Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Novak Đoković - legenda!

elitemadzone.org :: MadZone :: Novak Đoković - legenda!
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 396173 | Odgovora: 1526 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl-1.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Novak Đoković - legenda!06.05.2007. u 19:44 - pre 206 meseci


Baš me briga za Velikog Brata VIP, za francuske izbore, za sutrašnji sednicu Skupštine Srbije!

OVO JE ČOVEK! Car! Čini me ponosnim, kao i Jelena, naravno.

Nek' je on nama živ i zdrav i da širom sveta pronosi dobar glas o sebi (a i o nama, zašto ne?)!!!

Prikačeni fajlovi
 
+2

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
91.150.98.*



+363 Profil

icon Re: Novak Đoković - legenda!06.05.2007. u 19:56 - pre 206 meseci
Svaka mu cast!
Use Your Mind. Or someone else will.
 
+1

MarcoMachievelli
Belgrade

Član broj: 104940
Poruke: 38
*.adsl-2.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Novak Đoković - legenda!06.05.2007. u 20:07 - pre 206 meseci
Zaista nemam reči , čovek koji je u ovako tužnim vremenima sa toliko malo godina postigao toliko , onda je to za svaku pohvalu . Dovoljno je samo porediti njega i Živojinovića čiji je najbolji uspeh bilo 19.mesto .
To samo može biti rezultat velike posvećenosti i odricanja zarad uspeha . Sviđa mi se što je dečko skroman i naravno veliki Srbin ( hvala bogu da neko obuče dres gde piše Srbija ćirilicom ) .
Jednom rečju uzor za mnoge buduće srpske sportiste i ne samo za njih za sve nas .
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
194.106.187.*



+6455 Profil

icon Re: Novak Đoković - legenda!06.05.2007. u 20:11 - pre 206 meseci
Veliki Srbin koji porez plaća Monaku a ne Srbiji...
 
+1

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Novak Đoković - legenda!06.05.2007. u 20:19 - pre 206 meseci
"- Teško je bilo, a teško je i sada - priznaje mama Dijana. - Novak se razvijao, trebalo ga je pratiti u svemu, a nije se imalo. Društvo, po pravilu, tek kasnije kada počnu da stižu priznanja i medalje seti se te dece. Možete da zamislite kako nam je bilo kada je Novak sa dvanaest i po godina prvi put otišao sam od kuće. Tri meseca je bio u Nemačkoj, u Minhenu u Teniskoj akademiji Nikole Pilića. Vodio je o njemu računa kao o svom detetu. Doduše, imalo je to i svoje dobre strane. Novak je počeo da se osamostaljuje rano, tako da mu kasnije duga odsustvovanja od kuće i nisu tako teško padala."

Nesto sam nacuo da "on zivi u Nemackoj i trenira ga neki strani trener" pa sam malo trazio po netu i nasao veoma zanimljivu biografiju, koja bi mogla da nas pouci i o mnogim drugim stvarima osim tenisa. Ali, sta da se radi, ne mozemo uticati na sve oko nas. Hvala Novaku i za ovoliko koliko je pruzio sebi i nama, a pruzio je mnogo. 190cm/75 kg - kako onda da ne bude dobar teniser ?

Poseban pozdrav i priznanje Jeleni Gencic, koja ga je otkrila i pravilno usmerila.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
0

stonex

Član broj: 25873
Poruke: 642
*.adsl-1.sezampro.yu.



+9 Profil

icon Re: Novak Đoković - legenda!06.05.2007. u 20:44 - pre 206 meseci
Ako nesto gledam od sporta ''pod obavezno'' , onda su to Noletovi mecevi . Zelim mu sve najbolje u zivotu i karijeri . Jedan divan mladi sportista , kome ova drzava nista nije dala , oblaci dres Srbije i na najlepsi moguci nacin promovise svoju zemlju .

Citat:
ventura: Veliki Srbin koji porez plaća Monaku a ne Srbiji...



Dragi moj , da li bi ti da si na njegovom mestu obukao dres Srbije ? Naravno da ne bi ! Placao bi i ti nekom drugom porez ( uostalom , Monaku placaju mnoga velika imena svetskog sporta ) I j.balo bi ti se za Srbiju .

Povraca mi se od takvih '' patriota '' kao sto si ti . SRAM TE BILO !!!
 
0

jesus alejandro
jesus alejandro

Član broj: 11084
Poruke: 310



+9 Profil

icon Re: Novak Đoković - legenda!06.05.2007. u 20:48 - pre 206 meseci
Citat:
ventura: Veliki Srbin koji porez plaća Monaku a ne Srbiji...


Ti u svemu moras da vidis lose stvari. Covek svuda i uvek ponosno govori da je Srbin i promovise Srbiju na najbolji moguci nacin. A gde placa porez je manje bitno, bitno je da ga placa.
Prvo hopni pa reci skoč.
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
194.106.187.*



+6455 Profil

icon Re: Novak Đoković - legenda!06.05.2007. u 20:55 - pre 206 meseci
Lako je biti patriota na taj način....

A inače, čisto za vašu informaciju, porez na lični dohodak je niži u Srbiji nego u Monaku...
 
+1

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Novak Đoković - legenda!06.05.2007. u 21:00 - pre 206 meseci
Kakav crni porez, da sam na njegovom mestu već bih uzeo engleski pasoš koji su mu nudili davnih dana, šta on to duguje Srbiji?
 
0

MarcoMachievelli
Belgrade

Član broj: 104940
Poruke: 38
*.adsl-2.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Novak Đoković - legenda!06.05.2007. u 21:21 - pre 206 meseci
Citat:
ventura: Veliki Srbin koji porez plaća Monaku a ne Srbiji...


Ih da je još Crnogorac ...
 
0

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
85.94.116.*



+334 Profil

icon Re: Novak Đoković - legenda!06.05.2007. u 22:07 - pre 206 meseci
Kao sto jeste ;)
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
212.200.180.*



+105 Profil

icon Re: Novak Đoković - legenda!06.05.2007. u 22:48 - pre 206 meseci
Ventura opet pljujes da bi pljunuo.
Prvo nije on odlucio gde ce placati porez nego njegov menadzer i ljudi koji se brinu o njegovim finansijama.
Drugo nema nijedan razlog zasto bi placao porez u Srbiji, ne radi u Srbiji, ne trenira u Srbiji, ne zaradjuje u Srbiji, niti mu je to sto je iz Srbije pomoglo da bude 5. na svetu u tenisu...
 
0

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: Novak Đoković - legenda!06.05.2007. u 22:56 - pre 206 meseci
apsolutno se slazem, zasto bi on placao ovde bilo kakav porez kad srbija nije zasluzna ni za 5% njegovog uspeha....
 
0

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
89.216.220.*

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Novak Đoković - legenda!06.05.2007. u 23:12 - pre 206 meseci
Ne znam... sve je to lepo što je dečko uspeo, i što nije zaboravio svoje poreklo i šta ti ja znam, ali iskreno rečeno, odavno sam prestao da se ponosim uspesima drugih. Dok sam bio klinac, pratio sam utakmice reprezentacije (fudbal, košarka, rukomet, vaterpolo, stoni tenis... you name it), urlao, navijao, išao na dočeke, kad pobede radovao se, kad izgube stideo se... a onda sam odrastao i shvatio da ti uspesi ili neuspesi nemaju nikakve veze samnom... i da se od ponosa i patriotizma ne živi. Mislim, da li će Srbiji nešto biti bolje ako fudbalska reprezentacija osvoji evropsko prvenstvo ? Neće, isto kao što neće biti ništa gore ako se vrati kao poslednja u Evropi. Isto važi i za Đokovića... jer šta realno ima Srbija od Đokićevih uspeha ? Čovek plaća porez drugoj državi, živi u drugoj državi, pare koje zaradi, što je uzgred sasvim normalno, troši na sebe, svoju porodicu i svoje društvo. Lako je obući jednu majicu. Evo ja obećavam da ću se, ako ikad postanem bogat i slavan, makar jednom slikati za sve novine noseći majicu na kojoj piše Srbija, napisano glagoljicom ako treba, i šta ? Šta će bilo ko u Srbiji imati od toga ? Da se razumemo, ne pokušavam da umanjim uspehe Đokovića, već samo kažem da ne vidim zašto bih se time ponosio, isto kao što ne vidim zašto bi mene lično bilo sramota ako isti nekad u karijeri ispadne u prvom kolu nekog turnira. I ne vidim zašto se pravi pompa oko jedne majice ? Da je taj Đoković izjavio da će polovinu svake osvojene nagrade odvajati za srpsku decu bez roditelja recimo, pa da to i bude neka vest i iskaz patriotizma. Samo ljudi koji ništa nisu napravili u životu se ponose uspesima drugih. Svaka čast i Đokoviću, i košarkaškoj reprezentaciji, i vaterpolistima, i odbojkašima i svima ostalima koji su nešto osvajali na svemu osvojenom do sada... ali da se ja sad tu nešto ponosim time... to mi je već van pameti... mene će opet sutra sačekati računi za struju, vodu, telefon, internet, porez... i biću ponosan na sebe ako uspem da zaradim dovoljno da sve to platim, a da mi ostane za čips :) Neće sigurno Đoković to da mi plati :)
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
+1

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
194.106.187.*



+6455 Profil

icon Re: Novak Đoković - legenda!06.05.2007. u 23:13 - pre 206 meseci
A jel mi neko može reći šta je to država Srbija trebala, a nije učinila za njega? I kako država može biti zaslužna za nečij sportski uspeh?

Mislim, šta to država treba da učini za nekog sportistu inače, nevezano za Đokovića?


A to njegovo Srbovanje... Mislim, ok je to, nemam ništa protiv toga, čak štaviše... Ali proglašavati ga za nekakvog ultimate patriotu Srbina, i zvoniti o tome na sva zvona, seći vene za tim itd. je blago rečeno idiotski... Lako je obući dres i srbovati tako 'na prazno', a 200,000 dolara poreza uplatiti na račun Grimaldija... Lepo kaže ona Engleska "put your money where your mouth is"!
 
+1

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
212.200.180.*



+105 Profil

icon Re: Novak Đoković - legenda!06.05.2007. u 23:23 - pre 206 meseci
Citat:
A jel mi neko može reći šta je to država Srbija trebala, a nije učinila za njega? I kako država može biti zaslužna za nečij sportski uspeh?


Recimo da mu je obezbedila da ima uslove za treniranje, da mu je obezbedila da moze sa svojim pasosem da putuje gde hoce bez vize, da je izbegla ratove i sankcije kao i izolaciju kojom su bili zahvaceni i sportisti zabranom takmicenja na medjunarodnoj sceni u ime Srbije itd...

Citat:
Ne znam... sve je to lepo što je dečko uspeo, i što nije zaboravio svoje poreklo i šta ti ja znam, ali iskreno rečeno, odavno sam prestao da se ponosim uspesima drugih.


Nisi shvatio poentu, radujes se njegovom uspehu u smislu da je on iz zemlje iz koje si i ti. Kada recimo odes u inostranstvo i kazes odakle si veliak vecina ljudi ce prvi utisak formirati na osnovu toga kakvo misljenje imaju o tvojoj zemlji (ne kazem da je ovo ispravno, cak mislim da je skroz porgresno ali je dovoljno rasprostranjeno da bude bitno), recimo kako misljenje moze da ima neki Albanac o Srbinu? Ili prosecan Amerikanac o Iracaninu? Ovde se radi o promovisanju zemlje i zbog toga treba da ti bude drago i da budes ponosan sto jos uvek ima ljudi koji nisu digli ruke od Srbije (mada bi trebalo)...
Lepo je sto se na TV pojavio sportista sa natpisom Srbija umesto akcije protiv terorista na jugu Srbije i zato i treba navijati za sportiste koji su iz tvoje zemlje (tvoje u smislu da imas njen pasos) jer njihovi uspesi mogu da se reflektuju i na tvoj zivot, ne znacajno naravno ali dovoljno da ti bude drago i da budes ponosan 10-15 min dok gledas njegovo pojavljivanje u medijima...
 
0

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
212.200.219.*



+4 Profil

icon Re: Novak Đoković - legenda!06.05.2007. u 23:33 - pre 206 meseci
Citat:
Ali proglašavati ga za nekakvog ultimate patriotu Srbina, i zvoniti o tome na sva zvona, seći vene za tim itd. je blago rečeno idiotski...


Osim tebe, ne znam ko ovde to radi... nama je "samo" izuzetno drago da neko PROMOVIŠE našu zemlju (ne znam koja je tvoja?) na ovakav način.

Đoković "srbuje", time što nosi ime svoje zemlje na majici? Klasična, jeftina komunjarska fora... čim neko kaže ili napiše "Srbija", eto nacionaliste! Jer, na majici mu ne piše Monako, niti Crna Gora, niti USA... te zemlje su "košer", možda?.


Poenta ovog threada je da ima ljudi ODAVDE iz ove usrane Srbije koji su se sami UZDIGLI iz ovog političko-socijalnog blata i popeli na vrh sveta, u svojoj specijalnosti.
Na neki način, "dosta" mi je Njegoša, Tesle, Mileve Ajnštajn, Mihaila Pupina, Kralja Petra, Tita, Slobe... Koštunice... za promenu, neka neko nekorumpiran, svež, savremen, mlad i TRENUTNO vrlo dobro SVETSKI kotiran reprezentuje moju zemlju!

Sve ostalo je zavist ili isplakanje usta. Baš me briga gde ko plaća porez, jer to ovde nije tema.
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
194.106.187.*



+6455 Profil

icon Re: Novak Đoković - legenda!06.05.2007. u 23:33 - pre 206 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic
Recimo da mu je obezbedila da ima uslove za treniranje...


Uslove za treniranje? Šta to tačno znači?

Da li to znači da ako ja hoću da naprimer igram golf, država treba da napravi golf terene i da oni budu javni, ili da mi plaća 2000 evra godišnje članarine u privatnom golf klubu?

Da li mi država treba plaćati putovanja na golf turnire, privatne instruktore?

Ili ako neko u državi hoće da se bavi jedriličarstvom, šta treba država u tom slučaju da uradi? Da kupi gomilu jedrilica od po par miliona evra, da imaju deca na nečemu da treniraju?!?

Pojasni mi molim te šta je tačno država trebala uraditi u slučaju Novaka Đokovića.

Citat:
Slobodan Miskovic:
...da mu je obezbedila da moze sa svojim pasosem da putuje gde hoce bez vize, da je izbegla ratove i sankcije kao i izolaciju kojom su bili zahvaceni i sportisti zabranom takmicenja na medjunarodnoj sceni u ime Srbije itd...


Dobro, cenim da si inteligentan dečko, samo mi nije jasno čemu ove izlizane fore? :)

Ok, znači uspešnim sportistima treba omogućiti slobodno putovanje, da ne proživljavaju sankcije, ratove i izolaciju... A nas ostale ko jebe... Mi ionako nismo uspešni sportisti :)

 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Novak Đoković - legenda!06.05.2007. u 23:36 - pre 206 meseci
Citat:
ventura: A jel mi neko može reći šta je to država Srbija trebala, a nije učinila za njega? I kako država može biti zaslužna za nečij sportski uspeh?

Mislim, šta to država treba da učini za nekog sportistu inače, nevezano za Đokovića?


Ne mora država ništa da čini za sport, što kaže Marko neće nam ništa biti bolje ili gore, pobedili oni ili izgubili, ali ne treba ni da očekuje da joj taj sportista/pojedinac plaća porez. Što ne bi plaćao Monaku, bar neće morati da sluša kako je od njegovog poreza neki bednik naplatio 50.000€ putnih troškova za putovanje sa Dorćola do skupštine Srbije, kao što mi ostali moramo da slušamo jer nemamo kud.
 
0

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
89.216.196.*



+16 Profil

icon Re: Novak Đoković - legenda!06.05.2007. u 23:41 - pre 206 meseci
E Ventura ajde majke ti ne***i više ovde.

Ok ne svidja ti se dečko on nije patriota nego ti, sve smo to zaključili idi iskuliraj se malo stvarno ideš na živce sa toooolikim pros***em po forumu, ja sam mislio da ja imam problem ali tebi kapu skidam.

Inače svaka čast Novaku dabogda držao još stotinu pehara u rukama!
 
+1

elitemadzone.org :: MadZone :: Novak Đoković - legenda!
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 396173 | Odgovora: 1526 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.