Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kopiranje fajla preko mreze (remoting)

[es] :: .NET :: Kopiranje fajla preko mreze (remoting)

[ Pregleda: 2610 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Fedya
Fedor Hajdu
Solution Architect
Emaratech
Dubai, UAE

Član broj: 28246
Poruke: 790
*.intens.co.yu.

Jabber: fedya@elitesecurity.org
Sajt: devtechgroup.com


+34 Profil

icon Kopiranje fajla preko mreze (remoting)30.07.2007. u 16:35 - pre 203 meseci
Pozdrav,

Pravim client-server aplikaciju za udaljeno odrzavanje racunara... ne bitno...
Uglavnom, trebalo bi da prosledim fajl sa servera klijentu. Ne postoji share izmenju foldera (znaci ni jedan command-line alat ne odgovara). Takodje, fajl moze biti ogroman (npr, dvd image ili nesto slicno).

Da li je neko radio nesto slicno? Ne trazim kod samo teorijske ideje kako bi se to moglo uraditi u .net-u.

Hvala unapred
Every hamster has his day.
 
Odgovor na temu

vladdy
Chicago, USA

Član broj: 30119
Poruke: 137
*.hsd1.il.comcast.net.

Sajt: www.pro-transport.com


Profil

icon Re: Kopiranje fajla preko mreze (remoting)30.07.2007. u 17:17 - pre 203 meseci
To ti i nema neke velike veze za remoting-om. Remoting je mnogo vise od fajl transfera.

Mozes slati na par nacina, najlaksi i preporucljiv bi ti vjerovatno bio ftp. Znaci klasika, imas server i klient, jednostavno iz svoje aplikacije (pretpostavljam klient) iniciras ftp transfer i prebacis fajl.
Pogledaj ovde: http://www.codeproject.com/cs/internet/ftplib.asp
Imas i mnogo drugih besplatnih i dobrih .net ftp biblioteka a mozes i sam da napises jednu, nikakva filozofija. .Net 2.0 je ukljucio mnogo bibilioteka koje maksimalno olaksavaju posao.

To mi se cini najboljim (najlaksim) rjesenjem ako ti samo treba jednostavni transfer fajlova.

Mozes i da koristis web services, treba ti IIS i saljes ili kao attachment (pogledaj WS-I i web services extension) ili na HttpChannel. Vrlo vjerovatno je da ce da prodje kroz firewall uz ogromne gubitke na serializiranju poredeci sa drugim metodama. Racunaj da ces vjerovatno trebati i da konfigurises IIS da primi fajlove te velicine.

Ok, famozni remoting ali onda treba da kreiras kompletan mehanizam tj. klient sa jedne strane koji bi taj fajl spakovao i poslao preko, pretpostavljam TCP i BinaryFormatter. Otvoris port na firewall-u (!?), kreiras sink na serveru i primis taj fajl.
Moras da se brines i o sigurnosti zbog otvorenog porta kao i par drugi stvari o kojima ne bi trebao brinuti u slucaju da imas gotovo rjesenje (ftp server, IIS, ...) sa ugradjenom funkcionalnoscu.
Ovo bi bio totalni overkill, remoting je vecinom za lan mreze bez firewall-a koje mogu veoma lako da iskoriste dobitke u brzini, kao i kontrolisana okruzenja (potreba za .Net i na klientu i na serveru), da ne zalazimo u SOA posto bi bilo malo off-topic s ozbirom sta tebi treba.

I na kraju imas mnogo 3rd party komponenti ali to naravno u zavisnosti od budzeta. Mi smo gledali prije par godina al' smo se odlucili za in-house ftp rjesenje.
http://www.pro-transport.com - The most advanced trucking software on the market
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Kopiranje fajla preko mreze (remoting)30.07.2007. u 17:30 - pre 203 meseci
Ako se odlučiš za web servise pogledaj WSE 3.0 i MTOM.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Fedya
Fedor Hajdu
Solution Architect
Emaratech
Dubai, UAE

Član broj: 28246
Poruke: 790
*.intens.co.yu.

Jabber: fedya@elitesecurity.org
Sajt: devtechgroup.com


+34 Profil

icon Re: Kopiranje fajla preko mreze (remoting)31.07.2007. u 09:20 - pre 203 meseci
Hvala na odgovorima.

Ne verujem da bih to mogao odraditi preko tcp-a, ali cu jos detaljnije pogledati. Sto se web servisa tice, to ne moze. Posto ja ne mogu da pretpostavim da postoji web server, i ne pravim web orijentisanu aplikaciju.

To sto si napisao za remoting je bas ono sto mi treba. Ja vec neko vreme radim na toj aplikaciji (aplikacija je za konfigurisanje masine: iis-a, registry baze, windows servisa, fileova i sl.) postoji kompletno resenje za klijent server, komunikacija i sl. Ja sada treba da napravim plug-in u postojecu aplikaciju koji se bavi kopiranjem fajlova.
Pretpostavljam da je BinaryFormatter bas ono sto mi treba. Znaci ocekujem da cu file razbijati na nizove bajtova i slati ih jedan po jedan (niz) preko mreze, i onda na klijentu te delove stastavljati i raditi crc32 check. Da li je to dobro resenje? Ili se moze napraviti neki stream izmedju klijenta i servera?

Security nije problem, posto ce se aplikacija koristiti u samo u okviru lokalne mreze u firmi za koju radim (500+ racunara).


Every hamster has his day.
 
Odgovor na temu

Fedya
Fedor Hajdu
Solution Architect
Emaratech
Dubai, UAE

Član broj: 28246
Poruke: 790
*.intens.co.yu.

Jabber: fedya@elitesecurity.org
Sajt: devtechgroup.com


+34 Profil

icon Re: Kopiranje fajla preko mreze (remoting)31.07.2007. u 14:19 - pre 203 meseci
Pogledao sam link na codeproject i bas mi se svidelo resenje, ali onda sam pricao sa klijentom, i dobio odgovor: "Nope, can't use ftp."

Tako da mi ostaje samo remoting.... Bilo kakve ideje dobro dosle
Every hamster has his day.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Kopiranje fajla preko mreze (remoting)31.07.2007. u 14:28 - pre 203 meseci
A zašto je klijentu bitno kojim protokolom ti šalješ i primaš fajlove? Mislim, kako je obrazložio to "can't use ftp"?

Uzgred, pogledaj SCP
 
Odgovor na temu

Fedya
Fedor Hajdu
Solution Architect
Emaratech
Dubai, UAE

Član broj: 28246
Poruke: 790
*.intens.co.yu.

Jabber: fedya@elitesecurity.org
Sajt: devtechgroup.com


+34 Profil

icon Re: Kopiranje fajla preko mreze (remoting)31.07.2007. u 14:46 - pre 203 meseci
Nikako nije obrazlozio, to je bio ceo mejl koji sam primio
Pretpostavljam da nema ftp server u mrezi ili da ne zeli da se oslanja na externe aplikacije (tu i scp ispada :S )

Mislim da cu morati da 'invent the wheel' i da pisem sve sam

Edit: iz jednog od prethodnih mejlova:
2. Keep in mind that on the file transfer you will not have the firewall access for moving files via share, that's why I mentioned needing to move them via tcp.
Every hamster has his day.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Kopiranje fajla preko mreze (remoting)31.07.2007. u 14:49 - pre 203 meseci
Citat:
Fedya: Pretpostavljam da nema ftp server u mrezi ili da ne zeli da se oslanja na externe aplikacije

Pa ne mora da ima server ili eksternu aplikaciju, ugradi server i klijent u svoju aplikaciju. Mnogo lakše nego da pišeš sopstveni protokol ili da praviš neku remoting akrobaciju, što mi zaista zvuči kao overkill.
 
Odgovor na temu

vladdy
Chicago, USA

Član broj: 30119
Poruke: 137
*.hsd1.il.comcast.net.

Sajt: www.pro-transport.com


Profil

icon Re: Kopiranje fajla preko mreze (remoting)31.07.2007. u 15:19 - pre 203 meseci
Ovde ima mnogo nepoznanica pa ti ne mogu dati precizno rjesenje.

Prvo kazes da je sve u LAN-u i security nije problem a onda nemogucnost ftp-a i pristupa na firewall.

FTP server ti je $50, otvoris port 21,treba ti mozda 2-3 sata max da razvijes i testiras ftp klient i to je to. Jednostavno i bez mnogo filozofije. Klientu se kazu koji su "requirements" sa njegove strane jer ce prije ili kasnije morati da se suoci sa teskom cinjenicom zvanom "real world".

Cak i ako se odlucis za remoting, moraces da otvoris TCP port. Pa neces valjda i da pravis svoj protokol samo da prebacis fajl ili dva.

Sto ne pokusas neki p2p, postoji nacin da se zaobidje NAT/firewall ukoliko je transfer pokrenut sa remote strane, nesto slicno koriste programi za remote access (PCHelpware, LogMeIn, WebEx, ...).
Na zalost, primjere ces morati sam da potrazis, ja jos nisam cuo da je neko uspjesno izveo to sa .NET ali eto, kad vec trazis izmisljanje tople vode :)
http://www.pro-transport.com - The most advanced trucking software on the market
 
Odgovor na temu

Fedya
Fedor Hajdu
Solution Architect
Emaratech
Dubai, UAE

Član broj: 28246
Poruke: 790
*.intens.co.yu.

Jabber: fedya@elitesecurity.org
Sajt: devtechgroup.com


+34 Profil

icon Re: Kopiranje fajla preko mreze (remoting)31.07.2007. u 15:30 - pre 203 meseci
Problem je sto je klijen softverska kompanija, i klijent sa kojim komuniciram je ujedno i project manager i ima kompletan uvid u kod. Ako kaze, no ftp onda je to no ftp :(
Ja se potpuno slazem sa vama, ali su mi ruke vezane u ovom slucaju. Nemam pojma zasto ne moze ftp...

Da li je (i kako) moguce ucitati deo fajla u neki 'byte array' i onda samo njega prosledjivati, i onda sve to na kraju sklopiti u nesto sto ce da radi?

Hvala na odgovorima i potrosenom vremenu :)
Every hamster has his day.
 
Odgovor na temu

vladdy
Chicago, USA

Član broj: 30119
Poruke: 137
*.hsd1.il.comcast.net.

Sajt: www.pro-transport.com


Profil

icon Re: Kopiranje fajla preko mreze (remoting)31.07.2007. u 15:41 - pre 203 meseci
Pa bas ako su softverska kompanija onda bi valjda trebali imati malo vise razumevanja.

Ja imam problema sa recimo vlasnicima fabrika i slicno, ljudima koji ne shvataju tehnologiju, i kad im pomenes remote bilo-sta tu nastupa kraj daljeg razgovora, mozes ti da se ubijes objasnjavajuci o sigurnosti vpn-a i slicno ali nista od toga :)
Ne vidim zasto je ftp problem, svaka veca kompanija ima otvoren port 21 sa ftp server-om, sigurnost cak i manjih komercijalnih ftp servera je na zavidnom nivou.

Cak i ako ti taj fajl prebacis u byte array stream ili koji-vec-format i dalje ti je potreban nacin kako da to prebacis do servera, znaci transport protokol. Nije problem do klienta jer je to 100% kontrolisano sa tvoje strane nego do puta do servera i na kraju samog servera koji sve to treba da prihvati.
http://www.pro-transport.com - The most advanced trucking software on the market
 
Odgovor na temu

Fedya
Fedor Hajdu
Solution Architect
Emaratech
Dubai, UAE

Član broj: 28246
Poruke: 790
*.intens.co.yu.

Jabber: fedya@elitesecurity.org
Sajt: devtechgroup.com


+34 Profil

icon Re: Kopiranje fajla preko mreze (remoting)31.07.2007. u 15:53 - pre 203 meseci
Zar postoji velika razlika u komunikaciji izmedju klijenta i servera kada se salje niz bajtova i kada se salju obicne tekstualne komande (tj. poruke) sa kojima aplikacija vec dobro radi?
Every hamster has his day.
 
Odgovor na temu

vladdy
Chicago, USA

Član broj: 30119
Poruke: 137
*.hsd1.il.comcast.net.

Sajt: www.pro-transport.com


Profil

icon Re: Kopiranje fajla preko mreze (remoting)31.07.2007. u 16:05 - pre 203 meseci
Pa eto ti, samo iskoristi isti mehanizam, uz manje modifikacije.

Kako razmenjujes tesktualne poruke?
http://www.pro-transport.com - The most advanced trucking software on the market
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Kopiranje fajla preko mreze (remoting)31.07.2007. u 16:25 - pre 203 meseci
Pa Fedya, otvori socket sa klijenta na server i šalji lepo bajtove. Ja sam to radio sa Javom, lepo se koristi baferovanje, a verovatno isto postoji i na .NET-u (vidi nešto tipa buffered stream). Ako će na taj tvoj server da se povezuje jedan klijent u isto vreme, problema nema, a ako će biti više klijentat u isto vreme, onda u biti praviš svoj "pravi" server (koji opslužuje više istovremenih konekcija). Samo, u tom slučaju je jednostavnije da pogledaš negde kod za FTP server u .NET-u i da ga samo postaviš programski da sluša na nekom drugom portu ako ti već 21 nije dostupan.

U stvari, čak i za prvi slučaj, gde imaš jednog klijenta, zar ti nije jednostavnije da dodaš kod za FTP server u svoju aplikaciju na serveru?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Fedya
Fedor Hajdu
Solution Architect
Emaratech
Dubai, UAE

Član broj: 28246
Poruke: 790
*.intens.co.yu.

Jabber: fedya@elitesecurity.org
Sajt: devtechgroup.com


+34 Profil

icon Re: Kopiranje fajla preko mreze (remoting)31.07.2007. u 16:28 - pre 203 meseci
Klasicna remoting aplikacija. Nasledim MarshalByRefObject, otvorim tcp kanal, RegisterWellKnownServiceType... Imam klasu Command koja se prosledjuje i sadrzi sve parametre koji su portrebni. Kada se komanda prosledi okinem event (sa servera) da se ona izvrsi.

Ne verujem da bi mi bio problem da prosledim dodatni paramatar... Ne znam, zbunjen sam...

A kako razbiti fajl i ponovo ga sastaviti?

@degojs: mozes li da okacis taj java primer?
Every hamster has his day.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Kopiranje fajla preko mreze (remoting)31.07.2007. u 16:32 - pre 203 meseci
Ma kakav remoting?

http://www.expresscomputeronline.com/20030303/techspace2.shtml
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Kopiranje fajla preko mreze (remoting)31.07.2007. u 16:36 - pre 203 meseci
Kao i uvek, CodeProject ima odlične tekstove:

Making Socket Based Application Using TcpListener and TCPClient

http://www.codeproject.com/cs/internet/mycodefaraz.asp


Citat:
@degojs: mozes li da okacis taj java primer?


Ne verujem da bih smeo, ali dovoljno je da samo malo googlaš tipa: C# socket i/o file

Evo ti još jedan link, ima i Java i C# koliko vidim:

http://www.ondotnet.com/pub/a/...1/07/17/csharp3.html?page=last
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Fedya
Fedor Hajdu
Solution Architect
Emaratech
Dubai, UAE

Član broj: 28246
Poruke: 790
*.intens.co.yu.

Jabber: fedya@elitesecurity.org
Sajt: devtechgroup.com


+34 Profil

icon Re: Kopiranje fajla preko mreze (remoting)31.07.2007. u 16:39 - pre 203 meseci
Odlicno, hvala svima!

Pokusacu to da implementiram pa se javim :)

Hvala jos jednom
Every hamster has his day.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Kopiranje fajla preko mreze (remoting)31.07.2007. u 16:50 - pre 203 meseci
Evo i link na drugi deo onog gore članka, čisto ako nekom zatreba.

File transfer using network I/O — II

http://www.expresscomputeronline.com/20030310/techspace2.shtml
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Kopiranje fajla preko mreze (remoting)

[ Pregleda: 2610 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.