Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Opel Vectra B Edition 2000 1.6 16v Ima li gresku ili ne???

elitemadzone.org :: AutoZone :: Opel Vectra B Edition 2000 1.6 16v Ima li gresku ili ne???

[ Pregleda: 10624 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nocni Jahac
ĐaniRadio
K.Dubica RS

Član broj: 58614
Poruke: 32
*.teol.net.

Sajt: www.petplusband.com


Profil

icon Opel Vectra B Edition 2000 1.6 16v Ima li gresku ili ne???21.06.2007. u 18:55 - pre 203 meseci
Pozdrav svima,

Nasao sam pomenutu Vectru u Njemackoj u extra stanju za pristojne pare i zelim da je kupim, tu mi se javio problem. Naime mnogo ljudi u mojoj okolini mi kazu da ti 1.6 16v motori imaju fabricku gresku i da trose ulje, a ostali govore suprotno da je to nemoguce jer Opel nije firma koja bi se zezao sa takvim stvarima. Inace ljubitelj sam Opela (Vectre) i sada nemam pojma sta da radim, ako ima neko ko je upoznat sa ovim stvarima bio bih zahvalan da mi odgovori. Hvala!!!
I`m Back and I`m Baaaad!!!
 
Odgovor na temu

bmiillan
b. milan
beograd

Član broj: 28656
Poruke: 90
*.jugopetrol.co.yu.



Profil

icon Re: Opel Vectra B Edition 2000 1.6 16v Ima li gresku ili ne???21.06.2007. u 21:00 - pre 203 meseci
povecana potrosnja NEODGOVARAJUCEG ulja za taj motor je normalna, i nije opel jedini proizvodjac koji ima problem sa potrosnjom ulja, to imaju i ostali proizvodjaci automobila koji su pravili takozvane niskofrikcione motore koji su morali da zadovolje neke euro standarde. najlakse im je bilo da naprave motor koji ima mali otpor (tj. povecani zazor izmedju cilindra i karika) tako da se lakse vrti tj. potrebno mu je manje goriva za isti predjeni put i tako su zadovoljili euro norme za izduvne gasove. negativna posledica takvog pristupa je sledeca: ako se ne koristi striktno ulje koje je proizvodjac propisao dolazi zaista do povecane potrosnje (kao sto sam gore napisao neodgovarajuceg ulja). to sto je kod nas misljenje da je svako ulje ulje i da moze u svaki motor to je vec problem neznanja i tehnicke nekulture. ako budes koristio ulje koje je proizvodjac propisao neces imati probleme (naravno ako je motor kao motor ispravan i nije presao xxxxxx kilometara). jos jedan problem nevezan direktno za temu je sledeci: svi su uvezli automobile iz inostranstva koji su presli MALO kilometara, vozio nemacki penzioner do pijace, ili baba samo nedeljom do crkve, i slicne nebuloze "nasih uvoznika polovnih vozila" tako da nije cudo da automobili koji su presli po 300.000 i kusur km zaista trose ulje ali iz sasvim drugih razloga.
 
Odgovor na temu

Nocni Jahac
ĐaniRadio
K.Dubica RS

Član broj: 58614
Poruke: 32
*.teol.net.

Sajt: www.petplusband.com


Profil

icon Re: Opel Vectra B Edition 2000 1.6 16v Ima li gresku ili ne???22.06.2007. u 06:23 - pre 203 meseci
Motor je ok i nije prešao milione, ima oko 89 000 km na satu (stvarnih) od vlasnika je. Dakle ne treba da se sikiram i vjerujem u te price, jer opet cu da ponovim prica se samo o toj seriji motora 1.6 16v a kao 1.8 16.v je uredu niko se nije zalio... Zato sam i postavio ovakvo pitanje. A da li kod nas postoje te vrste ulja ili i to mora da se nabavlja??? Sve u svemu hvala ti sto si mi rijesio dilemu jer cu definitivno da je kupim... Pozdrav i hvala...
I`m Back and I`m Baaaad!!!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Opel Vectra B Edition 2000 1.6 16v Ima li gresku ili ne???22.06.2007. u 11:27 - pre 203 meseci
Ako je ta kilometraza, uzmi ga slobodno. Sto se tice ulja, postoje dobra sinteticka ulja, selenia, motul, koja ce svakako prijati tom i svakom drugom motoru.
Naime, novi opeli nisu oni stari. Od trenda euro motora, vise se ne moze sipati jeftino djubre u njih, ni gorivo, dizel ili benzin, ni bilo koje ulje, i za motor i za sve ostalo.
Malo su "razocarali" trend "nultog" ili minimalnog odrzavanja, zahtevaju redovnu brigu, kao i svi ostali..

A ocekuje te bar jos 200kkm da predjes, pa da mozes da vratis kilometrazu.

Poz.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Opel Vectra B Edition 2000 1.6 16v Ima li gresku ili ne???

[ Pregleda: 10624 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.