Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika
(TOP topic, by Srđan Pavlović)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1087968 | Odgovora: 2468 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
*.medianis.net.



+141 Profil

icon Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika03.08.2007. u 07:39 - pre 202 meseci
Slucajno sinoc listam kanale kad naletim na obavestenje RTS-a. Kao podneli su tuzbe, ovo-ono. E sad, znam da dosta ljudi ne placa taj harac pa me interesuje kako je to sa pravne tacke gledista.
Pokusacu da nadjem negde zakon (uredbu), da okacim ovde, pa da zajedno iskopamo neku rupu kako bi se resili i te bede.

Pravnici navalite, a i ostali
qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
Odgovor na temu

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
91.150.123.*



+172 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika03.08.2007. u 11:56 - pre 202 meseci
Mislim da pretplata mora da se placa, tj. da nema nacina da se izbegne ta obaveza. Mozes da ne placas, ali ako te tuze, placas sav zaostatak plus kamatu i troskove sudjenja, pa ti vidi......
Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
Odgovor na temu

misaj
Milos Jankovic
Nis

Član broj: 53579
Poruke: 254
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 9946166


+44 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika03.08.2007. u 13:51 - pre 202 meseci
Svaki dug vremenom zastareva! Zastareli su mnogi EPS-ovi pa ce i RTS-ovi
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
..yu.220.247.194.in-addr.arpa.



+10242 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika03.08.2007. u 14:17 - pre 202 meseci
Pazi, uošte ne pričam o TV pretplati, već uopšteno. Ne zastarevaju dugovi nikad, već se samo uvećavaju za kamatu. Po tvojoj logici, dugovi stare devizne štednje bi bili zastareli. Ili, banka ti da kredit, a ti jednostavno prestaneš da plaćaš, i kažeš "Dug je zastario". Malo morgen.
Ne znam kako su i kada dugovi prema EPS oprošteni, anulirani ili šta god drugo, ali ZASTARELI sigurno nisu.

Aj, kao ti nekome pozajmiš kintu, a on ne samo što ti ne vrati nego ti posle lepo dođe i kaže, brate, dug ti je zastareo ! Ma važi !
Ili tvoja firma nekoma da robu, pruži uslugu, a kupac ne samo da ne plati, već se javi posle par godina i kaže "Moj dug prema tebi je zastareo". Ili uložiš pare u banku (onda je banka dužna tebi), i dođeš posle nekoliko godina da podigneš svoju štednju i kamatu, a bankar ti kaže "Gospodine, naš dug prema Vama je zastareo! "

Pa gde to ima brate ? Pa nema ni u Holivudu.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

boban779

Član broj: 16815
Poruke: 433
*.findomestic.co.yu.



+41 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika03.08.2007. u 14:42 - pre 202 meseci
Sva ta periodična plaćanja zastarevaju posle godinu dana. Znači od dana tužbenog zahteva mogu da naplate jedino poslednjih godinu dana pretplate plus pripadajuću kamatu.
Keep clicking.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
..yu.220.247.194.in-addr.arpa.



+10242 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika03.08.2007. u 14:52 - pre 202 meseci
Ajde !? Gde si to pročitao ? Odakle ti poseban pravno-finansijski termin "periodična plaćanja" ?

Pazi, da ne bude zabune, poverilac uvek može da oprosti dug, ako 'oće, ali ako neće može da te goni i za 50 godina star dug.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

~Vojvoda

Član broj: 33831
Poruke: 578
*.dial.b92.net.

Sajt: tuningpower.web1000.com


+2 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika03.08.2007. u 15:04 - pre 202 meseci
Citat:
boban779: Sva ta periodična plaćanja zastarevaju posle godinu dana. Znači od dana tužbenog zahteva mogu da naplate jedino poslednjih godinu dana pretplate plus pripadajuću kamatu.

Ma pazi, Boga ti, a znaci svi oni sto placaju, sta su oni-veverice?


Speed costs money. How fast do you want to go?
http://tuningpower.web1000.com/
 
Odgovor na temu

vsi

Član broj: 34932
Poruke: 301
80.93.248.*



Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika03.08.2007. u 15:06 - pre 202 meseci
A sto bih ja placao ako ne gledam RTS, sto ne placamo PINKU znate li vi koliko kostaju one ribe sto igraju na Grandu....Ne pada mi na pamet da platim bilo sta, to je cist reket.I da ljudi placaju, Tijanic stavlja reklame, meksicke serije....a o novim filmovima ili takom necemu i da ne pricamo...toga vec nema 20 godina.
 
Odgovor na temu

vlada01us

Član broj: 2291
Poruke: 393
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika03.08.2007. u 15:18 - pre 202 meseci
Zakon o obligacionim odnosima-Clan 378

(1) Zastarevaju za jednu godinu:
1) potraživanje naknade za isporucenu elektri nu i toplotnu energiju, plin, vodu, za
dimnicarske usluge i za održavanje cistoce, kad je isporuka odnosno usluga izvršena za
potrebe domacinstva;
2) potraživanje radio-stanice i radio-televizijske stanice za upotrebu radio-prijemnika i
televizijskog prijemnika;
3) potraživanje pošte, telegrafa i telefona za upotrebu telefona i poštanskih pregradaka,
kao i druga njihova potraživanja koja se naplacuju u tromesecnim ili kracim rokovima;
4) potraživanje pretplate na povremene publikacije, racunaju i od isteka vremena za koje
je publikacija narucena.

(2) Zastarevanje tece iako su isporuke ili usluge produžene.


[Ovu poruku je menjao vlada01us dana 03.08.2007. u 16:44 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.co.yu.



+843 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika03.08.2007. u 15:37 - pre 202 meseci
sam rts reklamira da pretplatu placa 60% stanovnika u srbiji. aj neka placa i 80%. koja vlast ce da se usudi da tuzi 20% stanovnika drzave zbog relativne sice - par milion evra gore dole. po meni ova najava utuzenja koju reklamira rts je samo trik. moze da se desi da pokrenu odredjeni broj tuzbi, ali to ce biti zanemarljiv procenat onih koji ne placaju (ko je takav maler ebiga:). cilj bi bio da uplase one koji se kolebaju da li da placaju ili ne i da odredjeni broj ponovo pocne da placa. u svakom slucaju, ja necu da im platim dok me ne tuze i sud donese presudu. i kraj!!!
 
Odgovor na temu

~Vojvoda

Član broj: 33831
Poruke: 578
*.dial.b92.net.

Sajt: tuningpower.web1000.com


+2 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika03.08.2007. u 15:58 - pre 202 meseci
Cekaj, kako je moguce ne platiti pretplatu, kada je ona na istom racunu kao i struja, i placa se zajedno?
Speed costs money. How fast do you want to go?
http://tuningpower.web1000.com/
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.co.yu.



+843 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika03.08.2007. u 16:17 - pre 202 meseci
recimo dug za struju ti je 2000 dinara, a rts 350. ti lepo uplatis samo 2000. sledeci mesec stigne ti za struju recimo 2500, a ispod ce pisati dug za rts 700. ti platis samo 2500, itd. u sustini koliko god da uplatis oni racunaju da si platio struju, a ako postoji visak onda daju i rts-u.

ako placas pre 20. onda imas i popust 5% pa umanji iznos za struju jer ce tih 5% da ode za rts. a to necemo da dopustimo, zar ne:)
 
Odgovor na temu

ZaMpA
Marko Kaćanski
Srbistan

Član broj: 73700
Poruke: 171
*.dialup.neobee.net.



+226 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika03.08.2007. u 16:19 - pre 202 meseci
Otkad su uveli pretplatu, ja se trudim da shvatim ljude koji nece da je placaju, ali nema rezultata. NE SHVATAM zashto neko NECE da placa pretplatu. Ne gledate RTS? Jel ste nekad preshli preko granicnog prelaza Batrovci? Neki od vas jesu a neki i nisu. E sad zamislite oni shto nisu da kazu "Ja ne idem u Hrvatsku, prema tome - necu da placam taj granicni prelaz".

RTS mozda sada ima kretena na celu, ali to ce se promeniti jednog dana, i kada se to desi, hocu da imam nacionalnu televiziju koja zavisi od nas direktno, i ne moze da joj drzava zavrne slavinu ako se garnituri na vlasti ne svidja shta se prikazuje u dnevniku.

Uostalom i program im se poboljshao u poslednje vreme: "Arrested Development", "Silent Witness", filmovi koje pustaju nisu A-produkcija, ali bar se ne ponavljaju po dvadeset puta kao kod drugih (sinoc sam peti put gledao "Kineski Sindrom").
'rani bota pa šalji na forum
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
89.216.220.*

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika03.08.2007. u 16:23 - pre 202 meseci
Citat:
Cekaj, kako je moguce ne platiti pretplatu, kada je ona na istom racunu kao i struja, i placa se zajedno?

Pa ljudi su već objašnjavali kako to rade. Iako su na istom računu, piše odvojeno koliko ima za struju, a koliko za RTV pretplatu, i onda plate samo struju, a RTV pretplatu ostave da se gomila, tj. ne obraćaju pažnju na komplletan račun, već samo na onaj deo gde je obračunata struja.

EDIT : Pretekoše me ljudi :)
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.blueisp.co.yu.



+132 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika03.08.2007. u 16:31 - pre 202 meseci
Koji je to kriminal u vezi RTS-a. Lako je Tijanicu da bude baja kad ima kintu od pretplate. Da se uz struju placa nesto korisno tipa umetnost, nauka, siromasni gradjani...itd. onda OK ,ali glupi TV to je zesca prevara. Kao RTS je od nekog "kita" znacaja za nekog u ovoj zemlji, naravno osim za kamermane, novinare, vozace, sefove koji rade u RTS-u.I jos je pri tom njesra televizija, kulturno-umetnicki program je bio bolji dok je Milosevic bio na vlasti. Tuga.
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.adsl.beotel.net.



+968 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika03.08.2007. u 16:40 - pre 202 meseci
Citat:
ZaMpAUostalom i program im se poboljshao u poslednje vreme: "Arrested Development", "Silent Witness", filmovi koje pustaju nisu A-produkcija, ali bar se ne ponavljaju po dvadeset puta kao kod drugih (sinoc sam peti put gledao "Kineski Sindrom").

...Žika Seljak, 48 sati sar'ane, ruska mafija (ko da srpsku nemamo) + 6000 radnika RTS-a.
6000 radnika za 24h programa. ja to da finansiram neću. neka 'apse.
 
Odgovor na temu

ZaMpA
Marko Kaćanski
Srbistan

Član broj: 73700
Poruke: 171
*.dialup.neobee.net.



+226 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika03.08.2007. u 16:40 - pre 202 meseci
Od znacaja je, jer kao masovni medij sluzi za informisanje sirokih narodnih masa. Samim tim ima velik uticaj na formiranje javnog mnjenja. Zbog toga, ne sme da bude zavistan od drzave jer bi onom koji je na vlasti bilo previse lako da manipulishe mishljenjem velikog dela ljudi.

shto se tice 48sati sarane, zikine kamenice, avalskog tornja i jedne pesme jede zelje - to je stvar ukusa...siguran sam da publika ovih emisija, kad krene Arrested development kaze "evo ih opet americki kreteni da nam ispiraju mozak". To je stvar ukusa, a poshto ljubitelja 48hrs svadbe ima mnogo vishe od ljubitelja ovih ostalih stvari, mozemo reci da su ustvari oni na gubitku, a ne mi.

ruska mafija je dobar serijal - malo razbija ono opshte ubedjenje da je Rusija kulturno-vojno-industrijski hepilend koji jedva ceka da podmetne grbacu za neke balkanske sljiva-republike al da ne idemo u offtopic previshe

Citat:
maliradojca:I jos je pri tom njesra televizija, kulturno-umetnicki program je bio bolji dok je Milosevic bio na vlasti. Tuga.


paaaaa sad.... o tome se moze diskutovati
'rani bota pa šalji na forum
 
Odgovor na temu

BillyTheKid_79
IT SPV
CG

Član broj: 35312
Poruke: 465
80.93.231.*



+6 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika03.08.2007. u 16:41 - pre 202 meseci
Po meni je pretplata na RTS,samo jos jedna dazbina Vlasti,hocu da kazem da nije odvojena od iste,tako da treba naci neku rupu,ako moze,mada je tim strucnjaka radio na tome,zato mislim da je tesko.
STO BI IM PLACALI!

...zahvalan elitesecurity forumu.....
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.co.yu.



+843 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika03.08.2007. u 16:41 - pre 202 meseci
@ ZaMpA

pitas zasto? reci cu ti zasto ja ne placam. pre tri meseca finale kosarkasko prvenstva srbije, zvezda-partizan. tri dana cekam utakmicu, gorim od neizvesnosti, samo o tome pricam. dosao dan da se odigra utakmica, ja odem i nakupijem grickalice i pice za drustvo. kad, nema prenosa. na prvom neka serija tipa srecni ljudi, a na drugom prenos skupstine. ^&^^&%%^&% sam.

ps. to je bio samo okidac, jer sam dugo vremena razmisljao da zbog nikakvog programa ne placam.
 
Odgovor na temu

ZaMpA
Marko Kaćanski
Srbistan

Član broj: 73700
Poruke: 171
*.dialup.neobee.net.



+226 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika03.08.2007. u 16:49 - pre 202 meseci
offtopic: mislim da TV Avala ima ekskluzivno pravo na prenos kosharkashkih utakmica Partizana, a TV Fox na Zvezdine... mda nisam siguran
'rani bota pa šalji na forum
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika
(TOP topic, by Srđan Pavlović)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1087968 | Odgovora: 2468 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.