Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Modem ispravan - windows nov - a internet ne radi

[es] :: ISP :: Modem ispravan - windows nov - a internet ne radi

[ Pregleda: 2313 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lonelyrider_44
Zrenjanin

Član broj: 42310
Poruke: 445
*.223.eunet.yu.



+20 Profil

icon Modem ispravan - windows nov - a internet ne radi07.07.2007. u 00:15 - pre 204 meseci
modem je Compaq Data Fax i trenutno je na mom kompjuteru, preko njega sam se konektovao, i ako vi vidite ovaj post, to znachi da ovaj modem radi. Na drugom kompjuteru, preko istog modema, povezem se, medjutim, nece da otvori nijednu stranicu, chak ni kada u browser unesem google-ov ip, i ubrzo nakon shto se konektuje, veza pukne...mislio sam da je to do windows-a, pa sam ga reinstalirao, ali i dalje ista stvar...ali modem je provereno ispravan...Sve preporuke za reshenje misterije su dobrodoshle.
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Modem ispravan - windows nov - a internet ne radi07.07.2007. u 00:30 - pre 204 meseci
Ne slaze se sa centralom?!
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
dial-133.041net.co.yu.



+35 Profil

icon Re: Modem ispravan - windows nov - a internet ne radi07.07.2007. u 13:43 - pre 204 meseci
Zovi tehničku službu provajdera.
 
Odgovor na temu

~Vojvoda

Član broj: 33831
Poruke: 578
*.dial.b92.net.

Sajt: tuningpower.web1000.com


+2 Profil

icon Re: Modem ispravan - windows nov - a internet ne radi07.07.2007. u 13:47 - pre 204 meseci
Molim te, ako mozes biti malo detaljniji po pitanju ostale opreme(racunara), da li si na isti nacin konfigurisao modem? Vidi da ti neko skine sa interneta najnoviju verziju drajvera, ako ona ne radi, probaj sa starijim verzijama, to ti je obicno magija, jer se javljaju velike razlike od centrale do centrale, ne radi svaki modem isto na svakoj central.
Predpostavljam da si se konektovao preko iste tel. linije? Jer ako nisi onda je bitna razlika.
Probaj da promenis PCI slot, ali ne verujem da je u tome problem, buduci da si se konektovao bez problema, pa su onda tek nastali problemi...
Pzi nisam bas najkompetentniji da pricam na ovu temu, ali ako je to WinModem, onda moze biti do procesora zato sto kod win-modema, CPU racuna modulacione vrednosti, to radi driver koji koristi CPU za racunanje. Da li se racunar "zaglavi" kada se konektujes?
Mozda sam ovo lupio i ostao ziv, ali cini mi se da bas upravo zbog tog razloga linux koristi hardverske modeme, jer su svi ti polumodemi radjeni za windows platformu.
Speed costs money. How fast do you want to go?
http://tuningpower.web1000.com/
 
Odgovor na temu

lonelyrider_44
Zrenjanin

Član broj: 42310
Poruke: 445
*.253.eunet.yu.



+20 Profil

icon Re: Modem ispravan - windows nov - a internet ne radi07.07.2007. u 17:11 - pre 204 meseci
Ovako, procesor je Intel pentium 4 na 2.4GHz a ostalo ne znam...Ne "zaglavi" kad se povezuje, radi se o drugom telefonskom prikljuchku ali na istoj centrali...Stavicu na taj komp moj modem(koji ponekad radi, ali to je druga tema :) ), i probacu da zamenim pci slot, pa cu vam javiti kako je to proshlo...
 
Odgovor na temu

lonelyrider_44
Zrenjanin

Član broj: 42310
Poruke: 445
*.96.eunet.yu.



+20 Profil

icon Re: Modem ispravan - windows nov - a internet ne radi08.07.2007. u 23:31 - pre 204 meseci
Pochinjem da verujem da je zaista do centrale, poshto se pored onog komp-a, zadesio josh jedan, na kom se desila ista stvar kada sam stavio modem u njega. Na prvom kompu(onom sa kojim sam pocheo ovu temu), kada sam pokushavao da se konektujem, menjao sam raspored zica na utichnici takodje, i ista stvar...
Ako je do centrale, shta moze da se uradi ?
 
Odgovor na temu

~Vojvoda

Član broj: 33831
Poruke: 578
*.dial.b92.net.

Sajt: tuningpower.web1000.com


+2 Profil

icon Re: Modem ispravan - windows nov - a internet ne radi11.07.2007. u 17:18 - pre 204 meseci
Ako je do centrale, najefektivnije resenje je da nabavis drugi modem, mada i da je problem do centrale, svi modemi bi trebali da rade, samo neki slabije neki bolje...
stvarno vise nisam pametan, jedno mi ostaje da se slozim sa ovim komentarom>
Citat:
zoran_dojkic: Zovi tehničku službu provajdera.

Pozdrav!
Speed costs money. How fast do you want to go?
http://tuningpower.web1000.com/
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Modem ispravan - windows nov - a internet ne radi11.07.2007. u 20:22 - pre 204 meseci
Tehnička služba provajdera apsolutno ništa ne može da pomogne. Kao što je rečeno, ne slažu se modem i centrala i jedno od rešenja je da isproba još koji modem i nađe neki koji tu dobro radi. To sam oduvek preporučivao kada su pitali za modem, ne postoji univerzalno rešenje već mora da se proba sa nekoliko različitih.
 
Odgovor na temu

lonelyrider_44
Zrenjanin

Član broj: 42310
Poruke: 445
*.122.eunet.yu.



+20 Profil

icon Re: Modem ispravan - windows nov - a internet ne radi12.07.2007. u 01:08 - pre 204 meseci
Meni je upravo crkao modem, pa sam uzeo drugi(motorola) pa cu taj probati na onom kompjuteru, mada, i onaj telefonski prikljuchak i moj su na istoj centrali... Sve mi je to chudno, ali nishta mi ne preostaje nego da isprobam pa da vidim shta ce se desiti...Kao i uvek, bicete obaveshteni! :)
 
Odgovor na temu

lonelyrider_44
Zrenjanin

Član broj: 42310
Poruke: 445
*.108.eunet.yu.



+20 Profil

icon Re: Modem ispravan - windows nov - a internet ne radi14.07.2007. u 23:13 - pre 204 meseci
Da vas update-ujem!. :)
Stavio sam moj modem, i konektovao se na 115k(a modem je od 56k), no bilo kako bilo, uspeo sam da otvorim google, i da trazim neshto na njemu, a onda je opet pukla veza...i posle sam josh par puta pokushavao, i nekad se konektuje i otvori neshto, nekad ni toliko, ali uvek pukne veza... Samo mi je chudno shto se to deshava na jednom prikljuchku, a na drugom(ovom koji ja koristim) ne, a na istoj smo centrali...No, zvacu tehnichku sluzbu, pa cemo videti...
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Modem ispravan - windows nov - a internet ne radi

[ Pregleda: 2313 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.