Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Telekom ADSL i nenormalni problem sa mrezom

[es] :: ISP :: ADSL :: Telekom ADSL i nenormalni problem sa mrezom

[ Pregleda: 2794 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Telekom ADSL i nenormalni problem sa mrezom23.07.2007. u 11:06 - pre 204 meseci
E pa ovako...imam nesto pomrezenih racunara i telekom ADSL. Svi racunari su povezani sa switchem i kabl iz switcha mi ide u ruter, DHCP regularno dodeljuje adrese i sve to radi bez problema...dok radi naravno. Problem nastaje kad se povremeno zaglupi ADSL ruter i ne reaguje dokle god ga ne iskljucim iz struje i ukljucim ponovo. Znaci, kad se zaglupi, zaglupeo se. Nema interneta, nije moguce pristupiti ruteru preko WEB-a, a ni ping ne reaguje...znachi samo svetli ali nije ziv. Prvo je stajao onaj telekomov ruter Huawei i sa njim se zaglupljivao 3-4 puta dnevno bez ikakvog pravila...znachi nekad ne blokira par sati, a nekad blokira par puta za sat vremena. Kupio sam novi ruter, Ovislink, ali mi se sa njim desava isto samo dosta redje. Jednom u 2-3 dana u proseku.
Ima li neko ideju ili neko iskustvo sta bi mogao da bude problem?
Moram da napomenem da svi segmenti mreze rade kad blokira ruter..znachi svi racunari pristupaju svima, osim ruteru i internetu.
Hvala unapred.
pozdrav :)
 
Odgovor na temu

Manve
Nis

Član broj: 100095
Poruke: 42
77.46.249.*



Profil

icon Re: Telekom ADSL i nenormalni problem sa mrezom23.07.2007. u 13:30 - pre 204 meseci
I ja imam manju mrežu kući sa Huawei modemom. Povezana je na sladeći način: kabal iz splitera u modem iz njega u svič iz sviča tri kabla u tri računara. Imao sam problema sa podešavanjima ali na kraju sam uzeo i sve ostavio na auto i za čudo sve se podesilo kako treba i sve radi normalno.
E sad problem kod tebe je što ti kažes da si već kupio novi modem, i da se postojeći problem i dalje ponavlja...
Zeznuto, ne pada mi ništa na pamet, ako si već sve odradio kako treba, onda sve ukazuje da problem vodi u Telekom, što generalno ne bi čudilo.
Da li su ti mrežne kartice ispravne? Da li ti sistemi na svim računarima rade stabilno, virus...?
Probaj i factory reset na huawei modemu, njemu se desi nekad da se zaglupi i tada ovaj reset pomaže.
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Telekom ADSL i nenormalni problem sa mrezom23.07.2007. u 15:46 - pre 204 meseci
Sta tu ima da se prica, promeni taj krshware. Izgleda ni Ovislink nije sto je nekada bio..
Vrlo je jasno: mreza nesmetano radi samo se ruter zaglupljuje.

Uzmi ti lepo TP-Link ;)
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Telekom ADSL i nenormalni problem sa mrezom23.07.2007. u 15:50 - pre 204 meseci
Ova tema je stoga za ADSL podforum, molim moderatore da prebace.

 
Odgovor na temu

easyyu
Pol isidor
MSc. Elektrotehnika-Telekomunikacije
Kanjiza

Član broj: 18220
Poruke: 1729
*.stereonet.info.

ICQ: 314201297


+170 Profil

icon Re: Telekom ADSL i nenormalni problem sa mrezom23.07.2007. u 23:54 - pre 204 meseci
Imao sam slican problem kod brata...To sto sam ja uradio je da sam ga prebacio u bridge mod...i nakon nekoliko dana..sve konekcije izbrisao..nazvao teh podrsku..i sve lepo iz pocetka konfigurisao.Sad radi u router modu.
Rec je Sagem Adsl router-u F@st 1201.
Od tada se nije zapucao ni jednaput..Procedura je pocela sa 60 sec drzanjem reset tastera..i zatim smo iskljucili sve nepotrebne protokole za funkcionisaje adsl-a..samo one osnovne smo ostavili!
 
Odgovor na temu

Iksi
ivan Kostov
koordinator informatickog centra za
slepe, Medicinska skola
Beograd

Član broj: 44520
Poruke: 1558
*.com
Via: [es] mailing liste

ICQ: 2147483647


+12 Profil

icon Re: Telekom ADSL i nenormalni problem sa mrezom24.07.2007. u 11:30 - pre 204 meseci
Kako si ga prebacio u pure bridge mode opisi korak po korak jer ja sam nasao
samo bridg a pure bridge mode ga nema nigde. Druga Stvar kad ukljucim pure
bridge mode nigde nema opcije da se iskljuci nat Help please treba mi pure
bridge mode sto pre
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Telekom ADSL i nenormalni problem sa mrezom

[ Pregleda: 2794 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.