Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PVC profili - najkvalitetnije marke

elitemadzone.org :: TechZone :: PVC profili - najkvalitetnije marke

Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 653293 | Odgovora: 721 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

deschony

Član broj: 323965
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: PVC profili - najkvalitetnije marke25.07.2014. u 21:20 - pre 117 meseci
a karekteristike gealana s 9000 i licna iskustva ?
 
Odgovor na temu

panca75
Damir Pancic
Nis
OKNOPLAST
Nis,Serbia

Član broj: 320728
Poruke: 21
217.16.140.*



Profil

icon Re: PVC profili - najkvalitetnije marke25.07.2014. u 21:34 - pre 117 meseci
Gealan 9000 je novi profil kojo se još nije pokazao u praksi i što se tiče kvalitete je za klasu ili dve ispod Veke ili Aluplasta ili Rehaua. A što se ti cena već sam rekao da su te cene koje ste dobili malo veće. Pošto sam i sam u tom poslu, ne bih da popujem ili da se nešto reklamiram, kod mene bi bile sa Aluplast profilima recima jeftinije.
Pozdrav
panca75
 
Odgovor na temu

rentgenova
ne radim
ne radim

Član broj: 324524
Poruke: 1
*.exe-net.net.



Profil

icon Re: PVC profili - najkvalitetnije marke05.08.2014. u 16:38 - pre 117 meseci
Pozdrav svima.
Ja sam pre par godina počeo da postepeno, kako skupim novac, menjam stolariju u stanu i svoje poverenje sam ukazao firmi Albo bor. Zašto njima - nisu bili ni najjeftiniji ni najskuplji. Oni furaju KBE stolariju. Posle dve godine korišćenja u letnjim mesecima na vratima od obe terase krenula deformacija vertikale krila vrata i to na strani suprotno od šarki. Prosto rečeno kao da se gubi vakuum sa staklom. To sam primetio kada su počela vrata da se lagano taru o metalnu pločicu na futeru za zaključavanje vrata. Pristisneš nazad futer, vakuum opet uhvati, ali popusti posle recimo par toplih dana.
Zbog toga sam se malo razočarao u KBE. Nisam siguran koliko je ovo krivica Albo koja je sekla profile. Pa eto, savet za nekog ko treba da radi stolariju, a misli da je ova marka dobra - nije.

Toliko od mene.
 
Odgovor na temu

frenkijevac1
Novi Sad

Član broj: 169054
Poruke: 353
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: PVC profili - najkvalitetnije marke05.08.2014. u 17:02 - pre 117 meseci
Verovatno se staklo "raskajlovalo" da se tako izrazim. Nije nikakav problem, zovi ih da dodju da ti prepaknuju staklo i da dosteluju vrata.
Ako su iole ozbiljni majstori, a ako nisu onda moze svasta da bude... moze cak i da se gubi vakuum sa staklom, sto ti kazes.
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: PVC profili - najkvalitetnije marke06.08.2014. u 09:35 - pre 117 meseci
to je cesto problem kod "velikih i teskih" balkonskih vrata, verovatno sto guma malo izgubi na elasticnosti, malo profil popusti... ne bi bilo lose da pripazis pri zatvaranju balkonskih vrata, da rucku okreces "iz globa". to znaci da ne guras profil krila- ruckom- na stok, nego da u momentu kad prilo prislonis na stok - samo okrenes rucku. "resenje" ovog problem sa resava na pocetku, tj. ugratnjom T precke po sredini vrata. sada jedino mozes da otvoris vrata na 45 stepeni, i "lagano" gurnes profil krila (na strani gde je rucka) prema staklu. da malo "poravnas krilo",a zatim da zatvoris vrata "iz zgloba". ukoliko mislis da ne znas to da odradis, onda je bolje nista ne dirati i pozvati nekog ko se malo vise razume


koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

deschony

Član broj: 323965
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: PVC profili - najkvalitetnije marke07.08.2014. u 19:22 - pre 117 meseci
Ipak gealan 9000. Tri diht gume, šestokomorni profil.Nedoumica je bila između Veke petokomorne i dve diht gume.Ko zna možda je napravljen pogrešan izbor?
 
Odgovor na temu

frenkijevac1
Novi Sad

Član broj: 169054
Poruke: 353
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: PVC profili - najkvalitetnije marke07.08.2014. u 19:59 - pre 117 meseci
Nije
 
Odgovor na temu

panca75
Damir Pancic
Nis
OKNOPLAST
Nis,Serbia

Član broj: 320728
Poruke: 21
*.customer.telenor.rs.



Profil

icon Re: PVC profili - najkvalitetnije marke07.08.2014. u 22:01 - pre 117 meseci
Nije greška što se tiče kvaliteta. Ali jeste što se tiče cene. Ponavljam mislim da je to jača cena za te prozore. Ali vi birate, pa prema tome kako hoćete. Za jeftiniju cenu možete naći istog ili boljeg kvaliteta prozore.
panca75
 
Odgovor na temu

deschony

Član broj: 323965
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: PVC profili - najkvalitetnije marke12.08.2014. u 17:00 - pre 117 meseci
panča

pošto stalno negiras izbor gelana 9000, evo iznesi konkretno tvoju ponudu za prozor 1.41x3,4 m sa sledećim zahtevima

-dva dvokrilna prozora sa kipovanjem sva 4 krila
-sa prečkom po sredini na oba prozora
-okov maco ili bolji
-staklo clima guard (4 godišnja doba)
-Pisana garancija 10 godina
-sa demontažom i montažom prozora
-plaćanje u 4 mesečne jednake rate

E sad da vidimo te tvoje povoljnije - bolje ponude sa preciznom sastavnicom.
 
Odgovor na temu

panca75
Damir Pancic
Nis
OKNOPLAST
Nis,Serbia

Član broj: 320728
Poruke: 21
*.customer.telenor.rs.



Profil

icon Re: PVC profili - najkvalitetnije marke12.08.2014. u 21:23 - pre 117 meseci
Evo mojih cena koje nudim klijentima i veruj mi imam posla sasvim dovoljno, pošto vidim da mi ne verujš
Za sve karakterristike koje su navedene:
-Aluplast 4000(Maco okov) 440e
-Trocal (Wink Haus okov) 430 ili 460e(širi profil 76 mm)
-Aluplast 7000(šestokomorni Maco okov) 470e
A za rate to je stvar dogovora.
Pozdrav. Toliko od mene
panca75
 
Odgovor na temu

Coj
Jovan Strazmesterov
pvc
Pancevo,Srbija

Član broj: 322712
Poruke: 79
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: PVC profili - najkvalitetnije marke13.08.2014. u 18:32 - pre 117 meseci
nije losa cena...ja to u KMG sa 6 komora i sa vorne okovom i niskoemisionim staklom nebi radio ispod 470evra i to u kesu...da se nelazemo kakve bre 4 rate za 470evra...pa od cega ces da platis kad se zna da posle bi ti trebalo jos nekih 100-150e za obradu i krecenje...ponekad se pitam dali pitate i pekara da vam da hled na 4 mesecne rate i uz to da vam da garanciju da ce hleb ostati svez 10 godina...nerazumem ali dodje mi da vas pitam dali zivimo u istoj drzavi....cenkate se za 470evra od kojih treba da se plati profil-okov-staklo-struja-gorivo i ostali prateci materijal i pitanje dal ostane majstoru i pomocniku 100e i to ako rade na crno a sutra ce te iskesirati za kola tolko para za neku glupost....a bas bi voleo da cujem kako ces platiti nesto sto kosta 470evra na 4 mesecne rate ...
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: PVC profili - najkvalitetnije marke13.08.2014. u 21:29 - pre 117 meseci
kome treba jeftino nek dodje, npr...
DK 140X140 =120€
JK 100X100 =62€
+ugradnja i vadjenje i meni 5 € po prozoru za info

bugarski weiss profil + turski okov + float staklo izopan
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

Malcolm
CEO
Lyctum
Zemun

Malcolm
Član broj: 516
Poruke: 503
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.lyctum.com/pvc-prozor..


+1 Profil

icon Re: PVC profili - najkvalitetnije marke14.08.2014. u 03:36 - pre 117 meseci
Citat:
Coj:
nije losa cena...ja to u KMG sa 6 komora i sa vorne okovom i niskoemisionim staklom nebi radio ispod 470evra i to u kesu...da se nelazemo kakve bre 4 rate za 470evra...pa od cega ces da platis kad se zna da posle bi ti trebalo jos nekih 100-150e za obradu i krecenje...ponekad se pitam dali pitate i pekara da vam da hled na 4 mesecne rate i uz to da vam da garanciju da ce hleb ostati svez 10 godina...nerazumem ali dodje mi da vas pitam dali zivimo u istoj drzavi....cenkate se za 470evra od kojih treba da se plati profil-okov-staklo-struja-gorivo i ostali prateci materijal i pitanje dal ostane majstoru i pomocniku 100e i to ako rade na crno a sutra ce te iskesirati za kola tolko para za neku glupost....a bas bi voleo da cujem kako ces platiti nesto sto kosta 470evra na 4 mesecne rate ...


Istina, nezgodno je kada neko ko je proizvođač prozora i vrata treba da u isto vreme bude i banka pa da finansira kupca, dobavljače i da isplati svoje zaposlene na vreme. Uglavnom firme ( proizvođači stolarije ) upadaju u dužničku krizu i u veoma kratkom vremenskom periodu propadaju. Jednostavno razlika u ceni ne dozvoljava luksuz finansiranja. Ipak neka banke rade svoj posao a proizvođači stolarije svoj.

Jedino je žalosno to što se radi na crno. Veliki sam protivnik zapošljavanja ljudi na taj način. To nas samo, nas kao državu, vodi u još veću dubiozu. Da se razumemo, ne kritikujem nikoga sa foruma već smatram da je većinu firmi muka naterala na to. Ujedno kupovna moć je drastično opala i u 90% slučajeva kupci stolarije tražeći bolju cenu zalaze u sivu ekonomiju a tu već nastaju problemi.
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: PVC profili - najkvalitetnije marke14.08.2014. u 10:39 - pre 117 meseci
ma i u sivoj ekonomiji svi placaju PDV. svi moraju da jedu, da plate naftu i profile...
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

Coj
Jovan Strazmesterov
pvc
Pancevo,Srbija

Član broj: 322712
Poruke: 79
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: PVC profili - najkvalitetnije marke14.08.2014. u 13:10 - pre 117 meseci
sve se to svodi na isto....kolko je firmi koje zaposljavaju ljude na crno...a opet kad pogledas dal raditi legalno ili na crno ipak je lakse legalno....barem po meni...pdv se svakoako placa na materijal u oba slucaja a opet kao legalni mozes dobiti bolje cene,nerazmisljas o inspekcijama i kojekakvim zajebancijama....a nevidim da je iko od nas napravio neke milione pa da kazes ispati mu se da radi na crno...

nevolim te varijante na rate pa treba da te jurim za moje pare i na kraju dok izvucem pare to sto sam zaradio potrosio sam jureci duznika.....moze na rate ali dobijas stolariju tek taj dan kad isplacujes zadnju ratu.....
 
Odgovor na temu

deschony

Član broj: 323965
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: PVC profili - najkvalitetnije marke14.08.2014. u 15:38 - pre 117 meseci
Udaljavamo se od konkrtetne teme. Radi se o najoptimalnijem odnosu cene koštanja, kvaliteta izrade i ugradnje, garancije i uslova prodaje. Oni koji mogu da izdrže ozbiljne tržišne uslove treba da ostanu u igri a ostali, ... mogu da se bave krečenjem,gletovanjem i sl, a ne da proizvodima - profilima i okova sumnjivog porekla i kvaliteta i da raznim "fušaracijama" "mute" vodu i još više unose zabunu na tržištu.
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: PVC profili - najkvalitetnije marke14.08.2014. u 18:44 - pre 117 meseci
ne postoji okov ili profil sumnjivog porekla, okov ili profil prave ozbiljne firme a ne zanatske radionice. problem nastaje kad kupac, odnosno narucilac posla, misli da ce majstor da se obogati na njegovom prozoru. i onda trazi najjeftinije, a kasnije zeli da funkcionise kao onaj najskuplji
e pa ne ide to tako. sve to valja, al treba shvatiti da jedan yugo jeste automobil kao i jedna toyota. al ima nekakve razlike...
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

panca75
Damir Pancic
Nis
OKNOPLAST
Nis,Serbia

Član broj: 320728
Poruke: 21
*.customer.telenor.rs.



Profil

icon Re: PVC profili - najkvalitetnije marke14.08.2014. u 19:59 - pre 117 meseci
U potpunosti se slažem sa vama kolega što se profila tiče, da ne postoji sumnjivi profil i okov, već samo kvalitetniji i manje kvalitetni što i sama cena pokazuje.Ovde je samo slučaj taj pošto je gospodin pitao za mišljenje o profilima i okovima(u njegovom slučaju su sasvim korektni čak i više), i dao cene koje su mu ponudili za te iste. Kada sam video da je iz Niša, i znajući tržište pošto već 11 godina radim ovaj posao u Nišu, video sam da su date cene malo previsoke. Ovde je što se tiče para-tuga, čemer i jad. Zbog toga sam samo savetodavno izneo svoje mišljenje da ima za manje para isto kvalitetnih profila i okova. Ima dosta proizvođača prozora, nisam samo ja, pa se može i raspitati i videti. Ne znam zašto se našao uvređenim mojim mišljenjem a na forumu je tražio savet.
panca75
 
Odgovor na temu

Milan8
NS

Član broj: 324636
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: PVC profili - najkvalitetnije marke14.08.2014. u 20:32 - pre 117 meseci
Trebalo bi da zamenim dotrajala drvena balkonska vrata, s tim sto to nije klasican balkonoc koji se retko otvara, vec vrata koja vode ka dvoristu i dnevno se koriste vise od ulazih. Prosle godine sam razgovaro sa jednim majstorom koji mi je rekao da on tako nesto i ne pravi od PVCa jer se navodno sve iskrivi posle par godina. Opet Alu je dosta skuplji i hladniji, dimenzije 90x210 dnevna soba je u pitanju.


Razmishljao sam da stavim troslojno stalko gde bi donji deo bio panel, uz precku naravno. Racunam da bi s tim vrata bila laksa i cvrsca uz zadrzanu toplotnu efikasnost PVCa.

ima li neko kakav savet?

Hvala.

 
Odgovor na temu

tijuana
blagajnik
banka

Član broj: 324657
Poruke: 2
*.seecap.com.



Profil

icon Re: PVC profili - najkvalitetnije marke15.08.2014. u 20:15 - pre 117 meseci
Cao svima! Dobila sam ponudu za prozore i mnogo bi mi znacilo ako bi mi neko od vas rekao da li je ponuda ok.
Profili petokomorni grckog proizvodjaca ETEM.
Okov SIGENIA
Zaptivke EPDM kvaliteta, italijanskog proizvodjaca PRODUCTA.
Zastakljivanje stolarije termopan staklom 4+15+4 FLOT kvaliteta
Grancija za profile 10 god.

Meni sve ovo zvuci kao spansko selo, pa ako bi samo neko mogao da mi kaze kakav je kvalitet svega ovoga!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: PVC profili - najkvalitetnije marke

Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 653293 | Odgovora: 721 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.