Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cestitke Linux Zajednici na Velikoj Pobedi u 2007-moj godini!

[es] :: Advocacy :: Cestitke Linux Zajednici na Velikoj Pobedi u 2007-moj godini!
(Zaključana tema (hardlock), by markom)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 18710 | Odgovora: 106 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
PPP-02-107.beobug.com.



+35 Profil

icon Re: Cestitke Linux Zajednici na Velikoj Pobedi u 2007-moj godini!09.09.2007. u 13:27 - pre 203 meseci
Citat:
MladenIsakovic:'si probao PCLOS?

Jel' to još uvek važi kao najnovije za probaj ovo, ili je u međuvremenu izašlo nešto bolje. Mislim da li da probam ili sačekam još par dana.
 
0

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.adsl.static.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Cestitke Linux Zajednici na Velikoj Pobedi u 2007-moj godini!09.09.2007. u 13:29 - pre 203 meseci
Citat:
biotech: ma daj covece nece znati da ga instalira


A yebi ga, brate, digneš sistem sa CDa, podigne se linux u live modu, sve što je potrebno je da klikne na install ikonicu na desktopu. Ako i to ne zna, onda nije ni čudo što je opsednut linuxom kao neprijateljem
 
0

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
89.216.42.*

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Cestitke Linux Zajednici na Velikoj Pobedi u 2007-moj godini!09.09.2007. u 14:19 - pre 203 meseci
Ma nemoj tako Mladene. Linux je za pametne, oni drugi u njemu vide polufabrikat, glup sistem koji ne zna da radi i tome sl.
Stvarno ljudi, ako vam se nešto nesviđa a vi to nemojte koristiti. Ako ne znate da koristite, ne znači da to nešto ne valja
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.l.strato-dslnet.de.



+7177 Profil

icon Re: Cestitke Linux Zajednici na Velikoj Pobedi u 2007-moj godini!09.09.2007. u 15:05 - pre 203 meseci
Hehe vidim da su moja pisanija izazvala burne emotivne reakcije ;-)

Zanimljivo je primetiti da za jedan neprikosnoveni desktop OS moras posedovati specijalne vestine da bi ga instalirao kao i da su se pojavile nove distribucije kao savet za "probaj ovo" ;-)

Sve u svemu, eto - Ubuntu 7.10 ce imati fail-safe graficki mod, pa ce i duduci poput mene moci da ga instaliraju ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

_AxeZ_
Novi Sad, Vojvodina

Član broj: 141567
Poruke: 40
*.ADSL.neobee.net.

Jabber: axez@elitesecurity.org
ICQ: 2640053


+7 Profil

icon Re: Cestitke Linux Zajednici na Velikoj Pobedi u 2007-moj godini!09.09.2007. u 15:19 - pre 203 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Hehe vidim da su moja pisanija izazvala burne emotivne reakcije ;-)

Zanimljivo je primetiti da za jedan neprikosnoveni desktop OS moras posedovati specijalne vestine da bi ga instalirao kao i da su se pojavile nove distribucije kao savet za "probaj ovo" ;-)

Sve u svemu, eto - Ubuntu 7.10 ce imati fail-safe graficki mod, pa ce i duduci poput mene moci da ga instaliraju ;-)



Mora da su culi da jos nije suvise poglupljena instalacija cim jedan inzenjer Nero-a ne ume da instalira....;)
\x56 \x6f \x6a \x76 \x6f \x64 \x69 \x6e \x61
\x52 \x65 \x70 \x75 \x62 \x6c \x69 \x6b \x61
 
0

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.adsl.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Cestitke Linux Zajednici na Velikoj Pobedi u 2007-moj godini!09.09.2007. u 15:29 - pre 203 meseci
A i taj Ahead, brate, pišu softver za linux, a menadžer ili inženjer, šta već - ne zna da instalira taj yebeni linux
Eee, dokle su došli, nema, ima Evropa da pukne, kad i kod njih rade nesposobni
A mislio sam da se to samo nama dešava.
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7177 Profil

icon Re: Cestitke Linux Zajednici na Velikoj Pobedi u 2007-moj godini!09.09.2007. u 16:41 - pre 203 meseci
Citat:

A i taj Ahead, brate, pišu softver za linux, a menadžer ili inženjer, šta već - ne zna da instalira taj yebeni linux


Cenim da vecina menadzera (a i inzenjera) ne zna bas da podesava taj Pokemon, pa opet industrija ide napred, Apple objavljuje Leopard-a uskoro, Vista je vec izasla - a vas Linux, koliko vidimo, ucestvuje sa fantasticnih 1.34% udela u toj industriji i novost je da ce uskoro moci da radi u fail-safe VGA modu - sta reci, svakom svoje ;-)

Eto, na 1000 ljudi, njih 2 da znaju sa tim Linuxom i sasvim se zadovoljavaju potrebe industrije. A jos su i elita - bogati ne moz' svako da bidne linux expert - ono, imas poseban "warm'n'fuzzy" feeling u stomaku, ja znam da konfigurisem X bajo dok vecina pacera zna samo da klikce u Windoze-tu i Mac-u :)

Inace steta sto glavni sw. inzenjer iza Nero Linux-a ne prica srpski - da ga pozovem da prozbori koju o Linuxu uopste, verujem da bi vam se dopalo - imao je i par dogodovstina sa "sestoricom velicanstvenih" maintainera Kernela, prica je takva da komplet opisuje kupusaru, al nekom drugom prilikom... ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.adsl.static.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Cestitke Linux Zajednici na Velikoj Pobedi u 2007-moj godini!09.09.2007. u 17:36 - pre 203 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Apple objavljuje Leopard-a uskoro, Vista je vec izasla - a vas Linux, koliko vidimo, ucestvuje sa fantasticnih 1.34% udela u toj industriji i novost je da ce uskoro moci da radi u fail-safe VGA modu - sta reci, svakom svoje ;-)


To 1 ili 10 % za mene je apsolutno irelevantno, jer ja eto koristim Linux godinama, a nikada nisam učestvovao ni u jednoj anketi, niti me je iko igde pitao da li koristim Linux, te svakako ne upadam ni u jedan statistički podatak, a siguran sam da je kod većine slično, tako da tih tvojih 1.5% okači mačku o rep slobodno, ne verujem da ti iko veruje. Da je tako, linux bi na svim poljima nazadovao, ili bar stagnirao, a kako imam uvida u celu tu stvar, kao i mnogi drugi koji se time bave, linux baš napreduje. Linux 2003 godine i danas su k'o nebo i zemlja, napredovao je od tada drastično u svim pravcima, a ti samo izvoli i prodaji maglu. A što se tiče VGA moda i VESA drajvera, svaki linux radi odlično sa tim, uhvatio si se jednog buga yebenog Ubuntu-a k'o pijan plota. Ostali distroi ne pate sa tim, ali desi se neki bug, mada se to dešava i sa "savršenim" operativnim sistemom, tipa Vista, prošetaj malo forumima, pa vidi da se desi da pukne instal, pa se desi i da secka skrollovanje stranice kod nekog, ne ide tečno, dok mu na XPu i Linuxu ide odlično, pa ovo, pa ono, da ne zaboravimo onu pišijadu sa sigurnosnim propustom na kursoru pa to ni na Protosu nema Savršen OS ne postoji, Linux je takav kakav je, ako ti se ne sviđa, tvoja stvar i tvoj izbor, ali zayebi više da pljuješ ljude kojima Linux odgovara takav kakav je.
A što se tiče toga da inženjeri u Ahead-u ne zna da instalira linux, to je njima na sramotu, ne zbog nepoznavanja linux-internals, jer boli ih uvo, i ne moraju to da znaju, ali recimo PCLOS pa i drugi, digneš sistem sa CD-a (kao i za Windows) pa ti se digne full KDE linux, da vidiš kako to radi, i treba li ti, pa ako ti se svidi, imaš ikonu "install" na desktopu, dvoklik na nju pokrene wizard, pita te za tastaturu, zonu, mrežu, i particiju, i prekopira; zatim reboot i vola. Ako je to geeky, onda yebi ga, ne znam šta je prostije od toga.

[Ovu poruku je menjao MladenIsakovic dana 09.09.2007. u 18:46 GMT+1]
 
0

Stefan Markic

Član broj: 82674
Poruke: 759
*.dynamic.sbb.co.yu.



+73 Profil

icon Re: Cestitke Linux Zajednici na Velikoj Pobedi u 2007-moj godini!09.09.2007. u 18:21 - pre 203 meseci
Citat:
MladenIsakovic: nikada nisam učestvovao ni u jednoj anketi, niti me je iko igde pitao da li koristim Linux, te svakako ne upadam ni u jedan statistički podatak, a siguran sam da je kod većine slično, tako da tih tvojih 1.5% okači mačku o rep slobodno, ne verujem da ti iko veruje.


Nema to veze sa anketama. Postoji brdo nacina da se prate ovakve stvari. U svakom slucaju,

OS Market Shares





OS Usage

 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7177 Profil

icon Re: Cestitke Linux Zajednici na Velikoj Pobedi u 2007-moj godini!09.09.2007. u 18:26 - pre 203 meseci
Citat:

A što se tiče toga da inženjeri u Ahead-u ne zna da instalira linux, to je njima na sramotu, ne zbog nepoznavanja linux-internals, jer boli ih uvo


Firma je Nero, ne Ahead - jos od 2003-ce godine na koju se pozivas ;-) A sto se Ubuntua tice - znas kako, koristio sam ono sto su mi Linux eksperti preporucili kao "najbolji desktop Unix" - ne sumnjam da neki drugi Linux (eto sad taj novi koga pitchujete) nece imati problem, kao sto sam 100% uveren da ce imati problem sa necim drugim, i tako u nedogled.

Elem, takodje ne vidim kakva je sramota ako je inzenjer zaduzen za razvoj Windows softvera nestrucan za Linux pa cak i da ga ne koristi uopste.. Mozda je sramota kad to procenjuje neki Linux Guru, ali vec smo videli koliko je takvih potrebno da se zadovolji industrijska potreba pa je otprilike jasno koliko je to globalno bitno.

Bitno je samo za nekog ko pravi Linux sw...

Sto se "anketa" tice - ovde se ne prica o anketama vec o globalnim statistikama koje se sakupljaju na razne nacine, u ovom konkretnom slucaju po identifikaciji browsera - tako da, niko tebe ne pita sta koristis ali se to u vecini slucajeva vidi kad posetis neki sajt.

A te cifre ne lazu - osim ako mislis da mnogi Linuxovci forge-uju svoj browser string kao Windows sto mi je nekako kontraintuitivno :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
89.216.42.*

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Cestitke Linux Zajednici na Velikoj Pobedi u 2007-moj godini!09.09.2007. u 19:19 - pre 203 meseci
Hmmm... Ivane. Jedno pitanje? Ako si nestručan, kako ti kažeš, za linux.... Sa koje onda tačke stručnosti ti pljuješ po njemu?
 
0

Stefan Markic

Član broj: 82674
Poruke: 759
*.dynamic.sbb.co.yu.



+73 Profil

icon Re: Cestitke Linux Zajednici na Velikoj Pobedi u 2007-moj godini!09.09.2007. u 20:07 - pre 203 meseci
Citat:
vladared: Hmmm... Ivane. Jedno pitanje? Ako si nestručan, kako ti kažeš, za linux.... Sa koje onda tačke stručnosti ti pljuješ po njemu?


Pa valjda iz perspetkive krajnjeg korisnika? Odatle svako moze da pljuje. :>
 
0

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.adsl.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Cestitke Linux Zajednici na Velikoj Pobedi u 2007-moj godini!09.09.2007. u 20:12 - pre 203 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Sto se "anketa" tice - ovde se ne prica o anketama vec o globalnim statistikama koje se sakupljaju na razne nacine, u ovom konkretnom slucaju po identifikaciji browsera - tako da, niko tebe ne pita sta koristis ali se to u vecini slucajeva vidi kad posetis neki sajt.


U tom slučaju treba imati u vidu da mnogi koriste Operu, koja se (kad sam zadnji put gledao) predstavlja kao Internet Explorer, tako da i to treba imati u vidu. A i Konqueror (doduše, ne po defaultu) može da predstavlja drugačiji user-agent, a to može i extenzijom na Firefoxu, jer ima sajtova koji rade samo sa IE, pričam o bankovnim pristupima računu, i slično. I opet, koji to sajtovi vode statistiku poseta, i na koji način, kolika je pouzdanost svega toga?

Citat:
Firma je Nero, ne Ahead - jos od 2003-ce godine na koju se pozivas ;-)


Dobro, izvini, nisam pratio, ionako sam pomenuo da je sramota da inženjer firme takvog renomea ne zna da instalira jedan linux, tj. da je to geeky posao za njega, što je za podsmeh.
 
0

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
89.216.42.*

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Cestitke Linux Zajednici na Velikoj Pobedi u 2007-moj godini!09.09.2007. u 20:45 - pre 203 meseci
Citat:
BrokeBody: Pa valjda iz perspetkive krajnjeg korisnika? Odatle svako moze da pljuje. :>


Da... Samo da bi bio krajnji korisnik moraš da znaš da instaliraš isti. No, čak i tako gledano ono što mi generalno smeta je što čas priča kao stručnjak, a ako je prozvan za neku sitnicu koju verovatno zna da uradi, ali ovde drugačije to prezentuje jer mu odgovara, odjednom on je puki neuki pojedinac.
Isto tako, da bi pljuvao po nečemu, moraš da ipak određeni period provedeš za njim, da znaš o čemu pričaš. Najsmešnije mi je kada neko priča o tome kako linux nema programa, nema ovoga, nema onoga, a u principu, običnom korisniku ako nešto nedostaje pod linuxom to su igrice, mada ni to baš nije najpreciznije rečeno (evo Sabayon koji koristim dolazi sa gomilom igrica i to su neke veoma ozbiljne). Postoje i igrice, i 3d CAD programi za modelovanje (doduše nije AutoCAD, ali ako ja želim nešto pisano isključivo za linux na windowsu, pa nema na ovom drugom to ne znači da je on s***** i da nema šta da ponudi), i programi za gledanje filmova, i programi za rezanje cd-a (tu je pomenut nero? )... Postoji sve što i na Windowsu. Možda se ne zove MS Media Player, ali se može zvati i Amarok i Mplayer i kako god ti odabereš. Ako si spreman da platiš, ponuda je još bolja i još veća...
Ne kažem da je linux savršen, a onaj lik kako li se zvaše neki ubuntu leader koji je lupio glupost pa ostao živ, ispade da je odjednom lupio etiketu čitavoj linux zajednici.
Zbog svega ovoga, ako je neko pozvan da priča o nedostacima linuxa, to su njegovi korisnici isto ko i za Windows. Većina ovih ovde koji pljuju po linuxu ga nikada nisu startovali, ili su videli kod komšije, ili u najboljem slučaju su probali pa se uplašili zato što ne znaju da rade sa njim. To ne znači da je linux loš, nego pre će biti da označava da linux nije za njih. Ništa strašno...
Što se korisnika Windowsa tiče, neka malo pogledaju njihovo dvorište i objasne odakle to da se gomila programa koji su radili na Windows XPu, 2000, 98 ili bilo kojoj drugoj verziji Windowsa sada od jednom ne rade na Visti (a pri tome kada se to dogodi na Linuxu to je katastrofa, ovde je bože moj uredu)? Kako to kada instaliraš (legalnu) Vistu, pustiš je da povuče drivere putem Windows Updatea, a on ti upuca računar? Kako to sistem u koji se kunu kako je naj.. super, uber i tako dalje, pisan sa ne znam kakvim sve super sigurnosnim merama, zaštitama i bla, bla... Kako taj isti sistem i dalje propušta viruse (neke pisane čak i za XP) a da pri tome čak ni ne upozori korisnika da se u pozadini odjednom sam od sebe pojavio sistemski proces koji traži administratorsku privilegiju? Kako..?? Da ne nabrajam dalje, ima mnogo toga da se kaže.
Najsmešnije je to što tim istima smeta jedan maginarni OS koji pokriva ko zna koliko tržišta? Nikako da dobijem odgovor zašto?
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Cestitke Linux Zajednici na Velikoj Pobedi u 2007-moj godini!09.09.2007. u 21:02 - pre 203 meseci
Ma odakle vama da meni smeta Linux?

Ja sam samo hteo da vidim kako Linux izgleda od poslednjeg puta kad sam radio nesto na njemu (2002) - i, eto, docekalo me ono sto me je docekalo :)

Kakav zakljucak treba da izvedem? Da sam bas toliki baksuz ili da sam srecnik pa da takvih problema nemam sa Windowsom u proteklih 10 godina?

Sta ja znam, meni se ipak cini da je nesto drugo...

--

Sto se tice moje strucnosti, bem li ga, nije na meni da o njoj sudim, ali samo jedan sitan komentar koji ima male veze sa tom temom: recimo najvecim delom zahvaljujuci meni licno imate MPEG-4 Audio najviseg kvaliteta na Linuxu i to skroz dzabe bez ikakve emulacije (native linux binary) - kao sto vidite, cudni su putevi gospodnji :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
89.216.42.*

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Cestitke Linux Zajednici na Velikoj Pobedi u 2007-moj godini!09.09.2007. u 21:15 - pre 203 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ma odakle vama da meni smeta Linux?

Ja sam samo hteo da vidim kako Linux izgleda od poslednjeg puta kad sam radio nesto na njemu (2002) - i, eto, docekalo me ono sto me je docekalo :)

Kakav zakljucak treba da izvedem? Da sam bas toliki baksuz ili da sam srecnik pa da takvih problema nemam sa Windowsom u proteklih 10 godina?

Sta ja znam, meni se ipak cini da je nesto drugo...

--

Sto se tice moje strucnosti, bem li ga, nije na meni da o njoj sudim, ali samo jedan sitan komentar koji ima male veze sa tom temom: recimo najvecim delom zahvaljujuci meni licno imate MPEG-4 Audio najviseg kvaliteta na Linuxu i to skroz dzabe bez ikakve emulacije (native linux binary) - kao sto vidite, cudni su putevi gospodnji :)

E vidiš da ti smeta, jer prosto sa vremena na vreme moraš da pljucneš na linux. Možda je to problem druge prirode, ali to je već neka druga priča. Što se tiče tvoje neuspele instalacije linuxa, verovatno bi uspeo, da si hteo. Ali poenta tvoje priče od samog starta je bila da pokažeš kako ne može da linux radi. I čim si došao do prve tačke tu si stao i lepo uslikao. Šta bi bilo da svako od nas uslika recimo BSOD Windowsa, nema problema može i na Visti? Da li to znači da je ista katastrofa i ništa ne valja? Ne. To samo znači da je negde neko nešto z...
Što se tvoje stručnosti tiče, niko nije rekao da nisi stručan u domenu audio/video i ko zna još kojih zona. Ali sam si rekao
Citat:
Ivan Dimkovic:
Elem, takodje ne vidim kakva je sramota ako je inzenjer zaduzen za razvoj Windows softvera nestrucan za Linux pa cak i da ga ne koristi uopste..

Sa ove tačke ispada da ti nemaš pojma o linuxu, ali opet pljuckaš/sudiš o njemu.
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Cestitke Linux Zajednici na Velikoj Pobedi u 2007-moj godini!09.09.2007. u 21:22 - pre 203 meseci
Citat:
E vidiš da ti smeta, jer prosto sa vremena na vreme moraš da pljucneš na linux. Možda je to problem druge prirode, ali to je već neka druga priča.


Pa to moje "pljuckanje" je samo refleksija na neobjektivni praise tadasnje novotarije zvane "Ubuntu" kao necega sto je totalno user friendly, jednostavno i sta ti ja znam...

Citat:

Što se tiče tvoje neuspele instalacije linuxa, verovatno bi uspeo, da si hteo.


Pa verovatno bih i umeo da napisem drajver za graficku ako cemo tako :-) Poenta je bila pokazivanje da i u 2007 Linux ima decije bolesti koje su drugi mainstream OS-evi prelezali pre vise od 10 godina.

Citat:

Ali poenta tvoje priče od samog starta je bila da pokažeš kako ne može da linux radi.


Ne, pogledaj gore.

Citat:

I čim si došao do prve tačke tu si stao i lepo uslikao.


Zbog onoga sto sam napisao gore :)

Citat:

Šta bi bilo da svako od nas uslika recimo BSOD Windowsa, nema problema može i na Visti?


Vidi, da meni Vista BSOD-uje prilikom instalacije na normalnom hardveru kakav mislim da moj hardver jeste - letela bi u djubre i ne bih se libio da to napisem.

Evo, juce sam otkrio imbecilni bag u MS Wordu (i Wordpad-u!) - koji je totalno idiotski i programera koji ga je napravio treba ubiti.

Elem, ako vas stampac vise nije dostupan, jer ste deinstalirali drajver, a i dalje je "Default Printer", Word ce vam nasumicno pucati (!) a Wordpad nece ni moci da se startuje :) Posle par sati lupanja glavom sam nasao problem preko Google-a, i to u poruci od pre nekoliko godina..

Uzas

Citat:

Da li to znači da je ista katastrofa i ništa ne valja? Ne. To samo znači da je negde neko nešto z...


A, ne - to sto Ubuntu uporno vec mesecima ne moze da se bootuje u VESA modu na NVidia 8800 kartici nije sitan propust - to je nemarnost, inace tipicna za Linux, sorry.

Citat:

Sa ove tačke ispada da ti nemaš pojma o linuxu, ali opet pljuckaš/sudiš o njemu.


Pa ne moram da imam pojma "o Linuxu" ali imam prilicnu predstavu sta bi Desktop OS koji je "user friendly" trebao da radi :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Stefan Markic

Član broj: 82674
Poruke: 759
*.dynamic.sbb.co.yu.



+73 Profil

icon Re: Cestitke Linux Zajednici na Velikoj Pobedi u 2007-moj godini!09.09.2007. u 22:22 - pre 203 meseci
Citat:
MladenIsakovic: treba imati u vidu da mnogi koriste Operu, koja se (kad sam zadnji put gledao) predstavlja kao Internet Explorer


Kad si poslednji put proverio? Opera se prikazuje kao Opera
http://www.w3schools.com/browsers/browsers_stats.asp

Citat:
MladenIsakovic: koji to sajtovi vode statistiku poseta, i na koji način, kolika je pouzdanost svega toga?


Nas, dragi nam, Linuxo, na primer. :> Mnogi sajtovi imaju script za prepoznavanje OS-a i browser-a. Nista novo. Cak i ja na svom sajtu imam script za prepoznavanje browser-a i rezolucije ekrana. Nemam za OS, ne treba mi. Mnogi provajderi takodje prate ovakve stvari (just a guess)... Necemo valjda o tome ko i kako preko sajta moze da prati koji OS posetilac koristi. O pouzdanosti je glupo govoriti.
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Cestitke Linux Zajednici na Velikoj Pobedi u 2007-moj godini!09.09.2007. u 22:26 - pre 203 meseci
Citat:

MladenIsakovic: koji to sajtovi vode statistiku poseta, i na koji način, kolika je pouzdanost svega toga?


Tja, pouzdanost je vrlo velika zato sto:

1. Svi mainstream browseri pouzdano identifikuju OS
2. Ogromna vecina korisnika ne menja nista u Browser Stringu

Dakle, podatak o posecenosti/browserima sa 5-6 najpopularnijih sajtova ti daje vrlo vrlo pouzdanu sliku o zastupljenosti OS-eva na generalnom desktop trzistu.

Greske naravno postoje, ali u ovom slucaju je prag greske dovoljno nizak da se moze smatrati statisticki zanemarljivim.



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
195.252.119.*



+2790 Profil

icon Re: Cestitke Linux Zajednici na Velikoj Pobedi u 2007-moj godini!10.09.2007. u 08:28 - pre 203 meseci
Što se tiče pouzdanosti, postoji još jedan faktor, koji niko nije pomenuo, a koji je od presudnog uticaja, a to je nepristrasnost uzorka. Da li je relevantna statistika Linuxo sajta ili microsoft.com-a ili neka treća? Koji je to sajt nepristrasan u smislu da ga podjednako posećuju sve vrste ljudi. Što se dobavljača internet usluga tiče, da li su njihove statistike nepristrasne? Šta ako neki dobavljač nudi povoljnije uslove za dial up pristup, a znamo kakva je tu situacija na Linux-u. Možda neko ima bolje uslove za kabl, ali su Linux korisnici siromašniji, pa ga ređe koriste. Možda Linux korisnici manje pristupaju internetu. Ko zna šta je sve moguće i biranje nepristrasnog je vrlo ozbiljan problem kojim profesionalan statističar mora da se pozabavi.

Recimo, postoje primeri kod kojih se pokazuje da je u nekom gradu prvo slovo prezimena osobe u korelaciji (koja se razlikuje od nule uzimajući u obzir i statističku grešku) sa njegovom profesijom.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

[es] :: Advocacy :: Cestitke Linux Zajednici na Velikoj Pobedi u 2007-moj godini!
(Zaključana tema (hardlock), by markom)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 18710 | Odgovora: 106 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.