Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PVC profili - najkvalitetnije marke

elitemadzone.org :: TechZone :: PVC profili - najkvalitetnije marke

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 653326 | Odgovora: 721 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

AleXandarZ
Alexandar Zivkovic
Student
Knjazevac

Član broj: 176984
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: PVC profili - najkvalitetnije marke22.02.2012. u 23:05 - pre 147 meseci
Citat:
pedjaban: najbolje je sa 3 stakla-4-16-4-16-4,mislim da inoutic ima prestige profil sa tanjom lajsnom i da se moze ugurati,ali nisam siguran,ali pripazi,inoutic nije samo jedan profil,oni imaju arcade,elite i prestige,i sad neki novi za pasivne kuce,svaki se razlikuje,kao i kod ostalih proizvodjaca,otidji na njihov sajt pa pogledaj,inace boja poskupljuje profil za oko 30%


Tacno je najbolji je sistem sa tri stakla niskoemisiono obicno i visokoenergetsko punjeno argonom najbolja izolacija. Ne preporucuje se ugradnja u planinskim predelima zbog ledenja spoljasnjeg stakla jer odavanja toplote iz unutranjosti kuce skoro i da nema.
 
Odgovor na temu

gazda n
Niš

Član broj: 302935
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: PVC profili - najkvalitetnije marke12.05.2012. u 14:11 - pre 144 meseci
Eh, i ja menjam stolariju u stanu. Glava mi puca od ponuda. Imam oko 13 metara kvadratnih otvora na ukupnoj površini zidova sa prozorima oko 26 kvardata (jedini spoljni zid).

Molim iskusne za savet.

Uži izbor:
1) Rehau euro70 + maco okov (trostruko staklo+low e+argon) 1580 evra sa ugradnjom (+690 evra za alu roletne)- 10 godina garancije
2) Veka softline + sigenija (trostruko staklo+low e+argon) 1500 evra sa ugradnjom (+500 evra za alu roletne)- 15 godina garancije na pvc, 5 na okov, 3 na stakla
3) Veka swingline + maco (dvostruko staklo) 1530 evra

Imao sam ponude i za Salamander (2 stakla) 1700 evra sa roletnama, Trokal (3 stakla) 1950 evra sa roletnama, Roplast (2 stakla) oko 1900 evra, KB (2 stakla) 1590 evra...

Može li ovaj okov da drži profil sa trostrkim staklom, s obzirom da imam i dvoja terasna vrata, a i prozorska krila nisu mala?



[Ovu poruku je menjao gazda n dana 12.05.2012. u 15:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: PVC profili - najkvalitetnije marke12.05.2012. u 19:38 - pre 144 meseci
svaki okov trebalo bi da nosi min 120kg, "maco" npr nosi 180 kg max
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

gazda n
Niš

Član broj: 302935
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: PVC profili - najkvalitetnije marke13.05.2012. u 10:12 - pre 144 meseci
Hvala.
Šta mislite o užem izboru? Šta biste mi preporučili od gore navedenog (u prethodnoj poruci)?
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: PVC profili - najkvalitetnije marke13.05.2012. u 10:14 - pre 144 meseci
rehau je OK
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

Nikola2505
Nikola Ninković
Beograd, Srbija

Član broj: 304562
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: PVC profili - najkvalitetnije marke27.06.2012. u 13:17 - pre 143 meseci
Pre tri godine mi je firma Braća Despot iz Stare Pazove radila stolariju na kući. Radili su od PVC profila marke REHAU. Mogu vam reći da sam prezadovoljan. Imao sam garanciju na izvedene radove 2 godine. Stolarija je ostala ista kao i prvog dana, nije ni požutela, kako su neki napisali u komentarima.
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: PVC profili - najkvalitetnije marke27.06.2012. u 20:02 - pre 143 meseci
rehau je sam od sebe vec zut
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

rincha
Dejan Rincic
Nis

Član broj: 56930
Poruke: 56
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: PVC profili - najkvalitetnije marke14.07.2012. u 01:10 - pre 142 meseci
Ajde da pitam, posto se razumete? izbor mi je suzen na 2 kombinacije:
1. rehau + maco okov
2. trocal + wink-haus okov

Staklo nisko-emisiono - obicno - visokoenergetsko

Sta bi bilo bolje (s obzirom da je rehau skuplji, da li "opravdeno" ili ne?)

Hvala unapred na odgovorima.


.... samo opusteno ....
 
Odgovor na temu

gazda n
Niš

Član broj: 302935
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: PVC profili - najkvalitetnije marke18.07.2012. u 11:27 - pre 142 meseci
Ja sam se odlučio za Rehau (4+16 argon+4LE)+Maco+alu ugradne roletne. 10 godina garancije.
Sviđa mi se kako izgleda i sad čekam zimu...
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: PVC profili - najkvalitetnije marke18.07.2012. u 18:26 - pre 142 meseci
rehau je dobra kombinacija, jos ako su specijalna stakla, ko moze da priusti - nece se pokajati. u kombinaciji sa roletnama je pun pogodak. ne moze bolje
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

igizigi
pk

Član broj: 140000
Poruke: 2
195.178.35.*



Profil

icon Re: PVC profili - najkvalitetnije marke27.08.2012. u 12:49 - pre 141 meseci
Dobio sam ponudu od lokalnog majstora za zamenu pvc prozora. Prva varijanta (jeftinija) je bugarski WEISS profil, a druga (skuplja oko 35%) je GAELAN šestokomorni EKO profil (sa niskoemisionim staklom 4-16-4 punjenim argonom) i okovima Gelan koji idu u kompletu. Kako se Gelan slabo pominje ovde, malo sam guglao i vidim da su to švabe, ali me interesuje kvalitet istih (pošto na sajtu proizvođača nisam našao ''EKO'' profil). Da nije neka risajkl varijanta!?
Ne bih da verujem majstoru koji kaže da je tu negde kao Rehau, već da iz prve ruke čujem Vaše mišljenje. I još samo nešto. Od Gelana bih uradio i ulazna vrata 110x210, pa me interesuje da li ste za PVC varijantu, ili da tražim drugog da mi radi od aluminijuma. Pozdrav svima, a naročito dvojcu koji se ubi objašnjavajući i savetujući.

[Ovu poruku je menjao igizigi dana 27.08.2012. u 14:57 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao igizigi dana 27.08.2012. u 14:58 GMT+1]
zigi
 
Odgovor na temu

pedjaban
Pancevo

Član broj: 131516
Poruke: 52
*.static.madnet.rs.



+2 Profil

icon Re: PVC profili - najkvalitetnije marke28.08.2012. u 16:16 - pre 141 meseci
pa nije baš kao rehau,ali nije ni daleko od njega,svakako nemoj te bugare i slične indijance.Rehau,trocal,salamander,inoutic,aluplast,gaelan,veka,roplasto, itd sve su to manje više dobre marke,više obrati pažnju ko pravi i ugrađuje
Si tacuisses,philosophus mansisses
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1537
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+266 Profil

icon Re: PVC profili - najkvalitetnije marke29.08.2012. u 09:07 - pre 141 meseci
Gorespomenuta bugarska firma je čist Austrijanac, a znam bar jos 3 velike firme kojima su vlasnik, tehnologija i inžinjeri Nemci, samo su stacionirani u Bugarskoj. A opet većina firmi sa ovoga spiska ima proizvodne kapacitete van Nemačke ... elem -> birajte po karakteristikama a ne po zemlji porekla.

U Bugarskoj se proizvodi jer u Evropi više nema kupaca za 3-komorne sisteme, a u Nemackoj bogme ni za 5-komorne ( od 2009 god mora biti k < 1.3 ). Ako hoćete dobre Nemačke profile tražite one sa oznakom PHZ - to im je sertifikat za pasivne kuce. Ako vam kao Rehau nude GENEO PHZ - to je dobar Švaba! 86mm debeo profil bez čelika, sa penom punjenim komorama, sa 3 gume .... Sve drugo je program za kauboje i bliski istok, džaba mu sto se zove Rehau.

Treba reći i da u Nemačkoj imaš obavezu da odredjen procenat materijala mora biti recikliran i svaka firma ima svoj način kako da to ispuni. Niko se ne folira da ne koristi reciklirani materijal.

Inače, i kod nas uskoro postaje norma taj zahtev da stolarija i fasade moraju imati k < 1.5 W / m2K da bi se dobio energetski pasoš. Za PVC ništa posebno, ali insistirajte da vam proizvodjači Al stolarije dadu sertifikat da su postigli taj uslov. Definitivno - ozbiljan zahtev !!

U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

pedjaban
Pancevo

Član broj: 131516
Poruke: 52
*.static.madnet.rs.



+2 Profil

icon Re: PVC profili - najkvalitetnije marke29.08.2012. u 21:32 - pre 140 meseci
kako to misliš da je džaba rehau-u što se tako zove,pa njihov najjeftiniji profil eurodesign 70 ima 1,3 w/m2k,koji zadovoljava evropske norme,štaviše malo koji proizvođač jačih brendova ne zadovoljava te norme uzimajući u obzir sve profile.Mislim da se rehau profili prave u Poljskoj,osim genea,sa svima je isti slučaj,pa šta.Jaka stvar jel 1,3 ili 0,9,profil je širok svega 10-tak cm,tako da je ta razlika skoro nebitna,mnogo važnije je staklo, koje zauzima preko 90% otvora,i tu su najveći gubici toplote.Ima firmi u srbiji koje posjeduju sertifikate iz rozenhajma za izrađenu stolariju,ali su skuplji od radioniza iz garaže,džaba nekom majstoru i geneo profil ako ne zna da ga napravi,ili nema sa čime.
Za one koji ne znaju u Rozenhajmu se nalazi laboratorija gdje se testira stolarija,testira se proizvođač profila i proizvođač stolarije.Nakače napravljen prozor na mašinu koja otvara i zatvara prozor 10 000 ili 100 000 puta,ako i dalje radi savršeno,prolazi test,još ga i zapljuskuju mlazom vode,pa udarima vjetra,itd
Si tacuisses,philosophus mansisses
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1537
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+266 Profil

icon Re: PVC profili - najkvalitetnije marke30.08.2012. u 14:51 - pre 140 meseci
Citat:
Ima firmi u srbiji koje posjeduju sertifikate iz rozenhajma

To kao da kazes - ja imam diplomu. A ne spomenes dali je to diploma fakulteta ili plesne skole, ne spomenes ni dali je puna 6 ili sve same 10, samo znas da je iz Beograda!

Citat:
profil eurodesign 70 ima 1,3 w/m2k,koji zadovoljava evropske norme ...

Koje norme, to je bitno! Jel zadovoljava PHZ - jok! Jel izdrzava plamen 60 minuta - jok, to ne moze nijedan PVC. Imaju li teske metale? Zakonodavac se ne mesa, instituti ne mere, postoji dobrovoljna inicijativa da proizvodjač da izjavu da nema. Kad trazis tu izjavu za svoju firmu, ispostavi se da se odnosi na neke profile za neka trzista ...

Mislis da u sertifikatu pise da prozor ne propusta vodu i vazduh. A u stvari pise:
... moze se svrstati u karegoriju:
- E prema standardu SRPS EN 12207:2008
- 9A prema standardu SRPS EN 12208:2008
- D prema standardu SRPS D.E8.193:1982
Ocu reci - svi imamo sertifikate, samo su nam ocene razlicite.

A koeficijenti koje sam pominjao se odnose na ceo proizvod - znaci profili + staklo.
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: PVC profili - najkvalitetnije marke31.08.2012. u 23:07 - pre 140 meseci
onaj gore pomenuti bugarin je cist bugarin, toliko cist da nema veze sa austrijom, bar sto se tice profila, toliko je lose konstruisan da nema sanse da bude sve u redu, odjednom. ali sa druge strane, nekim ljudima (komsijama, moze se reci za dzabe) sam radio nesto u rehau+maco, a vec imaju vajs+vabis (placen verovatno previse), i na kraju mi rekose da im se vise svidja onaj vajs. e tu sam dosao da apsurda, jbg, nekom se svidja golf II pa to ti je...

previse je tema otisla u teoriju, koja nema veze sa zivotom, bar ovde u Srbiji, u svakom slucaju bitno je izabrati nesto sto ima izgleda da ce trajati, a za neku korektnu cenu. da samo znate koliko ljudi ugradjuju ove turske prozore i vrata na nove objekte, sta sve prolazi - u smislu, "pa dobro, za tu cenu ne mora bas sve da valja". u svakom slucaju zelim da kazem, bitno je samo kako vam majstori odrade, sve ostalo je nebitno, svi ti profili imaju nekakve papire da bi se prodavali, broj komora vise nije presudan za kvalitet (postoji profil ciji je 6-komorni profil jeftiniji i manji od 5-komornog). sve je otislo predaleko, tako da je zarada uvek mala a prozori preskupi, pocevsi od cene goriva pa do cinjenica da za 100€ ne mozes nista da kupis u diskontima...

jbg...
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

leopardova.zenska

Član broj: 229777
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: PVC profili - najkvalitetnije marke02.09.2012. u 10:22 - pre 140 meseci
Pozdrav svima!

Da li neko ko se razume u PVC, moze da mi da savet oko ugradnje za prozor dimenzija 280 X 160 cm.
Dobila sam sledecu ponudu:
profil Salamnder,
okov Sigenia,
nisko emisiono staklo.

Bila bi ugradjena dva prozora (ne iz jednog dela sve), roletna (kutija je sa spoljne strane) i ugradnja za 725 €.

Ukoliko bi se ugradjivao prozor iz jednog dela, gde bi dva krila mogla da se otvaraju, a dva ne, cena bi bila 80 jura manja.

+ za obe varijane je komarnik po krilu 30 €.
 
Odgovor na temu

pedjaban
Pancevo

Član broj: 131516
Poruke: 52
*.static.madnet.rs.



+2 Profil

icon Re: PVC profili - najkvalitetnije marke02.09.2012. u 10:59 - pre 140 meseci
da ja kupujem za sebe izabrao bih tu jeftiniju varijantu,potraži još koju ponudu,ali mislim da je korektno.
Si tacuisses,philosophus mansisses
 
Odgovor na temu

leopardova.zenska

Član broj: 229777
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: PVC profili - najkvalitetnije marke02.09.2012. u 21:06 - pre 140 meseci
Hvala na pomoci. :)
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: PVC profili - najkvalitetnije marke03.09.2012. u 19:24 - pre 140 meseci
bolja varijanta je sa dva spojena dvokrilna prozora, razmisli samo kako ces prati staklo... komarnik je najbolje da bude alu-rolo. 80€ je jedan pun rezerovar goriva, sto na gradjevini ne predstavjla apsolutno nista, a ni kucnom budzetu na toj cifri
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: PVC profili - najkvalitetnije marke

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 653326 | Odgovora: 721 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.