Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

treba mi pomoc oko kupovine skutera - kako ga sacuvati ???

elitemadzone.org :: MotoZone :: treba mi pomoc oko kupovine skutera - kako ga sacuvati ???

[ Pregleda: 11926 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kosac
BG

Član broj: 21764
Poruke: 341
*.dynamic.sbb.co.yu.



+5 Profil

icon treba mi pomoc oko kupovine skutera - kako ga sacuvati ???10.06.2007. u 14:19 - pre 204 meseci
Potpuni sam laik pa rekoh da pitam ...
Postoji neka akcija u *** ... moze da se kupi nekakav skuter (50ccm) za 49500 dinara.
U nazivu postoji nesto MFX ili tako nesto slicno ... nisam ga video, planiram ovih dana.

E sad ja imam problem i sto nemam garazu a cujem i da postoje nekakvi alarmi za skutere.
Preporucili su mi, u slucaju kupovine skutera, i nabavku nekakve cerade za skuter koja moze da ide na topao motor.

Moze li neko da me posavetuje o svemu ovome?
Prvo, da li je to skup/jeftin skuter?
Vredi li alarm na skuteru?
Treba li ta cerada za skuter?

ili bilo sta drugo ...

Hvala!

[Ovu poruku je menjao momsab dana 10.06.2007. u 22:40 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao kosac dana 12.06.2007. u 16:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: treba mi pomoc oko kupovine skutera10.06.2007. u 18:36 - pre 204 meseci
To je jeftino, al opet nista dok nevidim o cemu se radi!
Sutra idem u metro!
Alarm na skuteru vredi go k...., nicemu ne sluzi!
Cirada je dobra stvar da ti ne pada prasina!
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: treba mi pomoc oko kupovine skutera10.06.2007. u 21:10 - pre 204 meseci
Evo o cemu se radi:


editovan reklamni deo poruke, lancia88


Posto *** snadbeva iskljucivo firme i preduzetnike, skuter moze biti registrovan samo na nesto od ta dva, ne moze na fizicko lice. Takodje za obveznike PDV-a da napomenem da se ne moze izvrsiti odbitak PDV-a placenog za nabavku skutera.

[Ovu poruku je menjao momsab dana 10.06.2007. u 22:41 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 12.06.2007. u 07:04 GMT+1]
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: treba mi pomoc oko kupovine skutera10.06.2007. u 21:27 - pre 204 meseci
Ja bi rekao da je ovo sprin, model iz prosle sezone?
Da tu je caka, znaci dzabe kad ne moze obican covek da ga vozi :(
Tj moze, al mora da ima popunjen putni nalog :(
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
Odgovor na temu

kosac
BG

Član broj: 21764
Poruke: 341
*.dynamic.sbb.co.yu.



+5 Profil

icon Re: treba mi pomoc oko kupovine skutera11.06.2007. u 00:20 - pre 204 meseci
A vredi li ovaj skuter cemu?
Odnos "pare/sta dobijes"?

Citat:
hakinen:
Alarm na skuteru vredi go k...., nicemu ne sluzi!


Imas neka losa iskustva ili?
Komsija mi je neki majstor za motore i on mi je to posavetovao.



[Ovu poruku je menjao kosac dana 11.06.2007. u 08:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: treba mi pomoc oko kupovine skutera11.06.2007. u 12:48 - pre 204 meseci
Pisti ko osrednja sirena na autu :D
Drugo, morali smo ponovo da lepimo i sirenu i centralnu jedinicu od alarma, jel je fabricki lepak dosta los!!
A trece neverujem da ima neku blokadu!
Sve u svemu nicemu ne sluzi, jedino sto imas fukciju daljinskog paljenja motora al aj ako ti to treba onda ok :D

ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
Odgovor na temu

Stole_sto_ljubi_zene_gole
Milan Stosic
dipl. ing.
Kragujevac

Stole_sto_ljubi_zene_gole
Član broj: 57952
Poruke: 298
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.kragujevac.co.yu


+1 Profil

icon Re: treba mi pomoc oko kupovine skutera11.06.2007. u 13:12 - pre 204 meseci
Dakle kao sto rece moj burazer Hakinen :) ovo je Sprint iz prosle sezone.. Cena je vrlo prihvatljiva..
Prvo da izdvojim mane.. skuter je mali i visoke osobe ce se tesko voziti, za dvoje je vec frka.. tockovi jako mali 10" i svaku rupu cete osetiti na bubregu, pogotovu je opasno u krivinama.. kome je bitan izgled i to je po meni lose al sad za ovu cenu i ne moze da se trazi neki lepotan..
Od dobrih stvari izdvajam korektan agregat koji je 4T znaci radi na bezolovni, jako je tih i jako mali potrosac.. pouzdanost je isto korektna.. mislim da se radi po Hondinoj licenci.. vidim da se uz scoot dobija i kofer pa je to jos jedna plus..
Ovako ukratko mislim da je za ovaj novac jako dobra kupovina ali da je scoot definitivno za manje osobe ili devojke..

@Kosac
Ja na scoot-u imam alarm kao sto rece Hakinen i nisam ga ukljucio par puta za ova 3 meseca.. mislim da nema neku funkciju jer se skuteri kradu tako sto se utovare u kombi ili pick up a alarm se demontira recimo skidanjem kleme sa akumulatora za nekih 10 sekundi i to je to.. Uzao sam scoot sa alarmom cisto zbog sminke i daljinskog paljenja jer je dobra fora i kostao me je 2000 skuplje.. naknado ugradjivanje alarma mislim da nema nekog smisla.. samo dobra i kvalitetna sajla i to je to.. pozz

Nemojte ljudi na silu... uzmite veci cekic..
 
Odgovor na temu

kosac
BG

Član broj: 21764
Poruke: 341
*.dynamic.sbb.co.yu.



+5 Profil

icon Re: treba mi pomoc oko kupovine skutera11.06.2007. u 18:20 - pre 204 meseci
Sajla je bila default opcija nego me interesovalo da li je to dovoljno.
Sajla i cerada su obavezne opcije ali treba li mi i alarm?

Moja neka zamisao je bila da ga vezem za stub sa sajlom, da ga prekrijem ceradom (koja ima katanac na sebi),
i ukljucim taj alarm. Sajla ga cuva, cerada pokriva a alarm pomaze u sprecavanju cackanja oko njega.

Dovoljno?

dodatak:
Sretnem sad nekog pandura-saobracajca koji vozi ovaj model (ali od 125ccm) vec 2 godine i ekstra je zadovoljan.
I skuter mu normalno izgleda posle 2 godinje voznje. Kaze da je jedino bitno da se ne ulazi u crveno cesto
i da se redovno vezuje sajlom kad se parkira.

Citat:
Stole_sto_ljubi_zene_gole: Dakle kao sto rece moj burazer Hakinen ovo je Sprint iz prosle sezone.. Cena je vrlo prihvatljiva..
Prvo da izdvojim mane.. skuter je mali i visoke osobe ce se tesko voziti, za dvoje je vec frka.. tockovi jako mali 10" i svaku rupu cete osetiti na bubregu, pogotovu je opasno u krivinama.. kome je bitan izgled i to je po meni lose al sad za ovu cenu i ne moze da se trazi neki lepotan..
Od dobrih stvari izdvajam korektan agregat koji je 4T znaci radi na bezolovni, jako je tih i jako mali potrosac.. pouzdanost je isto korektna.. mislim da se radi po Hondinoj licenci.. vidim da se uz scoot dobija i kofer pa je to jos jedna plus..
Ovako ukratko mislim da je za ovaj novac jako dobra kupovina ali da je scoot definitivno za manje osobe ili devojke..

@Kosac
Ja na scoot-u imam alarm kao sto rece Hakinen i nisam ga ukljucio par puta za ova 3 meseca.. mislim da nema neku funkciju jer se skuteri kradu tako sto se utovare u kombi ili pick up a alarm se demontira recimo skidanjem kleme sa akumulatora za nekih 10 sekundi i to je to.. Uzao sam scoot sa alarmom cisto zbog sminke i daljinskog paljenja jer je dobra fora i kostao me je 2000 skuplje.. naknado ugradjivanje alarma mislim da nema nekog smisla.. samo dobra i kvalitetna sajla i to je to.. pozz
 
Odgovor na temu

kosac
BG

Član broj: 21764
Poruke: 341
212.200.99.*



+5 Profil

icon Re: treba mi pomoc oko kupovine skutera - kako ga sacuvati ???12.06.2007. u 15:38 - pre 204 meseci
Kako vi cuvate svoje skutere od kradje?
 
Odgovor na temu

Stole_sto_ljubi_zene_gole
Milan Stosic
dipl. ing.
Kragujevac

Stole_sto_ljubi_zene_gole
Član broj: 57952
Poruke: 298
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.kragujevac.co.yu


+1 Profil

icon Re: treba mi pomoc oko kupovine skutera - kako ga sacuvati ???12.06.2007. u 16:46 - pre 204 meseci


Jedino obezbedjenje za scoot je kvalitetna sajla.. Inace ako planiras da ga drzis ispred zgrade ne znam sta da ti kazem osim da razmislis o nekom video nadzoru jer ti je onda scoot bukvalno na poklon.. pa ti vidi..

[Ovu poruku je menjao bakara dana 13.06.2007. u 19:03 GMT+1]
Nemojte ljudi na silu... uzmite veci cekic..
 
Odgovor na temu

sona
BGD

Član broj: 141777
Poruke: 19
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: treba mi pomoc oko kupovine skutera - kako ga sacuvati ???16.06.2007. u 23:48 - pre 204 meseci
Danas sretnem nekog lika na Peugeot skuteru i pitam ga gde ga cuva.
Zivi u nekoj zgradi negde u BG-u, vlasnik je tog skutera vec 6 godina i cuva ga vezanog lancem za zadnji tocak
ispred zgrade u kojoj zivi. Tako ga cuva od kada ga ima. Zimi ga cuva u nekoj garazi.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MotoZone :: treba mi pomoc oko kupovine skutera - kako ga sacuvati ???

[ Pregleda: 11926 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.