Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Preduzece za ddd

[es] :: Vodič za posao :: Preduzece za ddd

[ Pregleda: 6891 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bojanana
bojan maric

Član broj: 148922
Poruke: 3
194.106.166.*



Profil

icon Preduzece za ddd15.06.2007. u 20:02 - pre 205 meseci
Kao prvo veliki pozdrav za celu ekipu sa foruma.Kao gost na forumu dva-tri dana pregledavam teme,i dosao sam do informacija koje su mi neophodne a za koje nebi znao kako bi ih sve dobio.Ipak za ostale nejasnoce resih da se registrujem na forumu i da Vam postavim par pitanja.
Naime pokusavam da osnujem preduzece koje bi pruzalo DDD usluge.U prvi mah sam dobio informacije koje su bile porazavajuce za mene.Specijalizovano preduzece za DDD mora imati zaposlenog specijalistu epidemiologa,viseg sanitarnog tehnicara,nizeg,prostorije za laboratoriju,musku i zensku garderobu,ceo niz veoma skupih aparata...
Medjutim kada sam se obratio agenciji koja se bavi registracijom firmi,predlozise mi ili da osnujem doo recimo sa sifrom 74700-preduzece za ciscenje objekata i zgrada,koje kao svoju poddelatnost ima ddd usluge.ili najjednostavniju SZR radnju.
Molim Vas za par odgovora:
Dali je tada potrebna specijalna dozvola nekog ministarstva ?
Koje sve inspekcije bi kontrolisale rad ?
Dali se moze u hodu sve nabavljati posto se osnuje takva szr ?
Dali kao SZR mogu ucestvovati na tenderima?
Gde naci vrste delatnosti SZR radnji ?
Zaista se izvinjavam na laickim pitanjima ,posto naravno nisam strucnjak koji poznaje ovu materiju,naprotiv prvi put sam u takvim vodama.
Unapred zahvalan .


[Ovu poruku je menjao bojanana dana 15.06.2007. u 21:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Milan Stojanovic
Vlasnik Agencije za poslovne usluge

Član broj: 92160
Poruke: 444
*.abakusbp.net.



+1 Profil

icon Re: Preduzece za ddd15.06.2007. u 22:14 - pre 205 meseci
Moja je preporuka da se registruje SZR, a kasnije se može promeniti pravna forma,kroz dve tri godine.
Za izlazak svih inspekcija će trebati skoro 500 Eur, po tri takse za svaku.
Koje sve inspekcije ti moraju izdati rešenje, ćeš saznati direktno kod njih.Tu ćeš dobiti zahteve za izlazak i takse koje moraju da se uplate.
Između ostalih,inspekcija za zaštitu na radu će tražiti nalaz za električne vodove u objektu, koji je najpovoljniji u Institutu za zaštitu na radu u Novom Sadu.

Da, SZR može učestvovati na tenderima.U samom poslovanju sa trećim licem nema razlike izmeđi privrednog društva i preduzetnika.
Razlike su u načinu vođenja knjiga,troškovima i odgovornosti za svoje obaveze
U početku gde je manji obim posla je bolje biti preduzetnik.Sa širenjem posla je tek onda preporučljivo da se pređe u neki od oblika privrednog društva.


V E L I K O
J E
P R E I M U Ć S T V O
N E
B I T I
J E D N O L I K
___________________________________________________________________

OV SM
LA PK
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Preduzece za ddd15.06.2007. u 22:52 - pre 205 meseci
Citat:
bojanana: U prvi mah sam dobio informacije koje su bile porazavajuce za mene...
Medjutim kada sam se obratio agenciji koja se bavi registracijom firmi,predlozise mi ili da osnujem doo recimo sa sifrom 74700

Moram odmah da ti ukazem odakle nedoumica. Ranije je za vecinu delatnosti prvo trebalo izvrsiti registraciju a zatim pozvati mnostvo inspektora za ovo i ono da konstatuju da su ispunjeni uslovi i daju dozvolu za pocetak obavljanja delatnosti.
Nasuprot tome, sada kad izvrsis registraciju sam konstatujes da si ispunio sve uslove i odobris samom sebi pocetak obavljanja delatnosti. E, sad, pitanje je koliko je to dobro, jeste da nema ko sta da te cima da ispunis neki uslov, ali ako si konstatovao da su islovi ispunjeni a ustvari nisu, eto kazne za tebe ako jednog dana neko bude hteo da proveri. Ne mozes ocekivati da mi na forumu znamo koja je tacno pravila neophodno ispostovati, pa ces verovatno morati da potrazis nadlezne inspektore. Smernice neka ti budu inspekcija zastite na radu, ekoloska inspekcija, sanitarna inspekcija i eventualno komunalna inspekcija. Mozda sam nesto zaboravio, videces kad dodjes tamo, obicno su te sve inspekcije na jednom mestu, preskoci finansijsku, oni su nadlezni samo za tokove robe i novca, kao i inspekciju trzista rada, oni kontrolisu samo da li su radnici prijavljeni na doprinose, ostale verovatno sve moras posetiti. Pretpostavljam da si za osobe koje ce raditi obezbedio licence od Zavoda za biocide i medicinsku ekologiju?

SZR? Nema vise SZR, sad se to naziva preduzetnik. Veoma je interesantno pitanje da li preduzetnik moze da obavlja poslove DDD... Zakon propisuje da se za te poslove osniva Zavod za DDD, ili, kako prema novijim trendovima Zavod za biocide i medicinsku ekologiju (kod jednog takvog si pretpostavljam polagao ispit i dobio licencu). Zavod ima tretman zdravstvene ustanove, tako da bi pod obavezno trebalo da proucis i Zakon o zdravstvenoj zastiti.
Clan 48. stav 2. tacka 4:
Citat:
4) zdravstvene ustanove koje obavljaju delatnost na više nivoa zdravstvene zaštite, i to: zavod za javno zdravlje, zavod za transfuziju krvi, zavod za medicinu rada, zavod za sudsku medicinu, zavod za virusologiju, vakcine i serume, zavod za antirabičnu zaštitu, zavod za psihofiziološke poremećaje i govornu patologiju i zavod za dezinfekciju, dezinsekciju i deratizaciju - osnivaju se u skladu sa ovim zakonom.


Clan 49:
Citat:
Zdravstvena ustanova može obavljati zdravstvenu delatnost ako ispunjava uslove propisane ovim zakonom, i to:
1) ako ima određenu vrstu i broj zdravstvenih radnika odgovarajućeg stepena stručne spreme, sa položenim stručnim ispitom, a za obavljanje određenih poslova i sa odgovarajućom specijalizacijom, ili naučnim, odnosno nastavnim zvanjem;
2) ako ima dijagnostičku, terapijsku i drugu opremu za bezbedno i savremeno pružanje zdravstvene zaštite za delatnost za koju je osnovana;
3) ako ima odgovarajuće prostorije za prijem obolelih, odnosno zdravih lica, za obavljanje dijagnostičkih i terapijskih postupaka lečenja i smeštaj pacijenata, kao i za čuvanje lekova i medicinskih sredstava;
4) ako ima odgovarajuće vrste i količine lekova i medicinskih sredstava koje su potrebne za obavljanje određene zdravstvene delatnosti za koju se zdravstvena ustanova osniva.
...
Bliže uslove u pogledu kadra, opreme, prostora i lekova za osnivanje i obavljanje zdravstvene delatnosti zdravstvenih ustanova iz stava 1. ovog člana propisuje ministar.
E, sad, koliko sam ja mogao da primetim svaki grad ima samo po jedan Zavod, a ostali su valjda drugacije organizovani, tako da ti verovatno uopste ne treba da osnivas Zavod. Ne znam kako si uopste dobio licencu a da nisi prosao obuku ciji je sastavni deo i zakonska regulativa pri obavljanju ovih delatnosti.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

bojanana
bojan maric

Član broj: 148922
Poruke: 3
194.106.166.*



Profil

icon Re: Preduzece za ddd16.06.2007. u 08:27 - pre 205 meseci
Zahvaljujem na pomoci.
Zavod za deratizaciju,dezinfekciju i dezinsekciju je drzavna instanca,koju radi u okviru recimo veterinarskog zavoda,ili zavoda za zastitu zdravlja na podrucju svaka opstine.Medjutim po dobijenim informacijama iz ministarstva,jos uvek se i sam preduzetnik kao takav moze baviti tim poslovima.Znaci ne pricam o Zavodu za ddd,nego o preduzetniku koji bi se registrovao za iste poslove.
Zanima me koja delatnost je srodna i koja treba biti primarna prid otvaranju takve radnje.
Najjednostavnije koja je to rupa u zakonu.
Jos jednom veliko hvala na dragocenim informacijama.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Preduzece za ddd16.06.2007. u 13:34 - pre 205 meseci
Citat:
bojanana: Zanima me koja delatnost je srodna i koja treba biti primarna prid otvaranju takve radnje.

Zasto ne pomenuta 74700?
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

bojanana
bojan maric

Član broj: 148922
Poruke: 3
194.106.166.*



Profil

icon Re: Preduzece za ddd16.06.2007. u 14:15 - pre 205 meseci
Da izgleda da je to ta solucija,hvala jos jednom !
 
Odgovor na temu

Milan Stojanovic
Vlasnik Agencije za poslovne usluge

Član broj: 92160
Poruke: 444
*.abakusbp.net.



+1 Profil

icon Re: Preduzece za ddd17.06.2007. u 02:58 - pre 205 meseci
Citat:
pctel: SZR? Nema vise SZR, sad se to naziva preduzetnik.


I dalje je u upotrebi opisni deo delatnosti.
Nedavno za jednog klijenta dobih zaključak od agencije da nemože stajati SPD kod njegovog naziva nego mora da stoji SGR (samostalna građevinska radnja) jer mu je to jelte, pretežna delatnost.
Bez toga nisu hteli da izdaju rešenje.

Dakle po zakonu o privrednim društvima u kom se spominju i preduzetnici, vršilo se usaglašavanje dodavanjem reči preduzetnik.

A sve ostalo je po starom.
V E L I K O
J E
P R E I M U Ć S T V O
N E
B I T I
J E D N O L I K
___________________________________________________________________

OV SM
LA PK
 
Odgovor na temu

malbasa
miroslav malbasa
bgd

Član broj: 139985
Poruke: 1
*.air.tehnicom.net.



Profil

icon Re: Preduzece za ddd30.04.2008. u 17:21 - pre 194 meseci
Molim Vas za par odgovora:
Dali je tada potrebna specijalna dozvola nekog ministarstva ?

Naravno nije samo potrebno registrovati samo doo kada to zavrsite potrbno je da primiti u radni odnos ljude sa odredjenom strukom.
Da bi ucestvovali na tenderima potrebno je da imate misljenje 1) ministarstva zdravlja, 2) ministarstva poljoprivrede i vodoprivrede i 3) da neposredni izvrsioci posla sanitarni tehnicari dobiju sertifikat za obavljanje ddd usluga koje izdaje VMA ili zavod za DDD i vazi jednu godinu.

Da bi dobili pozitivno misljenje ministarstva zdravlja potrebno je da ispunjavate sledece uslove:
da primite u stalni radni odnos lekara epidemiologa, viseg sanitarnog tehnicara i sanitarnog tehnicara. Da imate magacin za skladistenje otrovnih materija, da imate sanitarni cvor i svlacionice...

Da bi dobili pozitivno misljenje od ministarstva poljoprivrede potrebno je da ispunjavate sledece uslove: Da primite u stalni radni odnos Dipl. veterinara, dipl. zastitara bilja, i jos neki tehnicki uslovi..

Da bi se dobio sertifikat za rad ddd usluga za izvrsioce potrebno je da izvrsioc polozi ispit na VMA ili zavodu za DDD. cinimi se da za jednog radnika kosta 20.000din i vazi jednu godinu.

Ovo je sve potrebno da bi mogli da ucestvujete na ozbiljnim tenderima pored ovih uslova bodove na tenderima dobijate i na tehnicku opremljenost (vozni park i ostala sredstva), broj zaposlenih izvrsioca posla, refern lista...

Ako hocete da se bavite ozbiljno ovim poslom sve vam ovo treba ali se isplati definitivno.

ako vam treba jos nekih informacija javite se 0642233193 iroslav
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Preduzece za ddd

[ Pregleda: 6891 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.