Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 8002765 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.02.2012. u 14:57 - pre 149 meseci
Gomila ljudi ima nerealna očekivanja od života, kao i nerealni sliku o samom sebi. Zato se gomla ljudi upravo i razočarava celog života, ma gde da odu i ma šta da uspeju (ili ne uspeju). Znam jednu osobu koja je skoro ceo život provela u civilizovanom inostranstvu, vratila se sa dosta para (za ovdašnje prilike), a i dalje je duhovno mala, nekulturna, nesrećna/nezadovoljna, frustrirana svim i svačim.

Odlazak negde iz avanturizma i želje za novim iskustvima i promenom, naravno podržavam, i to nema veze sa prethodno izrečenim odlaskom radi lečenja kompleksa i bežanja od stvarnosti.
 
Odgovor na temu

IveD

Član broj: 269402
Poruke: 181
*.78.136.95.rev.vodafone.pt.



+54 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.02.2012. u 15:04 - pre 149 meseci
Sto si ti pisac naporan covjek ,sto se ti javljas sa savjetima na ovaj forum ?Ko te pitao za savjet?
 
Odgovor na temu

moukoko

Član broj: 168931
Poruke: 171
*.adsl.eunet.rs.



+55 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.02.2012. u 15:08 - pre 149 meseci
Citat:
Gomila ljudi ima nerealna očekivanja od života, kao i nerealni sliku o samom sebi. Zato se gomla ljudi upravo i razočarava celog života, ma gde da odu i ma šta da uspeju (ili ne uspeju). Znam jednu osobu koja je skoro ceo život provela u civilizovanom inostranstvu, vratila se sa dosta para (za ovdašnje prilike), a i dalje je duhovno mala, nekulturna, nesrećna/nezadovoljna, frustrirana svim i svačim.

Odlazak negde iz razloga avanturizma i sticanja novih iskustava, naravno podržavam, i to nema veze sa prethodno izrečenim odlaskom radi lečenja kompleksa i bežanja od stvarnosti.


e pisac, cekali smo, cekali i cekali, i digli svi vec (verovatno) ruke - ali smo docekali i od tebe nesto smisleno?! ali ne moras ovo shvatiti kao potrebu za daljim polemisanjem..

elem, da se pohvalim da je i meni stigla autorizacija za farmaceuta i da krecem u detaljno planiranje puta za Norge, jezik je tu negde - sa zavrsenih 3 nivoa u skoli (koju necemo da reklamiramo a svi znamo koja je).. CV i molbe cu narednih par nedelja krenuti da saljem iz Srbije, i posto ne ocekujem da ce sve da ispadne sjajno - mada ima podosta oglasa na sajtovima na netu za nekoliko norveskih lanaca apoteka - zanima me eventualno preporuka za neki hostel u Oslu (posto sam mislio odatle da trazim posao) ili ako ima neka bolja ideja za prvu lokaciju na kojoj bih bio dok ne iskrsne nesto konkretno. Cuo sam da u gradovima severnije od Osla ima vise sansi za posao - mozda neka preporuka za taj deo Norge? Ne racunam da ce to biti jeftino, ali nema odustajanja..

 
Odgovor na temu

BACALAO
student

Član broj: 298694
Poruke: 105
77.243.20.*



+22 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.02.2012. u 16:04 - pre 149 meseci
Moukoko mozda da vidis ovaj Anker hostel..http://www.hostelbookers.com/hostels/norway/oslo/3540/
To ti je u centru grada-5 min.od pesacke K.Johan gate(to je kao nasa K.Mihajlova) i ne izgleda lose,meni se cini da je ok. prevashodno jer ti je u blizini i UDI i policija i stanica a i Grunerloka,interesantan deo grada sa kaficima i klubovima...uglavnom odatle mozes da obavljas te neke poslove bez koriscenja prevoza....e sad bas jeftinog smestaja u Oslu i nema nesto,tesko da ispod 30E moze da se prodje...
 
Odgovor na temu

tara3110
sasa todorovic

Član broj: 164834
Poruke: 29
*.adsl-3.sezampro.rs.



+10 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.02.2012. u 16:13 - pre 149 meseci
Citat:
moukoko: e pisac, cekali smo, cekali i cekali, i digli svi vec (verovatno) ruke - ali smo docekali i od tebe nesto smisleno?! :-) ali ne moras ovo shvatiti kao potrebu za daljim polemisanjem..

elem, da se pohvalim da je i meni stigla autorizacija za farmaceuta i da krecem u detaljno planiranje puta za Norge, jezik je tu negde - sa zavrsenih 3 nivoa u skoli (koju necemo da reklamiramo :-) a svi znamo koja je).. CV i molbe cu narednih par nedelja krenuti da saljem iz Srbije, i posto ne ocekujem da ce sve da ispadne sjajno - mada ima podosta oglasa na sajtovima na netu za nekoliko norveskih lanaca apoteka - zanima me eventualno preporuka za neki hostel u Oslu (posto sam mislio odatle da trazim posao) ili ako ima neka bolja ideja za prvu lokaciju na kojoj bih bio dok ne iskrsne nesto konkretno. Cuo sam da u gradovima severnije od Osla ima vise sansi za posao - mozda neka preporuka za taj deo Norge? Ne racunam da ce to biti jeftino, ali nema odustajanja..


http://use-it.no/ mozes pogledati ovde a i ovaj drugi je po studentskim domovima, to su nama dali kada smo tragali za privatnim smestajem, nadam se da ce sta pomoci
https://www.sio.no/wps/portal/...#7_08V0AB1A0GQM00IGOF1D4B1004/
 
Odgovor na temu

BACALAO
student

Član broj: 298694
Poruke: 105
77.243.20.*



+22 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.02.2012. u 16:30 - pre 149 meseci
Domovi su ok varijanta,ali mislim da mora neka procedura da se ispostuje,cak i ako ga koristis leti kad su ferije potrebno je da si student...recimo nekog fakulteta u srbiji ili sl.
Takodje i rezervacija itd.
 
Odgovor na temu

moukoko

Član broj: 168931
Poruke: 171
*.adsl.eunet.rs.



+55 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.02.2012. u 17:01 - pre 149 meseci
hvala na linkovima, korisni su! cena je manje-vise ocekivano skupa, ali lokacija je odlicna.. za domove sam i ja cuo da mnogi koriste njih iako nisu studenti - tj rizikuju, pa ako prodje-prodje, legalno u njima mogu boraviti samo studenti.. videcu jos, hvala
 
Odgovor na temu

kelly_oslo

Član broj: 297303
Poruke: 350
*.215.22.190.getinternet.no.



+51 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.02.2012. u 21:24 - pre 149 meseci
Citat:
moukoko:elem, da se pohvalim da je i meni stigla autorizacija za farmaceuta i da krecem u detaljno planiranje puta za Norge, jezik je tu negde - sa zavrsenih 3 nivoa u skoli (koju necemo da reklamiramo :-) a svi znamo koja je).. CV i molbe cu narednih par nedelja krenuti da saljem iz Srbije, i posto ne ocekujem da ce sve da ispadne sjajno - mada ima podosta oglasa na sajtovima na netu za nekoliko norveskih lanaca apoteka - zanima me eventualno preporuka za neki hostel u Oslu (posto sam mislio odatle da trazim posao) ili ako ima neka bolja ideja za prvu lokaciju na kojoj bih bio dok ne iskrsne nesto konkretno. Cuo sam da u gradovima severnije od Osla ima vise sansi za posao - mozda neka preporuka za taj deo Norge? Ne racunam da ce to biti jeftino, ali nema odustajanja..


Kad si kontao da dolazis u Oslo? Ja zivim u Oslu pa ako ti treba neka tehnicka pomoc oko bilo cega slobodno pisi,javi se ako sam u oslu jos uvek rado cu pomoci....

ovaj nego danas sam pricala s sefom bolnice u Longyearbyenu na Svalbardu i sit... malo me razocarao lik al ne predajem se ja jos uvek.... naime u toj gore bolnici ne moze da radi obican sykepleier,samo anesteticar koji je to zavrsio u norge,operasjon spl takodje ko je zavrsio u norge i helsesøster.... mislim nidje veze.... cak im ni sidemann za hitnu ne treba,a ja to zavrsavam sada.... mislim katastrofa, a staracki dom jos nisam pronasla mada mi on rece da ga ni nema... sad ajd mu veruj posto je bio sav nadrkan i besan....
ko zna zasto je to dobro :)
 
Odgovor na temu

kelly_oslo

Član broj: 297303
Poruke: 350
*.215.22.190.getinternet.no.



+51 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.02.2012. u 21:38 - pre 149 meseci
Citat:
pisac: Gomila ljudi ima nerealna očekivanja od života, kao i nerealni sliku o samom sebi. Zato se gomla ljudi upravo i razočarava celog života, ma gde da odu i ma šta da uspeju (ili ne uspeju). Znam jednu osobu koja je skoro ceo život provela u civilizovanom inostranstvu, vratila se sa dosta para (za ovdašnje prilike), a i dalje je duhovno mala, nekulturna, nesrećna/nezadovoljna, frustrirana svim i svačim.

Odlazak negde iz avanturizma i želje za novim iskustvima i promenom, naravno podržavam, i to nema veze sa prethodno izrečenim odlaskom radi lečenja kompleksa i bežanja od stvarnosti.


bogme mislila sam da se verovatno nikad necu s tobom sloziti oko necega no evo ima dosta istine u tvom postu...
ko zna zasto je to dobro :)
 
Odgovor na temu

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Član broj: 31848
Poruke: 1792
*.137.16.62.customer.cdi.no.

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.02.2012. u 22:00 - pre 149 meseci
Evo malo sunca iz Bergena uz ove hladne dane, od pre neki vikend doduse


 
Odgovor na temu

kelly_oslo

Član broj: 297303
Poruke: 350
*.215.22.190.getinternet.no.



+51 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.02.2012. u 23:16 - pre 149 meseci
ohhh pa lepo je tebi tamo :) nego jel ovo neki blog gde si ovo pisao ili?
ko zna zasto je to dobro :)
 
Odgovor na temu

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Član broj: 31848
Poruke: 1792
*.13.34.95.customer.cdi.no.

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.02.2012. u 07:33 - pre 149 meseci
Fala, nabedili me drugari i familija da pisem malo iskustva iz prve ruke kako mi je, pa taman da imam povoda da izadjem i da prosetam napolje inace bi se ucrvljao unutra, lose programerske navike jbga...
Nema nista pisano posebno puno (plus sam nepismen), al kom je bas dosadno i oce jos da cita, izvolte http://norway.dakipro.com/

[Ovu poruku je menjao dakipro dana 07.02.2012. u 08:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

BACALAO
student

Član broj: 298694
Poruke: 105
77.243.20.*



+22 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.02.2012. u 08:13 - pre 149 meseci
Dakipro super je sajt..bas dobar,pregledan sa dobrim kvalitetnim fotkama i iscrpnim i informativnim tekstovima..kako i treba..
Nisam bio u Bergenu,kazu svi da je veoma lep grad,ali i da je dosta kisovit...
Kelly pa u Longyearbyenu i nemas nesto sto bi se nazvalo bolnicom,to je vise neka zdravstvena stanica ili malo ozbiljnija ambulanta,sa svega nekoliko mozda desetak zaposlenih...i to je sve..mozda jos imaju i dentistu...
A za boravak starih je tamo restriktivno,mislim da je mozda cak i ograniceno do neke starosne granice,mozda gresim...mozda da kontaktiras guvernera,on je tamo glavna vlast i za sve se pita....
 
Odgovor na temu

BACALAO
student

Član broj: 298694
Poruke: 105
77.243.20.*



+22 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.02.2012. u 08:32 - pre 149 meseci
Hei Mirjana,evo nesto za tvoje kolege kojima je Nole jos nepoznat :)) http://sport.aftenposten.no/sport/tennis/article223326.ece
Nije lose....:)
 
Odgovor na temu

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Član broj: 31848
Poruke: 1792
*.13.34.95.customer.cdi.no.

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.02.2012. u 08:42 - pre 149 meseci
Citat:
BACALAO: Dakipro super je sajt..bas dobar,pregledan sa dobrim kvalitetnim fotkama i iscrpnim i informativnim tekstovima..kako i treba..
Nisam bio u Bergenu,kazu svi da je veoma lep grad,ali i da je dosta kisovit...

Fala za kritike, jeste kisovit dosta, kao i sve pored mora. Al iskreno, ja sam pokiso bio prve nedelje kad sam dosao ovde, i onda sam odma kupio neku kabanicu/mantil.

I prakticno je nisam obukao vec skoro pa mesec dana od kad sam je kupio, a od 4 vikenda tri su mi bila suncana, i to bas lepo suncana tako da... Vreme je relativno sto bi rekao ajnstajn :)

 
Odgovor na temu

kelly_oslo

Član broj: 297303
Poruke: 350
*.215.22.190.getinternet.no.



+51 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.02.2012. u 12:04 - pre 149 meseci
Citat:
dakipro: Fala, nabedili me drugari i familija da pisem malo iskustva iz prve ruke kako mi je, pa taman da imam povoda da izadjem i da prosetam napolje inace bi se ucrvljao unutra, lose programerske navike jbga...
Nema nista pisano posebno puno (plus sam nepismen), al kom je bas dosadno i oce jos da cita, izvolte http://norway.dakipro.com/

[Ovu poruku je menjao dakipro dana 07.02.2012. u 08:54 GMT+1]



i to ce ti za 5 godina biti najdraze uspomene i neprocenjive vrednosti... meni je i dan danas krivo sto to nemam al jednostavno nikad nisam bila tip koji je sposoban da vodi dnevni dnevnik... a ipak mi se nije sve pisalo na blog... samo nastavi i jednog dana ces biti zadovoljan sto si to radio


@BAKALAO: oni to zovu bolnicom i tako joj je i naziv al nema sve segmente bolnice to je tacno i ima svega 13 zaposlenih zdravstvenih radnika
ko zna zasto je to dobro :)
 
Odgovor na temu

aleksandrapajo
doktor

Član broj: 298882
Poruke: 2
*.studentby.uit.no.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.02.2012. u 16:42 - pre 149 meseci
Pozdrav!

Moje ime je Aleksandra i zavrsila sam medicinski fakultet u Srbiji. Prethodno sam zavrsila gimnaziju. Da li postoji sansa da dobijem licencu za hjelpeleier bez srednje medicinske skole?

Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

stojke990
Milos Stojanovic

Član broj: 267935
Poruke: 19
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.02.2012. u 17:14 - pre 149 meseci
>

--20cf303bf9cc36404804b8770893
Content-Type: text/html; charset=ISO-8859-1

Ne postoji, moras da zavrsis medicinsku skolu, vanredno.. U to sam 100 posto siguran. Pozdav<br><br><div class="gmail_quote">2012/2/8 aleksandrapajo <span dir="ltr">&lt;<a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a>&gt;</span><br>
<blockquote class="gmail_quote" style="margin:0 0 0 .8ex;border-left:1px #ccc solid;padding-left:1ex">Pozdrav!<br>
<br>
Moje ime je Aleksandra i zavrsila sam medicinski fakultet u Srbiji. Prethodno sam zavrsila gimnaziju. Da li postoji sansa da dobijem licencu za hjelpeleier bez srednje medicinske skole?<br>
<br>
Hvala unapred!<br>
<span class="HOEnZb"><font color="#888888"><br>
--<br>
<a href="http://www.elitesecurity.org/p3050558" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/p3050558</a><br>
<br>
Prijave/odjave: <a href="http://www.elitesecurity.org/pracenje#282324" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/pracenje#282324</a><br>
<br>
Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<br>
esauth:282324:f5a8c36fbd1e45e950ca88b9c3a0e570<br>
 
Odgovor na temu

kelly_oslo

Član broj: 297303
Poruke: 350
*.215.22.190.getinternet.no.



+51 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.02.2012. u 22:58 - pre 149 meseci
Citat:
aleksandrapajo: Pozdrav!

Moje ime je Aleksandra i zavrsila sam medicinski fakultet u Srbiji. Prethodno sam zavrsila gimnaziju. Da li postoji sansa da dobijem licencu za hjelpeleier bez srednje medicinske skole?

Hvala unapred!


iskreno receno sad trenutno nisam sigurna dal moze, al znam da pre nije moglo... a nema mi logike ni da sada moze jer fakultetske diplome obradjuje nokut a diplome srednje medicinske SAFH i oni nemaju nista zajednicko... proveri na safh.no ili nokut.no mada 98% mislim da ne moze
ko zna zasto je to dobro :)
 
Odgovor na temu

mada77
Marko Dimitrijevic
Torlak
Beograd

Član broj: 298710
Poruke: 180
95.180.24.*



+64 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.02.2012. u 17:47 - pre 149 meseci
Ako neko zna da u Norveskoj postoji,a sigurno postoji,institut za proizvodnju vakcina nesto kao torlak kod nas molio bih ga da mi posalje njihov sajt ili ime firme!!!
Posto bih ja trebao tek da krenem sa ucenjem jezika ne mogu bas da se snadjem sa njihovim jezikom!!!
Ako tako nesto postoji i vi znate za to molim vas da mi javite ili preko foruma ili na email [email protected]
Hvala unapred
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 8002765 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.