) i uleti mu finansijska i počne da smara čoveka a on lepo kaže da su mu ulični prodavci bukvalno blokirali put do knjižare, da se on žali ali nema kome...
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
212.200.182.*



+558 Profil

icon Re: Fiskalni računi03.05.2007. u 11:51 - pre 205 meseci
Citat:
PonyExpress: Zasto to mislim? Osnovna funkcija fiskalnih racuna je uterivanje stvarnog prometa u belu zonu, da se zna koliko je cega prodato po kojoj ceni. Ako si za ove dve godine bacio pogled na to parce papira video bi stavku koja oznacava koliko je poreza drzavi placeno. Da ubacim i malo demagogije, to je onaj isti novac koji omogucava recimo krpljenje rupa po ulicama ili asfaltiranje novih.

I da Vojislav Kostunica brani Kosovo ili da razni ološi i iskoti od kojih je 90% ubaceno preko veze ili partijske linije sisaju drzavne jasle i primaju platu po 50 - 100 hiljada dinara u proseku, dok radnici primaju po 10 - 15 hiljada. Eto to su nam ucinile devedesete. Stvarno strasno. Jel znas ti koliko treba da radi "privatnik" da bi zaradio platu koju prima prosecan sisac drzavnih jasli i da plati sve dazbine za sebe i radnike? O radnicima da ne govorimo, oni za tu jednu platu koju mesecno posisa neki od ovih skotova rade mesecima.

I meni ide na ganglije kad neko ne izdaje racune, mada to nisam ni video, sto jeste jeste. Ni to, a ni da neko prima devize, ali dobro, cim kazete da ima, onda ima. Ono sto sam ja video je isto to iz tvoje price iz Holandije, da kad ostavis pare oni ukucaju racun i bace ga u korpu. Dobro, mozes da sve to posmatras i na drugi nacin, kao da je to neplacanje poreza neki vid gradjanske neposlusnosti i otpora ovima sto vole da brane Kosova. Ja ne placam nista sto se bilo kojih poreza tice, a ostale dazbine odugovlacim i uvek kasnim po mesec dana, recimo sa strujom sam uvek u minusu 2 - 3 hiljade, namerno i svesno. Ako mi nesto i uzmu za te njihove poreze, to je tek kad taj proces dodje do kraja prinudne naplate, sto ume da potraje godinama. Tako sam radio i ranije, onda nisam kad je bio Djindjic, a sad opet radim isto. Otpor more. Ne dam moje pare da Kostunice i drugi rusofilni zlikovci brane Kosova, sire u skolama verski fundamentalizam i zaglupljuju decu i da prave od moje zemlje Rusima monetu za potkusurivanje.
 
Odgovor na temu

vlada01us

Član broj: 2291
Poruke: 393
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Fiskalni računi03.05.2007. u 12:51 - pre 205 meseci
Uuuu, @Lesli, ovo ti nije nikakvo opravdanje za ljude koji ne placaju porez. Ti sad to nazivas otpor, gradjanska neposlusnost, i sl. Ustvari, to bi trebalo da se naziva pravim imenom, muljanje, prevare...
Nemoj da me pogresno shvatis, postujem ja sve te muvare, ali nema onda ljutnje kad ih-vas uhvate. Ne mora niko nista da placa, ali nema posle ovo, ono, ja sam obespravljen, pa ja zaposljavam celu familiju... Pa onda takvi neka placaju porez. Ni na zapadu sigurno ne bi placali porez, ali su ih tamo doveli u red drasticnim kaznama. Trebalo bi tako i ovde da bude, samo velike kazne. Po dzepu Bato, pa se ceskaj posle.
Vidim @Lesli, i radnike branis. Pa ti isti radnici placaju porez. Odbija im se od plate. Ti kazes da ne placas. Nemoj vise da govoris u njihovo ime, niti da ih branis od drzave, "vlastodrzaca", i ostalih. Nemas moralno pravo.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Fiskalni računi03.05.2007. u 13:17 - pre 205 meseci
@Lesli Eldridz
Molio bih Te da se (barem ovaj put) uzdržiš od off-topica i podmetanja politike i tamo gde apsolutno nema potrebe!

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
212.200.182.*



+558 Profil

icon Re: Fiskalni računi03.05.2007. u 15:15 - pre 205 meseci
Ja sam to samo odgovarao na post u kome je vec umesano to sto ti zoves politikom, iako ja ne vidim da je to politika.
Citat:
vlada01us: Uuuu, @Lesli, ovo ti nije nikakvo opravdanje za ljude koji ne placaju porez. Ti sad to nazivas otpor, gradjanska neposlusnost, i sl. Ustvari, to bi trebalo da se naziva pravim imenom, muljanje, prevare...
Nemoj da me pogresno shvatis, postujem ja sve te muvare, ali nema onda ljutnje kad ih-vas uhvate. Ne mora niko nista da placa, ali nema posle ovo, ono, ja sam obespravljen, pa ja zaposljavam celu familiju... Pa onda takvi neka placaju porez. Ni na zapadu sigurno ne bi placali porez, ali su ih tamo doveli u red drasticnim kaznama. Trebalo bi tako i ovde da bude, samo velike kazne. Po dzepu Bato, pa se ceskaj posle.
Vidim @Lesli, i radnike branis. Pa ti isti radnici placaju porez. Odbija im se od plate. Ti kazes da ne placas. Nemoj vise da govoris u njihovo ime, niti da ih branis od drzave, "vlastodrzaca", i ostalih. Nemas moralno pravo.

Zasto nemam pravo? Radnici primaju platu 10 hiljada dinara zato sto su od ovog meseca tzv doprinosi, to jest harac, koji kradu ove stoke isto 10 hiljada dinara, a pre su bili osam. Kad kabinetska stoka, koja u zivotu jedan jedini dinar nije posteno niti ikako zaradila, ne bi krala da sebi deli plate i da brani Kosova, onda bi i radnici primali vecu platu. U tim taksama koje placaju radnici dvadesetak posto je porez, a ostalo je pljacka nazvana laznim imenom "doprinos". A mozda ja imam nekog radnika u porodici koji je u toj situaciji, pa mi je zato stalo, sta znas. Inace, svako uporedjivanje zapada i Srbije je totalno bezveze. Nisam upoznat da na zapadu ima vise birokrata i eksperata od onih koji rade, niti sa time da njihova stoka brani Kosova na stetu svojih gradjana i svoje zemlje. Znas, nije ovde zapad, nego je ovde uvek tako bilo. Uvek su gradjani, narod, ili kako god to zvao, imali isti odnos prema vlasti, porezima i tim stvarima, i to iz istih razloga. Turci Osmanlije su radili svoj posao, i krali od naroda, a narod je radio svoj posao, pa se sa njima ćerao. Tako je i sad, a tako ce i ostati. Ovde gradjani (oni koji jos nisu pali u apatiju i pomirili se sa sudbinom pa ih vise nista ne zanima) na drzavu ne gledaju kao na svoj servis koji sluzi da im olaksa zivot, ili gradi puteve, sto neko rece, nego kao na bagru koja ih pljacka. I ti gradjani za to imaju debeo razlog.

Mene su te muljare sto ne placaju porez prvog nervirale jos od kad su se masovno pojavili krajem osamdesetih, kao sto me nerviraju i sad, i prvi sam bio za te kase, ali ja nisam bio za uvodjenje kasa zbog ovoga. Ne mozes ti da jedne juris zbog tih kasa i poreza, i to sve sitnu buraniju, one po kioscima, a druge da ne juris, nego da ih jos velicas, gledas sa strahopostovanjem i da im dajes da rade sta hoce, da grade sta hoce i gde hoce... Da ne pominjemo to sto ne pipaju lopova ko ih sve potplacuje i unistava nasu zemlju, finansira im partije i radi sta hoce, dok sebi sprema odstupnicu van zemlje. Sta ti mislis, ko je izdejstvovao da se uvede carina na katalosku prodaju tipa Nekerman, pa je onda ta firma ugasena, i sad neko drugi ima monopol na tu istu robu, koje u stvari vise i nema za jeftine pare, kao sto je bilo iz Nekermana? I ja da im placam porez za to. Da mi uvode svakog meseca duplo vece saobracajne kazne, i da pomocu tih para ispoljavaju raznorazna druga ludila i lece svoje komplekse? More, more... Nego dobro, nicija nije do zore gorela. Proslo je svacije pa ce i njihovo. Bice dana za ćeranje, i eto, necu vise o tome, mada to jeste moj stav o temi, sto sam i napisao.

Znaci cisto teorijski, ja sam za uvodjenje kasa i racuna i za placanje poreza i za totalno preuredjenje i evropeizaciju ove zemlje, za zavodjenje reda u svaku oblast drustva. Znaci to kad bi ovde bilo normalno, i kad bi tim parama raspolagali normalni ljudi koji bi radili svoj posao, a ne umobolnici. Ali takodje, podrzavam i sve one koji izbegavaju placanje poreza ne zbog razloga licnog bogacenja, nego zbog toga sto nece da svojim parama finansiraju zlikovce i njihove zlocine.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
193.47.77.*



+7169 Profil

icon Re: Fiskalni računi03.05.2007. u 15:31 - pre 205 meseci
Citat:

Ali takodje, podrzavam i sve one koji izbegavaju placanje poreza ne zbog razloga licnog bogacenja, nego zbog toga sto nece da svojim parama finansiraju zlikovce i njihove zlocine.


Dobro, znaci po toj tvojoj teoriji svaka individua sa boravistem na teritoriji Srbije ima moralno pravo da:

- Ne placa porez
- Ne placa struju
- Ne placa vodu
- Ne placa parking za kola
- Krade telefon

Jerbo svaka od ovih stavki potencijalno finansira nekog politicara sa kriminalnim tendencijama?

Ok... ali nisam siguran kako ce to gore doprineti tome da se stvari poprave :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

vlada01us

Član broj: 2291
Poruke: 393
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Fiskalni računi03.05.2007. u 15:59 - pre 205 meseci
Citat:
Sta ti mislis, ko je izdejstvovao da se uvede carina na katalosku prodaju tipa Nekerman, pa je onda ta firma ugasena...

Koja kataloska prodaja? Sverc robe u zemlju ogromnih razmera!!! Neplacena carina u mesecnom milionskom iznosu. Pravo pitanje je ko je dozvolio takav sverc. Pa sta mislis koliki je mesecni neplaceni porez Kineza? A njih svuda ima, u celoj zemlji. Da se za par godina napune fondovi. Ali mi smo krivi za to, zato sto ne trazimo fiskalne. Kao zajebacemo drzavu. Pa ne sme to da nam bude cilj, nego da imamo normalnu drzavu.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
193.47.77.*



+7169 Profil

icon Re: Fiskalni računi03.05.2007. u 16:37 - pre 205 meseci
Citat:

Sta ti mislis, ko je izdejstvovao da se uvede carina na katalosku prodaju tipa Nekerman, pa je onda ta firma ugasena...


Nije uvedena carina na katalosku prodaju, vec je spusten minimum vrednosti bilo kakve robe koja podleze carinjenju sa $100 na 20 EUR - sto je uticalo, izmedju ostalog, i da dobar deo kataloske robe bude carinjen sto ranije nije bio slucaj.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Fiskalni računi

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 16272 | Odgovora: 57 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.