Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

5.1 zvucnici i zvucna karta...

[es] :: Multimedijalni uređaji :: 5.1 zvucnici i zvucna karta...

[ Pregleda: 2636 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MajstorRA
MajstorRA

Član broj: 17530
Poruke: 129
*.blueisp.co.yu.



Profil

icon 5.1 zvucnici i zvucna karta...25.08.2007. u 10:52 - pre 203 meseci
Planiram da kupim 5.1 sistem zvucnika + zvucnu karticu jer jos uvek na racunaru imam "integrusu" C-media.

Od zvucnih kartica nalazio sam preporuke za Audigy. E sada za oko 30e (toliko planiram da izdvojim) kod lokalnih prodavaca nalazio sam kartice tipa: Sound blaster PCI Audigy SE Bulk(7.1), da li ce biti problem to sto je za njih 7.1 s' obzirom da ja planiram da pazarim 5.1 ? Video sam da se dosta traze kartice koje podrzavaju EAX (valjda reprodukuje realan zvuk i efekte kod igara), to bi mi odgovaralo ali za ovu nisam pronasao da li to podrzava i kako taj EAX ustvari i radi ?

Za zvucnike planiram da izdvojim 100-130e. Jako mi se svideo model Altec Lansing FX5051E medjutim oni su oko 200e sto ih za sada izbacuje iz uzeg izbora :) Dajte preporke i iskustva za 5.1 u cenovnom rangu od 100 do 130e jer za sada stvarno ne znam sta da uzmem :)

Jos jedno pitanje: Znam da necu imati dovoljno kabla za jedan od zadnjih zvucnika kada budem postavljao 5.1 tj. moracu da nastavljam kabal. Kako je to najbolje izvesti i sa kojim kablom i naravno da li ce se "osetiti" razlika u zvuku ?

Hvala Unapred!
I love hitmen. No matter what you do to them, you don't feel bad.
 
Odgovor na temu

bantes9
Beograd

Član broj: 119554
Poruke: 1058
*.yubc.net.



+39 Profil

icon Re: 5.1 zvucnici i zvucna karta...25.08.2007. u 19:27 - pre 203 meseci
Tu zvucnu mozes da iskoristis za 5.1 i podrzava EAX a evo ti i linka gde pise sve o audigy 4: http://www.creative.com/produc...category=205&product=14103

Sto se zvucnika postoje dve varijante:

Kada je u pitanju funkcionalnost i lakoca koriscenja moj predlog je Genius SW5.1 5000W Home Theater. Povezivanje sa zvucnicima je reseno preko stipaljki i u slucaju da neces da nastavljas kabal mozes da kupis duzi i u tu je prednost ovog povezivanja jer nema cinceva na krajevima kabla. Takodje ovaj sistem ti omogucava da na njega povezes jos neki uredjaj (tv, dvd). Jacina zvuka i sam kvalitet su zadovoljavajuci i bices prezadovoljan dok budes gledao filmove i igrao igrice.

Druga varijanta ako ti je kvalitet zvuka bas bitna stavka onda ti preporucujem neki model recimo od Altec Lansing-a. Imaces kvalitetniji zvuk ali ces imati "problem" oko nastavljanja kablova i neces imati mogucnost povezivanja drugih uredjaja na njega a i 5.1 sistem Altec Lansing-a za te pare, mozda nece imati dovljno jak zvuk.

Ja sam se dvoumio pre dve godine oko zvucnika i na kraju izabrao Genius varijantu koja sasvim lepo radi.




Mrav radi, tegli, i od njega nije postalo ništa,
a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovek.

Brana Crnčević
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: 5.1 zvucnici i zvucna karta...

[ Pregleda: 2636 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.