Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

VB6 i Zona sumraka...

[es] :: Visual Basic 6 :: VB6 i Zona sumraka...

[ Pregleda: 2210 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zox
Belgium

Član broj: 4402
Poruke: 197
*.46.162.168.aorta.net.



+1 Profil

icon VB6 i Zona sumraka...30.07.2003. u 03:50 - pre 252 meseci
Desava mi se nesto cudno i neobjasnjivo. Skoro u domenu Zone sumraka... Doduse ni ja nisam u VBu odmakao dalje od Zone ;)


Elem u VB(sestica) napravim jedan mali exe, prosto, jedan form sa slikom...
E sad, kad taj exe pokrecem na 4 masine (2 98ice, i pojedan XP i 2K) bilo kroz mrezu bilo sa lokalnih diskova, sve radi.

Napravim takodje i CD sa autorunom i kad takav disk ubacim u ove masine (a poenta mi i jeste da to sto sam napravio distribuiram na CDu i da se samo pokrene po ubacivanju diska-radi se o lepom prezentacionom CVju, moram bre ljudi na nadjem posao podhitno...) na masinama sa XPom i W2K sve normalno radi ali na masinama sa W98 dobijam poruke da je moj program izazvao gresku u msvbvm60.dll.

Ima li iko iskustava o cemu se radi.
Google mi vrati svega tri rezultata na tu temu (od cega jedan na kineskom) ;) a i koji gotovo da nemaju veze sa mojim slucajem.

Takodje, drugo pitanje mi se odnosli upravo na pomenutu biblioteku. Ako je drzi u istom diru gde i exe fajl (pod pretpostavkom da je odredisni komp nema registovanu u system folderu) onda se masina ne buni, ali ako mi je taj dll u drugom folderu (ne istom gde i exe) CDa on se naravno buni, sto je i logicno.

E sad, nadjoh da svicem /s mogu da neprimetno registrujem biblioteku na korisnikov racunar ali ne znam da li moze i kako direktno iz VB koda da se potera regsvr32, znaci pre ucitavanja forme?
Jedna od ideja za resenje ovoga mi je da mi prvi startni fajl sa CDa bude jedan .bat koji ce to da uradi i po registraciji dll-a da mi potera glavni exe (taj koji je radjen u VBu). Ima li elegantnijeg resenja, da ne zovem DOS...? (ne bre taj DOS nego onaj nas, OS...) ;))

Takodje, mogu li iz koda da unregistregujem taj dll neposredno pre izlaska iz programa, jer nije lepo da tamo nekome koji je pokazao dobru volju i pogledao moj CV ostavljam kojekakve repove...

Pozdrav,
 
Odgovor na temu

redfusion

Član broj: 12651
Poruke: 113
*.nsd.sezampro.yu

ICQ: 346105695


Profil

icon Re: VB6 i Zona sumraka...03.08.2003. u 02:13 - pre 252 meseci
Tvoj prvi "problem" oko msvbvm60.dll je lako resiv ako u isti direktorijum sa aplikacijom, dakle EXE fajlom distribuiras i njega.

Zanimljivo je da je rešenje prvog problema ujedno i rešenje drugog. Pošto si i sam rekao da aplikaciju distibuiraš na diskovima, zašto ti je problem da sve run time biblioteke među koje spada i msvbvm60.dll kopiraš u folder u kome je i glavna aplikacija, tj EXE fajl.

To što će se msvbvm.dll i ostale komponente registrovati neće načiniti nikakvu štetu sistemu, čak neće ni ostati na sistemu, čime je tvoj problem apsolviran.
Ne znam da sve znam da ništa ne znam!
 
Odgovor na temu

[es] :: Visual Basic 6 :: VB6 i Zona sumraka...

[ Pregleda: 2210 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.