Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3519603 | Odgovora: 15759 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cepelin033
Miljan Andjelkovic
Nis

Član broj: 333908
Poruke: 8
*.com
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.10.2016. u 08:14 - pre 92 meseci
 
Odgovor na temu

jasmina2d
sluzbenik
iiii

Član broj: 331066
Poruke: 22
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.10.2016. u 09:59 - pre 92 meseci
Jel neko zna tacnu proceduru kada potpisu ukaz. Sta treba od papira, gde se tacno ide, koliko se ceka, Koliko puta treba da se ide u Sofiju od ukaza do pasosa i LK.
Bila sam juce u ambasadi, moze sve da se zavrsi i kod njih ali se dugo ceka. Rekli su mi da kad sacekam potpis mogu na sajtu da zakazem vreme preuzimanja ukaza u ministarstvu. Kada odem u ministarstvo( u zakazano vreme) popunjavam neke papire, nesto kao ona dekleracija za intervju, i kazem im na kojoj opstini cu da se prijavim. Naglasili su mi da obavezno pitam kada mogu u opstinu, jer valjda ne mogu da se prijavim dok ovi iz ministarstva ne jave opstini. Kad se zavrsi sve u opstini i dobije taj neki broj i prijava boravka, onda idem u policiju i predaje za pasos i LK.
Druga varijanta je da kada mi izadje obavestenje na sajtu da mi je potpisan ukaz nista ne zakazujem, nego cekam. Posle izvesnog vremena oni ukaz prosledjuju ambasadi i oni me zovu da dodjem. Onda sve ide preko kurirske sluzbe i treba nekih 8 meseci do pasosa i Lk.
Nacula sam nesto da pre nego sto se dobije potpisan ukaz, umeju da pozovu u ministarstvo na jos jedan intervju, kao pro forme. to je nesto novo. Pitala sam juce u ambasadi i za to i oni kazu da ne zovu sve.... Jel neko cuo nesto o tome?
 
Odgovor na temu

Sk1

Član broj: 331145
Poruke: 76
46.217.55.*



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.10.2016. u 10:54 - pre 92 meseci
Citat:
kica84:
Da li ima neko neka pitanja koja pitaju na interviju u ambasadi u Beogradu?


Kada si na intervju? Ja sam za mesec dana u Sofiju.
 
Odgovor na temu

kica84
Zurich

Član broj: 331611
Poruke: 27
*.exe-net.net.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.10.2016. u 11:35 - pre 92 meseci
Moj kum treba u petak da zakaze interviju ali u Beograd u ambasadi jer se u Sofiju mnogo ceka pa nas zanima sta tamo pitaju ako neko zna
 
Odgovor na temu

dobrivoje85
Kragujevac

Član broj: 331099
Poruke: 178
*.mts.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.10.2016. u 11:46 - pre 92 meseci
Pitaju sve isto kao u Sofiji, nauci praznike i to je to.Prelistaj forum unazad i nadji pitanja koja je neko okacio...Ja sam u januaru bio na intervju u ambasadi...
 
Odgovor na temu

Sk1

Član broj: 331145
Poruke: 76
46.217.55.*



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.10.2016. u 11:58 - pre 92 meseci
Ja sam zakazao u Sofiju cekam vec 8 meseci ostaje josh jedan do intervju. A sada oni zakazuju za februar 2018...
 
Odgovor na temu

Gligi_88
Beograd

Član broj: 332298
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.10.2016. u 13:32 - pre 92 meseci
Vi koji ste isli preko ambasade, zanima me koliko ste cekali na poreklo?
 
Odgovor na temu

predrag m
Belgrade

Član broj: 334999
Poruke: 8
5.134.111.*



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.10.2016. u 11:33 - pre 92 meseci
Pozdrav svima! Ja sam se danas registrovao na forum, mada vec duze vreme pratim komentare i savete ostalih clanova. Smatram ovaj forum veoma korisnim, posebno za ljude koji tek ulaze u proceduru. Procitao sam vecinu stranica, uglavnom su ljudi isli u Sofiju i predavali dokumenta. Ja sam isao preko Ambasade u Beogradu i mogu vam prepricati ukratko kako tece proces preko ambasade.

Prvo se odabere sudski tumac koji vam prevede dokumenta i pomogne vam oko formalnosti predaje istih za dobijanje proizhoda, preko ambasade na proizhod se ceka oko 8 meseci, zatim ide druga faza i opet tumac prevodi potrebnu dokumentaciju i onda se zakazuje intervju, meni su zakazali za narednu nedelju, to je bio septembar 2015 god. U Ministarstvo Pravde u Sofiji su dokumenta stigla u decembru i od tada sam u proceduri za dobijanje drzalvljanstva. Dakle tri meseca je trebalo da stignu sluzbeno iz Beograda u Sofiju. Citajuci iskustva drugih ljudi ovde na forumu i uzimajuci u obzir da se u Sofiji na intervju ceka dosta dugo, mislim da je najbolja varijanta proizhod vaditi direktno u Sofiji (ceka se oko tri meseca na proizhod), a onda intervju odraditi u Ambasadi u Beogradu. Eto toliko od mene za sada, pa ako neko ima bilo kakvo pitanje, rado cu pomoci. Puno pozdrava!
 
Odgovor na temu

kenks
student

Član broj: 274292
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.10.2016. u 19:29 - pre 92 meseci
Cao svima! Malo duze pratim forum pa sam sad upao u neku nedoumicu i potreban mi je savet ili sugestija. Uskoro idem za Sofiju da predam dokumenta. Koliko sam razumeo tada se zakazuje intervju na koji se prema poslednjim informacijama sa foruma ceka 14 meseci. Moje pitanje je da li ih mogu pitati i da li je bolje da mi se zakaze intervju u Beogradu? Da li je ta procedura brza ili je bolje sve ici preko Sofije?
I ako je neko isao kolima za Sofiju, moze li informacija koliko se otprilike putuje od Beograda? Kako je najpametnije planirati put da se tamo bude oko 8 ujutru sredinom nedelje?
Hvala unapred svima i hvala vam svima na nesebicnom deljenju informacija.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Sima19

Član broj: 331955
Poruke: 102



+16 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.10.2016. u 20:06 - pre 92 meseci
Što se tiče prenoćiša u Sofiji, preporučujem EasyHotel.
Dvokrevetna soba (za dve osobe) od 20-25 € zavisi kada se rezerviše.

Za proveru trase možeš da koristis https://www.viamichelin.com/
Dosta je tačan.
 
Odgovor na temu

Slobodan75
Vozac

Član broj: 332353
Poruke: 76
109.122.122.*



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.10.2016. u 20:17 - pre 92 meseci
Ja kada sam isao prosle godine za Sofiju,isao sam do Dimitrovgrada a onda sam placao coveka mislim da je bilo 30€ i on me je vozio do Sofije i nazad,ceka ako je potrebno ceo dan vodio me svugde gde je trebalo cak mi je i popunjavao dokumenta.Jednostavno nisam hteo da razmisljam o nicemu.
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.10.2016. u 23:18 - pre 92 meseci
Da li neko zna kada ce biti sledeca promena statusa ?
 
Odgovor na temu

kamerman

Član broj: 47513
Poruke: 534
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.10.2016. u 06:44 - pre 92 meseci
Da li neko ko je završio proceduru oko dizanja ukaza i EGN zna tačno šta je potrebno od dokumentacije ? Više me zanima za EGN da li pored ukaza, mog prevedenog i legalizovanog izvoda treba izvodi i za nevenčanu suprugu i decu ? Ne znam čemu njihovi izvodi ali su neki tako pisali.Za ukaz su valjda potrebne dve slike kao za pasoš i uplata ?
 
Odgovor na temu

Kreuz

Član broj: 331687
Poruke: 101



+10 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.10.2016. u 08:56 - pre 92 meseci
Promenio mi se status sa Obrazuvana prepiska na Prepiskata se namira v procedura po zadъlžitelno sъglasuvane za 15 dana.

Malo brže nego ranije, je l' da?
 
Odgovor na temu

Joe S
PPP
Beograd

Član broj: 334147
Poruke: 44
*.amres.ac.rs.



+4 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.10.2016. u 09:05 - pre 92 meseci
Molbata vi e razgledana ot Sъveta po graždanstvo s položitelno stanoviщe. Predstoi izdavaneto na ukaz na Viceprezidenta na R Bъlgariя!!
Ohrabrenje za sve iz divne 2013! Kako pisu Makedonci, na snazi je izgleda masovno odobravanje predmeta iz 2013! Meni se status jutros promenio. Kako pisu, menjan je i ljudima koji nisu donosili nikakve papire na dopunu, jednostavno su shvatili da to mora da se zavrsi vise. Srecno svima koji i dalj cekaju, nadam se do kraja meseca se svima promeni :)
 
Odgovor na temu

Skipper77

Član broj: 331993
Poruke: 184
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.10.2016. u 09:40 - pre 92 meseci
Citat:
Joe S: Molbata vi e razgledana ot Sъveta po graždanstvo s položitelno stanoviщe. Predstoi izdavaneto na ukaz na Viceprezidenta na R Bъlgariя!!
Ohrabrenje za sve iz divne 2013! Kako pisu Makedonci, na snazi je izgleda masovno odobravanje predmeta iz 2013! Meni se status jutros promenio. Kako pisu, menjan je i ljudima koji nisu donosili nikakve papire na dopunu, jednostavno su shvatili da to mora da se zavrsi vise. Srecno svima koji i dalj cekaju, nadam se do kraja meseca se svima promeni :)


SRECNO! Mozes li da nam kazes koliko si bio/bila na finalnoj proveri?
Koji su ti otprilike brojevi za molbu i intervju?
Hvala
 
Odgovor na temu

Joe S
PPP
Beograd

Član broj: 334147
Poruke: 44
*.mbb.telenor.rs.



+4 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.10.2016. u 09:47 - pre 92 meseci
Hvala,ziv bio! :) Dopunu sam odneo sad u junu,od kraja juna sam na finalnoj. Br molbe je 5***/2013, PIN 11***/2013. Izgleda da idu redom,jer je juce npr nekim ljudima sa PIN 10****,potpisan ukaz,tako da su oni mesec dana ispred mene. Koji si ti broj?
 
Odgovor na temu

dpenev

Član broj: 333774
Poruke: 59
*.telenor.rs.



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.10.2016. u 11:53 - pre 92 meseci
Citat:
kamerman:
Da li neko ko je završio proceduru oko dizanja ukaza i EGN zna tačno šta je potrebno od dokumentacije ? Više me zanima za EGN da li pored ukaza, mog prevedenog i legalizovanog izvoda treba izvodi i za nevenčanu suprugu i decu ? Ne znam čemu njihovi izvodi ali su neki tako pisali.Za ukaz su valjda potrebne dve slike kao za pasoš i uplata ?


1. Kad ideš da uzmeš ukaz, trebaju ti dve slike (jednu mi vratila, kao treba samo jedna), onaj papirić sa brojem sa intervuja i pasoš.
2. Kada odeš da predaš za EGN, tražiće ti ukaz i jedan primerak ti zadržava. Iskopiraj ukaz u više primeraka, dokument je elektronski potpisan i nije bitno koji primerak im daješ. Tada popunjavaš podatke u zahtevu za EGN, podatke o supruzi, deci, roditeljima. Ja sam imao sve original izvode i njihove kopije, ali mi nisu tražili. Ne treba ti prevedeni izvod, da ne trošiš pare.
3. Kada odeš da podigneš EGN, tražiće ti opet ukaz na uvid, ali ti vraća dokument.
4. Za slikanje za pasoš ti treba sam EGN i prijava adrese, plaćene takse. Zahtev popunjavaš tamo, tj. oni izvuku podatke iz sistema (to je ono što si popunjavao kada si predavao za EGN). Tvoje je samo da na zahtevu potvrdiš da su podaci tačni. Slikaš se tamo, ne trebaju ti posebne slike.
5. Za podizanje pasoša imaš broj na uplatnici koji ti tamo napišu i na osnovu tog broja uzmeš dokumenta. Status izrade dokumenata možeš da pratiš na sajtu.
 
Odgovor na temu

Skipper77

Član broj: 331993
Poruke: 184
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.10.2016. u 12:58 - pre 92 meseci
Citat:
Joe S:
Hvala,ziv bio! :) Dopunu sam odneo sad u junu,od kraja juna sam na finalnoj. Br molbe je 5***/2013, PIN 11***/2013. Izgleda da idu redom,jer je juce npr nekim ljudima sa PIN 10****,potpisan ukaz,tako da su oni mesec dana ispred mene. Koji si ti broj?


Ja sam 5xxx/2013 molba i 14xxx/2013 intervju. Dopunsku dok. sam predao februara 2015, a rok je bio do 1. maja 2015. Sada sam na finalnoj proveri oko 40 dana.
Da li ima nekog logicnog redosleda, to mislim da ni oni iz Ministarstva ne znaju
 
Odgovor na temu

kamerman

Član broj: 47513
Poruke: 534
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.10.2016. u 13:15 - pre 92 meseci
Citat:
dpenev:
Citat:
kamerman:
Da li neko ko je završio proceduru oko dizanja ukaza i EGN zna tačno šta je potrebno od dokumentacije ? Više me zanima za EGN da li pored ukaza, mog prevedenog i legalizovanog izvoda treba izvodi i za nevenčanu suprugu i decu ? Ne znam čemu njihovi izvodi ali su neki tako pisali.Za ukaz su valjda potrebne dve slike kao za pasoš i uplata ?


1. Kad ideš da uzmeš ukaz, trebaju ti dve slike (jednu mi vratila, kao treba samo jedna), onaj papirić sa brojem sa intervuja i pasoš.
2. Kada odeš da predaš za EGN, tražiće ti ukaz i jedan primerak ti zadržava. Iskopiraj ukaz u više primeraka, dokument je elektronski potpisan i nije bitno koji primerak im daješ. Tada popunjavaš podatke u zahtevu za EGN, podatke o supruzi, deci, roditeljima. Ja sam imao sve original izvode i njihove kopije, ali mi nisu tražili. Ne treba ti prevedeni izvod, da ne trošiš pare.
3. Kada odeš da podigneš EGN, tražiće ti opet ukaz na uvid, ali ti vraća dokument.
4. Za slikanje za pasoš ti treba sam EGN i prijava adrese, plaćene takse. Zahtev popunjavaš tamo, tj. oni izvuku podatke iz sistema (to je ono što si popunjavao kada si predavao za EGN). Tvoje je samo da na zahtevu potvrdiš da su podaci tačni. Slikaš se tamo, ne trebaju ti posebne slike.
5. Za podizanje pasoša imaš broj na uplatnici koji ti tamo napišu i na osnovu tog broja uzmeš dokumenta. Status izrade dokumenata možeš da pratiš na sajtu.

Hvala.Zanima me još nešto.Koliko je taksa za ukaz 36 ili 56 leva i da li kod podizanja ukaza treba samo pasoš na uvod ili kopija pasoša ? Drugo, da li izvodi moraju biti stariji od 6 meseci ili moram da vadim nove i koje podatke traže za ženu i decu ? One osnovne, matične brojeve, datume radjanja itd ?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3519603 | Odgovora: 15759 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.