Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7928530 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.92.164.82.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.02.2014. u 12:17 - pre 124 meseci
Citat:
blok63:
Citat:
boban 13:
Pogledaj cenu pretplatne karte za voz, mislim da je varijanta živeti u Dr i putovati za Os na posao naj bolja solucija. Ja sam koristio taj voz u jutarnjim satima i video mnogo ljudi koji su koristili te pokazne baš na toj relaciji Ako ti treba imam sajt od tog vozića pa isproveravaj i tu opciju


E super, stavi link molim te.Ja gledala buseve nisam se setila voza...


Sve vozove nadjes ovde na nsb.no:
Link: https://www.nsb.no/

Vidi za mesecnu pretplatu jer to je najbolje posto ce ti trebati svaki dan.Kome ne treba svaki dan,onda prati minipris i nadje strasno povoljne karte...moje iskustvo sa vozovima na jugu je super i za svaku su preporuku.
Voz od Lilehammera do Osla sam ranije koristila uvek na minipris i tacno i precizno skoro pa u minut isao uvek i vrlo komforno.Rece Haris Dzinovic da je voz najkomforniji vid prevoznog sredstva i slazem se,daleko komforniji od aviona,s tim sto naravno traje duze...ali ne govorimo sada o trajanju...
Isto tako,prosle godine voz u povratku uzmem iz Bergena za Oslo...to je nekih 8 sati,nocni voz a ekipa sa nasjonalfag-a i super nam je bilo...Dakle,blok...ukucas sta ti treba tu na sajtu nsb-a...
Evo ti ovde periodicne karte: https://www.nsb.no/bestill/vel...lo+S&passengerCategoryId=1

Moze da se kupi periodicna karta na 7 i 30 dana.
Kaze od Drammena do Osla S za 7 dana kosta 543 krune a 30 dana 1636 kruna.
Kada uzmes 3500 kruna kirija plus 1636 kruna karta dobijes 5136 kruna.
Ona druga opcija ti je 6000 kruna plus isto mesecna karta za Oslo oko 700 kruna ako se ne varam to je 6700 kruna...
Dakle,razlika je u 1600 kruna samo za to... sto znaci mozes uzeti periodicnu kartu za jos jedan mesec od tih para...
Onako ekonomski gledano...
Drzimo ti fige.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.mbb.telenor.rs.



+90 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.02.2014. u 12:31 - pre 124 meseci
Hej Miro nikako da ti odgovorim ni na prethodni.Taman sednem deca prekinu....
Znaš, sve si u pravu i sad ćeš ti i svi da me popljujete kad vam kažem da mi je frka jer sama samcijata bez igde ikoga u nepoznatom seocetu....zamisli frka mi i ovako što ostavljam decu ali još i sama pa mi nije svejedno.Ti si čini mi se otišla sa nekom drugaricom kako ono beše? Inače za novac si u pravu do koske i još na tvoj proračun odozgo dodajem struju 400 kruna plus hrana, prašak za veš i tako gluposti...s putovanjem nemam problem uopšte niti sam neka pihtija razmažena ma jok ,volim izazove i znam da ću se vrlo brzo upoznati sa nekim lokalcima jer sam komunikativna i srećom pozitivna skroz.A imam neki "dojam" da ću pre da nađem posao u vrtiću negde tu u okruženju nego u Oslu...Ostalo je da taj neki moj rođak ako stigne(živi na 20km) ode da vidi tu kuću/stan u kakvom je stanju jer nemam nikakvu sliku.

Hvala ti na linku cmok cmok cmok....i molim te ospi paljbu malo da me okuražiš.i svi drugi su dobrodošli.....<3
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.rito.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.02.2014. u 15:36 - pre 124 meseci
Jeste isle smo Olga i ja zajedno tada...inace se upoznale u hodniku skole Sage mesec dana pred put u Norvesku i iz dva razgovora sve dogovorile i posle zajedno.Naravno da je lakse kada covek ima sa kim da podeli sta ga muci,a istu muku dele...ali to je bila i sreca jer se nas dve nismo poznavale a tako smo dobro funkcionisale,sto nije cest slucaj.Mi ne zivimo vise na istoj lokaciji ali smo bliske ostale i bas je pre neki dan svratila kod mene sa jednog puta i prepricavale smo po ko zna koji put dogodovstine sa ulice iz tog perioda.I njena i moja porodica misle da je to zanimljivo kada im pricamo i smeju se...ali to ne da nije bilo zanimljivo tada nego je bilo za nas traumaticno,ali kroz vreme se sve promeni...
Razumem te Blok skroz i normalno je da osecas strah i neizvesnost jer ulazis u rizik.
Ali taj rizik je neophodan da bi promenila svoju sadasnju poziciju i imas nas toliko na forumu koji smo prosli kroz taj rizik i preziveli.Karta u jednom smeru,misli u jednom smeru...i mozes ti to.Druga alternativa i ne postoji nego uspeh.Moras se voditi time i u krizama koje ce tek nadolaziti.Ovo sada je strah...a nije kriza,kriza tek dolazi ovde,ali to sve bude i prodje...smenjuje se,srecom...
Napakuj taj prasak i hrane i cuda...jer kazem ti,ok je da se to ne tegli kada covek ima ovu platu ovde...ali tebi je svaka kruna bitna jer 20 kruna tamo,30 kruna vamo...i tako 20 po 30 se skupi brzo 1000 kruna koje je otislo...a moglo se upotrebiti na nesto drugo korisnije.
Vidi,ja nisam ni malo stedljiva osoba,cak naprotiv trosim na sve zivo i na sta treba i na sta ne treba,i putujem dosta jer ne moze covek samo da radi i da ne trosi,to je idiotizam ali da me pogresno ne shvatis,to ja radim sada sa ove pozicije,ja govorim o tom pocetnom periodu kada nemas posao a zivis sa pozajmljenim parama u najskupljoj drzavi sveta e to je faza "First price - kupus". i tada sam gledala kako razvuci na najduzi moguci period tu prokletu krunu.
Dakle,sve se vrti na kraju oko ekonomije jer i zelja i potreba su na gornjoj strani razlomka.Na donjoj strani tog istog razlomka je ekonomija i tek tada se dobija rezultat.Dakle,sta mozes ponesi iz Srbije iako znam da to nije ni kod nas jeftino ali ja znam sa cime se sve napuni torba za 100 eura u Srbiji a ovde za 800 kruna jedna kesa...Imali smo diskusije ovde na forumu gde smo pricali sta se isplati a sta ne isplati poneti ali ja ipak mislim da se dosta toga moze poneti i ustedeti za taj prvi period,a ti sada kako oces i znas da treba da radis,ti radi.Dakle,ja ne namecem svoje misljenje nikome,ja pisem moje iskustvo...

Kad si mislila da krenes?
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

mislis

Član broj: 292587
Poruke: 38
*.dip0.t-ipconnect.de.



+11 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.02.2014. u 15:56 - pre 124 meseci
Kao sto smo i upozoravali pre dve nedelje, pojavile su se agencije koje varaju narod.
A kako i ne, kad pisu onakve tekstove koji su naravno i naruceni...

" OPREZ! Mnoge agencije na crno nude posao u Norveškoj i platu od 4.500 evra "

http://www.blic.rs/Vesti/Drust...Norveskoj-i-platu-od-4500-evra
 
Odgovor na temu

Iseljenik u pokusaju
Drasko Obradovic
Valjevo,Srbija

Član broj: 315946
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+25 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.02.2014. u 16:12 - pre 124 meseci
o ovima su pisali i prosli put
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.rito.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.02.2014. u 16:21 - pre 124 meseci
Citat:
mislis:
Kao sto smo i upozoravali pre dve nedelje, pojavile su se agencije koje varaju narod.
A kako i ne, kad pisu onakve tekstove koji su naravno i naruceni...

" OPREZ! Mnoge agencije na crno nude posao u Norveškoj i platu od 4.500 evra "

http://www.blic.rs/Vesti/Drust...Norveskoj-i-platu-od-4500-evra


Dakle,narucis tekst,nahvalis agenciju,ljudi navale...onda ti neko drugi da vise novca jer ugrozavas njegovu agenciju pa ti ispljujes ove sto si pre izvesnog vremena hvalio i tako u krug...a prevareni ko su:pa narod,naravno...

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Iseljenik u pokusaju
Drasko Obradovic
Valjevo,Srbija

Član broj: 315946
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+25 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.02.2014. u 16:30 - pre 124 meseci
e to je najjaca fora u celoj prici pre 2 nedelje su njih hvalili ,a sad ih pljuju najstrasnije,a bili su extra profesionalci u proslim clancima u istim novinama.
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.rito.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.02.2014. u 16:33 - pre 124 meseci
Kako se kretala emigracija u 2013.-oj godini u Norveskoj uopsteno gledano?

-33.900 ljudi je dobilo dozvolu za rad (dakle to su ljudi van EU i kojima treba dozvola za rad i boravak).Od tog broja samo 1/4 je dosla da radi tj.8300 ljudi.Najveci broj te radne emigracije dosao je iz Indije,Vijetnama i USA.USA-uglavnom rad u religioznim organizacijama,dok Vijetnam najvise sezonski posao.
-Azil je dobilo 6900 ljudi pretezno iz Somalije,Sirije i Eritree.Studijsku vizu je dobilo 6700 studenata dok najvecu cifru cini curanstvo 11900 dozvola za porodicno spajanje.
-1900 ljudi je poslato napolje iz Norveske.
-39.000 ljudi iz EU se registrovalo za rad u Norveskoj u 2013.-oj godini.

Sto znaci odnos EU - van EU radna emigracija je 39.000 iz EU spram 8300 van EU koje je doslo da radi.

Link sa sajta UDI-a: http://www.udi.no/Oversiktside...ner/Arsrapporter/Arstall-2013/
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.rito.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.02.2014. u 16:35 - pre 124 meseci
Citat:
Iseljenik u pokusaju:
e to je najjaca fora u celoj prici pre 2 nedelje su njih hvalili ,a sad ih pljuju najstrasnije,a bili su extra profesionalci u proslim clancima u istim novinama.


Ne platis dovoljno,ili drugi da vise...dakle igraju se ljudima kao su to vrece sa krompirom koje prodajes na pijaci.Uzas.To je za hapsenje i novinari i agencija.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
77.222.220.*



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.02.2014. u 17:07 - pre 124 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Citat:
blok63:
Citat:
boban 13:
Pogledaj cenu pretplatne karte za voz, mislim da je varijanta živeti u Dr i putovati za Os na posao naj bolja solucija. Ja sam koristio taj voz u jutarnjim satima i video mnogo ljudi koji su koristili te pokazne baš na toj relaciji :-) Ako ti treba imam sajt od tog vozića pa isproveravaj i tu opciju


E super, stavi link molim te.Ja gledala buseve nisam se setila voza...


Sve vozove nadjes ovde na nsb.no:
Link: https://www.nsb.no/

Vidi za mesecnu pretplatu jer to je najbolje posto ce ti trebati svaki dan.Kome ne treba svaki dan,onda prati minipris i nadje strasno povoljne karte...moje iskustvo sa vozovima na jugu je super i za svaku su preporuku.
Voz od Lilehammera do Osla sam ranije koristila uvek na minipris i tacno i precizno skoro pa u minut isao uvek i vrlo komforno.Rece Haris Dzinovic da je voz najkomforniji vid prevoznog sredstva :) i slazem se,daleko komforniji od aviona,s tim sto naravno traje duze...ali ne govorimo sada o trajanju...
Isto tako,prosle godine voz u povratku uzmem iz Bergena za Oslo...to je nekih 8 sati,nocni voz a ekipa sa nasjonalfag-a i super nam je bilo...Dakle,blok...ukucas sta ti treba tu na sajtu nsb-a...
Evo ti ovde periodicne karte: https://www.nsb.no/bestill/vel...lo+S&passengerCategoryId=1

Moze da se kupi periodicna karta na 7 i 30 dana.
Kaze od Drammena do Osla S za 7 dana kosta 543 krune a 30 dana 1636 kruna.
Kada uzmes 3500 kruna kirija plus 1636 kruna karta dobijes 5136 kruna.
Ona druga opcija ti je 6000 kruna plus isto mesecna karta za Oslo oko 700 kruna ako se ne varam to je 6700 kruna...
Dakle,razlika je u 1600 kruna samo za to... sto znaci mozes uzeti periodicnu kartu za jos jedan mesec od tih para...
Onako ekonomski gledano...
Drzimo ti fige.

Meni je onomad kasnio voz iz Tonsberga za Oslo i oni su uredno poslali autobus koji nas je pokupio i odneo do Oslo centralne stanice i odatle je sve bilo organizovano tako da smo kasnili svega 2 min od planiranog vremena. Takođe sam upoznao i jednog Makedonca u busu koji mi je rekao da im se voz prošli put pokvario u Dre a da su ovi uredno poslali TAXI vozila i prebacili sve putnike do Osla.
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.mbb.telenor.rs.



+90 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.02.2014. u 17:19 - pre 124 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Jeste isle smo Olga i ja zajedno tada...inace se upoznale u hodniku skole Sage mesec dana pred put u Norvesku i iz dva razgovora sve dogovorile i posle zajedno.Naravno da je lakse kada covek ima sa kim da podeli sta ga muci,a istu muku dele...ali to je bila i sreca jer se nas dve nismo poznavale a tako smo dobro funkcionisale,sto nije cest slucaj.Mi ne zivimo vise na istoj lokaciji ali smo bliske ostale i bas je pre neki dan svratila kod mene sa jednog puta i prepricavale smo po ko zna koji put dogodovstine sa ulice iz tog perioda.I njena i moja porodica misle da je to zanimljivo kada im pricamo i smeju se...ali to ne da nije bilo zanimljivo tada nego je bilo za nas traumaticno,ali kroz vreme se sve promeni...
Razumem te Blok skroz i normalno je da osecas strah i neizvesnost jer ulazis u rizik.
Ali taj rizik je neophodan da bi promenila svoju sadasnju poziciju i imas nas toliko na forumu koji smo prosli kroz taj rizik i preziveli.Karta u jednom smeru,misli u jednom smeru...i mozes ti to.Druga alternativa i ne postoji nego uspeh.Moras se voditi time i u krizama koje ce tek nadolaziti.Ovo sada je strah...a nije kriza,kriza tek dolazi ovde,ali to sve bude i prodje...smenjuje se,srecom...
Napakuj taj prasak i hrane i cuda...jer kazem ti,ok je da se to ne tegli kada covek ima ovu platu ovde...ali tebi je svaka kruna bitna jer 20 kruna tamo,30 kruna vamo...i tako 20 po 30 se skupi brzo 1000 kruna koje je otislo...a moglo se upotrebiti na nesto drugo korisnije.
Vidi,ja nisam ni malo stedljiva osoba,cak naprotiv trosim na sve zivo i na sta treba i na sta ne treba,i putujem dosta jer ne moze covek samo da radi i da ne trosi,to je idiotizam ali da me pogresno ne shvatis,to ja radim sada sa ove pozicije,ja govorim o tom pocetnom periodu kada nemas posao a zivis sa pozajmljenim parama u najskupljoj drzavi sveta e to je faza "First price - kupus". i tada sam gledala kako razvuci na najduzi moguci period tu prokletu krunu.
Dakle,sve se vrti na kraju oko ekonomije jer i zelja i potreba su na gornjoj strani razlomka.Na donjoj strani tog istog razlomka je ekonomija i tek tada se dobija rezultat.Dakle,sta mozes ponesi iz Srbije iako znam da to nije ni kod nas jeftino ali ja znam sa cime se sve napuni torba za 100 eura u Srbiji a ovde za 800 kruna jedna kesa...Imali smo diskusije ovde na forumu gde smo pricali sta se isplati a sta ne isplati poneti ali ja ipak mislim da se dosta toga moze poneti i ustedeti za taj prvi period,a ti sada kako oces i znas da treba da radis,ti radi.Dakle,ja ne namecem svoje misljenje nikome,ja pisem moje iskustvo...

Kad si mislila da krenes?

Mislila sam u prvoj sedmici marta jer tada i malo padaju cene Norwiegan-a.Ono čuveno šta da kažem službeniku da li sam došla u goste ili da mu pokažem Nokut-.ov godkj. i idem na intervju,nisam pametna.Ni da li da kupujem povratnu kartu.Znam pisali su ovde ali tada nisam razmišljala o tome....

Slažem se za nošenje hrane barem one lakše jer imam pravo na 23 kg prtljaga i treba spakovati i garderobu....ja inteligentna kad sam kupovala davno kofer nisam razmišljala da je prazan 6 kg težak. Naravno da je svaka kruna važna....
Vidiš lakše je mrvu kad ideš sa nekim i nisi sam...ipak nisam sad (mnogo :) ) u panici pa ne idem u Iran majku mu :) U pravu si za ono da mislim na ono zašto to radim...i da utirem staze svoje budućnosti i svoje dece.... uh...

Hvala.... šta da ti kažem i valjda dođem jednom i ja do Aurore Borealis pa ti zahvalim jednom kaficom lično :)

Hvala i ostalima što su mi pisali na PP da stisnem petlju i gazim....Nego jel ima nekog od naših u Drammenu?
 
Odgovor na temu

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.mbb.telenor.rs.



+90 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.02.2014. u 17:20 - pre 124 meseci
Citat:
boban 13:
Citat:
Mirjana Savicic:
Citat:
blok63:
Citat:
boban 13:
Pogledaj cenu pretplatne karte za voz, mislim da je varijanta živeti u Dr i putovati za Os na posao naj bolja solucija. Ja sam koristio taj voz u jutarnjim satima i video mnogo ljudi koji su koristili te pokazne baš na toj relaciji :-) Ako ti treba imam sajt od tog vozića pa isproveravaj i tu opciju


E super, stavi link molim te.Ja gledala buseve nisam se setila voza...


Sve vozove nadjes ovde na nsb.no:
Link: https://www.nsb.no/

Vidi za mesecnu pretplatu jer to je najbolje posto ce ti trebati svaki dan.Kome ne treba svaki dan,onda prati minipris i nadje strasno povoljne karte...moje iskustvo sa vozovima na jugu je super i za svaku su preporuku.
Voz od Lilehammera do Osla sam ranije koristila uvek na minipris i tacno i precizno skoro pa u minut isao uvek i vrlo komforno.Rece Haris Dzinovic da je voz najkomforniji vid prevoznog sredstva :) i slazem se,daleko komforniji od aviona,s tim sto naravno traje duze...ali ne govorimo sada o trajanju...
Isto tako,prosle godine voz u povratku uzmem iz Bergena za Oslo...to je nekih 8 sati,nocni voz a ekipa sa nasjonalfag-a i super nam je bilo...Dakle,blok...ukucas sta ti treba tu na sajtu nsb-a...
Evo ti ovde periodicne karte: https://www.nsb.no/bestill/vel...lo+S&passengerCategoryId=1

Moze da se kupi periodicna karta na 7 i 30 dana.
Kaze od Drammena do Osla S za 7 dana kosta 543 krune a 30 dana 1636 kruna.
Kada uzmes 3500 kruna kirija plus 1636 kruna karta dobijes 5136 kruna.
Ona druga opcija ti je 6000 kruna plus isto mesecna karta za Oslo oko 700 kruna ako se ne varam to je 6700 kruna...
Dakle,razlika je u 1600 kruna samo za to... sto znaci mozes uzeti periodicnu kartu za jos jedan mesec od tih para...
Onako ekonomski gledano...
Drzimo ti fige.

Meni je onomad kasnio voz iz Tonsberga za Oslo i oni su uredno poslali autobus koji nas je pokupio i odneo do Oslo centralne stanice i odatle je sve bilo organizovano tako da smo kasnili svega 2 min od planiranog vremena. Takođe sam upoznao i jednog Makedonca u busu koji mi je rekao da im se voz prošli put pokvario u Dre a da su ovi uredno poslali TAXI vozila i prebacili sve putnike do Osla.


Čoveče....gde smo mi?
 
Odgovor na temu

Iseljenik u pokusaju
Drasko Obradovic
Valjevo,Srbija

Član broj: 315946
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+25 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.02.2014. u 17:50 - pre 124 meseci
Citat:
blok63:
Citat:
Mirjana Savicic:
Jeste isle smo Olga i ja zajedno tada...inace se upoznale u hodniku skole Sage mesec dana pred put u Norvesku i iz dva razgovora sve dogovorile i posle zajedno.Naravno da je lakse kada covek ima sa kim da podeli sta ga muci,a istu muku dele...ali to je bila i sreca jer se nas dve nismo poznavale a tako smo dobro funkcionisale,sto nije cest slucaj.Mi ne zivimo vise na istoj lokaciji ali smo bliske ostale i bas je pre neki dan svratila kod mene sa jednog puta i prepricavale smo po ko zna koji put dogodovstine sa ulice iz tog perioda.I njena i moja porodica misle da je to zanimljivo kada im pricamo i smeju se...ali to ne da nije bilo zanimljivo tada nego je bilo za nas traumaticno,ali kroz vreme se sve promeni...
Razumem te Blok skroz i normalno je da osecas strah i neizvesnost jer ulazis u rizik.
Ali taj rizik je neophodan da bi promenila svoju sadasnju poziciju i imas nas toliko na forumu koji smo prosli kroz taj rizik i preziveli.Karta u jednom smeru,misli u jednom smeru...i mozes ti to.Druga alternativa i ne postoji nego uspeh.Moras se voditi time i u krizama koje ce tek nadolaziti.Ovo sada je strah...a nije kriza,kriza tek dolazi ovde,ali to sve bude i prodje...smenjuje se,srecom...
Napakuj taj prasak i hrane i cuda...jer kazem ti,ok je da se to ne tegli kada covek ima ovu platu ovde...ali tebi je svaka kruna bitna jer 20 kruna tamo,30 kruna vamo...i tako 20 po 30 se skupi brzo 1000 kruna koje je otislo...a moglo se upotrebiti na nesto drugo korisnije.
Vidi,ja nisam ni malo stedljiva osoba,cak naprotiv trosim na sve zivo i na sta treba i na sta ne treba,i putujem dosta jer ne moze covek samo da radi i da ne trosi,to je idiotizam ali da me pogresno ne shvatis,to ja radim sada sa ove pozicije,ja govorim o tom pocetnom periodu kada nemas posao a zivis sa pozajmljenim parama u najskupljoj drzavi sveta e to je faza "First price - kupus". i tada sam gledala kako razvuci na najduzi moguci period tu prokletu krunu.
Dakle,sve se vrti na kraju oko ekonomije jer i zelja i potreba su na gornjoj strani razlomka.Na donjoj strani tog istog razlomka je ekonomija i tek tada se dobija rezultat.Dakle,sta mozes ponesi iz Srbije iako znam da to nije ni kod nas jeftino ali ja znam sa cime se sve napuni torba za 100 eura u Srbiji a ovde za 800 kruna jedna kesa...Imali smo diskusije ovde na forumu gde smo pricali sta se isplati a sta ne isplati poneti ali ja ipak mislim da se dosta toga moze poneti i ustedeti za taj prvi period,a ti sada kako oces i znas da treba da radis,ti radi.Dakle,ja ne namecem svoje misljenje nikome,ja pisem moje iskustvo...

Kad si mislila da krenes?

Mislila sam u prvoj sedmici marta jer tada i malo padaju cene Norwiegan-a.Ono čuveno šta da kažem službeniku da li sam došla u goste ili da mu pokažem Nokut-.ov godkj. i idem na intervju,nisam pametna.Ni da li da kupujem povratnu kartu.Znam pisali su ovde ali tada nisam razmišljala o tome....

Slažem se za nošenje hrane barem one lakše jer imam pravo na 23 kg prtljaga i treba spakovati i garderobu....ja inteligentna kad sam kupovala davno kofer nisam razmišljala da je prazan 6 kg težak. Naravno da je svaka kruna važna....
Vidiš lakše je mrvu kad ideš sa nekim i nisi sam...ipak nisam sad (mnogo :) ) u panici pa ne idem u Iran majku mu :) U pravu si za ono da mislim na ono zašto to radim...i da utirem staze svoje budućnosti i svoje dece.... uh...

Hvala.... šta da ti kažem i valjda dođem jednom i ja do Aurore Borealis pa ti zahvalim jednom kaficom lično :)

Hvala i ostalima što su mi pisali na PP da stisnem petlju i gazim....Nego jel ima nekog od naših u Drammenu?



pogledaj ali cini mi se da i Wizz krece od marta da leti za Oslo

pozzz
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.rito.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.02.2014. u 17:59 - pre 124 meseci
Blok,ako letis sa Norwegian-om onda je 20 kg dozvoljeno,mozes dva kofera i to se isplati jer tu ces natrpati svasta.
Imas pored toga i 10 kg rucni prtljag i tu mozes staviti dosta toga...To je 50 kg...ako odbijemo na tezinu kofera onda je nekih 40-42 kg mogucnost za potrpati...
Citat:
Håndbagasje er inkludert. Alle reisende kan medbringe 1 stk håndbagasje gratis. Maksimal vekt er 10 kg på LowFare-flyvninger og 10 kg på flyvninger som inneholder Flex. Maksimum størrelse er 55 x 40 x 23 cm.
Innsjekket bagasje LowFare
Med LowFare-billett er innsjekket bagasje tilvalg. Du kan bestille opptil 2 kolli á 20 kg mot et tillegg per person, per strekning. Bestiller du på nett får du halv pris sammenlignet med å betale ved innsjekking

1 kofer kosta 130 kruna
2 kofera kostaju 260 kruna a to je 40 kg...

Imas ti tu fino za potrpati Ta doplata za jos jedan kofer od 130 kruna nije nista u poredjenju koliko mozes potrpati u njega jer 20 kg se brzo napuni...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

5kovic
Milos Petkovic
Nis

Član broj: 304569
Poruke: 9
82.117.204.*



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.02.2014. u 18:35 - pre 124 meseci
Pozdrav svima
Nasao sam neki smestaj u Ås-u i planiram oko 20. marta da putujem. Da li ima nekoga sa foruma ko je bio tamo ili zivi tamo.
Interesuje me da li je dobro povezan sa okolnim mestima i Oslom i kako najbolje stici od Gardenmoen-a do tamo.
Inace planiram da obilazim staracke domove i bolnice u okolini.
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
77.222.220.*



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.02.2014. u 18:36 - pre 124 meseci
Citat:
Iseljenik u pokusaju:
Citat:
blok63:
Citat:
Mirjana Savicic:
Jeste isle smo Olga i ja zajedno tada...inace se upoznale u hodniku skole Sage mesec dana pred put u Norvesku i iz dva razgovora sve dogovorile i posle zajedno.Naravno da je lakse kada covek ima sa kim da podeli sta ga muci,a istu muku dele...ali to je bila i sreca jer se nas dve nismo poznavale a tako smo dobro funkcionisale,sto nije cest slucaj.Mi ne zivimo vise na istoj lokaciji ali smo bliske ostale i bas je pre neki dan svratila kod mene sa jednog puta i prepricavale smo po ko zna koji put dogodovstine sa ulice iz tog perioda.I njena i moja porodica misle da je to zanimljivo kada im pricamo i smeju se...ali to ne da nije bilo zanimljivo tada nego je bilo za nas traumaticno,ali kroz vreme se sve promeni...
Razumem te Blok skroz i normalno je da osecas strah i neizvesnost jer ulazis u rizik.
Ali taj rizik je neophodan da bi promenila svoju sadasnju poziciju i imas nas toliko na forumu koji smo prosli kroz taj rizik i preziveli.Karta u jednom smeru,misli u jednom smeru...i mozes ti to.Druga alternativa i ne postoji nego uspeh.Moras se voditi time i u krizama koje ce tek nadolaziti.Ovo sada je strah...a nije kriza,kriza tek dolazi ovde,ali to sve bude i prodje...smenjuje se,srecom...
Napakuj taj prasak i hrane i cuda...jer kazem ti,ok je da se to ne tegli kada covek ima ovu platu ovde...ali tebi je svaka kruna bitna jer 20 kruna tamo,30 kruna vamo...i tako 20 po 30 se skupi brzo 1000 kruna koje je otislo...a moglo se upotrebiti na nesto drugo korisnije.
Vidi,ja nisam ni malo stedljiva osoba,cak naprotiv trosim na sve zivo i na sta treba i na sta ne treba,i putujem dosta jer ne moze covek samo da radi i da ne trosi,to je idiotizam ali da me pogresno ne shvatis,to ja radim sada sa ove pozicije,ja govorim o tom pocetnom periodu kada nemas posao a zivis sa pozajmljenim parama u najskupljoj drzavi sveta e to je faza "First price - kupus". i tada sam gledala kako razvuci na najduzi moguci period tu prokletu krunu.
Dakle,sve se vrti na kraju oko ekonomije jer i zelja i potreba su na gornjoj strani razlomka.Na donjoj strani tog istog razlomka je ekonomija i tek tada se dobija rezultat.Dakle,sta mozes ponesi iz Srbije iako znam da to nije ni kod nas jeftino ali ja znam sa cime se sve napuni torba za 100 eura u Srbiji a ovde za 800 kruna jedna kesa...Imali smo diskusije ovde na forumu gde smo pricali sta se isplati a sta ne isplati poneti ali ja ipak mislim da se dosta toga moze poneti i ustedeti za taj prvi period,a ti sada kako oces i znas da treba da radis,ti radi.Dakle,ja ne namecem svoje misljenje nikome,ja pisem moje iskustvo...

Kad si mislila da krenes?

Mislila sam u prvoj sedmici marta jer tada i malo padaju cene Norwiegan-a.Ono čuveno šta da kažem službeniku da li sam došla u goste ili da mu pokažem Nokut-.ov godkj. i idem na intervju,nisam pametna.Ni da li da kupujem povratnu kartu.Znam pisali su ovde ali tada nisam razmišljala o tome....

Slažem se za nošenje hrane barem one lakše jer imam pravo na 23 kg prtljaga i treba spakovati i garderobu....ja inteligentna kad sam kupovala davno kofer nisam razmišljala da je prazan 6 kg težak. Naravno da je svaka kruna važna....
Vidiš lakše je mrvu kad ideš sa nekim i nisi sam...ipak nisam sad (mnogo :) ) u panici pa ne idem u Iran majku mu :) U pravu si za ono da mislim na ono zašto to radim...i da utirem staze svoje budućnosti i svoje dece.... uh...

Hvala.... šta da ti kažem i valjda dođem jednom i ja do Aurore Borealis pa ti zahvalim jednom kaficom lično :)

Hvala i ostalima što su mi pisali na PP da stisnem petlju i gazim....Nego jel ima nekog od naših u Drammenu?



pogledaj ali cini mi se da i Wizz krece od marta da leti za Oslo

pozzz

Nemoj da te cena karte kod WIZZ-a zavara, koferi kod njih su strahovito skupi + prevoz od Oslo S do Dram ili Osla i doći ćeš do vrlo interesantne računice :-) ja sam gledao karte za April i to jeste jevtinije ako ne nosim kofer u svakom drugom slučaju je skuplje ili isto

Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

MaxxBunker
Specialist
Finnmark

Član broj: 315977
Poruke: 35
*.bb.online.no.



+6 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.02.2014. u 19:08 - pre 124 meseci
U toku je super salg u Norwegianu i do 26. mogu da se pazare dzabalesku karte, tako da ko planira neka pozuri, od ovoga sumnjam da ce ici nize. Beograd Oslo oko 60e u martu a i ostalim mesecima.
Ko ume, taj sme, ko sme taj ne zna za
strah, ili tako nesto...
 
Odgovor na temu

m_kao_maja
bijeljina

Član broj: 319619
Poruke: 12
*.84-48-109.nextgentel.com.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.02.2014. u 19:25 - pre 124 meseci
Je l' ima neko od vas u Kristiansandu? Jos da 'oce platiti kafu... milina
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.rito.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.02.2014. u 19:34 - pre 124 meseci
Ima u Kristiansandu...lep kao lutka samo nesto nisam sigurna da bi ga zena pustila da ti plati tu kafu
Blok,imas 15.mart 567 kruna do Osla uz prtljag doda se 260 kruna (2 kofera)-norwegian... i to mu dodje 827 kruna...sto mu dodje 100 eura.Jedan pravac...naravno...
Blok,kazes lepo da ides turisticki i da oces da trazis posao i da zato neznas kada ces se vratiti a ako zapne nesto pokazes lepo nostifikaciju iz Nokuta i nece biti problema.A komunikaciju obavljaj na norveskom.Ne bi trebalo biti problema...
I vidis da nisi sama...svi se bavimo sa tobom ovde Trpamo prtljag,gledamo karte,jurimo vozove periodicne karte...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

IveD

Član broj: 269402
Poruke: 181
*.212.76.114.getinternet.no.



+54 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.02.2014. u 19:47 - pre 124 meseci
Ima nas dosta u Kristiansandu ali niko nikoga ne zna i niko sa nikim kafu ne pije
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7928530 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.