Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da "okacim" monitor?

elitemadzone.org :: TechZone :: Kako da "okacim" monitor?

[ Pregleda: 2799 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

petko83f
Kacarevo

Član broj: 75728
Poruke: 80
195.252.79.*



Profil

icon Kako da "okacim" monitor?21.05.2007. u 14:45 - pre 206 meseci
Bash to...Resio sam da skroz oslobodim radni sto od monitora, pa me zanima kako da ga okacim na zid.
Uzeo sam onaj Lg l194wt koji pozadi ima cetiri srafa na rastojanju od valjda 7.5cm , Vesa mounting KOPLAJANT. u medjuvremenu sam skinuo postolje. ne znam kako se to radi, pretpostavljam da moram da skinem ta 4 srafa, pa tu stavim neki nosac (kupljeni ili pravljeni), zavrnem srafove(ako mi se u medjuvremenu nije raspao monitor), pa drugi kraj nosaca utiplujem u zid. Jel neko to radio, imate li neko iskustvo? Ne znam da li ima gotovih stvari u nasim prodavnicama, ja bih hteo da to bude neki DIY fazon :)
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Kako da "okacim" monitor?21.05.2007. u 20:43 - pre 206 meseci
Ima gotovih rešenja, sa jednim ili više pokretnih zglobova i ja Ti preporučujem da ipak kupiš gotov proizvod. Razloga je više. Osim što relativno lepo izgledaju, ima prilično funkcionalnih, koji će Ti omogućiti da neka pomeranja monitora izvršiš i bez da bušiš nove rupe. Postoje čak i "teleskopski zglobovi", koji omogućavaju i približavanje monitora u nekoj meri, pa se time pokretljivost dovodi gotovo do savršenstva.

Inače, takvi nosači često raspolažu sa više od jednog seta standardizovanih pozicija za šrafove, a najčešći razmak (H/V) koji sam ja video je 100mm. Za svaki slučaj, izmeri razmak između navoja na Tvom monitoru, pa tek onda kreni u kupovinu.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

petko83f
Kacarevo

Član broj: 75728
Poruke: 80
195.252.79.*



Profil

icon Re: Kako da "okacim" monitor?22.05.2007. u 09:47 - pre 206 meseci
Ok, nisam znao gde da postavim temu...
Pa posto eto nisam iz Bg-a, a nesto po cenovnicima radnji bas i ne vidim te nosace, da li mozda neko zna gde toga ima, da ne lutam. hvala unapred.
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
*.ev.co.yu.



+110 Profil

icon Re: Kako da "okacim" monitor?23.05.2007. u 11:57 - pre 206 meseci
Pogedaj ovde pa se raspitaj:

http://www.artsupport.co.yu/nosaci.aspx?serija=6


...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Kako da "okacim" monitor?

[ Pregleda: 2799 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.