Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Automatski restart klime nakon nestanka napajanja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Automatski restart klime nakon nestanka napajanja

[ Pregleda: 5200 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Firtz_1979
Nenad Djordjevic
Siemens d.o.o. Beograd
www.siemens.rs
Beograd

Član broj: 65138
Poruke: 32
193.228.201.*



+2 Profil

icon Automatski restart klime nakon nestanka napajanja26.06.2007. u 08:42 - pre 204 meseci
PA ovako.

Imamo na poslu GALANZ klimu koja se nalazi u server sobi i ima ulogu hladjenja servera (ima smisla).

Šta se desava. Posto je napajanje od strane EDB takvo kakvo je, desavaju se ispadi sa napajanja i onda - PROBLEM.

AKo se desi u toku noci, klima se ugasi i to je to. Server ima svoj UPS i nastavlja sa radom tako da on nije problem, ali sa nastavkom rada nastavlja i grejanje, a klima ne radi.

Da li neko zna kako i da li moze da se podesi da se klima sama ukljucuje nakon nestanka napajanja, jer ko ce da dolazi u toku noci da je ukljucuje...

Ajte, ako znate neko resenje pisite, ili dajtre broj telefona nekoga ko zna to da resi...

Hvala unapred...

[Ovu poruku je menjao Firtz_1979 dana 26.06.2007. u 10:29 GMT+1]
Nenad Djordjevic, ing.elektroenergetike
 
Odgovor na temu

Besna Glista
Srbija

Član broj: 115804
Poruke: 107
217.26.69.*



+1 Profil

icon Re: Automatski restart klime nakon nestanka napajanja26.06.2007. u 21:07 - pre 204 meseci
Pa sad ne znam,pogledaj u njenoj knjizici da li ima funkciju auto restart. Ako ima onda bi ona sama trebala da se upali po ponovnom dolasku struje i da krene sa onim rezimom koje je bilo pre nestanka struje.
Besna Glista
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Automatski restart klime nakon nestanka napajanja26.06.2007. u 22:31 - pre 204 meseci
Imam 2 klime, prakticno iste, kineske, jedna kupljena pre 2 (?) godine, jedna pre mesecipo dana. U knjizici za ovu novu sam primetio da ima funkciju restart i par puta sam simulirao nestanak struje i zaista se ponovo sama ukljucila kad je struja dosla. Ona starija nece. Radi se o mobilnim klimama, ali pretpostavljam da to nema uticaja na restart, koji je verovatno cista elektronska funkcija.

Ideja mi je da pitam u servisu, pogotovu sto novija klima ima tu funkciju, pa mozda mogu da aktiviraju istu funkciju i kod stare, ili da mi promene elektroniku, mada se bojim da bi cela kerefeka ispala skuplja nego kupovina nove klime, sto u novcu, sto u transportu i maltretiranju.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Automatski restart klime nakon nestanka napajanja

[ Pregleda: 5200 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.