Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7984959 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.11.2013. u 22:07 - pre 128 meseci
Manite se ljudi crne hronike. Dosta nam je bilo bliceva, kurira, cekica u glavu i metaka u potkolenicu.
 
Odgovor na temu

Dragana11
skola

Član broj: 316716
Poruke: 47
213.133.11.*



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.11.2013. u 00:46 - pre 128 meseci
Blok63
Cestitke i od mene, divna vest, samo napred :))
 
Odgovor na temu

Gasterbajter
Happy Nation

Član broj: 316741
Poruke: 243



+54 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.11.2013. u 01:17 - pre 128 meseci
Citat:
boban 13:
Ljudi skuvao sam danas odličan goveđi gulaš za ovo moje društvo sa posla, verovali ili ne sve se pojelo :-) nego se setih kako je neko napisao da se od Nor luka ne plače :-) ili ja nisam kupio Nor luk ili se on opasno z..... al ja sam se sit isplakao :-)

Gasterbajter
vidi srećo neki ne vole kad se to tako kaže al "krpa nađe zakrpu" eh, svi su posle prvog brodoloma odustajali od ljubavi ali dođe to sve na svoje niš se ti ne sekiraj :-), kako se moja žena udala :-) čim je spustila kriterium odma se našao ćuran :-) tako ćeš i ti prvo tugovati pa besneti i na kraju "daj šta daš " pre ili posle se svikne čovek ;-)


Pa vidi Bobo, moj privatni život tj. život ovako, je svem sem običnog. Ja sam možda od retkih ili jedina koja ne ide u inostranstvo radi života većeg standarda, ili zgrne pare, ili da se zeza, ili lovi nekog grofa da se uda i kakvi sve scenariji postoje. Kada sam ja tražila informacije o emigraciji, bilo je samo i samo zbog hurakana koji se ovde dizao oko mene, da je bilo - uzimaj pasoš i spasavaj glavu. Ne verujem da je iko ovde bio u sličnoj situaciji, i ne želim mu. Moja migracija je više u stilu onih pobunjenika, revolucionara, kontraverta i tako tih koji traže mesto svoje slobode. Naravno da je materijalno neophodno, ali sam naučila i nešto što daleko premašuje brigu za egzistenciju. I ja se nadam da ću odbeći živa i zdrava, i ako me nema više od mesec dana, nešto mi se desilo. Šala i nije šala.... Sada još može da se diše, ali ja uopšte ne mogu da pretpostavim šta može biti, mada to može biti i u Norveškoj, ako je to već odlučeno...

LUK
I ja se učim da kuvam, i kad smo kod luka, znaš već foru da posle seckanja nikako ne trljaš ruke posle pranja, već samo pod mlaz vode, da vode odnese ćelije luka, pa ti ruke neće mirisati. Ako trljaš ruke, samo ih utireš u kožu pa će ti posle celi dan mirisati. :)

Pišem o luku u istoj poruci...hahha...ah, pa da, šali se dok još možeš, to je onaj ... ko je gledao Olju Bećković ove nedelje, u gosti joj bili psiholog , psihoterapeut i psihijatar , da ih pita za dijagnozu nas u Srbiji - " smeh pred vešalima". Zanimljiv izraz. Da ne trolujem dalje, ionako ovo neće niko razumeti... zaboravite.
 
Odgovor na temu

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.mbb.telenor.rs.



+90 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.11.2013. u 08:20 - pre 128 meseci
Hvala :) Idemo dalje. Samo mi još uvek nije sve do kraja jasno.Npr.šta će mi Nokut ako UDI ponovo radi moju autorizaciju + jezik. Ali,raspitaću se sve...Lepo krenem po onom starom dobrom principu "Dobar dan-Dobar dan".Pišem, zovem, tražim. I učim.

Ljudi da pitam vas koji ste prekalili jezik i dugo ste tamo. Kad ide faza kad se znanje sleže. POjedinačno imam fond reči preko 500(možžda i i više) gramatiku u prste znam.Sada sklapanje rečenica i izražavanje. Imam veiki profesionalni problem, što moram da kitim reči i rečenice (posledica srpskog) a to mi samo koplikuje norveški. Npr. moram da ubacim pridev ili ne bila ja, a onda moram da pazim koji je oblik,koji rod imenice. Ma ,bolid. To je zbog onog srpskog da se ne obrukam da ostavim utisak nekog ko se lepo izražava.A verujem da to njih ne zanima baš!

Inače nisam pisala o događaju u jednoj (od 2 poznate) školi gde sam išla na norveški.Nije Saga. U jednom trenutku me zovu iz škole da kažu profesor bolestan, nema dva dolaska.POsle mi stigne mejl od profe da više tamo ne radi ali mi oni neće reći i nemaju koga da nađu.Pita jel hoću privatno,Ja nisam bila oduševljena njegovim načinom rada. Od tada prođe dve sedmice pa se tek onda škola javila.Ja učim sama prešla sam celu knjigu På vei Neškovu. Sad prelazim na drugu. Planiram za konverzaciju da nađem privatnog profesora ali je pitanje gde? Lepo ću da odem na Filološki, katedra za Skandinavistiku pa opet "Dobar dan-dobar dan"

Hvala vam još jednom na četitkama i podršci,ionako sam se izbedačila zbog UDI i jezika...Idemo, sledeći stepenik.


 
Odgovor na temu

Boban 987
student
fakultet
Beograd

Član broj: 316731
Poruke: 217
*.dynamic.sbb.rs.



+63 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.11.2013. u 09:38 - pre 128 meseci
Blok 63, ako zelis ja mogu da pitam svoju profesorku da li ima vremena i da li zeli, naravno, da drzi casove? Inace ona radi i u jednoj skoli i drzi meni privatno casove(ne znam da li drzi privatno jos nekom). Ako te zanima, ti pusti pp. Da ne reklamiram.
boban
 
Odgovor na temu

Vucetic Nikola
Arandjelovac, Srbija

Član broj: 313105
Poruke: 10
212.17.135.*



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.11.2013. u 11:29 - pre 128 meseci
Mozda se nekome desilo slicno.
Radi se o 90/180 dana boravka (SENGEN).
Bio sam u Nemackoj od 02.07.2013 do 14.08.2013 (43 dana), isao sam automobilom, na granici Madjarske su stavili pecat u pasos da sam usao u zemlju 02.07, ali nisu stavili pecat u povratku u Srbiju, ne moze niko dokazati kad sam se vratio iz podrucja sengena, ili???
Ako nema u pasosu pecat kad sam se vratio u Srbiju iz Nemacke mislim da mogu reci da sam se vratio posle 10-15 dana a ne posle 43 dana ako me pitaju u povratku iz Norveske, jer u tom slucaju necu probiti 90 dana na podrucju sengena?
20.10.2013 sam otputovao avionom iz Srbije za Norvesku, tu se i sada nalazim.
Planiram da se vratim u Srbiju oko 20.12.2013.
To bi bilo mesec ipo dana u Nemackoj i 2 meseca planiram da ostanem u Norveskoj, ukupno tri ipo meseca od dozvoljena 3.
Znam da to nije dozvoljeno, ali moze li proci to sto nema dokaz kad sam se vratio u Srbiju iz Nemacke (ako pitaju da kazem da sam bio 15 a ne 45 dana)?
Nadam se da ce mi neko odgovoriti, ne bih bas da mi zabrane ulazak u Norvesku za ubuduce. :-)

Srdacan pozdrav,

Vucetic Nikola
 
Odgovor na temu

Boban 987
student
fakultet
Beograd

Član broj: 316731
Poruke: 217
*.dynamic.sbb.rs.



+63 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.11.2013. u 11:58 - pre 128 meseci
Pazi ovako. Ja imam drugara koji je to vise puta radio, ali je italija u pitanju. On ostane po mesec, dva vise i vadi se na to da mu oni nisu lupili pecat(tj on ima mnogo pecata pa njih valjda mrzi da gledaju, ali stvarno zaborave da mu lupe) i oni ne znaju kada si ti izasao iz zemlje tj iz evropske unije i koliko si bio. Ja sam i njemu rekao da se ne igra sa tim jer oni u slucaju da zele da to provere mogu, samo sto nece da se cimaju sa tim. To je slucaj kod njega. On je inace isao preko Hrvatske, a tamo je postojala i cena(naravno ne legalna ) u slucaju da probijes rok platis ja mislim rece negde oko 500eura i prodjes bez zabrane. Ali ja mislim da se ne treba bas igrati sa tim i isprobavati nacine za duzi ostanak.

boban
 
Odgovor na temu

indojanac901
Boris Budincevic
nezaposlen
Subotica, Srbija

Član broj: 317533
Poruke: 12
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.11.2013. u 12:01 - pre 128 meseci
Nikola,

Moje misljenje je ako imas biometrijski pasos i ako su ga skenirali na Madjarskoj granici kad si izlazio onda verovatno mogu da provere koliko si dugo bio u sengenu ali ako su ti samo uzeli i vratili a da ga nisu ni skenirali onda ne mogu da dokazu koliko si dugo boravio. Jos jedan savet verovatno si vec uradio ali pregledaj detaljno pasos jer Madjari su takvi da ne lupaju redom pecate nego koju stranu otvori tamo lupi i boli ga uvo..

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Dragana11
skola

Član broj: 316716
Poruke: 47
213.133.11.*



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.11.2013. u 12:04 - pre 128 meseci
Blok63
Nije UDI, nego Udir, oni su zaduzeni za teachers :)
 
Odgovor na temu

mada77
Marko Dimitrijevic
Torlak
Beograd

Član broj: 298710
Poruke: 180
*.bb.online.no.



+64 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.11.2013. u 12:22 - pre 128 meseci
Citat:
Vucetic Nikola: Mozda se nekome desilo slicno.
Radi se o 90/180 dana boravka (SENGEN).
Bio sam u Nemackoj od 02.07.2013 do 14.08.2013 (43 dana), isao sam automobilom, na granici Madjarske su stavili pecat u pasos da sam usao u zemlju 02.07, ali nisu stavili pecat u povratku u Srbiju, ne moze niko dokazati kad sam se vratio iz podrucja sengena, ili???
Ako nema u pasosu pecat kad sam se vratio u Srbiju iz Nemacke mislim da mogu reci da sam se vratio posle 10-15 dana a ne posle 43 dana ako me pitaju u povratku iz Norveske, jer u tom slucaju necu probiti 90 dana na podrucju sengena?
20.10.2013 sam otputovao avionom iz Srbije za Norvesku, tu se i sada nalazim.
Planiram da se vratim u Srbiju oko 20.12.2013.
To bi bilo mesec ipo dana u Nemackoj i 2 meseca planiram da ostanem u Norveskoj, ukupno tri ipo meseca od dozvoljena 3.
Znam da to nije dozvoljeno, ali moze li proci to sto nema dokaz kad sam se vratio u Srbiju iz Nemacke (ako pitaju da kazem da sam bio 15 a ne 45 dana)?
Nadam se da ce mi neko odgovoriti, ne bih bas da mi zabrane ulazak u Norvesku za ubuduce. :-)

Srdacan pozdrav,

Vucetic Nikola



100 % sam siguran da ti je biometrijski pasos skeniran pri ulasku u Srbiju i pesat nisi dobio upravo zbog toga...
isto se desilo meni i mojoj zeni kad smo se vracali iz No ali ja se raspitao i dobio informaciju da je pasos ocitan i da mi ne treba pecat...
jos u autobusu sa aerodroma pitao sve koji su bili sa nama u avionu i niko nije dobio pecat, kasnije pitao tetu na izlasku iz Srbije,kada sam putovao za No ponovo i ona rekla da se pecat ne dobija kod ulaska u zemlju vec se pasos samo skenira...
to je moje iskustvo mozda neko zna vise...
ali ja ti ne preporucujem da se igras s tim...

 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.11.2013. u 14:11 - pre 128 meseci
Citat:
Vucetic Nikola:
Mozda se nekome desilo slicno.
Radi se o 90/180 dana boravka (SENGEN).
Bio sam u Nemackoj od 02.07.2013 do 14.08.2013 (43 dana), isao sam automobilom, na granici Madjarske su stavili pecat u pasos da sam usao u zemlju 02.07, ali nisu stavili pecat u povratku u Srbiju, ne moze niko dokazati kad sam se vratio iz podrucja sengena, ili???
Ako nema u pasosu pecat kad sam se vratio u Srbiju iz Nemacke mislim da mogu reci da sam se vratio posle 10-15 dana a ne posle 43 dana ako me pitaju u povratku iz Norveske, jer u tom slucaju necu probiti 90 dana na podrucju sengena?
20.10.2013 sam otputovao avionom iz Srbije za Norvesku, tu se i sada nalazim.
Planiram da se vratim u Srbiju oko 20.12.2013.
To bi bilo mesec ipo dana u Nemackoj i 2 meseca planiram da ostanem u Norveskoj, ukupno tri ipo meseca od dozvoljena 3.
Znam da to nije dozvoljeno, ali moze li proci to sto nema dokaz kad sam se vratio u Srbiju iz Nemacke (ako pitaju da kazem da sam bio 15 a ne 45 dana)?
Nadam se da ce mi neko odgovoriti, ne bih bas da mi zabrane ulazak u Norvesku za ubuduce. :-)

Srdacan pozdrav,

Vucetic Nikola

Nikola, kao sto su vec napisali, pasos, barem Madjari, skeniraju i kad ulazis i kad izlazis bez obzira da li ti udare pecet ili ne. Madjarska i Slovenija su spoljne granice Sengena i kad ti skeniraju pasos (mislim da ne mora biti samo biometrijski) ti si u informacionom sistemu koji pokriva ceo Sengen. Sa ovim se nije zezati jer ako te navataju pa iz nekog razloga ne mozes da potplatis sluzbenika gadno si ga nagrabusio jer ces dobiti zabranu za ceo Sengen na neko vreme a tu spada i Norveska. Ako imas posao onda nemas jeda a opet ako ga nemas a ne planiras da ga trazis ne znam koji ces djavo duze od rokova koji ti ogranicavaju boravak?
 
Odgovor na temu

Vucetic Nikola
Arandjelovac, Srbija

Član broj: 313105
Poruke: 10
212.17.135.*



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.11.2013. u 16:03 - pre 128 meseci
Kad sam ulazio u Srbiju na madjarskoj granici su samo uzeli pasose (od supruge, cerkice i moj) otvorili i vratili, 99.9% sam siguran da nisu nista skenirali, a za pecat sam 100% siguran jer ga nema u pasosu.
Je l' ste sigurni da skeniraju pasos svaki put, jer kao sto sam rekao 99.9% sam siguran do moj nije skeniran (covek samo otvorio i zatvorio, i naravno pitao razlog putovanja)?
Mislim da mogu da se provucem tih 10-ak dana vise u sengenu, jer zaista moram biti ovde do tad.
Ako su bas i skenirali (mada cisto sumnjam), hoce li me pustiti jer je to 10-ak dana u pitanju, tj.mogu li se provuci kao nisam gledao, racunao itd.ako bas dodje do toga?
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
*.84-48-215.nextgentel.com.



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.11.2013. u 16:14 - pre 128 meseci
prosvetari po 25x :)) za rad u struci vaspitaca, ucitelja i nastavnika je potrebna autorizacija koja ima 2 kruga

1. nokut.no
2. udir.no dakle NE UDI :D

diplome zakonski nisu validne samo sa nokutom jer je tako za nastavnike ko sto je za zdr. radnike sak...
dakle prvo se izvadi nokut pa onda se sa nokutom salje u udir... ima lepo sve ispisano na sajtu, iscitajte stvano nije komplikovano...

dragana, ne secam se da li sam ti odg. na pp ali pitanje je bas komplexno, stvarno ne bih znao odgovor na to... vi u principu mozete sve da probate, nista ne gubite u svakom slucaju :) ali sto se tice zaposljavanja najveca prepreka je u UDIju tj. kako oni procenjuju odnos diploma posao...
 
Odgovor na temu

Iseljenik u pokusaju
Drasko Obradovic
Valjevo,Srbija

Član broj: 315946
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+25 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.11.2013. u 16:21 - pre 128 meseci
Pozdrav drugari i cestitke za blok 63.

Doslo vreme za pripremu papirologije za slanje na autorizaciju. Skupili smo skoro sve papirice ali kod jedne stavke imamo problem.Naime supruga ima resenje da je polozila drzavni ispit koji se ne moze dobiti bez staziranja (6 meseci),ali ni u kadraovskoj sluzbi bolnice ni u njenoj s.skoli ne znaju kako da nam izdaju papir -uverenje da je ona stazirala 6 meseci i sta je radila.Ako je neko skkoro slao papire na autorizaciju za Helsefagarbeider i zna na koji nacin bi to mogli da dobijemo i od koga da trazimo .Unapred smo zahvalni.Da li treba da se overava medjunarodni list knige vencaniih ili samo kopija bez pecata,i da li bi znacilo da prilozimo papir na kom pise gde je readila u bolnici za vreme dosadasnjeg radnog staza(nekih 5 god).I ako moze neko ko je otisao sa detetom od 2-3 godine moze malo da pise kako se snasao sa klincem/cima dok nisu posli u obdaniste .



pozzz i hvala na odgovoru unapred

[Ovu poruku je menjao Iseljenik u pokusaju dana 05.11.2013. u 19:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Natasa985
Klinika za psihijatriju
KCS

Član broj: 317768
Poruke: 3
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.11.2013. u 16:57 - pre 128 meseci
Pozdrav svima, pratim forum vec neko vreme i zaista ste mi puno pomogli....

Sto se tice izdavanja potvrde za volontiranje i ja sam imala slican problem. Potvrda se uzima u kadrovskoj sluzbi bolnice gde je volontirala. Ja sam imala problem jer su meni izgubili dokumentaciju ali su ipak pronasli jer sam znala datum pocetka volontiranja. Po meni je taj papir suvisan jer da nije volontirala ne bi ni mogla da polaze drzavni, ja sam poslala jer sam cula da su mnogima trazili. Izvod iz knjige vencanih sam poslala original nisam ga kopirala, preveden naravno. Ja sam uzela potvrdu sa posla gde radim i od kad i kopiju radne knjizice. Ove papire sam skupljala u maju, u junu poslala i u avgustu mi je stigla autorizacija za helsefarbeidera. Nadam se da sam pomogla..
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.11.2013. u 17:09 - pre 128 meseci
Citat:
Iseljenik u pokusaju:
Pozdrav drugari i cestitke za blok 63.

Doslo vreme za pripremu papirologije za slanje na autorizaciju. Skupili smo skoro sve papirice ali kod jedne stavke imamo problem.Naime supruga ima resenje da je polozila drzavni ispit koji se ne moze dobiti bez staziranja (6 meseci),ali ni u kadraovskoj sluzbi bolnice ni u njenoj s.skoli ne znaju kako da nam izdaju papir -uverenje da je ona stazirala 6 meseci i sta je radila.Ako je neko skkoro slao papire na autorizaciju za Helsefagarbeider i zna na koji nacin bi to mogli da dobijemo i od koga da trazimo .Unapred smo zahvalni.Da li treba da se overava medjunarodni list knige vencaniih ili samo kopija bez pecata,i da li bi znacilo da prilozimo papir na kom pise gde je readila u bolnici za vreme dosadasnjeg radnog staza(nekih 5 god).I ako moze neko ko je otisao sa detetojm od 2-3 godine moze malo da pise kako se snasao sa klincem/cima dok nisu posli u obdaniste .



pozzz i hvala na odgovoru unapred

Sanse da ce izvod iz maticne knjige vencanih na medjunarodnom obrascu traziti overeno sa apostilom (overava se u sudu i kosta oko 2100 dinara) su po dosadasnjim iskustvima ljudi sa foruma oko 75%. Meni su trazili u Oslu a nekima pak uopste i nisu ni pomenuli. Medjutim mozes doci u situaciju da ti traze i da samo zbog toga nece zahtev da ti zaprime pa onda mora da se salje nazad, overava itd. sto gluposti. Sve u svemu uzmi to i overi da se ne razmisljas posle.
Ja i supruga kad smo bili da predamo zena sa saltera je uzela nas pogledala ga i upitala da li je ovo original. Nama je bilo nekako smesno ali je onda uzela taj obrazac, fotokopirala ga isto u boji i overila fotokopiju a nama vratila original.
 
Odgovor na temu

puztrchi
tarPe licOr
vojvodina

Član broj: 81593
Poruke: 66
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.11.2013. u 17:23 - pre 128 meseci
Hvala Mihaleks i Tamtam. Iseljenik u pokusaju,moja sestra je iz higijenskog zavoda gde je polagala drzavni uzela pripravnicku knjizicu na revers i overila je.
 
Odgovor na temu

Iseljenik u pokusaju
Drasko Obradovic
Valjevo,Srbija

Član broj: 315946
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+25 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.11.2013. u 18:40 - pre 128 meseci
Hvala drugari na pomoci
 
Odgovor na temu

IveD

Član broj: 269402
Poruke: 181
*.bb.online.no.



+54 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.11.2013. u 19:40 - pre 128 meseci
Evo i mene jedno pitanje dovede li neko dijete srednjoskolca u Norge ?Ako neko ima takvo iskustvo nek napise koju pozzz za sve a poseban pozdrav za Miru
 
Odgovor na temu

marijana25
Marijana Stamatovic
Bergen,Hordaland, Norge

Član broj: 305752
Poruke: 35
81.29.35.*



+5 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.11.2013. u 19:42 - pre 128 meseci
@Iseljenik u pokusaju

Ja sam papire za autorizaciju slala u decembru. I uopste nisam ni slala potvrdu o staziranju vec samo uverenje o polozenom drzavnom. Kao dokaz o iskustvu slala sam prevedenu radnu knjizicu u kojoj je upisan staz na radnom mestu medicinske sestre. To je bilo dovoljno. U martu sam uredno dobila autorizaciju. Mozete eventualno da uzmete i potvrdu o visini radnog staza u kadrovskoj sluzbi bolnice u kojoj radi,i prevedete. Mislim da njima uopste nije potrebna potvrda o odradjenom pripravnickom stazu kao takvom,vec samo dokaz da ima radnog iskustva. Ne zelim da vas skrecem sa puta,ali mislim da joj to nije potrebno ako vec ima radnog staza kao sestra. Meni nije trebalo. Srecno!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7984959 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.