Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gradjevinsko pitanje

elitemadzone.org :: MadZone :: Gradjevinsko pitanje

[ Pregleda: 3571 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.c.strato-dslnet.de.



+7173 Profil

icon Gradjevinsko pitanje23.06.2007. u 10:30 - pre 204 meseci
Poznanik me je zamolio da postavim ovo i na ES forumu, gde mozda ima nekog ko zna odgovor na ovo pitanje:

Citat:

Imam uredno dobijeno odobrenje za gradnju (ono sto se nekad zvao gradjevisnka dozvola) i platio sam naknadu gradskom zemljistu.

Interesuje me da li je moguce da zid (povrsine 10m2) za koji je dobijena dozvola izgradim sam, znaci bez anagazovanja ovlascene gradjevinske firme, i bez prijave gradilista - a, ako to nije moguce, da li neko zna koje su posledice ako to ipak uradim sam?


Thx!
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

D.H.Lorens

Član broj: 134693
Poruke: 27
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Gradjevinsko pitanje23.06.2007. u 18:51 - pre 204 meseci
Pokusajte ovde

http://www.mki.sr.gov.yu/urbanizam_gradjevina.htm

 
Odgovor na temu

Abstract

Član broj: 63964
Poruke: 97
82.208.195.*



Profil

icon Re: Gradjevinsko pitanje23.06.2007. u 18:59 - pre 204 meseci
Ne, morash da prijavish, od sada i krechenje bi trebalo da se prijavljuje.
 
Odgovor na temu

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
77.46.235.*

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: Gradjevinsko pitanje26.06.2007. u 04:41 - pre 204 meseci
u drzavi u kojoj ona sama ne posotuje svoje zakone - pitanje je trivijalno

dokaz: da li ima nekoga ko nije video kako recimo policija krsi saobracajne propise ili nekoga ko nije cuo za namestanje glasanja u skupstini ?

a ako se bas hoce sve po propisu, eno je procedura na http://www.mki.sr.gov.yu/urbanizam_dozvole.htm pa ko voli nek izvoli...

(to ti sve kaze jedan diplomirani gradjevinski inzenjer)
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9507
*.dip0.t-ipconnect.de.



+10254 Profil

icon Re: Gradjevinsko pitanje26.06.2007. u 10:44 - pre 204 meseci
Pročitao sam ono sa linka odzgo. Jesu li oni normalni ? Dakle, ako hoću da popravim krov garaže moram SVE TO !?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

dmauka
univerzum, vaseljena...

Član broj: 4309
Poruke: 149
194.79.41.*



+2 Profil

icon Re: Gradjevinsko pitanje26.06.2007. u 11:30 - pre 204 meseci
Citat:
Java Beograd: Pročitao sam ono sa linka odzgo. Jesu li oni normalni ? Dakle, ako hoću da popravim krov garaže moram SVE TO !?


Srecom, postoji nesto sto se zove Zakon o odrzavanju stambenih zgrada, tako da sve sto se tice popravke moze biti podvedenu pod taj zakon a on kaze da si kao stanar ili vlasnik DUZAN da obavljas potrebne popravke i prepravke u cilju ostvarivanja bezbednosno-higijenskih uslova za zivot.
Mislim da se ono sa linka odnosi na NOVOIZGRADJENE objekte (u sta verovatno spada i zid sa pocetka price) i to je bitna razlika.
Ne mesam se nikome u privatan zivot jer mi je receno da se drzim podalje i od svog sopstvenog.
 
Odgovor na temu

dmauka
univerzum, vaseljena...

Član broj: 4309
Poruke: 149
194.79.41.*



+2 Profil

icon Re: Gradjevinsko pitanje26.06.2007. u 11:51 - pre 204 meseci
Da vidimo diplomiranog inzenjera gradjevine...
link koji je poslao :PROCEDURA ZA GRAĐENjE OBJEKATA IZ ČLANA 89. STAV 4. ZAKONA O PLANIRANjU I IZGRADNjI

a zakon kaze :
Nadle`nost za izdavawe odobrewa za izgradwu
^lan 89.
Odobrewe za izgradwu objekata izdaje ministarstvo nadle`no za poslove gra|evinarstva (u daqem tekstu: Ministarstvo), ako ovim zakonom nije druga~ije odre|eno.
Poverava se autonomnoj pokrajini izdavawe odobrewa za izgradwu objekata odre|enih u stavu 4. ovog ~lana koji se u celini grade na teritoriji autonomne pokrajine.
Poverava se op{tini, odnosno gradu, odnosno gradu Beogradu, izdavawe odobrewa za izgradwu objekata koji nisu odre|eni u stavu 4. ovog ~lana.
Ministarstvo izdaje odobrewe za izgradwu objekata i to:
1) visokih brana i akumulacija ispuwenih vodom, jalovinom ili pepelom za koje je propisano tehni~ko osmatrawe;
2) nuklearnih objekata i drugih objekata koji slu`e za proizvodwu energije, nuklearnog goriva, radioizotopa, ozra~ivawa, uskladi{tewe radioaktivnih otpadnih materija za nau~no istra`iva~ke svrhe;
3) objekata za proizvodwu i preradu nafte i gasa, me|unarodnih i magistralnih gasovoda i naftovoda za transport, gasovoda nazivnog radnog natpritiska preko 16 bar ako prelaze preko teritorije najmawe dve op{tine, skladi{ta nafte, gasa i naftnih derivata kapaciteta preko 500 tona i magistralnih i regionalnih toplodalekovoda;
4) objekata bazne i prera|iva~ke hemijske industrije, crne i obojene metalurgije, objekata za preradu ko`e i krzna, objekata za preradu kau~uka, objekata za proizvodwu celuloze i papira i objekata za preradu nemetalnih minerala;
...

...e, sad, ako su sva ova pitanja iz prethodnih postova bila vezana za stav 4. ondak se ja izvinjavam, gospodo velikoprivrednici...

[Ovu poruku je menjao dmauka dana 26.06.2007. u 13:15 GMT+1]
Ne mesam se nikome u privatan zivot jer mi je receno da se drzim podalje i od svog sopstvenog.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Gradjevinsko pitanje

[ Pregleda: 3571 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.