Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Najbolji nachin za snimanje Demo-a

[es] :: Muzička produkcija :: Najbolji nachin za snimanje Demo-a

[ Pregleda: 2382 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

irie
Zajecar

Član broj: 140870
Poruke: 3
77.46.248.*

ICQ: 339774017


Profil

icon Najbolji nachin za snimanje Demo-a06.06.2007. u 22:08 - pre 205 meseci
blizhi se zajecharska gitarijada , tako da tju sa bendom uskoro morati da radim demo snimak koji tjemo morati da poshaljemo radi ucheshtja na istoj .... zanima me koji je najbolji nachin da se to odradi u kutjnoj varijanti ? od opreme eventualno mozhemo da uzmemo od doma omladine jednu 24 kanalnu mixetu i ja da izbacim komp .... razmishljao sam se o varijanti da se komp nakachi na mixetu i onda da se preko sound forge-a odrade snimci ..... mada sam chuo da je dobra varijanta da se mikrofon okachi na plafon na sredini prostorije gde se svira , i tako da se snima ..... mada mi ne deluje pouzdano ...
'el ima neko neku ideju ?
....you can't catch what you can't see....
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr07.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Najbolji nachin za snimanje Demo-a06.06.2007. u 23:33 - pre 205 meseci
pa pored mixera ce vam trebati i nekakvi mikrofoni, kako stoje stvari po tom pitanju?
 
Odgovor na temu

tribal_kg
Sasa Nedic
Kragujevac

Član broj: 136316
Poruke: 39
77.46.199.*



Profil

icon Re: Najbolji nachin za snimanje Demo-a07.06.2007. u 09:04 - pre 205 meseci
A konverteri(kartica)???

Ja mislim da vam je bolje da odete do studija i snimite stvar.Zvucace profesionalnije,a vi cete moci da se posvetite samo svirci.
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr07.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Najbolji nachin za snimanje Demo-a07.06.2007. u 15:00 - pre 205 meseci
studio je svakako dobar i efikasan predlog, s obzirom da im treba samo jedan snimak za aplikaciju za gitarijadu.

ali ako hoce covek sam da snima, mislim da je resenje sa jednim mikrofonom tragedija, pa da nam bas kaze tacno sta od opreme moze da nabavi osim tog mixera i compa (koji comp)?

 
Odgovor na temu

irie
Zajecar

Član broj: 140870
Poruke: 3
77.46.248.*

ICQ: 339774017


Profil

icon Re: Najbolji nachin za snimanje Demo-a09.06.2007. u 10:48 - pre 205 meseci
pa pored mixete i compa ....... mogu da izvuchem 4-5 mikrofona i zvuchnu karticu ( sound blaster audigy ) od ortaka .......

i meni je padala na pamet varijanta sa studiom , ali kod nas ovde u gradu postoji samo jedan studio , i chuo sam neke stvari koje su snimane u njemu .... iskreno , mislim da tje bolje ispasti demo ako se odradi sa nekom drugom varijantom ... x\
....you can't catch what you can't see....
 
Odgovor na temu

tribal_kg
Sasa Nedic
Kragujevac

Član broj: 136316
Poruke: 39
91.150.122.*



Profil

icon Re: Najbolji nachin za snimanje Demo-a09.06.2007. u 12:17 - pre 205 meseci
Audigy ce da vam zavrsi posao ali koliko je pogodna za visekanalno snimanje??Na njoj imas jedan mic i jedan linijski ulaz.
U tom slucaju..Moraces da snimas instrument po instrument.Bubanj mixuj na mixeti pa onda sve zajedno salji na izlaz mixete pa u audigy.Posle nasnimi ostale delove.Probaj da nadjes neku kartu sa vise ulaza.Bilo bi bolje da imas sve kanale posebno (mislim na bubanj) ali sta je-tu je.
Ne cemu se radi miks(zvucnici),gde se snima??Jel imate bar nekog iskustva??



 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr07.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Najbolji nachin za snimanje Demo-a10.06.2007. u 15:15 - pre 205 meseci
Ok, da snimite prvo bubnjeve i bass, a onda da pojedinacno snimate gitare, bass i vokale.

samo je prob sto cete morati da uradite premix bubnjeva ili bubnjeva i bassa. da li moze samo bubnjar da odradi svoj deo pre svih ostalih ili mu treba i bassista?
U svakom slucaju na mixeru imate tih 5 ulaza za mikrofone, podesite fadere i eq da to zvuci dobro na monitorima (znaci moracete da budute van prostorije u kojoj se snima, ili preko slusalica, i onda izlaz iz mixera u stereo ulaz na audigy. posle toga preko monitora pustas snimak bubnjeva i bassa, pa gitarista istovremeno snima svoj deo i tako dalje.

pogledajte ipak i neki studio u okolnim gradovima, cisto zbog jednostavnosti i kvaliteta snimka.
 
Odgovor na temu

irie
Zajecar

Član broj: 140870
Poruke: 3
77.46.224.*

ICQ: 339774017


Profil

icon Re: Najbolji nachin za snimanje Demo-a12.06.2007. u 08:05 - pre 205 meseci
pa poshto od doma omladine uzimamo mixetu (a da , radi se o yamahi ... mislim da ima oko 12 ulaza) , verovatno tjemo motji da uzmemo i 2 zvuchne kutije . mislim da netje biti problem ... a shto se tiche bubnjeva i bassa , nije problem ni da se snima samo bubanj , mada , ako ne bude ishlo , snimatju i ja bass sa njim ... uglavnom , bolju zvuchnu karticu od audigy ne mogu da nadjem ...mi iskustvo sa snimanjem (takve vrste) nemamo , ali imamo gore tonca koji radi na toj mixeti i na svirkama pa tjemo da iscimamo njega da se pozabavi time ...
....you can't catch what you can't see....
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr07.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Najbolji nachin za snimanje Demo-a12.06.2007. u 13:58 - pre 205 meseci
dobro bi bilo da se pokriju bubnjevi svim mikrofonima, a da se bass snima preko DI boxa (to bi gotovo sigurno trebalo da imaju pored mixera). bass mozes da popravis da zvuci kao iz pojacala i zvucnika pomocu nekog amp simulatora (tipa NI Guitar Rig). Bubnjeve gledaj da obavezno pokrijes iznad cinela sa leve i desne strane simetricno kondenzatorskim mikrfonima, a dodatno ubaci jedan mikrofon u kick bubanj, i bar jos jedan dodaj na snare bubanj. najcesci mikrofoni koje ces sresti u tim live prostorima su shure sm57 i sm58. 58 u ovom slucaju ubaci u kick, a 57 naciljaj da hvata sredinu snare bubnja. ako ostane jos jedan mikrofon, u zavisnosti od pesme dodaj ili na floor tom ili sa donje strane snare bubnja (zavisi sta je dominantnije i vama bitnije u pesmi).

bilo bi dobro da nam bacis listu mikrofona, ako hoces da ti dam jos saveta za ozvucenje opreme.

audigy nije neka sreca ni sa kvalitetom ulaza niti konvertera, ali posluzice vam za ovo.
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
91.150.121.*



+7 Profil

icon Re: Najbolji nachin za snimanje Demo-a12.06.2007. u 21:56 - pre 205 meseci
@irie

Mitjko, evo ja tju da vam odradim te snimke, nije problem. Dogovoritjemo se. Ako nishta drugo, bar zivimo u istom gradu. A shto se gitarijade tiche, spremam se i ja.
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Najbolji nachin za snimanje Demo-a

[ Pregleda: 2382 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.