Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3499177 | Odgovora: 15725 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cveledejan
Cvele Dejić
nema
nema
Zaječar

Član broj: 332754
Poruke: 79
217.16.135.*



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.06.2017. u 16:30 - pre 83 meseci
Vojkanče, Mucko već ima posrednika, tako da ovo nema veze sa tim da li imaš posrednika ili ne. Da razjasnimo, nikome od nas kojima je na proishodu pisalo na osnovu čega je izdat NISU tražili da prilažemo dokumentaciju na osnovu koje je proishod izdat prilikom predavanja zahteva za ukaz. Ne samo da nisu tražili, već jednostavno tako nešto nije bilo moguće. E sad, ako su oni u međuvremenu rešili da zezaju i traže naknadno, to je druga priča. To znači samo jedno...još mnogo meseci čekanja. Ne znam šta da mislim, ali meni ovo liči na to da je neko iz EU počeo Bugarima da ,,zavrće uši'' i primorava ih da broj izdatih ukaza svedu na minimum. Naravno, ovo se ne radi javno, jer bi to bilo kršenje osnovnih građanskih prava, ali onako funjarski - što da ne. Niko ti ne kaže da nećeš dobiti ukaz, ali kada - e to je pitanje...
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.06.2017. u 18:34 - pre 83 meseci
Citat:
jovanaaa90:
Od danas su nova pitanja na intervjuu, bar u ambasadi. Pokusacu da se setim vecine.

-Datum i mesto rodjenja
-Stalna adresa
-Zanimanje
-Drzavljanstvo
-Nacionalnost
-Da li prvi put apliciras za BG drzavljanstvo
-Sa kojim zemljama se granici BG
-Drustveno uredjenje
-Navedi neke istorijske cinjenice i istorijske dogadjaje
-Po cemu je BG poznata u svetu
-Navedi par pisaca i njihova dela
-Da li znas koje su tvoje obaveze ukoliko postanes drzavljanin R. BG
-Da li paniras da zivis u BG
-Na koji nacin planiras da doprinosis drzavi
-Drzavni praznici
-Da li postoji odredjeni grad u kom bi zivela
-Koliko puta si do sada bila u BG i na koliko dana
-Da li imas nepokretnu imovinu u BG
-Ko je jos iz porodice aplicirao za drzavljanstvo


Jovana aj ako se secas napisi sta si odgovorila na ova boldovana pitanja.

Proishodi su potpisani zakljucno sa 11.11.2016. Info od danas.
 
Odgovor na temu

jovanaaa90

Član broj: 333425
Poruke: 65
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.06.2017. u 22:43 - pre 83 meseci
Imas pm...
 
Odgovor na temu

mucko030
Srbija

Član broj: 244361
Poruke: 145
*.oberscheider.com.



+13 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo16.06.2017. u 05:40 - pre 83 meseci
Ma imam posrednika,sve sam uradio kako treba i da nista nisu hteli da uzmu na onom salteru vec su sortirali i uzimali ono sto su "mislili"da treba , naravno da cu se javiti bez obzira na sve sta bude bilo. I da pa i ja znam dosta njih koji su sa ovim uverenjem uzeli pasos, nigde ne pise da posaljm dopoljniteljno nego samo pise onako kako sam izbacio provera dodatna
 
Odgovor na temu

shommy_kg
Srbija, Kragujevac

Član broj: 330253
Poruke: 175
*.dynamic.sbb.rs.



+32 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo16.06.2017. u 09:43 - pre 83 meseci
Da kazem opet ono sto je mnogo puta receno...Na "dopunu" idu oni iz 2013/2014 jer na proizhodu izdatom u tom periodu ne pise na osnovu kojih dokumenata je izdat...a obzirom da su izdavani na osnovu svakakvih gluposti (realno) i ne cudi zasto su mnogi na dodatnoj proveri. Na kasnijim, to jasno stoji. Povrh toga, dokumenta na osnovu kojih je izdat su u arhivi DABC-a, pa "komisija" lako moze proveriti/doci do tih dokumenata ukoliko je to potrebno.
S druge strane - budite realni prema sebi. Ranije se drzavljanstvo dobijalo na osnovu izjave u opstini da ste pripadnik bugarske nacionalnosti. Vise ne. Nekada se dobijalo na osnovu potvrde iz 1888 da vam je baba isla do 4-og razreda u skolu i ucila bugarski kao maternji. Vise ne. Cinjenica je da se procedura poostrava.
Onima koji drzavljanstvo traze na osnovu stvarnog porekla prababa, pradeda, baba, deda, roditelja mogu da kazem samo jedno - budite strpljivi. To je sve sto treba. Ne gubite zivce jer vam pasos nece mnogo vredeti ako zaradite pritisak, aritmiju i sl bolesti modernog doba.
S druge strane, oni koji drzavljanstvo cekaju na osnovu vojnih knjizica, zdravstvenih kartona, podatka da su im se kurdjedovi okupljali na mobi na granici sa Bugarskom...u sustini, i vama ne ostaje nista drugo nego da cekate.
Sustina cele price - budite strpljivi. Ako imate solidna dokumenta, nema brige. Ako ih nemate, ostaje vam cekanje, pa kako bude. A isto vazi i za ove prve - samo strpljenja.
 
Odgovor na temu

jejans

Član broj: 336733
Poruke: 31
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo16.06.2017. u 10:10 - pre 83 meseci
Ja sam dobila proishod na osnovu bg. pasoša i lične karte sestre od tetke koja od 2014. ima pasoš i lk , naše majke su rođene sestre , i prošla sam intervju i od maja mi je obrazuvana prepiska.Da li je to ok ?
 
Odgovor na temu

blazepecanov
Blaze Pecanov
Skopje
Skopje
Radovis

Član broj: 336854
Poruke: 2
77.29.239.*



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo16.06.2017. u 10:12 - pre 83 meseci
Dali neki od vas ima potpisano ukaz ovih dana ?
Il dal neki zna neki info za onih koji cekaju ukaz kod potpretcedatelkata ?
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
5.57.75.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo16.06.2017. u 10:16 - pre 83 meseci
Ja čekam dca ipo meseca a na žalost znam ljude koji čekaju 4 meseca,ma biće samo strpljenje
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo16.06.2017. u 13:45 - pre 83 meseci
Shomy brate, malo si ga preterao. A na osnovu kog dokumenta da dokazu drzavljanstvo oni ljudi koji su rodjeni u Bugarskoj, pa posle ta sela pripojena Srbiji posle Sanstefanskog mira? Sva ta dokumenta su spaljena, ljudi su silom terani da promene prezime na ic, a rodjeni u Bugarskoj, bugarski im maternji jezik, i sta sad da rade, celog zivota su se izjasnjavali kao Bugari, i od svega jedino sto je ostalo zapisano o njihovom poreklu jesu te vojne knjizice i svedocanstva iz skole. Po sadasnjem popisu u celoj Srbiji ima svega oko 20000 Bugara, sto je smesno, iz mog sela se preselilo sigurno 3000 ljudi sto u Nis, sto u Beograd, sto u Kragujevac, i svi su oni stvorili porodice, a koliko je takvih sela preseljeno.
 
Odgovor na temu

shommy_kg
Srbija, Kragujevac

Član broj: 330253
Poruke: 175
*.dynamic.sbb.rs.



+32 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo16.06.2017. u 18:23 - pre 83 meseci
Mislim da si me malo pogresno shvatio (a mozda se ja nisam bas najbolje izrazio)...moj LICNI stav je da svako ko iz DABC-a dobije uverenje o poreklu bez problema treba da dobije drzavljanstvo bez ikakvih dopuna i sl. Ali jedno je moj licni stav (koji delimo svi ovde verovatno) a drugo ono na sta je (opet verovatno) Bugarska primorana od strane EU. E to je ono sto sam ja izneo u prethodnom postu. 2002-ge, moj otac, koji (osim sto je sa Bugarkom u braku punih 37-38 godina) dodirnih tacaka sa Bugarskom nema, mogao je na osnovu izjave da je pripadnik Bugarske narodnosti da dobije pasos. Dakle, negde su morali da "podvuku crtu". Pritom, oni koji zaista jesu Bugari a nemaju dokaz o tome (bar ne onakav kakav se trenutno trazi) su nazalost kolateralna steta. I to je cinjenica koja nama moze ili ne moze da se svidi, ali tako je. I tu dolazimo do onoga - morate biti realni prema sebi i imati realna ocekivanja. Da li ja smatram da tako treba da bude? Da li smatram da je ispravno sto je 2012 neki Albanac dobio drzavljanstvo na osnovu ko zna cega a neko ko je tamo rodjen i tamo isao u skolu (kako ti rece) sada bude odbijen? Odgovor je jasno - NE. Ali, ne pitam se ja. Ni Vi.
I budite ubedjeni da ce procedura biti sve ostrija. Pocelo je sa novim pitanjima na intervjuu i nece proci mnogo pre nego sto se uvede ispit na Bugarskom, mogucnost oduzimanja pasosa (kao sto su Madjari uveli) i ko zna sta jos...
Sto se mene licno tice, ja svima zelim sve najbolje, da sto pre dodju do pasosa i sto pre odu odavde u neki bolji i lepsi zivot
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo16.06.2017. u 18:59 - pre 83 meseci
Ma dobro to si u pravu. Ali ne vidim kako mogu da zabrane ljudima koji vode poreklo iz tih pogranicnih krajeva. Jer oni jesu rodjeni(ili njihovi pretci) u Bugarskoj. Pa eto i Madjari daju svima u Vojvodini koji imaju poreklo. I ne samo sto su rodjeni i isli u skolu, ti ljudi su isli u bugarsku vojsku i ratovali. Tim ljudima je ucinjena velika nepravda, jer sada nisu ni ovde ni tamo. Moja dva rodjena strica su morali posle rata da prebegnu preko granice za Sofiju, jer nisu hteli da sluze dvaput vojsku, tad se vojska sluzila 3 godine. Selo Strezimirovci npr. je granicom podeljeno na 2 dela. Ljudi nisu mogli da prelaze granicu u vreme Informbiroa da se vide sa rodjacima, nego su jednom godisnje imali tkz. sastanak na granici kad su mogli da se vide. A ti si to pomenuo malo u ruznom konteksstu. Mozda sam i ja malo ovo licno shvatio, ali me pogodilo, jer mi je stric stoput pricao kako je bezao preko granice, kakve je probleme posle toga imala njegova porodica sa UDBOM. A najvise mi je krivo sto su nas se svi odrekli. Ja nisam hteo da menjam prezime, i ovde mi svi jebu majku bugarsku, a kad odem u Sofiju kod familije tamo me zovu Srbin, ironija sta li je, ni ovde ni tamo. Izvinjavam se za offtopic.
 
Odgovor na temu

cveledejan
Cvele Dejić
nema
nema
Zaječar

Član broj: 332754
Poruke: 79
217.16.135.*



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo16.06.2017. u 19:26 - pre 83 meseci
Izvrnuti, podsetila me tvoja priča na delove istorije moje porodice. Ima nekih sličnosti. Jbg, sudbina...
 
Odgovor na temu

Loulo

Član broj: 336893
Poruke: 21
*.exe-net.net.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo16.06.2017. u 22:40 - pre 83 meseci
Postovani veliki pozdrav od mene svima. Imala bih samo jedno pitanje za @vojkanche a to je da li je on u Mimistarstvo prilikom ili pre intervjua predao originalan dokumeny na osnovu koga je i dobio proishod? Pogledala sam ceo forum ali ne vidim da je negde to pomenuo. Jos jednom veliki pozdrav za sve.
 
Odgovor na temu

Loulo

Član broj: 336893
Poruke: 21
*.exe-net.net.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo16.06.2017. u 22:45 - pre 83 meseci
Inace moja porodica i ja smo odradili intervju aprila prosle godine i predali smo samo proishod a vidim da sad vecinu vracaju na dopinu pa ne znam da li da je odnesem i ja u toku sledece nedelje dok mi se jos uvek nije promenio status sa finalne provere. Zato me i zanima da li su svi koju su dobili pozitivan odgovor za ukaz predali i originalan dokiment pored proishoda.
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
212.200.247.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.06.2017. u 11:20 - pre 83 meseci
Citat:
Loulo:
Postovani veliki pozdrav od mene svima. Imala bih samo jedno pitanje za @vojkanche a to je da li je on u Mimistarstvo prilikom ili pre intervjua predao originalan dokumeny na osnovu koga je i dobio proishod? Pogledala sam ceo forum ali ne vidim da je negde to pomenuo. Jos jednom veliki pozdrav za sve.

Pozdrav i za tebe.........
Nisam ja predavao nikakve papire,sve sam to na pocetku dao originale posredniku i on mi je sve zavrsavao a mislim da su predati pre intervjua mada nisam sto posto siguran,nadam se da ce neko da vidi tvoje pitanjei preciznije odgovori
 
Odgovor na temu

ttiixx




Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.06.2017. u 13:32 - pre 83 meseci
Novinite
VOLЯ: Udostovereniяta za bъlgarski proizhod sa izlišni, nosяt samo zloupotrebi
https://offnews.bg/politika/vo...lishni-nosiat-samo-657682.html

https://news.bg/politics/kultu...za-balgarsko-grazhdanstvo.html

nova pitanja na intervjuu https://news.bg/politics/kultu...za-balgarsko-grazhdanstvo.html

https://news.bg/politics/deput...za-balgarsko-grazhdanstvo.html

 
Odgovor na temu

vorkosign
Vorko Vorkosign
furniture job
Valjevo,Serbia

Član broj: 229287
Poruke: 25
212.200.65.*

Sajt: sites.google.com/site/vor..


Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.06.2017. u 14:01 - pre 83 meseci
mislim da će srbija pratiti mađare po ovom pitanju čim su najavili približavanje standardima EU......
a to znači mnogo više birokratije,mnogo više procedura,mnogo više papira koje treba popunjavati i mnogo više odbijenica srpskog državljanstva bugarima......
to je odlična stvar za budžet republike srbije i birokrate po kancelarijama......
za svaki papir naplate,taksu,administrativnu zabranu,sudsku overu,odobrenje notara,potpis matičara.......

ima penzionerima i prosvetnim radnicima da se poveća primanje 1,6% svakog meseca a vojsci i policiji po beneficiranim pravilima i 2,6% samo od administrativni taksi a o PDV-u da i ne govorim jer je izlišno govoriti na čiji teret pada plaćanje PDV-a na putne troškove izdavanja odobrenja za državljanstvo
 
Odgovor na temu

Loulo

Član broj: 336893
Poruke: 21
*.exe-net.net.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.06.2017. u 15:40 - pre 83 meseci
@vojkanche hvala na brzom odgovoru. Veoma me zbunjuje cela situacija i pokusavam da pronadjem neku logiku. Pretpostavljam da je tvoj posrednik predao original dokumenta pored proishoda jer koliko sam ukapirala i @shmeker90 je predao originalna dokumenta dok npr @mucko nije pa je vracen je na dopunu. Ispada da je ukaz odobren samo onoma koji su predali i original dokiment pored proishoda(govorim o ljidima koji su intervju imali 2016.godine) neka me neko ispravi ako gresim. Pozdrav a ja cu javiti kad kod mene i moje porodice bude promene. Sve najbolje!
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
212.200.247.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.06.2017. u 15:44 - pre 83 meseci
Zato je u svemu ovome bitan posrednik,neko ko tacno zna sta treba
 
Odgovor na temu

Loulo

Član broj: 336893
Poruke: 21
*.exe-net.net.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.06.2017. u 15:52 - pre 83 meseci
Meni je posrednik rekao da ne predajem originalna dokumenta jer na proishodu pise na osnovu cega je dobijen
Mozda bi bilo najbolje da ti ako mozes pitas svog posrednika da li je za tebe predat i originalan dokument plus proishod. Koliko vidi vecina aplikanata ima posrednika pa su opet vraceni na dopunu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3499177 | Odgovora: 15725 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.