Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako najbrze i najlakse da izvadim svecice na Zastavi 101?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kako najbrze i najlakse da izvadim svecice na Zastavi 101?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 19408 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

M-84 AB1

Član broj: 85667
Poruke: 519
*.dialup.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Kako najbrze i najlakse da izvadim svecice na Zastavi 101?13.06.2007. u 18:42 - pre 204 meseci
Muka je ziva pristupiti im, covek isece ruke cak i ako ima alat, pa smeta i hauba koja se otvara u kontra smeru, a dopreti do cetvrte svecice moze samo uz poznavanje nekih dalekoistocnih vestina...

A uglavnom one za*eru (zamaste se), pa nece (kao i sada) da se upali auto...

Naravno, majstor mi ne gine ali eto posto ovde na MZ-u sigurno ima mnogo bivsih (i sadasnjih) korisnika Stokeceva, mozda znaju neki fazon za resavanje ovog najcesceg problema, ako ostanem negde sam...

:-)

POZ!


 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Kako najbrze i najlakse da izvadim svecice na Zastavi 101?13.06.2007. u 18:53 - pre 204 meseci
Citat:
Muka je ziva pristupiti im, covek isece ruke cak i ako ima alat


Koristi kozne rukavice ( pa se neces izgrebati ili iseci ) i nasadni kljuc sa zglobom za svecice i nece biti problema
 
Odgovor na temu

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Kako najbrze i najlakse da izvadim svecice na Zastavi 101?13.06.2007. u 18:53 - pre 204 meseci
Bravo, nemoj da mislis da je tako samo na kecu, vec i na vecini drugih automobila, recimo fiat tempra, pa opel kadet, moskvic,....ono sto mi prvo pada napamet!!
Svecice se ne menjaju svaki dan, tako da samo mesto i konstrukcija odgovara nameni, tako da nervira me to pljuvanje po motoru, koji je jelte italijanski, a ne nas, a mi smo ga samo proizvodili!!!!

Sto se tice svecica, na vecini vozila se lagano skidaju, jedino ako je neki nepismeni majstor stegao svecice tako da sad nemogu da se skinu!!

Nisu svecice krive sto se zamascuju, kriv je neodgovorni vozac, koji dozvoli da svecice ostanu duze nego sto im je vek trajanja, sto ne menja razvodnu ruku i kapu na vreme, inace svecice nece samo od sebe da se zamaste!!!

Bas se drugar cudio pre neki dan zasto mu ato ne ide kako treba, cale mu lepo kaze zameni svecice a on nije hteo, i na kraju otisao i kupio svecice, i kad smo skidali svaka je imala zazor 1,2-1,4mm a propisano je negde od 0,55-0.7 , ja ga pitam kad si zadnji put menjao svecice, on kaze pre 2 godine, a od tada presao 25000!!!

Jel je tu svecica kriva?
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
Odgovor na temu

djordje1616

Član broj: 133588
77.46.249.*



Profil

icon Re: Kako najbrze i najlakse da izvadim svecice na Zastavi 101?13.06.2007. u 20:07 - pre 204 meseci
Zdravo.
Ja imam problem sa svecicama na opel astri 1.7 TD. Mislim da je jedna od njih zamastila. Kog proizvodjaca mi preporucujete?
 
Odgovor na temu

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Kako najbrze i najlakse da izvadim svecice na Zastavi 101?13.06.2007. u 20:22 - pre 204 meseci
Jel to zaje***as il si ozbiljan? Td je turbo dizel, a dizel nema svecice ???????
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
Odgovor na temu

jonniebravo
Bgd

Član broj: 20601
Poruke: 162
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Kako najbrze i najlakse da izvadim svecice na Zastavi 101?13.06.2007. u 22:43 - pre 204 meseci
Citat:
hakinen: Jel to zaje***as il si ozbiljan? Td je turbo dizel, a dizel nema svecice ???????

Mozda se covek pogresno izjasnio, verovatno misli na grejace, na zalost grejac ne moze da zamasti nego da rikne.
 
Odgovor na temu

M-84 AB1

Član broj: 85667
Poruke: 519
*.dialup.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Kako najbrze i najlakse da izvadim svecice na Zastavi 101?14.06.2007. u 13:09 - pre 204 meseci
Citat:
hakinen:Svecice se ne menjaju svaki dan, tako da samo mesto i konstrukcija odgovara nameni, tako da nervira me to pljuvanje po motoru, koji je jelte italijanski, a ne nas, a mi smo ga samo proizvodili!!!!
...

Nisu svecice krive sto se zamascuju, kriv je neodgovorni vozac, koji dozvoli da svecice ostanu duze nego sto im je vek trajanja, sto ne menja razvodnu ruku i kapu na vreme, inace svecice nece samo od sebe da se zamaste!!!
Jel je tu svecica kriva?


Ja sam kriv kad sam ga palio, prerano sam pustio kljuc (a taman se upalio), jbg. neiskusan sam....
I onda su se verovatno namastile...
A motor je ok, ne kudim ga.
A svecice su nove...
POZ
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
..yu.220.247.194.in-addr.arpa.



+10246 Profil

icon Re: Kako najbrze i najlakse da izvadim svecice na Zastavi 101?14.06.2007. u 14:17 - pre 204 meseci
Citat:
M-84 AB1: Ja sam kriv kad sam ga palio, prerano sam pustio kljuc (a taman se upalio), jbg. neiskusan sam....

Ne budi previše strog prema sebi. Taman posla kad bi to smelo da bude dovoljno da se zamaste svećice.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

FlavioPO
SRB

Član broj: 148123
Poruke: 30
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Kako najbrze i najlakse da izvadim svecice na Zastavi 101?14.06.2007. u 14:52 - pre 204 meseci
M84 AB1,bitna je razlika dali ti se svecice zamaste ili nakvase benzinom??
Ako je ovo prvo,negine ti skidanje istih i ciscenje,na kraju to bas i nije simtopm dobrog stanja mashine .E sad,posto kazes da si neiskusan,moze lako biti kod tebe ova druga opcija tj. kvasenje benzinom ili narodski receno "presisao motor".Ako je to,desava se neiskusnima i brzo se udje u shtos.Ako ti je dobar akumulator,kad ti se to desi,pedale kvacila i gasa "u patos" i startuj dok ne prihvati i proradi motor.Fora je da tako kroz skroz otvoren carb. osusis svecice i tad motor proradi a nemoras da se patis skidanjem.Jos nesto,ako ih ipak skidas,slobodno otkaci onu,da kazem oprugu,sto drzi haubu uspravno kad je otvorena,dobices jos malo vise mesta za pristup.Otkaci je sa veznog lima.Na kraju,posto kazes da su svece nove i ako ti se cesce desava to,proveri da ti mozda carb. ne preliva tj. da li je ispravan "iglicasti ventil" na plovku karburatora kao i da mozda kojim slucajem nije bushan sam plovak!
Toliko,pozz !
All roads lead to Rome !
 
Odgovor na temu

M-84 AB1

Član broj: 85667
Poruke: 519
*.dialup.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Kako najbrze i najlakse da izvadim svecice na Zastavi 101?14.06.2007. u 16:45 - pre 204 meseci
Citat:
FlavioPO: Ako je to,desava se neiskusnima i brzo se udje u shtos.Ako ti je dobar akumulator,kad ti se to desi,pedale kvacila i gasa "u patos" i startuj dok ne prihvati i proradi motor.
Toliko,pozz ;) !


Ovo je probao smo probali ja i cale, nije uspelo.

Majstor nije u BG, pa nam je rekao da uradimo sledece...

-sauh da je spusten
-otvorimo odozgo i sipamo malo benzina u karburator direkt, ostavimo otvoren poklopac
-da nabijemo do kraja gas (kao sto si i ti rekao) i da ga drzimo dok ne (i ako) upali...
-I da se ne brinem ako sune plamen iz motora ;-))))))

Aj kad ovo probam javljam se...

POZ
 
Odgovor na temu

MarkBg

Član broj: 141323
Poruke: 165
194.106.184.*



+5 Profil

icon Re: Kako najbrze i najlakse da izvadim svecice na Zastavi 101?14.06.2007. u 17:24 - pre 204 meseci
Bolje uzmi start sprej nego benzin, sa benzinomsu vece sanse za pozar
 
Odgovor na temu

M-84 AB1

Član broj: 85667
Poruke: 519
*.dialup.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Kako najbrze i najlakse da izvadim svecice na Zastavi 101?15.06.2007. u 18:38 - pre 204 meseci
Nije uspeo onaj fazon.
Smor...


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

MarkBg

Član broj: 141323
Poruke: 165
194.106.184.*



+5 Profil

icon Re: Kako najbrze i najlakse da izvadim svecice na Zastavi 101?15.06.2007. u 23:35 - pre 204 meseci
pogledao sam snimak... radite sve pogresno tako mozes samo da potrosis akumulator...

kupi u radnji start sprej, nije skup... skines ovaj poklopac iznad filtera za vazduh. otvori leptir na karbu i naprskaj zestoko sa sprejem unutra, onda brzo zatvori leptir i daj signal pomocniku na mestu vozaca da vergla... kad vergla neka stiska gas naravno... ali ne do kraja, nego malo samo neka drka papucicu, pri vrhu, posle ako vidis da je trznuo, da je na granici da upali e onda tek jace pritisni gas...

neka ne vergla ovako dugo jer to je glavna greska... neka vergla relativno kratko... ako za 5 sekundi auto ni ne trzne, neka stane, pa ponovi postupak, naprskaj sprej, sto brze zatvori leptir i daj vozacu signal da pocen sa verglanjem... to sve treba brzo da uradite jer sprej isparava...

kad pocne da trza prilikom verglanja, dobro je, uskoro ce upalitit... ako trzne pa nastavi da vergla u porazno, opet stanite, ponovo prskanje i verglanje...

nemoj nikako ovo sam da probas, da prskas pa da trcis u kabinu da verglas... tako ga nikad neces upaliti obavezno mora jedan da prska, zatvara leptir i daje signal a drugi da vergla... ja bih ga bre upalio za minut, radio sam to 100 puta

ili ako bas nece drzi otvoren leptir, naprskaj, neka pocne da vergla a ti nastavi da prskas... samo u tom slucaju pazi da ne dodje do plamena iz karba i da ti ne oprlji ruku

zato je po meni bolja prva varijanta.....

aj pa javi sta si uradio i jesi li ga upalio...

posle kad ga upalis, nemoj da ti to predje u naviku nego ga oteraj kod majstora da ga namesti da normalno pali.
 
Odgovor na temu

M-84 AB1

Član broj: 85667
Poruke: 519
*.dialup.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Kako najbrze i najlakse da izvadim svecice na Zastavi 101?16.06.2007. u 11:12 - pre 204 meseci
Ma to je Kec iz '83, godine, zreo je za otpad.
Nije vozen dve godine, sav je truo.
Ko zna sta mu fali...
Cudo pa je i isao ovih par meseci...
Doci ce majstor, pa ce mo ga pogledati, uraditi poslednji remont u zivotu, i da ga ja izvozam dok se ne naucim...
A ono je cale popizdeo pun mu je k**** vise auta, pa ga je verglao dugo...
Vec je omatoreo, ne moze vise da se bakce kolima, samo da ih vozi

;-)))))

POZ
 
Odgovor na temu

MarkBg

Član broj: 141323
Poruke: 165
194.106.184.*



+5 Profil

icon Re: Kako najbrze i najlakse da izvadim svecice na Zastavi 101?16.06.2007. u 12:50 - pre 204 meseci
gresis sinko, mnogo gresis... moj je bio 81. i kresao je iz prve :) naravno bio je i taj period za vreme krize kad nisam imao para pa sam se ovako je***vao kao vi, ali posle kad sam ga malo sredio kresao je iz prve uvek...

a ni sto se tice lima nije za otpad, ja sam mom uradio za male pare kod drugara pod, sajtne, promenio troja kompletna vrata (stavio polovna, zdrava potpuno), a jedna sredio, sve zastitio i ofarbao
i cak i 7 godina nakon te intervencije je sve extra bilo sto se tice lima...

tako da je zreo za otpad- nije. kec se moze srediti za veoma malo para. znam majstora koji je jako jeftin a odlicno radi, penziner,skroman covek.. za 500-1000 dinara sredi ti SVE zivo... ako hoces pitaj me na pp za kontakt.

inace taj "moj" kec odavno niej kod mene ali covek koji ga je kupio i dan danas ga vozi bez problema.
 
Odgovor na temu

M-84 AB1

Član broj: 85667
Poruke: 519
*.dialup.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Kako najbrze i najlakse da izvadim svecice na Zastavi 101?18.06.2007. u 13:42 - pre 204 meseci
Dosao majstor i posle 3 minuta cackanja, ga je upalio
;-)
E sad, STA je on to radio tih tri minuta, naravno nismo mogli da vidimo, majstori to kriju ko zmija noge...
A dijagnoza je da je presisao, i da ubuduce ne diram papucicu gasa kad ga palim, (eventualno da je pritisnem jednom).

POZ
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

FlavioPO
SRB

Član broj: 148123
Poruke: 30
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Kako najbrze i najlakse da izvadim svecice na Zastavi 101?18.06.2007. u 14:15 - pre 204 meseci
He,rekoh ti masne ili mokre svece ...
Da sad neponavljam,rekao bih sve vrlo slicno kao @MarkBg u proslom postu .Da dodam,sinoc naidjoh na lika kod koga je zavrsila moja ex-128.Comment :"Auto sluzi perfektno,lud si sto si mi je prodao ali ... sad je moja ".Btw,128 '81. .
Pozz !
All roads lead to Rome !
 
Odgovor na temu

M-84 AB1

Član broj: 85667
Poruke: 519
*.dialup.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Kako najbrze i najlakse da izvadim svecice na Zastavi 101?18.06.2007. u 15:28 - pre 204 meseci
Naravno, naravno...
Uz redovnu kontrolu, ce auto uvek ispravno sluziti.
Medjutim, polako (ali sigurno) se delovi za generacije keceva iz osamdesetih sve teze nalaze. To je bedak.

POZ

 
Odgovor na temu

MarkBg

Član broj: 141323
Poruke: 165
194.106.184.*



+5 Profil

icon Re: Kako najbrze i najlakse da izvadim svecice na Zastavi 101?18.06.2007. u 18:08 - pre 204 meseci
Masa delova ti ili pasuje od novijih ili jos uvek mogu da se kupe novi. A koji ne mogu- pa barem keceva ima po otpadima...
 
Odgovor na temu

M-84 AB1

Član broj: 85667
Poruke: 519
*.dialup.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Kako najbrze i najlakse da izvadim svecice na Zastavi 101?18.06.2007. u 19:21 - pre 204 meseci
Koji su 'najbolji' otpadi za keca u BG?
Nadam se da to ne mora na PP...
;-)))))))

POZ

PS. Platinsko dugme nam umalo doslo glave kad smo putovali na more. Stavio nam majstor pred put novo a ono falsh (vise se ne proizvode 'oficijalno'). Izdrzalo je do Podgorice. U Podgorici nas je spasao jedan mehanicar, i ubacio nam polovno ali 'original'.
I ono radi...
Pa onda sestri na Auto putu propao gas, jedva smo nasli i za njega deo.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kako najbrze i najlakse da izvadim svecice na Zastavi 101?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 19408 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.