Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li se pripadnici INTERVENTNE policije previše bahato ponašaju ???

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li se pripadnici INTERVENTNE policije previše bahato ponašaju ???

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 27241 | Odgovora: 74 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
*.medianis.net.



+141 Profil

icon Re: Da li se pripadnici INTERVENTNE policije previše bahato ponašaju ???03.08.2007. u 19:16 - pre 202 meseci
Citat:
dobio_7
Pa sta ako su pitali, mozda pravis sacekusu komsiji,kupujes dop,valjas devize, otkud oni znaju, mozda te nahvataju u panici...

Ma brate, vec sam napisao da im bilo dosadno, a i videlo se po njima. I tebi bi bilo da celu noc setas trotoarom gore-dole
qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.adsl-1.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Da li se pripadnici INTERVENTNE policije previše bahato ponašaju ???03.08.2007. u 21:07 - pre 202 meseci
@Ventura
pouzdano znam da vlasnike/vozace automobila sa E tablicama i poznatim tablicama sa malim brojevima ne diraju. Sto se tice automobila sa stranim tablicama i tada su korektni, a moze da se desi i da ti se obrate na engleskom.
Mislis da smeju da d*kaju recimo Koleta, Miskovica i slicne? Zamisli recimo da d*kaju nekog poznatog sportistu i on sutra izadje na TV i prica o interventnoj koja ga je maltretirala 2 sata.
Nije poenta da ti njih izblamiras na licu mesta kada te zaustave, vec sto ces do tog policajca doci uz pomoc svojih veza i zagorcati mu zivot.

Inace ne znam zasto se pokretac teme ne ukljuci da nam kaze nesto o svojim iskustvima sa interventnom... ostao je poprilicno nedorecen.
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
89.216.225.*



+52 Profil

icon Re: Da li se pripadnici INTERVENTNE policije previše bahato ponašaju ???03.08.2007. u 21:13 - pre 202 meseci
Stefi, ako je tako, onda u tak'im situacijama, pored crnih tablica, dobro dođe i novinarska legitimacija ;)
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
194.106.187.*



+6455 Profil

icon Re: Da li se pripadnici INTERVENTNE policije previše bahato ponašaju ???03.08.2007. u 21:23 - pre 202 meseci
Citat:
Stefano: @Ventura
pouzdano znam da vlasnike/vozace automobila sa E tablicama i poznatim tablicama sa malim brojevima ne diraju. Sto se tice automobila sa stranim tablicama i tada su korektni, a moze da se desi i da ti se obrate na engleskom.
Mislis da smeju da d*kaju recimo Koleta, Miskovica i slicne? Zamisli recimo da d*kaju nekog poznatog sportistu i on sutra izadje na TV i prica o interventnoj koja ga je maltretirala 2 sata.
Nije poenta da ti njih izblamiras na licu mesta kada te zaustave, vec sto ces do tog policajca doci uz pomoc svojih veza i zagorcati mu zivot.

Inace ne znam zasto se pokretac teme ne ukljuci da nam kaze nesto o svojim iskustvima sa interventnom... ostao je poprilicno nedorecen.


Jel ti pouzdano znaš šta predstavljaju E tablice i kako se iste dobijaju? Takođe jel ti poznato kako se dobijaju četverocifrene i petocifrene tablice?

E tablice, iliti ekonomske tablice nose ona vozila koja nisu platila carinu i porez, već su vozila privremeno uvezena. Specijalne (četverocifrene i petocifrene) tablice se dobijaju tako što pri registraciji platiš dodatnu taksu (oko 150-200 evra), i pre šaltera odeš do načelnika za registracije u SUP-u, on/ona ti izvadi katalog sa trenutno aktuelnim tablicama koje imaju na lageru i odakle možeš sebi da odebereš broj koji odmah možeš da uzmeš, a ako ti se ne sviđa nijedan broj onda sam kažeš koji hoćeš i u zavisnosti od njenog strpljenja da proverava svaki sebi nađeš broj koji ti odgovara, ona ti stavi broj tablica i parafira dokumenta i sa tim ideš na šalter gde ti izdaju tablice (ako si uzeo iz kataloga), odnosno potvrdu da možeš da voziš dok ti ne stignu tablice koje se čekaju 30-45 dana.

Sa obzirom da interventna zna verovatno bolje od tebe kako se dobijaju specijalne tablice i šta su E tablice, sumnjam da bi ih impresioniralo i zastrašilo to što je neko platio 200 evra više kako bi imao četverocifren broj... Verovatno ih to još i podstakne da zaustave takve, jer je to mentalni sklop "ja sam baja imam četvrocifrene tablice" koji je idealan za njih...

A te budžovane tipa Kole, Mišković i sl. pa njih tek obožavaju da drkaju, samo što nemaju često priliku da to rade... Zamisli ti kakvo je veselje panduru u glavi kad naleti na tako neki jackpot gde on pripadnik interventne brigade ima moć nad nekim tamo veoma bogatim likom... A čak i da taj moćni lik ima jako mnogo prijatelja u policiji, i da prijavi to maltretiranje njima, dobio bi uverenje da će ti 'izgrednici' biti strogo kažnjeni, što se naravno nikada neće desiti jer su oni zaštićeni kao beli medvedi... Igrom slučaja poznajem obe strane priče, i nas civila, i čoveka koji radi u interventnoj (išao je samnom u razred u srednjoj), pa je čak i dogurao do nekog zajebanog čina, tako da sam prilično upućen u situaciju... A čak i da spomenem da znam tog i tog (a oni se svi sigurno i itekako dobro znaju između sebe) ne bi značilo ništa, već bi ignorisali to, za razliku od saobraćajaca u BG-u (a koji su isto svi iz iste stanice i koji se bukvalno svi znaju međusobno) kojima kad kažem da im poznajem kolegu tog i tog, oni mi kažu da ga pozovem, ja ga pozovem i dam mu telefon, oni se ispičkaraju između sebe i gotova priča...
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.adsl-1.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Da li se pripadnici INTERVENTNE policije previše bahato ponašaju ???03.08.2007. u 23:32 - pre 202 meseci
Citat:
Davor Vlajkovic: Stefi, ako je tako, onda u tak'im situacijama, pored crnih tablica, dobro dođe i novinarska legitimacija ;)

Moguce
Citat:
Jel ti pouzdano znaš šta predstavljaju E tablice i kako se iste dobijaju? Takođe jel ti poznato kako se dobijaju četverocifrene i petocifrene tablice?

Znam prijatelju moj. Ali poenta price je u tome, sto se zna da onaj ko vozi auto registrovan na predstavnistvo strane firme uglavnom nije neki naivac kome ce moci da prosipaju pricu... i slicno, a u krajnjem slucaju po mraku i nema neke razlike izmedju E i CMD tablica. Sto se tice cetvorocifrenih tablica, znam i to za 30000 biras broj... ali one koje pocinju sa 10,11,12... to neces dobiti lako, pa makar dao i 100000. Kapriras o cemu pricam, nisam mislio na sve male table, vec na one sa "izrazito" malim brojevima.

Citat:
A te budžovane tipa Kole, Mišković i sl. pa njih tek obožavaju da drkaju, samo što nemaju često priliku da to rade

Jel si siguran ti u to? Za vreme vanrednog stanja vozio me je jedan nas poznati biznismen, koji se obogatio 90-tih, i zaustavila nas je interventna na putu izmedju Avale i Bubanj Potoka... pa lik im je j*bo mater bukvalno... toliko da je meni bilo neprijatno. I mislis da su ga udarili... malo sutra. Bili su manji od makovog zrna. A problem je bio sto je on vozio ML-a sa tamnim staklima, i terali su ga da skine foliju... naravno foliju nije skinuo. Posle 10-tak minuta smo otisli svojim putem. Znaci bio sam prisutan, i prica je istinita.

Inace deluje mi da sa velikim odusevljenje pricas o interventnoj, i da ti je drago sto se oni izivljavaju na prakticno svima. Ne bi bilo lose da napises i neki tvoj dozivljaj sa njima, da su te bar jednom d*kali verovatno ne bi pricao o njima sa takvim zadovoljstvom.

[Ovu poruku je menjao Stefano dana 04.08.2007. u 00:48 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Stefano dana 04.08.2007. u 02:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
89.216.225.*



+52 Profil

icon Re: Da li se pripadnici INTERVENTNE policije previše bahato ponašaju ???03.08.2007. u 23:57 - pre 202 meseci
Citat:
Stefano: Znam prijatelju moj. Ali poenta price je u tome, sto se zna da onaj ko vozi auto registrovan na predstavnistvo strane firme uglavnom nije neki naivac kome ce moci da prosipaju pricu... i slicno, a u krajnjem slucaju po mraku i nema neke razlike izmedju E i CMD tablica. Sto se tice cetvorocifrenih tablica, znam i to za 30000 biras broj... ali one koje pocinju sa 10,11,12... to neces dobiti lako, pa makar dao i 100000. Kapriras o cemu pricam, nisam mislio na sve male table, vec na one sa "izrazito" malim brojevima.

Da ne bude zabune, ovo u vezi E tabli te je pitao ventura, a ne ja.

Inače, i ja smatram da diplomatski nastup ovde ima više efekta od teatralnog. U tom kontekstu sam i pomenuo press ("P") table, koje su na oko vrlo slične ambasadorskim i ekonomskim, s tim što se dokazano zna da sa predstavnicima medija nema zezanja :) Možda 1x-xx table nekome završavaju posao, ali i nesumnjivo pobuđuju dosta više pažnje pa je vrlo moguće da ćeš češće biti zaustavljan i proveravan bez razloga...
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.adsl-1.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Da li se pripadnici INTERVENTNE policije previše bahato ponašaju ???04.08.2007. u 01:15 - pre 202 meseci
Citat:
Davor Vlajkovic: Da ne bude zabune, ovo u vezi E tabli te je pitao ventura, a ne ja.

Davore, u brzini nisam video pa sam citirao i tebe... editovao sam poruku da ne ostanem nedorecen.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Da li se pripadnici INTERVENTNE policije previše bahato ponašaju ???04.08.2007. u 11:09 - pre 202 meseci
Interventna ima malo ostriju proceduru, od standardne "dobar dan...dovidjenja"
Naravno, ako se procedura dovede do ivice zloupotrebe, deluje jako dramaticno.
O svakom zaustavljanju se pise izvestaj, pa ako ga nema, preti suspenzija.

Posto najcesce nismo obavesteni o trenutnim kriminalnim zbivanjima (mozda dan posle, u stampi) i ako se iz neznanja ili sledom normalnih nasih aktivnosti, zvrndanja po gradu, nadjemo u zoni dejstva, logicno je da budemo zaustavljeni.

Pa sad da sami zakljucujemo sta je opravdano a sta nije, da li bi sami sebe zasustavili kada bi znali "celu pricu".
Ne pravdam ih ni najmanje, preterivanja i sasavih poteza ima, ali ako se objektivno sagleda situacija, ako se vide postupci nekih u zadnjih nekoliko meseci, zapaljena porodica, ubijeno devetoro, svako drugo vece trafike ili menjacnice...


Poz.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
194.106.187.*



+6455 Profil

icon Re: Da li se pripadnici INTERVENTNE policije previše bahato ponašaju ???04.08.2007. u 11:43 - pre 202 meseci
Citat:
Stefano: Ali poenta price je u tome, sto se zna da onaj ko vozi auto registrovan na predstavnistvo strane firme uglavnom nije neki naivac kome ce moci da prosipaju pricu... i slicno, a u krajnjem slucaju po mraku i nema neke razlike izmedju E i CMD tablica.


Zaustavljali su me i sa E i sa BG tablicama, i uopšte nije bilo nikakve razlike u tretmanu. Interventna obično ne stoji na jednom mestu kao saobraćajci, već se uglavnom vozi po gradu i neko vreme voze iza tebe pre nego što odluče da te zaustave tako da verujem da imaju i više nego dovoljno vremena da i u rade neku kratku proveru, a kamoli da vide razliku da li su u pitanju E,P,M,A,BG,RP table... Od kojih su samo A za njih nedostupne (za njih je nadležna služba bezbednosti, ako je baš potrebno zaustaviti takav auto), a sa svim ostalima mogu da postupaju kako hoće..

Citat:
Stefano: Sto se tice cetvorocifrenih tablica, znam i to za 30000 biras broj... ali one koje pocinju sa 10,11,12... to neces dobiti lako, pa makar dao i 100000. Kapriras o cemu pricam, nisam mislio na sve male table, vec na one sa "izrazito" malim brojevima.


Pa naravno da su neki brojevi rezervisani za službena vozila, što je i normalno... A to znači da niko sa bilo kakvom vezom neće moći dobiti te tablice, osim ako nije u pitanju službeno vozilo... A i kad razmisliš malo bolje, da daš neke pare za neki dobar auto, pa čak i da je moguće da dobiješ te službene tablice, zašto bi to stavljao? Taj mentalni sklop kojem je to želja, oni su željni pokazivanja svoje moći i sl. i sigurno neće rizikovati da daju tolike pare i svoj status ugroze pričama 'vidi ga klošar uzeo službeni auto da se provoza posle posla' i sl.

Citat:
Stefano: Jel si siguran ti u to? Za vreme vanrednog stanja vozio me je jedan nas poznati biznismen, koji se obogatio 90-tih, i zaustavila nas je interventna na putu izmedju Avale i Bubanj Potoka... pa lik im je j*bo mater bukvalno... toliko da je meni bilo neprijatno. I mislis da su ga udarili... malo sutra. Bili su manji od makovog zrna. A problem je bio sto je on vozio ML-a sa tamnim staklima, i terali su ga da skine foliju... naravno foliju nije skinuo. Posle 10-tak minuta smo otisli svojim putem. Znaci bio sam prisutan, i prica je istinita.


Ja iskreno ne znam ni za jedan slučaj gde je neko imao takav pristup prema interventnoj, a da nije završio u urgentnom nakon toga... A što se tiče folija, ja ih nisam imao na svom autu tada, ali sve kojie znam da su imali folije bila su im oduzeta auta i nakon 7 dana čekanja su prilikom preuzimanja morali da skidaju folije sa njih na licu mesta..

Citat:
Stefano:Inace deluje mi da sa velikim odusevljenje pricas o interventnoj, i da ti je drago sto se oni izivljavaju na prakticno svima. Ne bi bilo lose da napises i neki tvoj dozivljaj sa njima, da su te bar jednom d*kali verovatno ne bi pricao o njima sa takvim zadovoljstvom.


Ne pričam sa oduševljenjem, već mi je drago da postoji jedna takva jedinica policije pred kojom niko nije nedodirljiv. Ja pošto nisam kriminalac, nikad nisam privođen, osuđivan, nemam čega da se plašim kad me oni zaustave jer se sve svodi na rutinu. U poslednjih par godina otkako vozim ne toliko upadljiv auto, jako me retko zaustavljaju. Nekad je procedura malo grublja, nekad malo blaža (što sam bio u boljem/skupljem autu procedura je bila grublja), ali uglavnom se sve svodi na to da te zaustave, provere dokumenta, nekad pretresu auto i to je to... Kad te prvi put zaustave, odmah ukapiraš šta treba a šta ne treba da radiš, i to je to... Ako se šmekerišeš možeš samo deblji kraj da izvučeš...


 
Odgovor na temu

dintel011
Beograd

Član broj: 19822
Poruke: 221
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Da li se pripadnici INTERVENTNE policije previše bahato ponašaju ???04.08.2007. u 12:27 - pre 202 meseci
Oni su obicni pacenici koji se izivljavaju nad onima nad kojima mogu i koji ce se usrati od njihovog dranja i bahatog ponasanja, znaci hvataju samo na galamu, nesto se ne secam da sam skoro procitao u novinama ili video na TV-u da su sprecili neku pljacku ili tako nesto, pojave se samo da demonstrijraju silu i to je to.

Zakon je precizno opisao kako se pripadnik MUP-a mora obracati gradjaninu prilikom legtimisanja,zaustavljanja i slicnim radnjama, nije bitno jel je obican prasinar ili pripadnik tkz interventne i svako ko ima razlog i osnov da se zali to moze i da uradi. Daleko od toga da je interventna nedodirljiva, kaznjavaju ih i te kako, ili ih rasporede u kucicu ispred 29.(pored patroliranja mogu jedino tu da dezuraju) ili 10% od plate a ako se ponovi onda 20% i tako do 30% pa suspenzija.

Sto se tice zaustavljanja, i A tablice mogu da zaustave ali ih izbegavaju jer prilikom zaustavljanja mogu samo da legtimisu iskljucivo osobu koja upravlja vozilom, suvozaca i ostale putnike ne mogu da legtimisu i ne mogu da im kazu aj napolje, otvori gepek itd, jer samo je vozilo sa A tablicama CD, m su CMD a E su za policiju isto kao i BG...


 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
194.106.187.*



+6455 Profil

icon Re: Da li se pripadnici INTERVENTNE policije previše bahato ponašaju ???04.08.2007. u 12:40 - pre 202 meseci
Citat:
dintel011
Sto se tice zaustavljanja, i A tablice mogu da zaustave ali ih izbegavaju jer prilikom zaustavljanja mogu samo da legtimisu iskljucivo osobu koja upravlja vozilom, suvozaca i ostale putnike ne mogu da legtimisu i ne mogu da im kazu aj napolje, otvori gepek itd, jer samo je vozilo sa A tablicama CD, m su CMD a E su za policiju isto kao i BG...


A tablice su diplomatske tablice. CD (diplomata) i CMD (ambasador) oba nose A tablice. (M tablice ne znam tačno šta su, ali mislim da su to press tablice ili tako nešto.) Dobijaju ih samo akreditovane diplomatske institucije u našoj državi. Shodno međunarodnim zakonima takvo vozilo je vlasništvo i teritorija države koja ima diplomatsku akreditaciju i odnos sa Srbijom. Domaća policija nema pravo da zaustavlja/legitimiše/pretresa takav automobil. To može da radi samo državna bezbednost i to ne znam tačno proceduru, ali im treba specijalno ovlašćenje za takvo nešto. Međutim ako auto u sebi ima kofer sa diplomatskom poštom (koji je propisno označen i obeležen po međunarodnim zakonima), čak ni oni ne smeju da ga otvaraju i proveravaju sadržaj istoga.

Ako policija i pokuša da zaustavi diplomatski automobil, vozač može a i ne mora da stane, isto tako može a i ne mora da sarađuje sa policijom (da im preda dokumenta na uvid i sl.)
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Da li se pripadnici INTERVENTNE policije previše bahato ponašaju ???04.08.2007. u 12:48 - pre 202 meseci
Domaca policija ima pravo da zaustavi vozilo sa dipomatskim tablama, pretres je moguc u posebnim slucajevima, u slucaju saobracajnog prekrsaja, upozorava se ambasador, odnosno konzularno predstavnistvo, nisu bas "van zakona", oni sami jako paze na svoje ponasanje, i sta rade i sta pricaju, tako da ih ne bi trebalo "petljati" sa obicnim gradjanima, ali neki "domaci" vozac moze da se oseti zasticen i da malo divlja, ali mu karijera sigurno nije dugotrajna...

Interventna ima povisena ovlascenja i posebnu proceduru, koja nije prijatna za "objekat", tako da ako iskoce ispred vozila, preprece put i upere puske, to je "po propisu"...bilo ugodno ili ne..
Nikome na celu ne pise da je ili nije kriv.

Poz.
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.adsl.beotel.net.



+968 Profil

icon Re: Da li se pripadnici INTERVENTNE policije previše bahato ponašaju ???04.08.2007. u 13:20 - pre 202 meseci
Citat:
vladd...
Nikome na celu ne pise da je ili nije kriv.

Poz.

prezumpcija nevinosti?
blah... prevaziđen koncept.
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.adsl-1.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Da li se pripadnici INTERVENTNE policije previše bahato ponašaju ???04.08.2007. u 14:24 - pre 202 meseci
Citat:
ventura:Interventna obično ne stoji na jednom mestu kao saobraćajci, već se uglavnom vozi po gradu i neko vreme voze iza tebe pre nego što odluče da te zaustave tako da verujem da imaju i više nego dovoljno vremena da i u rade neku kratku proveru

Ne uvek. Desi se cesto da te primete kada ti dolaze u susret, okrenu Pajera i odmah te zaustave.

Citat:
Ja iskreno ne znam ni za jedan slučaj gde je neko imao takav pristup prema interventnoj, a da nije završio u urgentnom nakon toga

Ventura, nije isto kada zaustave nekog klinca od 18-20 godina, i koji se pravi smeker, a nije isto kada zaustave lika koga su vidjali na TV-u, i za koga se zna da je blizak vlastima.

Citat:
Ne pričam sa oduševljenjem, već mi je drago da postoji jedna takva jedinica policije pred kojom niko nije nedodirljiv.

Oni treba da postoje svakako. Mom rodjaku se pre par godina desilo da su ga na ulici napali neki likovi, i interventna je prolazila u tom trenutku, stali su i nalupali te likove, a mom rodjaku ponudili pomoc. To je njihova svrha, i to cenim.

Citat:
što sam bio u boljem/skupljem autu procedura je bila grublja

O tome mozemo da pisemo teoriju. Zavisi sta podrazumevamo pod boljim autom. Neverujem da ce bas bahato da se ponasaju ako zaustave neki nov auto od 100K eur ili vise.

I na kraju. Slazem se da treba da postoji jedinica za koju niko nije nedodirljiv, ali da dobiju bas takvu moc i da ih stite kao bele medvede, sa tim se ne slazem. I crvene beretke su bile nedodirljive, pa ste i sami videli kakvo su bahato ponasanje imali i do cega je to dovelo. Necu da ulazim u politku ali gde ces bolji primer od tog.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Da li se pripadnici INTERVENTNE policije previše bahato ponašaju ???04.08.2007. u 14:51 - pre 202 meseci
Citat:

Domaca policija ima pravo da zaustavi vozilo sa dipomatskim tablama, pretres je moguc u posebnim slucajevima, u slucaju saobracajnog prekrsaja, upozorava se ambasador, odnosno konzularno predstavnistvo, nisu bas "van zakona", oni sami jako paze na svoje ponasanje, i sta rade i sta pricaju, tako da ih ne bi trebalo "petljati" sa obicnim gradjanima, ali neki "domaci" vozac moze da se oseti zasticen i da malo divlja, ali mu karijera sigurno nije dugotrajna...


Pretres diplomatskog vozila je moguc u vrlo vrlo izuzetnim slucajevima - tako da, fakticki, diplomatski auto ne moze niko da pretresa, izuzev da se radi o nekim vrlo izuzetnim okolnostima za koji bi trebali da imaju vrlo dobro opravdanje i dokaz.

Ali, kao sto si rekao - ako neka budala, vozac sa diplomatskim tablama divlja - upozorenje se salje ambasadi, i posle nekoliko takvih obicno sledi povlacenje doticne individue iz te zemlje.

Dakle, u praksi - nema divljanja ni za diplomate, ako zele da imaju duzu karijeru ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
194.106.187.*



+6455 Profil

icon Re: Da li se pripadnici INTERVENTNE policije previše bahato ponašaju ???04.08.2007. u 16:23 - pre 202 meseci
Citat:
Stefano: O tome mozemo da pisemo teoriju. Zavisi sta podrazumevamo pod boljim autom. Neverujem da ce bas bahato da se ponasaju ako zaustave neki nov auto od 100K eur ili vise.


Nismo ovde definisali bahato, ali kad me zaustave u novom golfu (a to se desi veoma retko... Možda 3-4 puta za 3 godine koliko ga imam), izađem dam dokumenta, ponekad me pretresu, u većini slučajeva počne priča kako služi auto ovo ono sa likom koji stoji samnom dok ovi unutra proveravaju i sl... Sa autom od 160k evra (koga nisam vozio tako često pa nisam ni imao prilike da me više puta zaustave) su me zaustavili drugi dan odmah, opkolili auto, mene raširili preko haube i pretresli, u autu izvrnuli sve što se može izvrnuti, nikakva priča, provera dokumenata i to je to... Moja subjektivna ocena je da je to poprilično oštriji tretman nego kad me zaustave u golfu...
 
Odgovor na temu

Pro Sound service
Serviser zvucnika i rentiranje ozvucenja
Srbija

Član broj: 127985
Poruke: 97
212.200.219.*



Profil

icon Re: Da li se pripadnici INTERVENTNE policije previše bahato ponašaju ???04.08.2007. u 17:12 - pre 202 meseci
Drugari činjenica je da su oni plaćeni da obavljaju takvu vrstu posla, da jure narkomane ,dilere ,razbojnike i sl. Kažem da je žalosno što se njima ispred nosa valja droga i dešavaju mnogo krupnije stvari,dok oni zezaju nedužne ljude. Na šta to liči da te vidi na sred ulice i pošto mu se ne sviđaš zato što voziš pristojan auto, okrene džipa i krene u zavitlavanje. Ja zaista nisam nikad imao problama sa zakonom, i svaki put kada me zaustavi, da li je to interventna ,saobraćajaci ili prašinari ja budem uvek ljubazan pokažem dokumenta i to je to. Samo što za razliku od ostalih pripadnici interventne su u većini slučajeva mnogo drski a da pri tom nemaju razloga za to. Stefano se setio da vozim E39, ( veliki pozz za njega).Mislim da smo otišli malo dalje i da više nije ona priča iz devedesetih " vozi dobar auto, on je krimi džimi". Danas na ulicama Beograda ima mnogo dobrih automobila ( mislim na normalna vozila, a ne na đunte od 10 konja evra) , koje voze ljudi koji su možda digli kredite za njih,ili prodali neku nekretninu da bi napokon izašli iz yuga ,keca lade i sl.. i sad pošto voze dobar auto oni su kriminalci? Cenim da je vreme takvih predrasuda prošlo! Da li je potrebno biti grub ako je neko ljubazan, i pred zakonom čist? Iskreno mislim da su dobili malo više slobode, jer nije u redu takvo ponašanje! Nije teško biti fin! Pozz svima...........
Teško bogu sa nama ovakvima
 
Odgovor na temu

dintel011
Beograd

Član broj: 19822
Poruke: 221
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Da li se pripadnici INTERVENTNE policije previše bahato ponašaju ???04.08.2007. u 18:00 - pre 202 meseci
Citat:
ventura: A tablice su diplomatske tablice. CD (diplomata) i CMD (ambasador) oba nose A tablice. (M tablice ne znam tačno šta su, ali mislim da su to press tablice ili tako nešto.) Dobijaju ih samo akreditovane diplomatske institucije u našoj državi. Shodno međunarodnim zakonima takvo vozilo je vlasništvo i teritorija države koja ima diplomatsku akreditaciju i odnos sa Srbijom. Domaća policija nema pravo da zaustavlja/legitimiše/pretresa takav automobil. To može da radi samo državna bezbednost i to ne znam tačno proceduru, ali im treba specijalno ovlašćenje za takvo nešto. Međutim ako auto u sebi ima kofer sa diplomatskom poštom (koji je propisno označen i obeležen po međunarodnim zakonima), čak ni oni ne smeju da ga otvaraju i proveravaju sadržaj istoga.

Ako policija i pokuša da zaustavi diplomatski automobil, vozač može a i ne mora da stane, isto tako može a i ne mora da sarađuje sa policijom (da im preda dokumenta na uvid i sl.)


Ambasadori nose CD oznaku kao i ostali sluzbenici koji imaju diplomatski imunitet, CMD oznaku nosi vojni atase ili neko iz vojne misije ko takodje ima imunitet.
M tablice su tablice sluzbenika koji nemaju diplomatski imunitet.
Novinari su P.

Policija ima pravo da zaustavi i legitimise sva vozila, diplomatski tretman imaju samo A tablice i njih ne sme da zadrzi i pretrese bez odobrenja "protokola" (sluzba u MIP-u, odobrenje licno ministar inostranih poslova mora da potpise).
Sve je to regulisano beckom konvencijom po kojoj osobe sa dipomatskim imunitetom imaju licne karte sa kojom su zasticeni od pretresa (ne od legtimisanja) bilo da su u vozilu,peske,kafani...
To da vozilo ne mora da stane je glupost, saobracajni propisi i zakoni moraju da se postuju, jedino sto je tretman uvek domacinski sa osmehom od uveta do uveta i "sitniji" prekrsaji se tolerisu (bio prisutan i zaustavljen pri prekoracenje brzine, nepropisno skretanje, dupla puna itd).



 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.adsl-1.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Da li se pripadnici INTERVENTNE policije previše bahato ponašaju ???05.08.2007. u 03:35 - pre 202 meseci
Citat:
ventura: Nismo ovde definisali bahato, ali kad me zaustave u novom golfu (a to se desi veoma retko... Možda 3-4 puta za 3 godine koliko ga imam), izađem dam dokumenta, ponekad me pretresu, u većini slučajeva počne priča kako služi auto ovo ono sa likom koji stoji samnom dok ovi unutra proveravaju i sl... Sa autom od 160k evra (koga nisam vozio tako često pa nisam ni imao prilike da me više puta zaustave) su me zaustavili drugi dan odmah, opkolili auto, mene raširili preko haube i pretresli, u autu izvrnuli sve što se može izvrnuti, nikakva priča, provera dokumenata i to je to... Moja subjektivna ocena je da je to poprilično oštriji tretman nego kad me zaustave u golfu...

OK. to su tvoja iskustva, i drago mi je sto si i o tome napisao. Tvoj auto je skuplji od E39-ke stare 9 godina kojeg vozi nas drugar Pro Sound Service. On ima negativna iskustva sa interventnom, a ti ponovo pozitivna, cak policajci ulaze u razgovor sa tobom o tome kako te sluzi auto (zaista prijatna konverzacija). Nesto tu ne stima... Znaci nije cak pitanje ni da li je auto skup ili bilo sta slicno. Izgleda da je u pitanju ko vozi atraktivniji auto (BMW i slicno), on je po defaultu kriminalac, nebitno da li je to 520 E34 iz '89 ili M5 E60 iz 2007. Zasto svako ko vozi BMW za njih mora da bude kriminalac? Proslo je vreme 90-tih kada je "svako" ko vozi bolji auto bio "s'one strane" zakona.

Inace to sto se tice interventne sto si napisao, da njih ne interesuje da li ti imas vezu u policiji... interesantno, to znaci da su pripadnici interventne jedinice najmoralniji pripadnici policije, cim su imuni na to "imam vezu"... mislim da "necija" vizit karta u vozackoj mnogo znaci u tretmanu kod interventne, nece sigurno biti sa osmehom na licu, ali nece te ni maltretirati. Kod drugara koji vozi 530d E39 ta kombinacija savrseno funkcionise (bude pretresanja, ali nikad blamiranja).

BTW. koji auto od 160K eur... Ferrari, Mercedes S class W12...?
 
Odgovor na temu

tosa
上海, 中国

Član broj: 1811
Poruke: 1342
..w.sh.dynamic.163data.com.cn.

ICQ: 14293955
Sajt: https://github.com/milost..


+48 Profil

icon Re: Da li se pripadnici INTERVENTNE policije previše bahato ponašaju ???05.08.2007. u 05:49 - pre 202 meseci
@Stefano
Shvatili smo, imaš moćne "prijatelje"!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li se pripadnici INTERVENTNE policije previše bahato ponašaju ???

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 27241 | Odgovora: 74 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.