Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko popravke elektricne gitare

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Pomoc oko popravke elektricne gitare

[ Pregleda: 4392 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

malkom
Miroslav Malko
Stara Pazova

Član broj: 136241
Poruke: 1
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Pomoc oko popravke elektricne gitare13.07.2007. u 19:54 - pre 204 meseci
Imam sledeci problem: posedujem gitaru Aster, jadna kineska kopija Fender-a Stratocaster-a. Kvar je sledeci: Kad je ukljucim u pojacalo, pojacalo zuji, medjutim kad uhvatim dzek na izlazu iz gitare (metalni) zujanje se smanjuje i sad bi se donekle i moglo svirati. Takodje sam primetio slicnu situaciju kod dodira zica, zujanje se smanjuje, kao i kod dodira metalnog dela potenciometra. Sumnjam da je problem sa uzemljenjem jer sam nasao u wiring dijagramu za original Fender Stratocaster-a da sva uzemljenja moraju biti povezana u jednu tacku. Takodje potenciometri su 500k a kod originala su po "defaultu" 250k. Ne znam da li ovo moze imati neke veze? Ipak, gitara je radila kako tako 3-4 godine, tako da ne znam... Ipak ako se cuje neki zvuk magneti bi trebali biti ispravni, ne?

Pojacalo je naravno ispravno, nova Fender FM212R-ka.

Vecina ce odgovoriti: to je krs koji ne vredi ni 50 evra (sto je i realno), ali ipak molim one strucnije da mi pomognu, sta bi mogao biti uzrok problema.


HVALA UNAPRED!!!
 
Odgovor na temu

Stefan Todosić
Stefan Todosić
Student
Beograd

Član broj: 149493
Poruke: 195
217.24.27.*

Sajt: www.pacifiko-band.co.cc


Profil

icon Re: Pomoc oko popravke elektricne gitare14.07.2007. u 08:11 - pre 204 meseci
Da li ti zuji kada potenciometar VOLUME smanjiš?
 
Odgovor na temu

Arnold Layne
Chedomir Jokanovich
Beograd

Član broj: 33895
Poruke: 772
*.sbb.co.yu.

Sajt: chejok.freecoolsite.com


Profil

icon Re: Pomoc oko popravke elektricne gitare14.07.2007. u 12:18 - pre 204 meseci
pazi ovako:

single coil magneti zuje - uvek su zujali i uvek ce zujati. A jos plus su mnogo podlozniji smetnjama iz okoline.

Ja imam prilicno kvalitetne dimarzio magnete i ako sam u istoj sobi gde je ukljucen monitor od pc-a, oni zuje.

Takodje normalna stvar je da se takva gitara uzemljava preko tebe - znaci moras stalno da imas kontakt sa nekim metalnim delom gitare (zice, most...).

Takodje ako nemas (dobro) uzemljenje tamo gde je pojacalo ustekano, mnogo ce vise da zuji.

Ako imas mogucnost da ukljucis da ti dva magneta rade zajedno (prvi i drugi), zujanje bi trebalo da se smanji, ako ne i da nestane. Ako je to slucaj, onda imas smetnje iz okoline (fluo osvetljenje, jaka magnetna polja...). Probaj da pojacalo ukljucis u neku drugu uticnicu, ili probaj da sve odneses u drugu prostoriju (gde ima manje smetnji).

Poz
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Pomoc oko popravke elektricne gitare

[ Pregleda: 4392 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.