Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

aplet za vizuelizaciju grafovskih algoritama

[es] :: Java :: aplet za vizuelizaciju grafovskih algoritama

[ Pregleda: 2422 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

arigazzo

Član broj: 146748
Poruke: 33
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon aplet za vizuelizaciju grafovskih algoritama03.07.2007. u 11:41 - pre 204 meseci
evo na sta mislim:
http://gislab.elfak.ni.ac.yu/B...Uradjeni/Dijkstra/Dijkstra.htm

e sad kako to da napravim? treba da uradim slicnu takvu vizuelizaciju, dakle da korisnik sam unosi graf i sve to, samo sto mora da bude staticka (matricna) reprezentacija grafa sa strane i da implementiram Warshall algoritam tako da dok "algoritam radi" sve bude lepo..vizualizovano. Povrh svega jos treba da implementiram i topolosko uredjenje.

jedino sto sam do sada radio u Javi je algoritam tipa "zamena dve vrste u matrici nXn", a odstampati to u konzoli predstavljalo je problem sve dok nisam nekim cudom otkrio System.out.println funkciju.
o swing-u sve sto znam je da swing na eng. znaci...kako da se izrazim..swingovati nesto, ali ne u onom smislu mlatiti nekoga bejzbol palicom, vec drugacije...
pa ja bre nemam predstavu ni kako da postignem da se prikaze jedan onaj kruzic usamljen na sred ekrana, a kamoli ceo graf!!

jel ima neki tutorijal za ovaj moj slucaj?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
..yu.220.247.194.in-addr.arpa.



+10255 Profil

icon Re: aplet za vizuelizaciju grafovskih algoritama03.07.2007. u 12:24 - pre 204 meseci
Ako si zaista radio samo ovo šta si naveo, ti si otprilike od oko 6 meseci (optimistička procena) do oko godinu dana (pesimistička procena) daleko od konačne verzije appleta, pod uslovom da se njime baviš minimum 4 sata dnevno. Naravno, ako misliš da sam to programiraš.

Tutorijala ima na netu - brdo. Čudo jedno koliko ima i primera. Preporučujem Google za pretragu.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

anon315

Član broj: 315
Poruke: 1657
*.mediaworksit.net.



+13 Profil

icon Re: aplet za vizuelizaciju grafovskih algoritama03.07.2007. u 14:08 - pre 204 meseci
Citat:
sve dok nisam nekim cudom otkrio System.out.println funkciju.


Good one
 
Odgovor na temu

arigazzo

Član broj: 146748
Poruke: 33
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: aplet za vizuelizaciju grafovskih algoritama03.07.2007. u 14:51 - pre 204 meseci
pa ovaj jedan lik isto kao veze nije imao, pa za 3 dana napravio, kaze mnogo prosto, pa mislim ne bi to bio domaci zadatak da je nesto sto treba da se radi celu godinu po 4 sata..
mora da ima neka gotova biblioteka koja moze da posluzi..
 
Odgovor na temu

anon315

Član broj: 315
Poruke: 1657
*.mediaworksit.net.



+13 Profil

icon Re: aplet za vizuelizaciju grafovskih algoritama03.07.2007. u 15:09 - pre 204 meseci
Aha, ima: http://java.sun.com/docs/books/tutorial/
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
..yu.220.247.194.in-addr.arpa.



+10255 Profil

icon Re: aplet za vizuelizaciju grafovskih algoritama03.07.2007. u 15:45 - pre 204 meseci
Citat:
arigazzo: pa ovaj jedan lik isto kao veze nije imao, pa za 3 dana napravio, kaze mnogo prosto, pa mislim ne bi to bio domaci zadatak da je nesto sto treba da se radi celu godinu po 4 sata...


Naravno da ne treba da se radi godinu dana. TEBI bi trebalo godinu dana, da uz rad naučiš javu, da dostigneš nivo znanja da ono isprogramiraš, tj. da postepeno, malo pomalo odrađuješ onaj aplet.

"... onaj jedan tip koji isto kao veze nije imao ..." laže.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

arigazzo

Član broj: 146748
Poruke: 33
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: aplet za vizuelizaciju grafovskih algoritama03.07.2007. u 17:24 - pre 204 meseci
ama kakve crne godine, u pitanju su dani ***** ** ko ih izmisli i ove projekte.
(ako ovo cita moj asistent sa faksa, salio sam se)

posto znam da ovim forumima cirkulisu svakakvi ljudi, ako neki kolega hoce da radi, sve je vrlo slicno samo malo drugacija implementacija, nek posalje PM
ne, ne trazim da radi za mene niko nista, radice za PARE


[Ovu poruku je menjao arigazzo dana 04.07.2007. u 00:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

nemnesic
nemnesic
Software Developer
Vranje Florida

Moderator
Član broj: 44355
Poruke: 802
*.com
Via: [es] mailing liste



+64 Profil

icon Re: aplet za vizuelizaciju grafovskih algoritama03.07.2007. u 17:49 - pre 204 meseci
ja sam radio za Chika Pare ranije...ali on nije dobar covek..nije hteo
da mi plati :) eeee chika Pare..
 
Odgovor na temu

arigazzo

Član broj: 146748
Poruke: 33
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: aplet za vizuelizaciju grafovskih algoritama03.07.2007. u 18:11 - pre 204 meseci
ko to bre nece da plati?
imam ja ovde i bejzbol palice i svasta nesto, od onih aluminijumskih, do bogami od 10tak kg...

kad god pogledam kroz prozor sve neki security automobili, a lepo im stoje i one kravate, e da sam uzeo lepo par gorila udario i ja neki security natpis na vrata, i milina, kakvi apleti, pa ajde reci mi ko je jos ziveo od Warshall algoritma?
ko je juce bio u ziriju za izbor za miss? - Ugledni biznismen 1, ugledni biznismen 2, ugledni psihijatar...ugledni biznismen 3, ...
Niko ne rece ugledni java programer, intiligentni teoretski matematicar, ili neki zuckasti "quazi opusteni" lik sto se pali na Knutovo B* stablo.

Ali jos uvek se sam sebi divim da mogu mnoge stvari...juce zove drugar kaze jos se bavis tim sranjima (programiranje), svaka ti cast moja rodjaka bila krenula pa kaze malo malo kod psihijatra...ali ti to volis...
Tu se ja slatko nasmejem i pogledam na desktop pozadinu na kojoj je palma i lepa pescana plaza. -Da izuzetno, rekao sam, gledajuci nemirne pixelaste talase...
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: aplet za vizuelizaciju grafovskih algoritama

[ Pregleda: 2422 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.