Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako se montiraju Knauf distanceri

elitemadzone.org :: TechZone :: Kako se montiraju Knauf distanceri

[ Pregleda: 15476 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9506
*.eunet.yu.



+10254 Profil

icon Kako se montiraju Knauf distanceri12.05.2007. u 18:15 - pre 206 meseci
Trebao bih da počnem da montiram Knauf. Skoro mi je sve jasno, kupio sam i UD profile, i CD profile, znam kako to ide. Ali prodavac mi je savetovao da svakako montiram i distancere, i prodao mi popriličan broj. E sad, gledam ja te distancere i uopšte mi nije jasno: KAKO SE TO MONTIRA ?
Guglao sam malo ali odgovor nisam našao. Ni na Srpskom sajtu Knaufa i na belosvetskom nema nekih slika niti objašnjenja.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dial.cpe.InfoSky.Net.



+370 Profil

icon Re: Kako se montiraju Knauf distanceri13.05.2007. u 09:02 - pre 206 meseci
Ako nema na nasem, pogledaj na .hr trebalo bi da postoje detaljna uputstva u pdf formatu.
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
89.216.199.*



+165 Profil

icon Re: Kako se montiraju Knauf distanceri13.05.2007. u 11:23 - pre 206 meseci
Predpostavljam da želiš da izoluješ neki zid...
Pre montiranja distancera...postupak je sledeći !!!
Objašnjavam u celini...
U-profil se diblom pričvrsti "prvo" na zemlju.Merenjem i izvlačenjem vinkle odredi se pravac tog U-profila koji se nalazi na zemlji od zida do zida.Ili ako je površina duža profil se nastavi jedan-uz drugi.

Potom se montira isto U-profil samo na zidove.U-profil se izmeri od poda-plafona,ostavi se 0.5-1cm kraći radi lakšeg montiranja.Ubaci se profil nefiksiran u onaj na podu pa....
Izvlačenjem libele dobija se pravac od poda do plafona.Diblom se pričvrsti U-profil, jedne i druge strane zida ili stubova ili šta god postoji !!!!

Znači ostaje samo plafon,kod koga je postupk lakši jer imaš sa strana zidova fiksirane ravne profile.Ali ipak se obrati pažnja jer je profil i malo savitljiv da se ne napravi neka krivina,kao i zbog same dužine između zidova!!!
Znači odseče se profil kraći(ako je distanca jedan-drugi zid duža nastaviš)za odp. isto 0.5cm radi lakšeg ubacivanja u profile,te se pričvrsti takođe diblom.

Sad imaš skoz obrađenu površinu sa U-profilom Pod,Zidovi,Plafon!!!
I vreme je za CD profile i distancere!!!
Predpostavljam da si kupio GKP(gipskartonploče)koje su širine 1.2m,...
E sad imaš ovako površinu...za CD stavlja se Vertikalno ubacivajući CD profile u UD (pod-plafon)
Od Zida(zid je 0cm),pa ideš jedan profil stavljaš na 60cm drugi 120cm,pa treći redom!!!
E taj na 120cm treba da bude takav da kraj GKP bude na sredini,ts. onaj obradjen zaobljeni deo,kako bi montirao sledići GKP koji ide uz njega formirajući fugnu za kasnije gletovanje!!!

distanceri upravo služe da bi držali CD profil koji opet služi da bi se na njega montirao GKP!!
Prepostavljam da je plafon do nekih 3m.

Lakši postupak je ovaj:
Jedan CD profil neka ti služi za obeležavanje tih distancera.Znači izmeri,odseci i ubaci CD u UD profil.Meri od jednog kraja zida da bude sredina profila na 60cm.Distancer koji si dobio je verovatno razvučen,ima na sebi neke rupe i rupice.Taj razvučen distancer stavi iza profila na zid(neka ti neko pomogne),pa na veliku rupu u sredini zabeleži(skloni profil a drži distancer).Takav postupak uradi,na sredini pri zemlji i pri plafinu.Odprilike za visinu do nekih 2.6m(standard) idu 3distancera(za jedan CDprof) od poda do plafona.Ili lakše vizuelno,prvo sredina profila pa potom ostalo.
Distancer se pričvrsti na zid isto diblom(na srednju veliku rupu distancera),ako postoj neka teškoća oko pričvšćivanja jer je uzrok neka fugna,blok i sl. može se pored dibla ukucati ekser ili šaraf da to stoji ako je labavo.
Potom kada si pričvstio disancer/e na zid skupiš jedan i drugi deo njegov uz profil(CD) na manju poršinu(rekoh sa strana).Tako da možeš na te rupice sa strana da zavrneš zaraf da bi taj distancer držao CDprofil.Znači i sa jedne i sa druge strane.neka ti neko pomogne jer taj CDprof. kojeg prič. za distancer mora da bude u libeli.Ako postoji deo distancera koji je "stariji" od CDprofila klještima polako savi ka unutra.Taj mali deo će ti posle služiti da malo pridrzava izolaciju.
isti ti je postupak redom za sve CD profile koje imaš!!
Zavrneš 3-4 distancera(vertikalno)na zid ubaciš CD profil,skupiš krajeve distancera uz CD i zašarafiš preko rupica sa strana,saviješ ostatak ka unutra i kraj.Posle šarafiš GKP!!!









[Ovu poruku je menjao deki77 dana 13.05.2007. u 12:49 GMT+1]

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9506
*.eunet.yu.



+10254 Profil

icon Re: Kako se montiraju Knauf distanceri13.05.2007. u 17:24 - pre 206 meseci
Hvala lepo,Deki, puno si pomogao.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Kako se montiraju Knauf distanceri

[ Pregleda: 15476 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.