Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3511512 | Odgovora: 15744 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kreuz

Član broj: 331687
Poruke: 101



+10 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo09.07.2017. u 16:46 - pre 82 meseci
Citat:
shommy_kg:
oktobar 2016


Je l' ti je broj prepiske preko 7500?
 
Odgovor na temu

dusan2
nema
neam

Član broj: 336986
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo09.07.2017. u 16:52 - pre 82 meseci
Citat:
dobrivoje85:
@dusan2 Na intervjuu je najbitnije da ne pomesas kad te pitaju koje si narodnosti.Bitno je da kazes BUGARSKE, sve ostalo je manje bitno.Nauci ta pitanja i nema sikiracije, i samo opusteno.

@dobrivoje85 Hvala druže, ja sam predao 22.2.16, 5.6.16 sam predao papire u zgradi ispod Pozorista. I interviju je zakazan za 3.10.17 tacno 16 meseca od predavanja. pretpostavljam da ce se jos godinu ipo cekati za pasos ako ne gresim.
 
Odgovor na temu

shommy_kg
Srbija, Kragujevac

Član broj: 330253
Poruke: 175
*.dynamic.sbb.rs.



+32 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo09.07.2017. u 18:32 - pre 82 meseci
Ne, broj prepiske je XX/2017
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo09.07.2017. u 20:40 - pre 82 meseci
Citat:
dusan2:
Ćao drugari, nov sam na forumu, čitao sam dosta vaša iskustva i tako. Dosta mi je pomoglo. Zakazan mi je interviju u Sofiji 3.10.17 u 12:00. Išao sam preko posrednika jer mi je baka iz Petriča i imam rođake tamo i maminog strica u Sofiji. Brat mi pise sinoc da dosta obracaju paznju na govor da ne ubacujes makedonski ili srpski, to mi je malo problem, inace bugarski dosta razume ali kad pricaju malo brze dosta je teze. Dobio sam od posrednika pitanja koja treba da ucim na 2 papira format A4. Isto ono sto je @kamerman okacio. Ako ima neko ko ima zakazano 3.10 nek se javi.



Jel mozes da stavis ta pitanja sto imas?
 
Odgovor na temu

mario35000
mario mario

Član broj: 318211
Poruke: 42
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.07.2017. u 09:36 - pre 82 meseci
Citat:
tecaizbeca:
Evo Vam proverena informacija 100% za taj novi zakon sto je skoro donet. Vec je posrednik2 cini mi se rekao o tome. Bitnije promene se odnose na boravisne vize i tome slicno a konkretno za drzavljanstvo je to da mora striktno srebrna linija kako je zovu to jest direktnog pretka da imate. Znaci ne moze vise, tetka, stric, od dede brat i tome slicno. Ko ima direktnog pretka tipa prababa, pradeda, baba, deda, otac, majka za njega nema zime a ostali ne prolaze i to sto su izmenjena pitanja. To je sve.

Moram da se umesam jednom sam piso o tome ali ljudi ovde luapju jel govore iz neke mrznje ili ne znam sta vec ....
Prvo informacija koju si potavio za srebru liniju nije tacna

ZNACI POVEZAO SE " RODJENI BRAT NJEGOVE PRA BABE ...... UJAK NJEGOVE BABE ......PRA BABA SE NIJE IZJASNILA NIJE BILO RUBLIKE U TO VREME
DOKAZAO DA SE RADIO O ISTOJ MAJCI PREKO DOKUMENATA .... VENCANI LIST I UMRLICA SVE TO OVERIO KOD NASIH VLASTI U OPSTINI.
NAPRAVIO PRDMET ..... JOS JEDNOM .... POTREBAN TI JE JEDAN PREDAK DA SE IZJASNIO DA JE BUGARIN I DA JE TO IVIDENTIRANO U SRPSKE KNJIGE

i Nemojte vise da lupate informacija je proverena imam dokaze ..... ako ima nejasnoca uvezi povezivanja pitajte slobodno


 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.07.2017. u 11:19 - pre 82 meseci
Mario, ako si lud nisi chorav. Novi zakon je od 01.06.2017. godine i sada je takav, MORA DIREKTAN PREDAK I KRAJ. A to ako si ti imao od prababe sestru koja je bila bugarka ili kako vec pa ti nije direktan predak a jos uvek nisi dobio drzavljanstvo (od srca ti zelim da prodjes sa takvom linijom bez problema). Informaciju mi je dala osoba koja je posrednik (bugarin koji se time bavi od pocetka i zivi u Sofiji i porucio mi da ukoliko nemam direktnog pretka da i ne pocinjem proceduru jer proishod ne moze da se dobije). A da li ces ti da verujes sad u to ili ne, tvoja stvar. Na kraju krajeva neka probaju ljudi pa neka vide da li ce da prodje.
 
Odgovor na temu

mario35000
mario mario

Član broj: 318211
Poruke: 42
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.07.2017. u 11:50 - pre 82 meseci
Posrednik hahahha pa kad cujem da je posrednik odmah probam i dobio si informaciju a ja ti kazem da su nase vlasti decku spremile predmet jel ti vidis da se radi o rodjenom bratu bratu ,rodjeni ujak njegove babe a rodjeni brat njegove pra babe i ista majka koja je bugarka u suprotnom nebi mogo da se izjasni kao bugarin zar to nije poreklo koje se trazi ili si bugarin ili nisi .... da li neko sme da ti izda dokument da se neko izjasnio kao bugarin ako to nepostoji i nelupajte , samo su vasi posrednici culi za proemen i neko nije cuo hahahah ... dragi moji prijatelji svuda gde se spomene posrednik slobodno radite suprotno u odnosu na to sto vam taj posrednik kaze
Ambasada i lepo se pita a ne ovako ,ovde sam pocitao 5 posta ili vise ,da li je neko cuo za promene i ti si TECA IZ BECA JEDINI cuo za promene i to preko posrednika iz sofije koji zna sto posto proceduru ...samo jasne informacije iznosite a ne posrednici i dosadniste vise sa tim posrednicima kao oni su popili svo solomonovo znaje i sad sve oni znajy hahahahahahahahahah
 
Odgovor na temu

mario35000
mario mario

Član broj: 318211
Poruke: 42
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.07.2017. u 12:01 - pre 82 meseci
Citat:
tecaizbeca:
Mario, ako si lud nisi chorav. Novi zakon je od 01.06.2017. godine i sada je takav, MORA DIREKTAN PREDAK I KRAJ. A to ako si ti imao od prababe sestru koja je bila bugarka ili kako vec pa ti nije direktan predak a jos uvek nisi dobio drzavljanstvo (od srca ti zelim da prodjes sa takvom linijom bez problema). Informaciju mi je dala osoba koja je posrednik (bugarin koji se time bavi od pocetka i zivi u Sofiji i porucio mi da ukoliko nemam direktnog pretka da i ne pocinjem proceduru jer proishod ne moze da se dobije). A da li ces ti da verujes sad u to ili ne, tvoja stvar. Na kraju krajeva neka probaju ljudi pa neka vide da li ce da prodje.

Objasni sta sadrzi taj novi zakon .... STA SADRZI ! TO i TO to nam treba a ne posrednik reko to ....prvo daj nam zakon na bugarskom pa onda da vidimo neko da prevede i videcemo tacno , .... oni su lepo naznicili potrebno je poreklo.
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.07.2017. u 12:52 - pre 82 meseci
Bacas na masu, vidi se kroz postove.
 
Odgovor na temu

dpenev

Član broj: 333774
Poruke: 59
*.telenor.rs.



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.07.2017. u 13:59 - pre 82 meseci
A što smarate bez potrebe?
Daću vam kontakt ovlašćenog prevodioca za bugarski, čovek radi intervjue u konzulatu i sve zna šta treba i kako treba.
A ove vaše priče, "rekla, kazala" su potpuno besmislene.

Takođe, moram da primetim da su neki od vas prilično nepismeni, ne znaju gde je tačka, zarez, veliko slovo itd.
Tema postaje potpuno neupotrebljiva sa gomilom glupih i beskorisnih informacija.

Mrzi vas da prelistate malo unazad temu, sve piše i sve ima.
 
Odgovor na temu

mario35000
mario mario

Član broj: 318211
Poruke: 42
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.07.2017. u 14:04 - pre 82 meseci
Slazem se sa tobom u potpunosti
Ovde ima vise prigovora i sto bi neki voleli da bude nego sto je istinito...... dajte nam te nove zakone da vidimo
svaki zakon ako je donesen mora da izadje .. kod nas se zove sluzbeni glasnik u Srbiji ... isto tako postoji i za Bugarsku
Dve strane ili tri strane koliko sam citao ljudi pitaju ..sta je to novina! ,osim par pitanja novih koja se vrte nista drugo nema
Ako je neko bugarin on je bugarin. Ako majka rodi sina i cerku jedan se izjasni da je bugarin drugi ne jel za to nije bilo potrebe majka je bugarka ,sin je bugarin izjasnio se ,sta je cerka? jel cerka bugarka ili nije bugarka? znaci rodjeni brat upisan da je bugarin a na svim dokumentima se vidi ista majka.Nase vlasti su izdale potvrdu uverenje Republike srbije,, na ime,, sticanja dvojnog drzavljanstva Decko je predao dokumente ..JEDINO TECAIZBECA SMATRA DA TU NEMA POREKLA BUGARSKOG
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.07.2017. u 14:21 - pre 82 meseci
Ma ne baca brate, prespojio sa rodjenjem, vidis da je funkcionalno nepismen, dzaba cita kad ne razume.
 
Odgovor na temu

mario35000
mario mario

Član broj: 318211
Poruke: 42
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.07.2017. u 14:24 - pre 82 meseci
Ja sam bugarin i nemora da sam Srpski pismen
 
Odgovor na temu

Kreuz

Član broj: 331687
Poruke: 101



+10 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.07.2017. u 15:49 - pre 82 meseci
Citat:
shommy_kg:
Ne, broj prepiske je XX/2017


Dakle, prepiska ti je dvocifrena/2017, intervju iz oktobra 2016 i već si na finalnoj?
 
Odgovor na temu

cveledejan
Cvele Dejić
nema
nema
Zaječar

Član broj: 332754
Poruke: 79
217.16.135.*



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.07.2017. u 16:22 - pre 82 meseci
Meni nije jasno kako neko ko je intervju imao Oktobra 2016. može da bude na finalnoj a ja koji sam intervju imao krajem Marta 2016. (u ambasadi) i čiji je broj prepiske 64XX/2016 zaveden 24.08.2016. još uvek vučem tu Obrazovanu prepisku? Inače, državljanstvo tražim na osnovu majke koja je Bugarka.
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.07.2017. u 16:30 - pre 82 meseci
Nema tu pravila, zavisi i kod kog si sluzbenika zapao, neki rade brze neki sporije.
 
Odgovor na temu

dobrivoje85
Kragujevac

Član broj: 331099
Poruke: 178
212.200.247.*



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.07.2017. u 16:34 - pre 82 meseci
@cveledejan Druze, ne gledaj toliko brojke, ako ti je predmet zaveden 24.8.2016, to znaci bukvalno da si tog datuma imao intervju.Promenice ti se uskoro sigurno, jer je proslo manje od 10 meseci od datuma kada su ti zavedena dokumenta...Ljudi cekaju i duze, strplivo samo
 
Odgovor na temu

dencha90
Niš

Član broj: 336673
Poruke: 10



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.07.2017. u 16:37 - pre 82 meseci
Citat:
mario35000:
Slazem se sa tobom u potpunosti
Ovde ima vise prigovora i sto bi neki voleli da bude nego sto je istinito...... dajte nam te nove zakone da vidimo
svaki zakon ako je donesen mora da izadje .. kod nas se zove sluzbeni glasnik u Srbiji ... isto tako postoji i za Bugarsku
Dve strane ili tri strane koliko sam citao ljudi pitaju ..sta je to novina! ,osim par pitanja novih koja se vrte nista drugo nema
Ako je neko bugarin on je bugarin. Ako majka rodi sina i cerku jedan se izjasni da je bugarin drugi ne jel za to nije bilo potrebe majka je bugarka ,sin je bugarin izjasnio se ,sta je cerka? jel cerka bugarka ili nije bugarka? znaci rodjeni brat upisan da je bugarin a na svim dokumentima se vidi ista majka.Nase vlasti su izdale potvrdu uverenje Republike srbije,, na ime,, sticanja dvojnog drzavljanstva Decko je predao dokumente ..JEDINO TECAIZBECA SMATRA DA TU NEMA POREKLA BUGARSKOG



verovao ti ili ne pred zakonom brat i sestra mogu da budu razlicite nacionalnosti i zato se trazi crno na belo da imas direktno poreklo ili veliku kintu
 
Odgovor na temu

dencha90
Niš

Član broj: 336673
Poruke: 10



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.07.2017. u 16:47 - pre 82 meseci
Citat:
mario35000:
Ja sam bugarin i nemora da sam Srpski pismen


U kojoj god drzavi da zivis i koje god da si nacionalnosti opsta kultura bi trebalo da bude obavezna.
Prozivas i vredjas ljude koji idu preko posrednika (sami biraju kako ce da odrade posao, i ja sam preko posrednika jer mi je tako lakse a mozda i jeftinije) a zapravo sve informacije koje dolaze na ovaj forum dolaze iz iskustva ljudi koji su isli preko posrednika i od njih "ukrali" znanje.
Ko misli da sam moze jeftino i lako da se snadje u Sofiji oko papira neka proba, ne deluje mi tesko sad kad sam vec predao za intervju ali samo zato sto me je posrednik uputio u skoro sve detalje ali da sam krenuo sam sigurno bi mi bilo mnogo tesko a verovatno i skupo jer ne znam bugarski jezim, nikad pre toga nisam bio u sofiji itd.
 
Odgovor na temu

bubi34
trgovac
privatna
Beograd

Član broj: 335697
Poruke: 250
77.243.25.*



+8 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.07.2017. u 18:50 - pre 82 meseci
Cveledejan
Samo status obrazuvana prepiska ti stoji skoro godinu dana .. kazes da si intervju imao u martu 2016! Pa to je godinu dana ! Sofija ili konzulat intervju ?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3511512 | Odgovora: 15744 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.