Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

5-HTP

[es] :: Vodič za učenje :: 5-HTP

[ Pregleda: 7312 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zoran Rašković
Serbia

Član broj: 95
Poruke: 1360
*.krusevac-2.tehnicom.net



+1 Profil

icon 5-HTP18.07.2003. u 01:56 - pre 252 meseci
Zanima me koji je i da li uopste postoji nas, srpski naziv za 5-HTP?

Inace, 5-HTP u obliku tableta se koristi kao sredstvo za spavanje, kao prirodni antidepresiv i kao sredstvo za gubljene kilazhe. Sva 3 nabrojana nastaju kao rezultat povecanja nivoa serotonina u ljudskom mozgu, sto je osnovna funkcija 5-HTP.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.panet.co.yu



+1349 Profil

icon Re: 5-HTP18.07.2003. u 09:48 - pre 252 meseci
Ima, u GMC-u u Siti Pasazu. Samo pazi, to nije naivna stvar i sa neurotransmiterima i svim supstancama koje na njih uticu treba biti jako oprezan. Ne ocekuj da ijedan doktor nesto zna o tome. Koliko imas godina i zasto mislis da bi ti trebao?

 
Odgovor na temu

Zoran Rašković
Serbia

Član broj: 95
Poruke: 1360
*.krusevac-2.tehnicom.net



+1 Profil

icon Re: 5-HTP18.07.2003. u 19:56 - pre 252 meseci
OK da li sam ja rekao da to meni treba?

Samo sam bio zainteresovan kako se to kaze na srpskom? Ili se kaze isto, znaci 5-htp?

Posto sam dosta citao i dosta sam zainteresovan za tu oblast, pa me zanima da li je iko probao 5-htp?

A svestan sam sta on radi, i zasto bi se koristio, takodje sam svestan da ako se koristi u povecanim dozama, onda dodje do nagomilavanja zaliha serotonina u mozgu, sto nikako nije dobro, jer dovodi do velike depresije, nemogucnosti da jedes i slicno.

E sad postoji situacija kad covek znatno smanji nivo serotonina u svom mozgu (ko zna shvatice kada se to moze desiti :) i kad mu je potrebno da brze obnovi te zalihe nego sto to mozak radi. Uz pomoc 5-htp mnogo se brze obnavljaju te zalihe.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.panet.co.yu



+1349 Profil

icon Re: 5-HTP18.07.2003. u 22:13 - pre 252 meseci
Ja sam ga probao, zove se 5-hidroksitriptofan i derivat je esencijalne aminokiseline triptofana i predstavlja korak blize serotoninu koji od triptofana i nastaje. Glavni problem je u doziranju koje mora biti STROGO individualno i tu nikakva pravila ne vaze (iskljucivo svako sebi mora da odredi dozu a to je gotovo nemoguce osim u slucaju da imas veliku moc da sebe osecas za sta je potrebno ogromno iskustvo sa probanjem mnogo razlicitih preparata). Osim toga potrebna doza se vremenom znatno menja (isprva je veca pa pada gotovo do nule).
Sve u svemu iz sve mere predostroznosti za nekoga moze biti vrlo koristan

 
Odgovor na temu

sasabraj
aleksandar brajovic
podgorica

Član broj: 25127
Poruke: 487
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: 5-HTP08.07.2006. u 23:35 - pre 216 meseci

Da li neko moze da prilozi neka istrazivanja ili linkove na ovu temu.Supstanca je i vise nego atraktivna,ako uzmemo u obzir da se dobija iz pririodnog izvora i da nam je nacija anksiozno -depresivna i apaticna
brajovic sasa
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: 5-HTP

[ Pregleda: 7312 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.