Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potpuno zagusenje saobracaja na Neobee-u

[es] :: ISP :: ADSL :: Potpuno zagusenje saobracaja na Neobee-u

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 31021 | Odgovora: 148 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

easyyu
Pol isidor
MSc. Elektrotehnika-Telekomunikacije
Kanjiza

Član broj: 18220
Poruke: 1729
77.46.207.*

ICQ: 314201297


+170 Profil

icon Re: Potpuno zagusenje saobracaja na Neobee-u01.09.2007. u 02:46 - pre 202 meseci
Pa jel kod neobee-a postoji ugovor za ADSL kao na Telekomu?
Ako ne..sta cekate?
 
Odgovor na temu

lemi11
Novi Sad

Član broj: 155693
Poruke: 1
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Potpuno zagusenje saobracaja na Neobee-u01.09.2007. u 02:50 - pre 202 meseci
@Hasimbegovic

Nemoras produzavati ADSL odmah nakon isteka mesecnog naloga,imas fore 7-10 dana
to da uradis pre nego sto ustupe tvoj port u centrali nekom drugom.
Meni istice nalog 1.Septembra i sacekacu 7 dana da vidim da li ce se stvari popraviti
Inace od 2:45 nocas konacno puna brzina DL=108 kB/s na 1Mbps.Dokle videcemo...
 
Odgovor na temu

574nk3
Software Developer
Freelance
Belgrade

Član broj: 38673
Poruke: 248
*.ADSL.neobee.net.



+33 Profil

icon Re: Potpuno zagusenje saobracaja na Neobee-u01.09.2007. u 07:54 - pre 202 meseci
O hvala ti boze ... Evo proradio net, duplirana brzina... Samo shtro naravno ne ide 1024 nego 865, ali boze moj :D

++edit++
Evo opet sve po starom, 1kb-5kb download. Vracam se na dial-up.

[Ovu poruku je menjao 574nk3 dana 01.09.2007. u 11:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mcdjura
Paracin

Član broj: 58538
Poruke: 124
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 408950718


+2 Profil

icon Re: Potpuno zagusenje saobracaja na Neobee-u01.09.2007. u 12:36 - pre 202 meseci
Evo od nocas od 3h izjutra pa sve do sad je sve OK ali stim da brzina dosta variara od 35kb/s-60kb/s (paket 512),valjda ce se i to srediti...
 
Odgovor na temu

stsung
NS

Član broj: 12899
Poruke: 432
*.ADSL.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: Potpuno zagusenje saobracaja na Neobee-u01.09.2007. u 12:40 - pre 202 meseci
Pozd.

Elem ovako

Stvar je pochela u chetvrtak oko 13h. Net je tada bio u potpunosti usahnuo, nishta nije radilo, chak ni neobee sajt. Ping do njihovog routera i dns-a je prolazio, ostalo nishta. I oko 14h zovnem ja ... nadglasam lika koji je probao odma da mi proda prichu da restartujem rachunar i modem, i posle jednog minuta stvar je proradila. E, posle tog kobnog minuta (zvacemo ga ground minute ), stvar je proradila bash ovako kako svi opisuju - katastrofalno.

Nishta otisho ja tad na poso nisam do uveche pratio s(r)tanje stvari, stignem uveche kuci, katastrofa i dalje. Tip tip tip telefon, uaaaa uauaaa uaaa uaaaaaaaaua uaaaaaaaa (muzika dok se cheka) jedno 15-20 minuta, i ajmo. "Telekom duplira linkove pa su napravili problem". Reko dobro ... a shto mi onda kaspersky sa sajta radi kako treba a sve ostalo ne? Poslednji put kada sam proveravao telekom jelda josh uvek nije posebne linkove imao samo kad se downloaduje kaspersky, Pa spolja je verovatno problem. Reko mozhe i tako ... ajde sad ti povuci sa mog jednog servera isti fajl koji ja pokushavam. Naravno proshlo za 2 sekunde bez problema, a meni ide (u najboljem sluchaju) 20Kbit/s. I nishta, nema momak pristup routeru/shaping uredjaju/chemu god, mora da se cheka ujutru da se sredi, reko mozhe vazhi super cao.

Tijekom noci se probudim (mora da sam sanjao da sam downloadovo linux cd image pa zaspo i probudio se u buducnosti jedno 60 godina kasnije i vido da je download na 98%), chachnem komp da vidim jel radi stvar, vidim radi... reko lijepo, odem sav uljuljkan na spavanje Ustanem u 7, sednem da skinem mail itd itd, radi ... e reko lepo, nije bilo strashno. U mislim 9:30 (tako nekako) iznenada se pojavio onaj gremlin kojeg je neko hranio posle ponoci, odjednom katastrofa. Reko dobro, tip tip tip, upaaa upaaaaa, dobar dan dobar dan. Takva i takva stvar, blabla ... telekom .. blabla... kaspersky ... blabla ... ok trebalo bi da se sredi do negde podneva, reko oket super cao

~ 19h, zove drugar koji je isto na pcheli, kazhe katastrofa blabla takva i takva stvar blabla. Ja reko, ajde nisam znao I sad, pogledam od kuce download jednog fajla (sa moga mi servera), ide loshe, ne dostizhe nikada 100k (1536/192 adsl). Reko ajd probaj sad ti, proba on ... isto. Ja iz firme uzeo da probam na backup linku (1536/192 soho), 150KB/sec. Reko opa bato, ovo je zanimljivo. Ne budimo ti lenji, odemo mi po kishici do pchele (dodushe nismo pokisli), i ajde da prichamo sa nekim. Stigne momak, kulturan jelda i pristojan i krenemo mi opet ... telekom .. blabla ... kaspersky .. blabla ... na soho radi ... blabla ... kuci nam ne radi ... blabla ... ovo ... blabla ... ono.

Shalu na stranu, osoblje pchele je kulturno, pomognu kad ih malo naterash, ali malko nervira kad mu lepo kazhesh da se bavish time i da znash o chemu prichas, on krene da ti prodaje neku prichu o ruzhnom pachetu. Preko telekoma i njihovog proshirenja, fantomskog kasperskog koji je izgleda nashao rupu u sistemu pa obilazi te probleme, doshli smo na kraju do toga da je problem "ip tabela" (wtf?! prim. prev.), i torrenti koji jelda naprave malo haosa (shto da je u pitanju NAT bih josh i poverovao, ali kako svako ima jelte svoju ip adresu ne vidim kakve veze ima njihov broj sa routerom, osim da je naravno link pretrpan, shto opet znachi da je premali link dodeljen adsl korisnicima, i shto i dalje ne mozhe da objasni fenomen da meni u firmi radi na soho linku savrsheno a da drugde ne radi). Treba reci da soho linkovi nisu osim statichne IP adrese ni po chemu specijalni u odnosu na home korisnike - saobracaj se svima shape-uje. No dobro, razuman sam dovoljno, ja zaista sve mogu da prihvatim, i da je problem do samog Tonija Bleeeeeer-a, ali ono shto je mene malo pomelo (ono metla pa shljis), to je odgovor kako doci do administratora pa poprichati malo sa njime. Konkretno ne to, on je nedodirljiv i ima samo svoju privatnu e-mail adresu kako reche, ali ... (molim bubnjeve) ... "administrator ne radi vikendom". Znachi josh jednom za sve sa jeftinijim ulaznicama ... administrator, osoba koja u ovom sluchaju jedina mozhe da neshto uradi, ne radi vikendom.

Ostavimo milog administratora na sekund, on verovatno (sa vishe ili manje uspeha) radi posao za koji je placen, i sigurno mu nije "doshlo" da ne dodje vikendom (osim ako nije u pitanju vlasnik ), vec jelte nije placen za to Problem ovde je odnos provajdera, koji prodaje usluge, prema korisnicima, koji su njegovi klijenti. "Dobar dan internet nam ne radi. - Znate, administrator nam ne radi vikendom, chujemo se u ponedeljak". E tu vec podvlachim crtu, tu smo preshli preko granice dobrog ukusa, gremlina, fantomskog kasperskog, imperatora Telekominusa, i svega ostalog, i stigli do chinjenice da te neko zeza za sopstvenu lovu. E to vec nije ni malo u redu i tu stvar prestaje da bude zabavna. Kupite kartu za avion idete na bitan sastanak u Rio de Janeiro, i kazhu vam, oprostite pilot ne radi vikendom (loshe poredjenje, ovako neshto je sasvim moguce u JAT-u ). Onome iz pchele koji bude prochitao ovo (a prochitace), mogu samo da kazhem da ovako se posao ne vodi. Dovoljno je bilo reci, da, problem je do nas, radimo na tome, produzhicemo vam pretplatu na 2 dana kao kompenzaciju za sve, i nema problema, sranja se deshavaju svuda u svetu sa svim provajderima, nije smak sveta. Ali nije u redu prichati priche za malu dechicu, jer ovde su korisnici oshteceni, a ne pchela, i nemojmo se pogreshno razumeti ako se bunimo kad smo oshteceni, jer time samo izazivate da ti isti korisnici promene pchelu (tj provajdera) a time pogodite ko je oshtecen. Chisto malo "brain juice" za krchkanje, bez ikakve uvrede.

Svako dobro.

Update: neshto se desilo (neko neshto namestio?), veza pukla, i nakon ponovnog rekonektovanja radi sve savrsheno, chak i brzhe nego shto bi ochekivali za ovo doba dana

[Ovu poruku je menjao stsung dana 01.09.2007. u 14:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

niceness
Novi Sad

Član broj: 93992
Poruke: 993



+22 Profil

icon Re: Potpuno zagusenje saobracaja na Neobee-u01.09.2007. u 14:14 - pre 202 meseci
Citat:

Update: neshto se desilo (neko neshto namestio?), veza pukla, i nakon ponovnog rekonektovanja radi sve savrsheno, chak i brzhe nego shto bi ochekivali za ovo doba dana

Majko mila... upravu si, evo dl se zakucao na 107 KB/s :D
 
Odgovor na temu

maksic.jovan
Maksic Jovan
Ruma

Član broj: 155673
Poruke: 8
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Potpuno zagusenje saobracaja na Neobee-u01.09.2007. u 14:49 - pre 202 meseci
Uspeo sam da se konektujem... Od 9 sati pokusavam da uspostavim vezu... Nesupesno... Zvao sam i tehnicku sluzbu i posle 10 min cekanja javila se jedna devojcica koja se razume u ADLS onoliko koliko se ja razumeme u konfekcijsku robu. Naravno dobio sam odgovor da je kriv Telekom... (mislim da imaju monitore ispred sebe na kojima im ide tekst, kao onaj u vestima na RTS).
Lepo ja njoj kazem, Srpski, da me ceo svet razume, da sam upoznat sa Telekomovim vezama (da poznajem gomilu ljudi koji imaju njihove naloge) i svima net radi (malo variria protok, ali to je normalno za ADSL i apsolutno prihvatljivo - sta bi jada da mi bar varira) a ona ce meni: "ne znam ja sta se desava. Svi operateri imaju probleme.. I Sezampro i Eunet..." ni vise ni manje nego "ne znam ja". Pa dobro sledeci put kad pozovem tehnicku sluzbu, pitacu je da mi da svoj broj telefona pa da odemo negde na pice, jel je to izgleda jedina tehnicka podrska koju ja mogu dobiti... :-)

u nadi za bolje dane

pozdrav
 
Odgovor na temu

Hasimbegovic

Član broj: 20360
Poruke: 265
*.ADSL.neobee.net.



+3 Profil

icon Re: Potpuno zagusenje saobracaja na Neobee-u01.09.2007. u 15:05 - pre 202 meseci
Bes ga. Cini se da radi normalno do sad. Download ... generalno oko 105 kbps, zavisi odakle downloadujes naravno. Radi extra za sad iako je bio jedan prekid pa nisam imao interneta. Videcemo kako ce stvari odvijati u toku dana.
 
Odgovor na temu

MagicScorpion
Red Scorpion
Sistemski administrator, serviser itd.
Novi Sad

Član broj: 76889
Poruke: 161
*.ADSL.neobee.net.

Jabber: bixer@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Potpuno zagusenje saobracaja na Neobee-u01.09.2007. u 20:35 - pre 202 meseci

Radi mi net kao da zivim u juznom Dzibutiju!
Ne sto cu raskinuti ugovor nego cu ih jos i zapaliti!
BIXER
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Hasimbegovic

Član broj: 20360
Poruke: 265
*.ADSL.neobee.net.



+3 Profil

icon Re: Potpuno zagusenje saobracaja na Neobee-u01.09.2007. u 20:37 - pre 202 meseci
Ne znam sta da ti kazem .... meni se normalizovalo u toku dana. Iako nije sve mozda kako bi trebalo biti ali ... 90 % je sasvim OK. Strpi se jos malo ... mozda jos uvek nesto rade.
 
Odgovor na temu

MagicScorpion
Red Scorpion
Sistemski administrator, serviser itd.
Novi Sad

Član broj: 76889
Poruke: 161
*.ADSL.neobee.net.

Jabber: bixer@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Potpuno zagusenje saobracaja na Neobee-u01.09.2007. u 21:17 - pre 202 meseci

Jutros oko 8h net mi je leteo! Sve je bilo isuvise ok!
Kad sam se vratio kuci, uzas!
Necu ni cable necu ni adsl vise necu nista od tog smeca.
Kupujem satelit!
BIXER
 
Odgovor na temu

mcdjura
Paracin

Član broj: 58538
Poruke: 124
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 408950718


+2 Profil

icon Re: Potpuno zagusenje saobracaja na Neobee-u01.09.2007. u 21:28 - pre 202 meseci
Da "ADSL" je u jednom trenutku radio kako bi trebalo da radi ,ali kako to ide sve sto je lepo kratko traje...ili previse dobro da bi bilo istinito ,mozda nam se ucinilo koliko smo se uzeleli normalnog protoka :)... ne znam vise sta da mislim...ali jedno je sigurno neobeenet je mene kao korisnika izgubio 100%!!
 
Odgovor na temu

Zoran 021
Zoran Deliblaćanin
Novi Sad

Član broj: 39768
Poruke: 287
*.ADSL.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: Potpuno zagusenje saobracaja na Neobee-u01.09.2007. u 21:34 - pre 202 meseci
Neobee još nije došao sebi od silnog šoka !

[img][/img]

[img][/img]

Dva uzastopna merenja !
qwertz

 
Odgovor na temu

mcdjura
Paracin

Član broj: 58538
Poruke: 124
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 408950718


+2 Profil

icon Re: Potpuno zagusenje saobracaja na Neobee-u01.09.2007. u 21:45 - pre 202 meseci


Da ne bi mozda ovako trbao da izgleda protok od 512kb/s ?!
BRUKA!!!!
 
Odgovor na temu

MagicScorpion
Red Scorpion
Sistemski administrator, serviser itd.
Novi Sad

Član broj: 76889
Poruke: 161
*.ADSL.neobee.net.

Jabber: bixer@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Potpuno zagusenje saobracaja na Neobee-u01.09.2007. u 21:51 - pre 202 meseci


Pazi ja imam 80 a paket mi je 1024!
Kako nas muljaju, kakve su ovo malverzacije sta je bre ovo ***ote!!!!!!
ADSL je prevara veka!
Treba da imas paket od 5mb da bi imao punu brzinu od 1
Potpisacu raskid ugovora plus cu traziti 60 dana o njihovom trosku.
Za moj zaradjeni novac nece me niko zajebavati!
BIXER
 
Odgovor na temu

stsung
NS

Član broj: 12899
Poruke: 432
*.ADSL.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: Potpuno zagusenje saobracaja na Neobee-u01.09.2007. u 22:26 - pre 202 meseci
Pozd.

Probajte da povuchete fantoma iz novog sada (kaspersky) sa http://virus.neobee.net/programi/kav/kav7.0.0.125en.exe ... tu ima da ide normalnom brzinom :)

Svako dobro.
 
Odgovor na temu

maksic.jovan
Maksic Jovan
Ruma

Član broj: 155673
Poruke: 8
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Potpuno zagusenje saobracaja na Neobee-u01.09.2007. u 23:49 - pre 202 meseci
> Pstttt. Meni ovo za sada rako kako tako (DL
je 35kbps + - ), ali tiho da ne cuju inace ode protok
u djavola...



____________________________________________________________________________________Ready for the edge of your seat?
Check out tonight's top picks on Yahoo! TV.
http://tv.yahoo.com/
 
Odgovor na temu

Zoran 021
Zoran Deliblaćanin
Novi Sad

Član broj: 39768
Poruke: 287
*.ADSL.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: Potpuno zagusenje saobracaja na Neobee-u02.09.2007. u 00:29 - pre 202 meseci
Ovako ne bi trebalo da izgleda 512 kbs !![img]
qwertz

 
Odgovor na temu

MagicScorpion
Red Scorpion
Sistemski administrator, serviser itd.
Novi Sad

Član broj: 76889
Poruke: 161
*.ADSL.neobee.net.

Jabber: bixer@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Potpuno zagusenje saobracaja na Neobee-u02.09.2007. u 01:39 - pre 202 meseci

Down mi konstano varira od loseg ka dobrom ali up je uzas, umesto 128 vec danima mi je izvoli pogledaj!!!
















BIXER
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

oclone89

Član broj: 107765
Poruke: 42
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Potpuno zagusenje saobracaja na Neobee-u02.09.2007. u 11:59 - pre 202 meseci
Stvarno ne znam zbog čega ste digli ovakvu frku na ovoj temi.
Meni je takođe ,dan pre nego što su duplirali brzinu, download bio užasan. Ali to je samo jedan dan. Jeste da je internet od 256 išao kao duil-up, ali dešava se i to.
Sada mi od 512 ide sasvim pristojno, ponekad i do 60 Kb/s.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Potpuno zagusenje saobracaja na Neobee-u

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 31021 | Odgovora: 148 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.