Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fiat Stilo VS Opel Astra G

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiat Stilo VS Opel Astra G
(Zaključana tema (lock), by bakara)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 41155 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Munja666

Član broj: 37177
Poruke: 311
85.222.163.*



+1 Profil

icon Fiat Stilo VS Opel Astra G15.05.2007. u 19:26 - pre 205 meseci
sta mislite o poredjenju Stila limuzine(ne karavan) 1.6 16V 2002 godiste sa Astrom 1.6 16V(hatchback) iste starosti.
Cena im je slicna, Astra je malo skuplja, Stilo je noviji model, kasnije se pojavio...

Ili bar neka poredjenja, ko ima bolju limariju, koji se motor bolje pokazao FIATOV 1.6 16V ili Opelov 1.6 16V? Izgled je subjektivna stvar i svako ima svoje misljenje, tako da mi je ta stavka manje vise nebitna, za razliku od krajnjeg kvaliteta izrade i pouzdanosti Stila tj. Astre G.

Born to be wild!!!
 
0

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.adsl.wanadoo.nl.



+3 Profil

icon Re: Fiat Stilo VS Opel Astra G15.05.2007. u 21:12 - pre 205 meseci
Pa ovako, posedovao sam Astricu, ali 8V (sto mu dodje oko 75 konja, dok 16V cini mi se ima oko 100). Sto se kvaliteta tice, on je pristojno / grub nemacki. Limarija mu je jako losa, kao i kod svakog Opela. Komfor je na sasvim zavidnom nivou za takav auto, tih, pouzdan a verujem daje 16V i zivahniji od 8V, mada sam i sa 8V sasvim fino se vozio.

Sada imam Stila, ali sa 1.2 motorom. Kazu da je taj 1.6 16V vrlo dobar motor, ali nemam licnog iskustva sa njime. Sto se tice samog stila, takodje jako komforan auto, fabricki je bolje opremljen nego Astra, u svakom slucaju ima 6 airbag-ova fabricki.

Moje misljenje: U stilu osecas da auto ima i dusu jednostavno. Nije sve grubo i nemacki. Iako me je astrica stvarno super sluzila, ipak sa vecim osmehom ulazim u Stila. Nisi naveo koji paket opreme su automobili, ali jos jednom, stilo je obicno bolje opremljen od astre, sem u slucaju da je CDX varijanta astre.

Verujem da ce te oba sasvim fino sluziti, tako da bi te savetovao da pogledas:
- cene i dostupnost delova;
- cene koje majstori traze za oba;
- cenu koju ces dobiti za oba nakon par godina (stilu cena STRASNO pada sa godinama);

i na kraju da sednes u oba i da vidis sta tebi od ta dva vise razvlaci osmeh :)

Poz,
Sale
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16335



+2920 Profil

icon Re: Fiat Stilo VS Opel Astra G15.05.2007. u 21:38 - pre 205 meseci
Tu je bas tesko napraviti poredjenje, oba auta su dobra, dobra astra sa 5 vrata je ipak malo skuplja od stila.
Stilo ima bolju opremu, veci je i moderniji, astra je robusnija, popularnija ima bolja sedista i kvalitetnije tapacirunge...

Sto se motora tice u oba modela se ugradjuju odlicni 1.6 motori, kod astre zna da zeza protokomer, kod stila bobine...nemaju nekh znacajnih mana.

Tesko da ce jedan od ova dva prevagnuti, jednostavno gledaj oba i koji model je u boljem stanju taj uzimaj...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

njinsa
ruma

Član broj: 45875
Poruke: 171
212.200.180.*



+1 Profil

icon Re: Fiat Stilo VS Opel Astra G15.05.2007. u 22:09 - pre 205 meseci
poredish babe i zabe!!! jedina prednost astre je manja potrosnja za 2-3 litre,sve ostalo na strani stila!!!
 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16335



+2920 Profil

icon Re: Fiat Stilo VS Opel Astra G15.05.2007. u 22:26 - pre 205 meseci
@njinsa

Covek je pitao za oba modela sa 1.6 16v motorima, i ne znam gde nadje 2-3 litre razlike?

Stilo trosi oko 10.5l a astra 10.2l...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

Munja666

Član broj: 37177
Poruke: 311
85.222.163.*



+1 Profil

icon Re: Fiat Stilo VS Opel Astra G16.05.2007. u 15:36 - pre 205 meseci
Citat:
njinsa: poredish babe i zabe!!! jedina prednost astre je manja potrosnja za 2-3 litre,sve ostalo na strani stila!!!



Zasto zabe i babe, pa automobili su veoma slicni verovao ti ili ne, a da su isti ne bih ni postavljao ovde pitanje koji je bolji, zar ne :)

Kao prvo oba automobila pridaju istoj kompak takozvanoj "golf" klasi, a kao drugo cena im je veoma slicna (Astra ipak nesto skuplja), motor 1.6 skoro iste snage, naime Stilo 1.6 ima 3 ks vise, 103 prema 100KS Astra 1.6!

E sad ova tvoja izjava da Stilo trosi 2-3 litra vise cini mi se kao skoro nemoguca ali ajde sve je moguce, samo mi nesto nije logicno da auto sa 3 KS vise trosi 3 litra benzina vise ali ajde...
Born to be wild!!!
 
0

vidan kv
Pavlovic Vidosav
Autoservis Srbo,vlasnik
Kraljevo

Član broj: 59792
Poruke: 1632
*.ptt.yu.



+115 Profil

icon Re: Fiat Stilo VS Opel Astra G16.05.2007. u 15:43 - pre 205 meseci
U suštini,kao i što su pre mene napisali,slični automobili....ipak prednost bih dao Stilu,komforniji je,nije skup za održavanje(doduše nije ni Astra) ali je ipak jeftiniji.....pozz!
....ο τολμών νικα!
 
0

Munja666

Član broj: 37177
Poruke: 311
85.222.163.*



+1 Profil

icon Re: Fiat Stilo VS Opel Astra G16.05.2007. u 15:49 - pre 205 meseci
Citat:
bakara: Tu je bas tesko napraviti poredjenje, oba auta su dobra, dobra astra sa 5 vrata je ipak malo skuplja od stila.
Stilo ima bolju opremu, veci je i moderniji, astra je robusnija, popularnija ima bolja sedista i kvalitetnije tapacirunge...

Sto se motora tice u oba modela se ugradjuju odlicni 1.6 motori, kod astre zna da zeza protokomer, kod stila bobine...nemaju nekh znacajnih mana.

Tesko da ce jedan od ova dva prevagnuti, jednostavno gledaj oba i koji model je u boljem stanju taj uzimaj...



Slazem se u potpunosti Bakara sa tobom, to je i neko moje vidjenje da je veca razlika u boljem stanju datog primerka nego li u samim razlikama u modelima.

Naime iz onog sto sam ja video i probao, dosao sam do zakljucka da Stilo nekako modernijeg dizajna,nekako lepsi na oko pogotovo verzija sa 3 vrata, ali posto mene zanima samo verzija sa 5V, dosta ruznija od 3 vrata ali nema veza, mnogo mi je prakticnija sa 5V, stekao sam utisak da Astra ima dosta kvalitetniji enterijer, i primetno veci prtzljaznik sto je po mom misljenju i najveci plus jer bih odmah ugradio plin nakon kupovine! Dok Stilo ima dosta vise opreme i nekako mi vise "lezi"


Ali ono sto me najvise odbija od Stila to je njegova FIAT-ovska boljka da mu drasticno pada cena i da ga za nekoliko godina necu moci tako lako da prodam za razliku od Astre koja sjajno drzi cenu kao i Golf! Veratno cu moci da ga prodam ali po koliko niskoj ceni to mogu samo da naslutim...

I druga najveca boljka mali gepek, samo 305 litara, za razliku od Astrinih 370 Litara!!!!

I kad sve ovo sumiram dolazim i sam do zakljucka da je mnogo bolje da uzmem Astru, ali Astre nema nigde da se nadje ispod 8.000 evra 2001. godiste sa 5V i sa 16V motorom, skoro sve po oglasima su 8V koji je mnogo losiji izbor!

Pa sam samim tim prinudjen na Stila sa 5V kojih ima poprilicno po oglasima ispod te cene oko 7.000 2002., 2003 godiste!!!!!

Sta na kraju da radim?

Pozdrav!
Born to be wild!!!
 
0

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Fiat Stilo VS Opel Astra G16.05.2007. u 17:40 - pre 205 meseci
Pozdrav,

uvek izbegavaj da kupis ono na sta si prinudjen, to nije dobra kupovina.

Mene kada bi neko prinudio da kupim Astru umesto Stilla, ja bih se odrekao voznje kola..
...a ionako skoro da vise i ne vozim kola :)
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Fiat Stilo VS Opel Astra G16.05.2007. u 18:03 - pre 205 meseci
Preskocicu pogan komentar oko "kasnije dobre prodaje", shvatam da se to "ucvrstilo" u plitkim razmisljanjima, kao argument, ne zna se cega, neke parcijalne racunice, ako zanemarimo sve i posmatramo jedan cudan detalj, pa pravimo opsti zakljucak...

Argument, za pitanje: po cemu ocekujes da ces dobro prodati "opelo", kada gledajuci oglase, postoji u raznim kategorijama cena po pet strana opela....
Pitanje 2, da li ce za par godina, kada stilu padne cena na 100€(ocekujem po "fiatu i pljuvanju strucnjaka" takvu cenu), da se ocekuje poskupljenje opela, kada zastava krene da ih sklapa....

Ako ce pomoci moje misljenje, "radje bih gurao Stila, nego vozio Opela".

Poz.

P.S. Daj reci mi, molim te, vec ulazim u drugu godinu trazenja kola, pa i Stila, gde to dramaticno padaju cene tog Fiata, pa da pazarim...ne primetih ni popust od 200€....
 
0

Munja666

Član broj: 37177
Poruke: 311
85.222.163.*



+1 Profil

icon Re: Fiat Stilo VS Opel Astra G16.05.2007. u 18:37 - pre 205 meseci
Citat:
lancia88: Pozdrav,

uvek izbegavaj da kupis ono na sta si prinudjen, to nije dobra kupovina.

Mene kada bi neko prinudio da kupim Astru umesto Stilla, ja bih se odrekao voznje kola..
...a ionako skoro da vise i ne vozim kola :)


Daleko od toga da me neko ili data situacija prosiljava na kupovinu kako Stila tako i Astre, samo konstatujem kakvo je stanje na domacem trzistu. A ako ne pronadjem primerak koji ce mi u potpunosti odgovarati necu ni kupiti auto...

A ova tvoja gornja digresija na odricanje voznje i kupovine Astre se odnosilo na to da toliko ne volis Opela, ili volis toliko FIATA ili je pak stvar u principu...????
Born to be wild!!!
 
0

Munja666

Član broj: 37177
Poruke: 311
85.222.163.*



+1 Profil

icon Re: Fiat Stilo VS Opel Astra G16.05.2007. u 18:52 - pre 205 meseci
Citat:
vladd: Preskocicu pogan komentar oko "kasnije dobre prodaje", shvatam da se to "ucvrstilo" u plitkim razmisljanjima, kao argument, ne zna se cega, neke parcijalne racunice, ako zanemarimo sve i posmatramo jedan cudan detalj, pa pravimo opsti zakljucak...


Tu se u potpunosti slazem sa tobom, zato tako i jeste, jer kod nas kada se nesto "ucvrsti" onda ne moze ni macolom da se odcvrsti...

Citat:
Argument, za pitanje: po cemu ocekujes da ces dobro prodati "opelo", kada gledajuci oglase, postoji u raznim kategorijama cena po pet strana opela....
Pitanje 2, da li ce za par godina, kada stilu padne cena na 100€(ocekujem po "fiatu i pljuvanju strucnjaka" takvu cenu), da se ocekuje poskupljenje opela, kada zastava krene da ih sklapa....


Pa bas iz tog cvrstog uverenja u kvalitet Opela i nemackih automobila i nekvalitet FIAT-vih modela i sama prisutnost istih koje su po mom misljenju samo glupe predrasude ali nazalost je u narodu tako a narod i trziste diktira cene...
A sto se tice ponude Opela po pet strana na oglasima to samo govori koliko su prisutni i samim tim i trazeni na domacem trzistu...Mada ni FIAT-ovi modeli ne zaostaju po oglasima ima ih sasvim dovoljno u poredjenju recimo sa Japancima i drugim malo egzoticnijim markama...




Citat:
P.S. Daj reci mi, molim te, vec ulazim u drugu godinu trazenja kola, pa i Stila, gde to dramaticno padaju cene tog Fiata, pa da pazarim...ne primetih ni popust od 200€....


Padaju cene polovnjaka a ne novog, recimo poredjenja radi nova Astra Classic II 1.4 kosta oko 13.000 evra dok Stilo 1.4 kosta oko 15.000 evra, a polovnjak 2002. godiste je jeftiniji u proseku za 1000 evra od Astre istog godista!!!

Nemoj me pogresno razumeti, ja ne navijam ni za Opel ni za FIAT-a vec samo za svoj dzep, a opet moram da razmisljam kada kupujem auto kako cu ga i kasnije prodati,nazalost u takvoj zemlji zivimo...

Pozdrav!
Born to be wild!!!
 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16335



+2920 Profil

icon Re: Fiat Stilo VS Opel Astra G16.05.2007. u 22:24 - pre 205 meseci
Citat:
Munja666: I druga najveca boljka mali gepek, samo 305 litara, za razliku od Astrinih 370 Litara!!!!

Moram ovde da te ispravim:
stilo 3v ima prtljaznik od 305l a stilo 5v ima prtljaznik od 335l, kao sto vidis razlika i nije neka narocito kad uzmes u obzir da se moze kupiti stilo koji ima pomicna zadnja sedista sa ugradjenim gornjim zavesicama i onda prtljaznik bude prilicno veliki.
Stilo je veci auto od astre modernije konstruisan i ima vise prostora u unutrasnjosti.

Citat:
Munja666: Ali ono sto me najvise odbija od Stila to je njegova FIAT-ovska boljka da mu drasticno pada cena i da ga za nekoliko godina necu moci tako lako da prodam za razliku od Astre koja sjajno drzi cenu kao i Golf! Veratno cu moci da ga prodam ali po koliko niskoj ceni to mogu samo da naslutim...
........

Pa sam samim tim prinudjen na Stila sa 5V kojih ima poprilicno po oglasima ispod te cene oko 7.000 2002., 2003 godiste!!!!!


Ja se takodje ne bih slozio da stilu i u opste fiatu pada cena, stilo i punto su izuzetno popularni kod nas, punto odlicno drzi cenu, a ne bih se kladio na tvom mestu da ga za godinu-dve neces moci prodati...
Auto sa 5v sa klimom i drugom opremom pristojne velicine prodaces odmah bio to benzinac ili dizel jer je za takvim automobilima velika potraznja, i vise niko ne gleda marku.

Sa stilom bi svakako bolje prosao, lep, veliki, dobro opremljen i jeftino odrzavanje...samo nemoj biti siguran da ces tek tako naci OK primerak 2003 godiste ispod 7000 (kao sto si gore napisao), narocito ako je iz uvoza...


Ja sam do pre nedelju dana isto trazio stila ili astru, sa istim motorima i na kraju kupio........... mazdu

PS: izvuci nesto iz ovoga

Pozdrav za Vladd!
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Fiat Stilo VS Opel Astra G16.05.2007. u 23:08 - pre 205 meseci
Pozdrav,

nemam ja nikakve predrasude, jednostavno, ne volim kada se neko prilicno kruto drzi nekog koncepta kako to opel radi ali u ovom slucaju ni to ne figurise suvise.

Konacno, smatram da Stillo dovoljno vise pruza kako se ne bih dvoumio. Svakako, ostaje pitanje opreme na konkretno izabranom komadu te najvise opste stanje izabranog primerka bilo kog od ova dva proizvodjaca.


I jopet, kako vec rekoh, ionako sve manje uopste i vozim kola, pogoduje mi globalno otopljenje za sada pa na kolima imam tri tocka viska i vise ne posmatram ozbiljno automobile. U svom voznom parku imam trenutno jedan Opelov ekvivalent sa full spartanskom opremom ali sluzi, mala radna mazga, a imam i jedan Punto, nije bas Stillo ali i on uspesno brani boje torinske fabrike kod mene. Iz svega toga - Stillo.
 
0

birodisk

Član broj: 128079
Poruke: 11
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Fiat Stilo VS Opel Astra G17.05.2007. u 07:42 - pre 205 meseci
Najbolje ti je resenje da ipak na kraju kupis fiata Stila ali ne benzinca nego dizela JTD.Perfektan motor,potrosnja oko 7 litara po gradu,otvoreni oko 5.5l,ide bolje od benzinca,nije skupo odrzavanje,puno opreme,... Imam ga vec dve godine,prezadovoljan sam.Prijatelji koji imaju opele,govore mi da je odrzavanje oko 30-40% skuplje nego za fijata.Pad cene je relativna stvar,ali koliko sam primetio,zadnjih godinu dana od kako se stilo masovnije pojavio na trzistu,cena ne pada vec stagnira a za dobar primerak 2003 god i dalje moras iskesirati oko 8500 evrica.

Naravno sve je stvar ukusa,medjutim,fiat stilo je nekako mnogo udobniji,masivniji,startniji,imas utisak da zaista vozis auto koji ima dusu.
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Fiat Stilo VS Opel Astra G17.05.2007. u 23:31 - pre 205 meseci
Pozdrav za vozaca mazde :). Odlican auto samo se tesko nalazi (ili ako je razumljivije, ekstra lako se prodaje).

Prosto se neki put zapitam, zasto ljudi uopste razmatraju Opela. Ako vec imaju neku ekstra priliku, pa jos malo "mufte" ili popust, neki nenormalan, onda ok, ali takvi vlasnici nisu u "dilemama".

Sada je bar asortiman ogroman, od 4-10k€ moze se kupiti svasta, i sa sestoro vrata i sa osam tockova.

Ako se pogleda "istorija", jezivo loseg lima, neobicni motori, sklonost ka nenormalnoj stednji, preskupa oprema,koja je specificna do tragikomicnosti (nosac za case), a pri svemu tome, na ionako sasavom trzistu, prevelika cena. Dizajn i masta, to je smeh posebne vrste, upoznajemo nekoliko modela koji malo lice na forda, ili puno, ali nebitno...

I uz napor, ne vidim koje to potrebe, specificne ili obicne, "zadovoljava" ta marka, a modernijih, opremljenijih, ili "goluzdravih" ali nekoliko hiljada jeftinijih modela, ima "na tone".

Kada bi neko gumicom obrisao doticnu marku, osim tanjih oglasa, ne bi se primetio "nedostatak" tog zalutalog bivseg giganta.
 
0

totall
total lito
zr

Član broj: 146051
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Fiat Stilo VS Opel Astra G21.05.2007. u 00:16 - pre 204 meseci
vozio sam bravo 1.4 12 v cetiri godine i stvarno nisam imao nikakve velike probleme od kad je kod mene iako se 'prica' kako motor od 1400 ccm ima velikih problema... nemam pojma, valjda nisam imao strasne probleme posto sam ga svakih 10000 km redovno vozio na servis i nisam zeleo da stedim na delovima koji stvarno nisu skupi. presao sam oko 100000 km i isao 2 puta na veliki servis, mada promecujem malo jace lupkanje nego ranije preko neravnina i rupa al jbga to su nashi putevi... elem, odlucio sam se da ga prodam i kupim stilo ili 1.9 jtd ili 1.6 16 v 2003 ,nemam neki vazan razlog da se opredeljujem, oba motora su startna i ok... ako upadne neki sa dobrom opremom i da je koliko toliko ocuvan (posto se nikad nezna sta se krije) uzimam odma! zasto ...pa zato sto sam zadovoljan dizajnom, motorom, opremom koja je na visem nivou nego kod drugih marki te klase, pouzdanoscu i ne preskupom odrzavanju mog malog italijana koji je na prodaju pa tako ocekujem od stila sa 5 v da me ne razocara,koji mi se na prvi pogled ucinio ruznim od pozadi ,ali kada ga malo bolje smeknem vidim da od ruznoce i nedopadljivosti nema nista...svidja mi se vrlo! pozz
 
0

Munja666

Član broj: 37177
Poruke: 311
85.222.163.*



+1 Profil

icon Re: Fiat Stilo VS Opel Astra G21.05.2007. u 16:44 - pre 204 meseci
Citat:
totall:elem, odlucio sam se da ga prodam i kupim stilo ili 1.9 jtd ili 1.6 16 v 2003 ,nemam neki vazan razlog da se opredeljujem, oba motora su startna i ok... ako upadne neki sa dobrom opremom i da je koliko toliko ocuvan (posto se nikad nezna sta se krije) uzimam odma! zasto ...pa zato sto sam zadovoljan dizajnom, motorom, opremom koja je na visem nivou nego kod drugih marki te klase, pouzdanoscu i ne preskupom odrzavanju mog malog italijana koji je na prodaju pa tako ocekujem od stila sa 5 v da me ne razocara,koji mi se na prvi pogled ucinio ruznim od pozadi ,ali kada ga malo bolje smeknem vidim da od ruznoce i nedopadljivosti nema nista...svidja mi se vrlo! pozz


Da iz pocetka se i meni mnogo vise svidjao Stilo sa 3 vrata, ali zbog prakticnosti uvek gledam auta sa 5 vrata jedino kada ne mogu da nadjem isti sa 5v onda moze i sa 3v.

Ali mi se u zadnje vreme mnogo vise svidja Stilo sa 5v, jeste da nije onako agresivan kao ovaj sa 3v, ali ima i on svoj smek!

Sto se tice izbora motora, cini mi se da je mnogo bolja varijanta da se uzme benzinac 1.6 pa ugradi plin za nekih 650 evrica i vozis se gotovo dzabe, mnogo jeftinija varijanta od voznje na naftu! Samo ne znam kako se Stilo 1.6 ponasa sa sekvencijalnim plinskom uredjajem!

Jos nesto, nisam primetio da su JTD primerci nesto mnogo skuplji od benzinaca, dok je kod Golfova ogromna razlika u ceni izmedju TDI i benzinaca, razlika i po nekoliko hiljada evra! Kod Astre je jos veci paradoks,Astre sa benzinskim mototom 1.6 16V su skuplje od onih sa 1.7dti motorom! To mi tek ne ide u glavu zasto je tako, ali je tako!
Born to be wild!!!
 
0

Munja666

Član broj: 37177
Poruke: 311
85.222.163.*



+1 Profil

icon Re: Fiat Stilo VS Opel Astra G21.05.2007. u 16:58 - pre 204 meseci
Citat:
vladd
Prosto se neki put zapitam, zasto ljudi uopste razmatraju Opela. Ako vec imaju neku ekstra priliku, pa jos malo "mufte" ili popust, neki nenormalan, onda ok, ali takvi vlasnici nisu u "dilemama".

Sada je bar asortiman ogroman, od 4-10k€ moze se kupiti svasta, i sa sestoro vrata i sa osam tockova.

Ako se pogleda "istorija", jezivo loseg lima, neobicni motori, sklonost ka nenormalnoj stednji, preskupa oprema,koja je specificna do tragikomicnosti (nosac za case), a pri svemu tome, na ionako sasavom trzistu, prevelika cena. Dizajn i masta, to je smeh posebne vrste, upoznajemo nekoliko modela koji malo lice na forda, ili puno, ali nebitno...

I uz napor, ne vidim koje to potrebe, specificne ili obicne, "zadovoljava" ta marka, a modernijih, opremljenijih, ili "goluzdravih" ali nekoliko hiljada jeftinijih modela, ima "na tone".

Kada bi neko gumicom obrisao doticnu marku, osim tanjih oglasa, ne bi se primetio "nedostatak" tog zalutalog bivseg giganta.


Uz svo duzno postovanje i da ne ispadnem drzak, ajde Vladd molim te prosvetli me i reci mi sta da kupim za cifru do 8.000 evra, posto trazim isti takav vec jedno godinu dana....

Ne trazim nista neovozemaljsko, vec normalan auto nize srednje "golf " klase i da zadovoljava gore vec pomenute uslove, koje sam jedino prepoznao do sada u Astri i Stilu, a to je prvenstveno solidan kvalitet, pristupacna cena odrzavanja i mogucnost kasnije prodaje...
Born to be wild!!!
 
0

Munja666

Član broj: 37177
Poruke: 311
85.222.163.*



+1 Profil

icon Re: Fiat Stilo VS Opel Astra G21.05.2007. u 16:59 - pre 204 meseci
Evo bas sam juce bio na pijaci u Bubanj potoku, posto sam se smorio listajuci oglase i ne nalazeci ama bas nista interesantno...

I situacija je sledeca, od Astre 1.6 16V ni traga, nasao sam nekoliko njih ali ili sa 3 vrata ili sa motorom 1.6 sa 8 ventila koji je bulja i jedan primerak koji je po mojoj meri ali je cena ubitacna (zadnja cena 8.300 evra za Astru benzinca iz 2002. godine!, mislim da je ipak previse), dok od Stila sa 5V ni traga ni glasa, bilo je nekoliko primeraka sa 3V i to uglavnom sa JTD motorom koji me ne zanima!

Dakle moze li neko okvirno da mi kaze koliko mi love treba ili da se isplati dati preko te cifre, za Astru 1.6 16V sa 5vrata 2001/2002 godiste ili za Stila 1.6 sa 5vrata metalik boja i solidnom opremom 2002/2003 godiste a da oba auta budu u odlicnom stanju...!!!???



Born to be wild!!!
 
0

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiat Stilo VS Opel Astra G
(Zaključana tema (lock), by bakara)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 41155 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.