Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3503808 | Odgovora: 15726 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

VladaS80
vozac
Užice

Član broj: 337083
Poruke: 79
..92.211.pools.vodafone-ip.de.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo09.04.2018. u 22:00 - pre 73 meseci
Citat:
bubi34:
Izgleda kako kome zapadne . Ja sam intervju imala u Bg i tamo predala dokumenta bez originala. To je bilo prosle god , pritom se digla frka oko toga da mora original. Onda sam ga predala u Sofiji .. i to je to. Dal treba ili ne ovako je sigurnije. Koliko vidim dosta je njih otislo na dopunu jel nisu predali orig. Aco na kom si statusu ?

Netreba original ja nisam dao original samo ukaz iz dabca u ambasadi u bgd i sada cekam potpis premijera
 
Odgovor na temu

VladaS80
vozac
Užice

Član broj: 337083
Poruke: 79
..92.211.pools.vodafone-ip.de.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo09.04.2018. u 22:04 - pre 73 meseci
Citat:
bubi34:
Zato sam isla preko Bg ambasade , i diplomatska posta se ceka dva mes ..tada je bilo tek slobodan termin u sofiji za 2018 januar ...tako da sam odlucila za ambasadu intervju.. nemam ni put ni cekanje . Mozda sada ubrzaju proceduru malo

Ta diplomatska posta iz ambasade bgd ide svakog utorka kod tebe je bio neki drugi problem pa im je posta bila izgovor moj rođak je tamo sekuriti
 
Odgovor na temu

VladaS80
vozac
Užice

Član broj: 337083
Poruke: 79
..92.211.pools.vodafone-ip.de.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo09.04.2018. u 22:06 - pre 73 meseci
Citat:
shommy_kg:
Ako idete regularno (pod regularno mislim bez placanja da se nesto "sredi/ubrza" i sl) - nema razlike Sofija/Konzulat. Aca 992 je isao preko Sofije, ja preko konzulata. Krenuo sam u proceduru krajem 2015 bas kada i on, na istom smo statusu, on od polovine januara, ja od prve nedelje februara.
Orginale OBAVEZNO predajte. To sto ih nisu uzeli u Konzulatu - zanemarite. Posaljite molbu i orginale direktno u Sofiju. Inace vam GARANTUJEM da cete biti na dopunskoj proveri.
Godinu dana traje period od obrazuvana prepiska do sledi vam izdavanje ukaza. Potpis na ukaz trenutno - 4 meseca.
Ko predaje preko Konzulata OBAVEZNO da naglasi da zeli da podigne ukaz u Sofiji, inace ce (kao ja npr) morati da ceka da ukaz sl. postom dodje iz Sofije u Konzulat.
Vreme od predaje dokumenata do podizanja pasosa - 1 godina i 6 meseci (ne racunam vreme za dobijanje Proizhoda).

Kako onda ja nisam bio na dopuni
 
Odgovor na temu

VladaS80
vozac
Užice

Član broj: 337083
Poruke: 79
..92.211.pools.vodafone-ip.de.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo09.04.2018. u 22:08 - pre 73 meseci
Citat:
shommy_kg:
Znam da je negde pisano o tome ali mozda neko ima sveze informacije....
Zna li neko koja je procedura zamene vozacke dozvole srpske za bugarsku?

Sta te konkretno intersuje uvezi vozacke
 
Odgovor na temu

VladaS80
vozac
Užice

Član broj: 337083
Poruke: 79
..92.211.pools.vodafone-ip.de.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo09.04.2018. u 22:10 - pre 73 meseci
Citat:
ikac2000:
Koliko se secam, nostrifikacija diplome da imas skolu, lekarski, 75 lv.

Samo da znas da, bez obzira sto imas BG dozvolu, na njoj pise da je izdata na osnovu RS i ukoliko neka zemlja ne priznaje RS, sa takvom dozvolom mozes da vozis do 6 meseci, inace mozes da imas problem sa osiguranjem ako se nesto desi da je ne priznaju, pa da idpadne da si vozio bez dozvole.

Bolje je direktno zameni u zemlji gde ides.

Upravo tako je
 
Odgovor na temu

bubi34
trgovac
privatna
Beograd

Član broj: 335697
Poruke: 250
*.dynamic.vipmobile.rs.



+8 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo09.04.2018. u 22:11 - pre 73 meseci
Mozda sada ide svakog utorka . Tako je bilo pre god dana . Ja nisam videla ovde da je neko dobio pin od intervjua posle 10 dana ako posta ide na nedelju dana . Svaka cast ako je tako.
 
Odgovor na temu

bubi34
trgovac
privatna
Beograd

Član broj: 335697
Poruke: 250
*.dynamic.vipmobile.rs.



+8 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo09.04.2018. u 22:13 - pre 73 meseci
VladaS80
Kada si predao dokumenta i intervju u ambasadi u bg u ?
 
Odgovor na temu

shommy_kg
Srbija, Kragujevac

Član broj: 330253
Poruke: 175
87.116.181.*



+32 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo09.04.2018. u 22:20 - pre 73 meseci
Vlado ti si 1 od 100 koji su bez orginalnog dokumenta prosli finalni status bez dopune. I to verujem jer imas zive i bliske rodjake u Bugarskoj i vrv izuzetno "jako" poreklo. Svakako je bolje dati orginalni dokument ili notarno overenu kopiju starog dokumenta.
To tvrdim, a svako bira hoce li predati ili ne.
 
Odgovor na temu

bubi34
trgovac
privatna
Beograd

Član broj: 335697
Poruke: 250
*.dynamic.vipmobile.rs.



+8 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo09.04.2018. u 22:30 - pre 73 meseci
Mislim da to nema veze ... i ja imam familiju sa dedine strane koji su rodjeni u Sofiji, zive rade i td. Kao i deda koji ima drzavljanstvo ziveo , radio i sahranjen tamo.
Ni ja nisam u ambasadi predala original dokument isto kao i Vlada S80 samo proishod. Ali sam naknadno dostavila original izvod za ne daj Boze . Da ne odem na dopunu. Sto bi rizikovala tako sam mislila da treba . Bolje da bude kod njih nego kod mene u fioci ;)
 
Odgovor na temu

VladaS80
vozac
Užice

Član broj: 337083
Poruke: 79
*.dynamic.orange.sk.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.04.2018. u 10:45 - pre 73 meseci
Citat:
bubi34:
VladaS80
Kada si predao dokumenta i intervju u ambasadi u bg u ?

Intervju januar 2017
 
Odgovor na temu

VladaS80
vozac
Užice

Član broj: 337083
Poruke: 79
*.dynamic.orange.sk.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.04.2018. u 10:46 - pre 73 meseci
Citat:
shommy_kg:
Vlado ti si 1 od 100 koji su bez orginalnog dokumenta prosli finalni status bez dopune. I to verujem jer imas zive i bliske rodjake u Bugarskoj i vrv izuzetno "jako" poreklo. Svakako je bolje dati orginalni dokument ili notarno overenu kopiju starog dokumenta.
To tvrdim, a svako bira hoce li predati ili ne.

Originale sam predao u dabc
 
Odgovor na temu

bubi34
trgovac
privatna
Beograd

Član broj: 335697
Poruke: 250
*.dynamic.vipmobile.rs.



+8 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.04.2018. u 12:02 - pre 73 meseci
Sve ide svojim tokom ja marta 2017 i sada sam na finalnom
 
Odgovor na temu

mikim71

Član broj: 332362
Poruke: 52



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.04.2018. u 15:30 - pre 73 meseci
Citat:
VladaS80:
Citat:
bubi34:
VladaS80
Kada si predao dokumenta i intervju u ambasadi u bg u ?

Intervju januar 2017


@VladaS80 U svojim prvim postovima si pisao da si radio intervju marta meseca 2017 godine, sada kažeš da je to bilo januara 2017 godine...pišeš da čekaš potpis premijera? ( a ako ti je taj status video bi da piše "Viceprezident na R B'lgarija" ili u prevodu zamenik predsednika Bugarske)...i kažeš da nisi predao original, a svi znamo da se sada striktno traže u MP-u upravo originalni dokumenti, kao i da je masa ljudi imala probleme upravo zbog nedostavljanja istih...sve u svemu čini mi se da nisi dosledan u svojim izjavama, a što samo može da dovede u zabludu ostale članove foruma, jer svi smo mi ovde iz istog razloga, prevashodno zbog razmene validnih informacija, a koje bi trebale da pomognu, a ne odmognu...nije ni čudo što su neki istaknutiji članovi foruma napustili isti, sada ih u potpunosti razumem...
 
Odgovor na temu

shommy_kg
Srbija, Kragujevac

Član broj: 330253
Poruke: 175
87.116.183.*



+32 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.04.2018. u 16:16 - pre 73 meseci
Redovno citam forum, ali slabije pisem. Nemam potrebu da bespotrebno nabijam postove, a nista konkretno nemam da pisem pa...ali mi dodje s vremena na vreme da pametujem. Nesto kao sada :).
Cinjenica je da su se mnogi "istaknuti" clanovi foruma povukli...ali ne zbog ovog ili onog razloga...vec zato sto su postigli ono cemu su tezili i njihov dolazak na forum (za njih) vise nema smisla. Ko god misli drugacije...verujte, gresi. I pisao sam vec o tome. To je normalna pojava. Kada dobijete pasos, tek onda pocinje prava borba. O tome necu mnogo, imacete informacije iz prve ruke kada otpocnete istu :).
Informacije...(pisali su mnogi, pa i ja). Uvek ce biti "padobranaca" koji nesto znaju bolje. Koji imaju informacije iz "prve ruke". Sto im vise prostora date, vise ce vam "pouzdanih" informacija pruziti. Ako ih ignorisete, posle 2-3 posta ce otici.
Cela procedura je jasna. Prozihod - godinu dana regularno. 250 eura - mesec dana. Ali mnogi su...alavi. Dodje neko i kaze - moze za 7 dana - 300 eura i odmah krece 20 strana o tome. I samo "gusite" temu i zatrpavate korisne i proverene informacije bez potrebe.
Isto bi trebalo da postupate i sa onima koji imaju 1 post i postave pitanje tipa: a koliko se ceka pasos posle intervjua?
U mom prethodnom postu (koji je "proizvod" mog licnog i iskustava ljudi koji su pri kraju procesa ili su pasose dobili) vam je sve sto treba da znate. Drzite se toga, naoruzajte se strpljenjem i...uzivajte :)
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.04.2018. u 21:49 - pre 73 meseci
Sve se slazem sa shommy-jem ali imam jednu iapravku. Od toga da za godinu dana stigne proishod vise nema nista jer sad ovi novi sto uzimaju za mesec dana nas regularne potiskuju a da ne pricam da mi koji smo preko ambasade ni nemamo tu mogucnost da platimo da stigne za mesec dana (proverena informacija jer sam vec pokusao a verujem i jos neki clanovi). Nazalost, na.ebali smo, primer su i pojedinci koji vec godinu i tri meseca (zahtevi preko ambasade) cekaju i nista. Sto se kaze, kome je reseno da bude je.ban, gace same spadaju. Nazalost.

[Ovu poruku je menjao tecaizbeca dana 11.04.2018. u 07:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

sgolub
Nezaposlen
Nezaposlen
Beograd

Član broj: 337902
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo11.04.2018. u 18:31 - pre 73 meseci
Zamolio bih ako može neko da iskopira tekst molbe za povraćaj dokumentacije iz Dabča (ili da nakači ceo dokument kao prilog) i da mi pojasni postupak oko predaje molbe i preuzimanja dokumenata.

Unapred hvala
 
Odgovor na temu

VladaS80
vozac
Užice

Član broj: 337083
Poruke: 79
*.dynamic.orange.sk.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo11.04.2018. u 22:57 - pre 73 meseci
Citat:
mikim71:
Citat:
VladaS80:
Citat:
bubi34:
VladaS80
Kada si predao dokumenta i intervju u ambasadi u bg u ?

Intervju januar 2017


@VladaS80 U svojim prvim postovima si pisao da si radio intervju marta meseca 2017 godine, sada kažeš da je to bilo januara 2017 godine...pišeš da čekaš potpis premijera? ( a ako ti je taj status video bi da piše "Viceprezident na R B'lgarija" ili u prevodu zamenik predsednika Bugarske)...i kažeš da nisi predao original, a svi znamo da se sada striktno traže u MP-u upravo originalni dokumenti, kao i da je masa ljudi imala probleme upravo zbog nedostavljanja istih...sve u svemu čini mi se da nisi dosledan u svojim izjavama, a što samo može da dovede u zabludu ostale članove foruma, jer svi smo mi ovde iz istog razloga, prevashodno zbog razmene validnih informacija, a koje bi trebale da pomognu, a ne odmognu...nije ni čudo što su neki istaknutiji članovi foruma napustili isti, sada ih u potpunosti razumem...

U martu mi je status promenjen na finalni pametnjakovicu glupi
 
Odgovor na temu

VladaS80
vozac
Užice

Član broj: 337083
Poruke: 79
*.dynamic.orange.sk.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo11.04.2018. u 22:58 - pre 73 meseci
Citat:
mikim71:
Citat:
VladaS80:
Citat:
bubi34:
VladaS80
Kada si predao dokumenta i intervju u ambasadi u bg u ?

Intervju januar 2017


@VladaS80 U svojim prvim postovima si pisao da si radio intervju marta meseca 2017 godine, sada kažeš da je to bilo januara 2017 godine...pišeš da čekaš potpis premijera? ( a ako ti je taj status video bi da piše "Viceprezident na R B'lgarija" ili u prevodu zamenik predsednika Bugarske)...i kažeš da nisi predao original, a svi znamo da se sada striktno traže u MP-u upravo originalni dokumenti, kao i da je masa ljudi imala probleme upravo zbog nedostavljanja istih...sve u svemu čini mi se da nisi dosledan u svojim izjavama, a što samo može da dovede u zabludu ostale članove foruma, jer svi smo mi ovde iz istog razloga, prevashodno zbog razmene validnih informacija, a koje bi trebale da pomognu, a ne odmognu...nije ni čudo što su neki istaknutiji članovi foruma napustili isti, sada ih u potpunosti razumem...

U martu mi je status promenjen na finalni pametnjakovicu glupi
 
Odgovor na temu

Usernaame
Nikolic Vojkan
Abe to nemam
Niš be

Član broj: 338329
Poruke: 102
216.241.131.*



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo12.04.2018. u 08:05 - pre 73 meseci
Vlada s80,ja sam bio na forumu dugo,uzeo sam pasoš i l.k. u novembru prošle godine,brat moj ide tri meseca zamnom,sada je na dopunu baš od novembra prošle godine i zbog njega pratim forum......promenio sam ime na forumu BAŠ ZBOG TAKVIH KAO ŠTO TI KAŽEŠ DA IH IMA,bio jedan glupak koji je na svaku moju izjavu negativno odgovarao,od kad se ispostavilo da sam sve tačni pisao on ga nema na forumu......e zato sada samo pratim zbog burazera i ništa više
 
Odgovor na temu

acabor
neradnik
ispred prodavnice
Bor

Član broj: 338292
Poruke: 6
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo12.04.2018. u 10:56 - pre 73 meseci
Citat:
Usernaame: Vlada s80,ja sam bio na forumu dugo,uzeo sam pasoš i l.k. u novembru prošle godine,brat moj ide tri meseca zamnom,sada je na dopunu baš od novembra prošle godine i zbog njega pratim forum......promenio sam ime na forumu BAŠ ZBOG TAKVIH KAO ŠTO TI KAŽEŠ DA IH IMA,bio jedan glupak koji je na svaku moju izjavu negativno odgovarao,od kad se ispostavilo da sam sve tačni pisao on ga nema na forumu......e zato sada samo pratim zbog burazera i ništa više



Muka mi je od Pojedinaca koji imaju vise LAZNIH profila na ovom forumu.
Pisu svakojake gluposti i deinformacije ili se reklamiraju a kazu da nisu posrednici.
Otvoris novi profil i opet smatras da mozes nesto pametno da napises, ako si zavrsio sta pratis sada za brate, pa svoju decu , mozda i za nekog drugara itd.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3503808 | Odgovora: 15726 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.