Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pitanje u vezi grejanja vode u bojleru

elitemadzone.org :: TechZone :: pitanje u vezi grejanja vode u bojleru

[ Pregleda: 5794 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vbiba
beograd

Član broj: 143759
Poruke: 2
*.adsl-2.sezampro.yu.



Profil

icon pitanje u vezi grejanja vode u bojleru06.05.2007. u 22:06 - pre 205 meseci
prvo da kazem da sam pregledala sve sto je bilo na temu bojlera ovde, i ucini mi se da ne nadjoh odgovor na problem koji imam.

dakle, stvar je sledeca. u toku dana je pocela da curi topla voda na slavini u kupatilu.
pretpostavljam da ce morati gumica da se menja, medjutim posto je nedelja nemam koga da zovem da to uradi, sama ne umem.
da ne bi curela voda bez veze (a curi sve vise), resim da zavrnem ventil koji mi se nalazi ispod bojlera (obicnog,velikog).
ukupno u kupatilu imam 3 ventila.
jedan je odmah kod lavaboa, medjutim zavrtanjem tog prestala je samo da mi curi hladna ali ne i topla. kada sam zavrnula ventil ispod bojlera prestala je najzad da curi topla, a hladna je curela neometano na svim cesmama.

e sad pitanje je sledece, da li smem da ukljucim bojler, iako je taj ventil ispod njega zavrnut?
da li je taj ventil samo za ispustanje tople vode, ili i za punjenje bojlera hladnom?

ako je ventil odvrnut, voda curi toliko da ne vredi da ga ukljucujem, ne uspe da se zagreje nista. ne bih hladnom da se kupam, a daleko mi da cekam majstora do sutra, da bih se okupala.

hvala unapred
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16334



+2920 Profil

icon Re: pitanje u vezi grejanja vode u bojleru06.05.2007. u 22:24 - pre 205 meseci
Moram da odam priznanje za interesantno resavanje problema

Mozes da ugrejes vodu u bojleru zavrtanjem tog ventila, jer u bojleru uvek ima vode, a topla istice tako sto prvo mora hladna da udje.

Ipak gledaj da to popravis sto pre...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

vbiba
beograd

Član broj: 143759
Poruke: 2
*.adsl-2.sezampro.yu.



Profil

icon Re: pitanje u vezi grejanja vode u bojleru06.05.2007. u 22:33 - pre 205 meseci
resenje je samo privremeno, a prvi zadatak za sutra je majstor :)
hvala na odgovoru
 
Odgovor na temu

srdjanm3

Član broj: 68298
Poruke: 491
*.dynamic.sbb.co.yu.



+60 Profil

icon Re: pitanje u vezi grejanja vode u bojleru07.05.2007. u 14:23 - pre 205 meseci
Kasnim sa odgovorom, ali pazi da ti nije mozda otisao termostat u bojleru koji isklkjucuje grejac. Moze da se desi da se voda toliko ugreje do kljucanja pa da pod pritiskom curi iz cesme. U tom slucaju ne smes paliti bojler ni pod tackom razno. Najverovatnije ti je otisla gumica, ali i ovo treba uzeti u obzir.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: pitanje u vezi grejanja vode u bojleru

[ Pregleda: 5794 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.